journaal Topjaar voor de Doelen Laat je zien bij X-posure! Lou Rhodes treedt op in de Paradijskerk Van AerValk vakanties Gratis concert van Ricciotti ensemble en Eboman maasstad weekbladen Een podium vol muzikanten Een eigen huis voor een varken ui-fc ROTTERDAM - Voor concert- en congreszaal de Doelen in Rotterdam is 2007 een re cordjaar geweest. In totaal werden 670.069 bezoekers ontvangen, waarvan ruim 494.000 voor concerten en culturele evenementen. Dat laatste is een record in de 41-jarige geschiedenis van de Doelen. Meer pro grammering en meer acti viteiten rondom concerten waren verantwoordelijk voor de hoge bezoekersaantal len. Serge van Veggel, hoofd marketing en communica tie, heeft wel een verklaring voor het succes: „We weten het publiek beter te vinden." In de eerste plaats is de pro grammering in 2007 fors uitgebreid. „We hadden het afgelopen jaar meer con certen", aldus Van Veggel. Daarnaast vonden er meer activiteiten rondom de op tredens plaats. Zo waren er onder andere filmvertonin gen te zien. Ook waren er regelmatig inleidingen voor een bepaald optreden. „Voor het concert van Beethoven, Mozart en Heijden was er een serie te zien over hoe het leven in Wenen er in die tijd uit zag." Bovendien wa ren er meer kinderprogram ma's. Van Veggel bestempelt de extra activiteiten als 'zeer succesvol'. Een belangrijke aanzet voor de hoge bezoekersaantallen was de losse kaartverkoop. Het aantal abonnementen bleef nagenoeg gelijk, maar een hoop nieuwe mensen vonden hun weg naar de concertzaal. „We hebben de bezoekers actiever bena derd." 2008 wordt een belangrijk jaar voor de Doelen met de renovatie van de Grote Zaal. Volgens Van Veggel is de ver bouwing bittere noodzaak. De zaal is 41 jaar geleden gebouwd en sindsdien is er niets meer aan gedaan. Tij dens de renovatie worden onder meer de stoelen ver vangen. De programmering komt volgens Van Veggel door de renovatie niet on der druk te staan. „We gaan niet minder programmeren, maar zeker ook niet meer." woensdag 5 maart 2008 - TX98 Vorig jaar ging de Schiedamse rapper Anti E. met de grote prijs naar huis. REGIO - Talent gezocht! Op zaterdag 29 maart gaat al weer de vierde editie van X-Posure van start. In deze talentenwedstrijd krijgen al le jongeren de kans te laten zien wat ze in huis hebben op het gebied van muziek, dans of rap. Een professio nele jury en het publiek be oordelen de deelnemers en bepaalt welke tien toptalen ten een plaats verdienen in de grote finale op 31 mei in de Stadsgehoorzaal, het the ater van Vlaardingen. De zoektocht naar jong regi onaal talent is weer gestart. Ook dit jaar belooft weer een talentvolle reeks te wor den. Twee voorrondes op 29 maart en 26 april gaan voor af aan de grote finale op 31 mei 2008. Tijdens de twee voorrondes worden tien winnaars gese lecteerd. De tien finalisten worden vervolgens in mei professioneel gecoacht in hun eigen discipline. De dis ciplines waaraan kan worden meegedaan zijn theater, mu ziek, dans, fashion, film en rap. De aanmeldingen tot nu toe zijn weer veelbelovend. Zo heeft zich iemand aange meld voor een spectaculaire drumsolo en een dansgroep genaamd 'Insomnia'. Winnaars uit het verleden zijn onder andere de tweede beatboxer van Nederland Ronaldo, de twee danse ressen van The Incredible Dancers en zangeres Anne Nobel, die inmiddels een contract bij Joop van den Ende in de wacht heeft ge sleept. Vorig jaar ging rap per Anti E. met de grote prijs naar huis. Wie nog mee wil doen is van harte welkom en kan zich inschrijven bij de Stadsgehoorzaal. Winnaars gaan naar huis met een pak ket vol ontwikkelingen, als optredens, publiciteit, oe fenruimte, kledingbonnen en een geldbedrag. Inschrijven kan bij de Stads gehoorzaal tot 14 maart. Deelnemen is gratis. Meer informatie, inschrijven en/ of reserveren kan via www. stadsgehoorzaal.nl of 010 - 434 05 00. ROTTERDAM - Nog niet eer der vertoond: de 54 mu sici van de Marinierska pel die samenspelen met een twintigtal jeugdige leerlingen van de Mu sic Matters brassband- school. Het gaat op 6 en 7 maart gebeuren in de Grote Zaal van de Doelen. De vijf concerten worden gegeven voor 4500 Rot terdamse schoolkinderen uit groep 5 en 6. Niet al leen de traditionele klan ken van het Wilhelmus, Piet Hein of een mars zijn te horen, maar ook tunes uit Junglebook, Pirates of the Caribbean of 'Let's get loud' van Jennifer Lopez. Edwin Rutten is spreek- stalmeester en hij maakt er ongetwijfeld een ge zellig feestje van, waarbij meezingen en dansen ge woon mag. De Music