i- Eerste bridgenacht van Schiedam Theedrinken in muziekschelp Plantage Gemeentebestuur heeft oren naar de plannen r 16Mb internet digitale telefonie LEOLl X maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 27 februari 2008 - XQ83 Krantnetel Een week geleden kwam het boek vol. Na weken boodschappen doen, sparen en lijstjes maken. Zijn vriend was nog maar net beginnen met het boek en had precies de drie ontbrekende plaatjes die m\jn zoontje nog nodig had. Die had inmiddels zoveel dubbele plaatjes dat het boek van Vriend ook al aardig vol begon te raken. Sinds kort kan ik dus eindelijk weer eens rustig winkelen. Hoef niet meer op te letten bij welke pro ducten ik extra voetbalkaartjes krijg en hoef ook niet extra veel in te slaan om maar weer net over dat tientje te komen. Als ik zie hoe de voetbalplaatjesactie ons gezin nu al drie opeenvolgende jaren bezighoudt, verbaast het me dat een zogenaamde marketingdeskundige de actie in een dagblad afdoet met een mager zes je. Hij vindt het afgezaagd, weinig origineel... Nee, dan de smurfenactie van die andere supermarkt. Krijgt van hem een dikke 8. Neem me niet kwalijk zeg! Dertig jaar geleden spaarde ik die al. By de B.P., waarvoor ik op mijn fietsje he-le-maal naar Holy reed. Die waren pas een succes, myn kinderen spelen er nu nog mee. En als er een verjaardag is, wordt er door de visite kinderen steevast naar het smurfenhuis gevraagd. Als ik dan die miezerige aftrekseltjes zie die nu uit de plasticjes tevoorschijn komen... De eerste de beste smurf die wij wisten te scoren bleek meteen al kapot. Toen we hem terugbrachten bleek het om de inmiddels beruchte gewichthef-smurf te gaan. „Daar breekt het armpje vaak van af." Inmiddels staat op internet al een waarschuwing dat al te jonge kinderen afgeraden wordt met de smurfen te spelen. „Omdat ze kunnen breken." Ik nam me meteen voor eens een mailtje naar dat dagblad te sturen. Om te vragen hoe deskundig die deskundige eigenlijk is en of meneer ook wel eens ervaringsdeskundigen spreekt. Maar aan een kant ben ik ook bl\j met die waardeloze smurfen. Ik hoef er in ieder geval niet speciaal voor naar de winkel, want mijn kinderen zijn na de eerste geamputeerde smurf meteen genezen en pakken gewoon de dertig jaar oude smurfjes om mee te spelen. Karin Moerman /saT I Of J& Nu de eerste 4 maanden voor €19,*° per maand Kijk op www.caiway.nl of bei 088 3949 111 (tokul tarief). caiway QjQJJJSU r'UVJ I.'ffli i a Actieprijs Leolux Paian van 3120,- nu voor€ 2345,- Het Waaigat Woonwarenhuis Markt 57 - Vlaardingen www.waaigatwonen.nl De Blauwe Brug zat propvol tijdens de eerste Bridgenacht van Schiedam. Over gebrek aan populariteit heeft de sport dus absoluut niet te klagen. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM Maar liefst 72 deelnemers hebben afgelo pen weekend in de Blauwe Brug de nacht doorgebracht met bridge. In twaalf uur tijd werden in totaal 72 spellen gespeeld; een ware marathon onder de titel (eerste) Bridgenacht van Schiedam. De eerste 24 spellen waren voor de deelnemers eigen lijk geen enkel probleem. Alle spellen lagen keurig klaar op de tafels en ieder een had een briefje ontvan gen waar en tegen wie er gespeeld moest worden. Na afloop van deze ronde werd gretig gebruik gemaakt van het hapjesbuffet, zodat vol goede moed en met een ge vulde maag aan de tweede ronde kon worden begon nen. Ook deze vloog voorbij waardoor de deelnemers al "weer snel aan de soep zaten om energie op te doen voor de derde ronde. Toen om 07.00 uur 's och tends burgemeester Verver binnenstapte keek zij een zaal in met allemaal fris ogende deelnemers waar aan totaal niet was af te zien dat zij er een nachtje bridge op hadden zitten. Na een flink ontbijt was het tijd de prijzen uit te reiken: winnaars van deze eerste Bridgenacht werden Wim Heezen en André Kouwen- hoven met een gemiddeld percentage van 59,84 pro cent. Daarna kon iedereen met een goed gevoel en toch wel een beetje slaperig naar huis. