Bouwen aan een nieuw team Het uiterste in elkaar boven gehaald Futsallers Groenoord winnen subtopper Rob van Zanten eindigt als derde op NK cross Judosucces 2x winst Nintai Naturals Dartstournooi Refoba verliest Huisman Zuid-Hollandse zwemkampioenen Strijdend Excelsior'20 Rijnmond verrast Dros/Alterno Ventura komt dip te boven Hordijk wint 5e zondagkoers SCHIEDAM - De open West-Bra bantse kampioenschappen hebben voor Sportinstituut Schiedam zeven podium plaatsen opgeleverd. Bij de jeugd wonnen Adil Belkaid (onder 24 kilogram) en Süheyl Uyar (onder 27 kilo gram). Tim en Ruby Banen werden beide tweede en Charona Schalker derde. In de klasse tot 15 jaar werd Tom Goemaat tweede en on der 17 jaar werd Frank Goe maat derde. SCHIEDAM - Karateschool Nintai uit Schiedam heeft tweemaal een eerste plaats behaald op het open Belgi sche Kyokushin Kata Karate kampioenschap. In Bras- schaat kwamen 100 deelne mers in actie en onder hen vochten Hans Duchenne en Yassin Bouhannouche zich naar de winst. SCHIEDAM - Het Mauy Thai kickboksgala in Zwijndrecht heeft twee winstpartijen op geleverd voor sportschool Naturals uit Schiedam. Joao Da Qraca Cardoso (tot 76,20 kilogram) en Kevin Dedrog (tot 76,20 kilogram) wonnen beide na drie ronden op pun ten. Jeugdkarateka Roy Kin- neging verloor zijn gevecht met nipt puntverschil. VLAARDINGEN - Het eerste SCV open dartstoernooi van Sportcentrum Vlaardingen en dartsteam De Lieve Ko nijntjes trok 40 deelnemers. In dit deelnemersveld ging de titel 'beste darter van Sportcentrum Vlaardingen' naar Leen van Weelie. Ed- sel won de verliezersronde en Jan-Wessel Bakker kreeg de hoogste finish achter zijn naam. VLAARDINGEN - Het jeugdteam van Refoba heeft niet een tweede keer van Raptim gewonen. De Vlaardingse badmintonners troffen za terdag in de Westwijkhal een sterker Raptim. Na de enkelspelen was de stand nog in evenwicht, 2-2, door winstpartijen van Ralph El- derkamp en Kimberly Ou- werkerk. Vervolgens wonnen de Vlaardingers alleen nog het damesdubbel met Yela van der Linden en Kimber ly Ouwerkerk waardoor de match ditmaal met 5-3 naar Raptim ging. SCHIEDAM Jeugdwielren- ner Jeffrey Huisman is het wielerseizoen goed gestart. In Breda wist de Schiedam mer zich eenvoudig te hand haven in een achtkoppige kopgroep. Verschillende uit- braakpogingen van Huis man mislukten. VLAARDINGEN - Dubbel goed nieuws voor kw Ridderhof dit weekeinde. De Vlaar dingse korfballers boekten een nuttige zege op DKC, 16-8. Zij namen daarmee meer afstand van de degra datiezone in de eerste klas se H. Daarnaast kwam het bestuur van de Vlaardin gers tot overeenstemming met trainer/coach Arno Reijm over een contract verlenging van één jaar. „Na positieve gesprekken met de selectie en Arno Reijm", hebben wij hier toe besloten meldde Ma rijke Strubbe namens het bestuur. „De trainer en de selectiespelers zien samen nog voldoende uitdagingen VLAARDINGEN - Honkbalclub Holy is gestart met de voor bereiding. Voor de nieuwe coaches van het ie honk balteam John Jonkers en Ton Benner is er werk aan de winkel want deze winter kondigden een achttal spe lers hun vertrek aan. Jeroen Knegt, Richard Franken, Wesley van der Munnik, Raymond van der Zanden en Jerry Vernooy zijn opgestapt en