Matters Brass- bandschool, de enige in heel Nederland, is 'the place to be' voor alles wat met Caribische muziek te maken heeft. Het is dé re- petitieplek van verschil lende brassbands uit de regio. ROTTERDAM - Rotown schuift aanstaande vrijdag een deurtje op voor het concert van Lou Rhodes. Het optre den van de Britse zangeres zal namelijk plaatsvinden in de Paradijskerk aan de Nieuwe Binnenweg. Schoonheid en verdriet lig gen soms erg dichtbij el kaar. Zo ook in de muziek van Lou Rhodes, wiens in trigerende songs gelukkig altijd gekenmerkt worden door een zekere hoop. Haar muzienk is warm, intens en recht uit het hart. Van 1994 tot en met 2004 was Lou Rhodes zangeres van de triphop-formatie Lamb. Na het uitvallen van de band verruilde Rhodes de nodige elektronica voor verstilde folkinvloeden, waarbij sfeer en eerlijkheid worden gekoppeld aan haar ijzingwekkende stem. Het tweede soloalbum 'Bloom' klinkt iets uitbundiger dan het debuut Beloved One. Speciaal voor de gelegen heid wijkt Rotown uit naar de Paradijskerk, naast Ro town, voor een uitzonder lijk solo-optreden van deze getalenteerde dame. De voorverkoop verloopt ove rigens via de reguliere Ro town adressen. De deuren van de Paradijkerk gaan om 21.00 uur open en de entree bedraagt 12,50 euro. Kijk voor meer informatie op www.rotown.nl. ROTTERDAM - Het grote, kleine varkentje waar het huisje van bleef staan. Diederik Varken neemt je mee op een geweldig avontuur. Diederik besluit om een eigen huisje te bouwen, omdat hij het thuis te druk en te vol vindt. En vandaag is het klaar. Morgen komen mama en papa, en zijn broertjes Boemel, Turf en Boudewijn op visite. Daarom heeft Diederik een taart gekocht. Vanavond slaapt hij voor het eerst helemaal al leen in zijn nieuwe huis. Dat is trouwens niet makkelijk. Zeker niet als er op de deur geklopt wordt en er opeens een vreemd dier voor de deur staat. Diederik Varken is zondag 16 maart, te zien in Café Floor, Kijk voor meer info op www. rotterdamseschouwburg.nl. LENTE OP TEXEL 4/5-daagse autoreis v.a. 63 P-p- Bezoek dit voorjaar het veelzijdige eiland Texel waar u kunt fietsen en lekker kunt uitwaaien op het strand. U verblijft in een luxe chalet op het bekende Vakantiepark De Krfm. Hier treft u vele faciliteiten waaronder een overdekt zwembad en bowlingbaan. Aankomst diverse data in maart en april Zie: www.vandervalkvakanties.nl/au108 Vertrouwd, verzorgd en voordelig PAAS-RIVIERCRUISE 7-daagse riviercruise v.a.€ üaO P»P> Kom aan boord van de Serenade 2 en vaar over de Rijn, Moezel en Neckar met dit 4* superior hotelschip. Dat wordt genieten! Verzorging is o.b.v. volpension. Vertrek: 20/03 Zie: www.vandervalkvakanties.nl/rc111 RUIM 500 VOORDEEL! USA - CANADA THE EASTERN HIGHLIGHTS 16-daagse rondreis v.a. 1595 p.p.ü Boek nu voor deze machtig mooie reis met o.a. aandacht voor Washington, Philadelphia, New York, Ottawa, Toronto en de Niagara Falls. Een onvergetelijke ervaring! Vertrek: 24/04 - 22/05 - 26/6 -17/07 - 21/08 - 28/08 - 03/09 -11/09 en 18/09 Zie: www.vandervalkvakanties.nl/vb107 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 Ricciotti, een veertigkoppig straatsymfonieorkest, staat op 14 maart samen met Eboman in Off_Corso. ROTTERDAM - Het Ricciotti ensemble en samplekunste naar Eboman gaan op 14 maart een muzikale uitda ging aan: een symfonisch optreden met een visuele en interactieve component. Het optreden vindt om 20.30 plaats in Off_Corso in Rot terdam en is gratis. Het uitgangspunt van het veertigkoppige straatsymfo nieorkest is om mensen ken nis te laten maken met klas sieke muziek. Deze vooijaar- stournee - Ricciotti's iTour - is er vooral op gericht jon geren kennis te laten maken met een muziekwereld die zij vermoedelijk nog niet kennen. Symfonieorkes ten treden normaliter op in grote zalen als het Concert gebouw, maar Ricciotti niet. Zij willen dicht bij het pu bliek spelen en het liefst op die plekken waar een orkest normaliter niet komt. Om de wereld van de jonge ren aan te spreken, is con tact gezocht met Eboman, Sample madnesS-producer. Eboman is gespecialiseerd in de productie van audio visuele sample composities. Hij heeft sinds 1995 meer dan 500 performances ge geven, onder meer op Low lands en PinkPop Eboman verknipt stukjes geluid en beeld en plakt die op een nieuwe manier weer aan elkaar. Dat doet hij niet alleen met z'n laptop, maar ook met behulp van zijn zelf ontwikkelde SenSorSuit, een soort elektronisch pak dat hij aanheeft.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27