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 28 februari 'A Guide to Recognizing Your Saints'. De film is gesitueerd in Astoria, Queens, een (des tijds ruige) arbeiderswijk in New York. Na een afwezig heid van bijna twintig jaar keert Dito (Robert Downey jr.), inmiddels een succesvol schrijver in Los Angeles, te rug naar de wijk waar hij op groeide om nog eenmaal zijn ernstig zieke vader te zien. Daar wordt hij geconfron teerd met de mensen die hij achterliet. Vrijdag 29 februari en zater dag 1 maart draait Atone ment', de verfilming van de gelijknamige bestseller van Ian McEwan. Het grote the ma is schuld en het aloude verschil tussen rijk en arm. Zomer 1935, de warmste dag van het jaar. Briony Tallis en haar familie leiden een luxe leventje in hun giganti sche landhuis. Briony is een aankomende schrijfster met een levendige verbeelding. Na een aantal catastrofale misverstanden beschuldigt ze Robbie Turner, de zoon van de huishoudster en min naar van haar zusje Cecelia van een misdrijf dat hij nooit begaan heeft. Daardoor ver nielt ze de prille liefde van Robbie en Cecelia en veran dert op dramatische wijze voorgoed de levensloop van alle betrokkenen. Aanvang: 21.00 uur, kaarten kosten 7 euro. door Frank Willemse SCHIEDAM - Vroeger, heel vroe ger stond daar de schutterij te oefenen. En later de har monie in de blaaskapel. Te genwoordig is het een helver lichte parkeerplaats. Uitge woond en smerig. De schelp of het openluchtpodium aan het begin van De Plantage is geen sieraad voor 'het oudste stadspark van Nederland'. De SP-jeugd verfde het po dium, maar spoedig keerde de hangjeugd met spuitbus sen terug. Tot ergernis van de buurt. Maar een buur man, de ANBO, komt nu met een oplossing: 'maak er een theepaviljoen van, door ons te beheren'. De ingang van het activitei tencentrum van de ANBO zit recht tegenover die van de muziektent. De ouderen van de soos voor 50-plussers ergeren zich aan de verwaar loosde muziekkoepel voor de deur. „Een kale, lelijke muziektent die niet meer als zodanig functioneert", zegt Nico van der Vliet (61). Als nieuwe voorzitter van de Algemene Ouderenbond Schiedam met 700 leden wil hij vooruit zien. En maakt hij plannen. Hij kreeg de ledenvergadering mee met het idee om van het open luchtpodium een dicht pa viljoen te maken. Een soort theetuin, die door vrijwil ligers van de ANBO wordt beheerd. Van der Vliet heeft (nog) geen uitgewerkte plannen. En dus geen bouwtekenin gen, berekeningen of dure rapporten. Zijn plannen zijn nog niet concreet. Maar dat een architect de schelp kan verbouwen -met veel glas - tot een plaatje, daarvan is hij overtuigd. Afbreken en nieuw paviljoen neerzetten is ook een mogelijkheid. Volgens Nico van der Vliet heeft het gemeentebestuur wel oren naar de plannen. Dat leidt hij af aan het en thousiasme van wethouder Groene (PvdA) die liet mer ken het plan 'goed nieuws' te vinden. Er zijn nog geen harde toezeggingen, want eerst moet het gehele colle ge het plan 'zien zitten'. En daarna is er toestemming nodig van de meerderheid van de politiek. De gemeente zal als eige naar de verbouwing moeten betalen. Waarbij de ANBO als tegenprestatie zonder winstoogmerk het pavil joen wil beheren. „Wij, de ANBO, hebben vrijwilligers die debar kunnen doen. Dat doen we al jaren op onze ouderensoos. Met elke dag activiteiten als biljarten, klaverjassen, koersballen of zomaar wat kletsen. Die zelfde huiskamersfeer moet ook in het park heersen. Een paviljoen waar je rustig kan lezen, een kop thee drinken met iets lekkers erbij." Het openluchtpodium in de Plantage is een doorn in ieders oog. De ANBO wil er een thee paviljoen van maken dat beheerd wordt door vrijwiligers. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9