Patrick Blanken, Steve en mogelijkheden voor het nieuwe seizoen." Reijm zelf concentreerde zich zondag echter vooral op de belangrijke wedstrijd tegen het Delftse DKC. Net als kw Ridderhof vertoeft dit team onder in de eer ste klasse. Vooral voor DKC gold dat zij met verliespartij de degradatie wel erg dicht bij zouden zien komen. Uit Delft waren dan ook veel supporters mee naar Vlaar dingen gekomen om hun spelers te steunen. Maar de Ridderhof-ers lieten zich qua publieke opkomst ook niet onbetuigd en had den daarnaast de West wijkhal vrolijk versierd. In deze sfeervolle ambiance Hartingsveld en Jarrod Ja- gershoek gaan spelen in het tweede team. Nieuw in de selectie zijn Vikash Thakoer- dal en (uit het tweede team) Vincent Nauman. Daarnaast worden ex-junioren Bas Roctus, Jurgen Klooster man, Menelik Peters-Rahid, Mark Ruissen en Aldi Guz man bij de selectietrainin gen betrokken. Met daar bij oudgedienden Voorend, Sloot (2x), Zandbergen, Vink liet Vlaardingen over haar ware beweegredenen geen misverstand bestaan. De ploeg van Reijm ging vanaf de het eerste fluitsignaal volop gemotiveerd en gre tig op jacht naar de winst. Binnen enkele minuten was het al 4-1. Verdedigend gaf kw Ridderhof nauwelijks kansen weg waardoor het uiteindelijk een zeer ruime winst voor de thuisploeg werd. Arno Reijm toonde zich na afloop dan ook meer dan tevreden. „Een groot com pliment gaat uit naar alle acht spelers. We waren écht een team vandaag en heb ben het uiterste in elkaar boven gehaald." en Verweij beschikt Jonkers over 13 spelers. Om aan het team te bouwen staan veel oefenwedstrijden gepland. Te beginnen 9 maart aan de Zwaluwenlaan tegen Hawks uit Dordrecht. Daarna vol gen Blue Birds (15 maart uit), het Gophers-toernooi (16 maart), Zwijndrecht (22 maart uit), Gophers (29 maart uit), Braves (30 maart thuis), Spikes (5 april uit) en Wassenaar (6 april thuis). REGIO - Atleten konden zich afgelopen weekeinde in veel wedstrijden tonen. Vlaar- dinger Rob van Zanten trok bijvoorbeeld naar het Bra bantse Gilze Rijen voor het NK cross. Bij de mannen boven 50 jaar snelde de ve teraan op het loodzware parkoers naar een bronzen NK-medaille: 7900 meter in 29,05 minuten. Zijn Maas- sluise collega Ron van den Berg zocht het dichter bij huis en ontpopte zich tijdens een stormachtige editie van de halve marathon van Mid den-Delfland als smaak maker. De Waterweg-atleet SCHIEDAM - Met de winst op Noordzee/Binky Beer, 4-3, houden de futsallers van zw Groenoord in hun eerste jaar eerste divisie zicht op een plaats bij de top 3. En dat is op zeker een prima prestatie van het jonge talentencollec tief van de gedreven trainer Jerry Monkau. Ook in de subtopper tegen Binky Beer sloeg de vonk van het onge breidelde enthousiasme van Monkau over op zijn man schappen. Meteen vanaf de start zocht Groenoord de aanval maar scoorde niet. Dat gaf de tegenstander kans zelf op voorsprong te komen hetgeen ook meteen gebeur- woensdaq 5 maart 2008 - WX93 (1.14.17) slaagde er alleen niet in Willem Lenting die zich tot volgen beperkte, af te schudden en capituleer de in de eindsprint. Bij de vrouwen stond geen maat op de Maaslandse Carola Nell (1.30.52). Ook in Brielle kwamen veel regioatleten in actie tijdens een 25 en 30 kilometer. Vlaardingse triatleet Ramon van der Wilde liep naar een tweede plaats op de 30 kilo meter (1.57.17). Op de 25 ki lometer liep een zware dele gatie van atletiekclub Fortu- na. Monique Leentvaar was hier de snelste vrouw. de, o-l. Maar de Schiedam mers lieten zich niet uit het veld slaan en draaiden nog voor de pauze de rollen om door treffers van Gil Dias Barros en Arni Bouhkari. Na de pauze bleef Groenoord druk zetten en ontregelde de opbouw van Binky Beer. De voorsprong werd door Adil- son zelfs verder vergroot. De aanvallende bedoelin gen van Groenoord ten spijt, profiteerde Noordzee/Binky Beer daarna van wat fouten en trok de stand gelijk. Met maar 2 minuten op de klok moest Groenoord dus alsnog voluit voor de winst gaan en dat lukte, 4-3. Het voetbalduel tussen CION en Hargasport kende zaterdag een verrassende afloop. Hargasport dat strijdt tegen degradatie won, 2-3, en deed hiermee afstand van de laat ste plaats in de vierde klasse B waarmee de ploeg van trainer Mario Krabbendam weer wat opgeluchter kan ademhalen. Slachtoffer van de Schiedamse stunt was CION. De Vlaardingers liepen belangrijke punten mis in de strijd om promotie. Foto: r. van der Kraan maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Holy honkbal ziet achttal vertrekken Sportflitsen ZWEMMEN - Kimberley Albers, Timo Dinkelberg, Bart Dunweg en Victor Poot van ZWlaardingen hebben een titel behaald op de Zuid-Hollandse kampioenschappen zwemmen. Din kelberg kwam tot eerste plaatsen op 100 meter rugslag en 200 meter wisselslag. Dunweg won de 100 meter schoolslag en Poot de 200 meter wisselslag. Tot slot behaalde Albers de Zuid-Hollandse titel op de 100 meter rugslag. Poot, Dinkel berg en Dunweg voldeden in Dordrecht aan de limieten voor het NJK dat deze zomer wordt gezwommen. VOETBAL - Excelsior'20 heeft zichzelf zondag een goede dienst bewezen in de strijd tegen degradatie. Strijdend voor elke meter zette de Schiedamse eersteklasser in de tweede helft een 0-1 achterstand tegen UVS om in een 2-1 winst. Den nis van Staalduinen en Edo van de Velden tekenden voor de treffers. VOLLEYBAL - De volleybalvrouwen van Rijnmond hebben het goede spel tegen het onaantastbare Martinus een verrassend vervolg gegeven in dé midweekse wedstrijd tegen Dros/Al terno. Met Esther van der Kruk als spelverdeler werd over tuigend gewonnen, 1-3. Zaterdag thuis tegen AMVJ haalden enkele speelsters niet hetzelfde niveau als tegen Alterno waardoor Rijnmond steeds op de beslissende momenten AMVJ liet ontsnappen, 0-3. HANDBAL - De vrouwenhandballers van Ventura gaven in fe bruari de eerste plaats in de regioklasse C uit handen door te verliezen van Atomium'61,16-17, en Hercules, 26-20. Za terdag herstelde de talentenploeg zich met winst op Quintus 3, 21-24. WIELRENNEN - De 5e voorjaarswedstrijd van rcmd De Coureur trok zondagmorgen 110 wielrenners. De onstuimige wind verhinderde niet dat het peloton tot aan de meet bijeen bleef. Daar won Jan Hordijk met 2 lengten voorsprong de massa sprint. Reijm een jaar langer coach kw Ridderhof De korfballers van kw Ridderhof gingen vanaf de start volop gemotiveerd en gretig op jacht naar de winst, 16-8. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21