'Jïï Mariette Hamer bezoekt Zuid The Curves: 'een stel jonge enthousiaste honden' Tien nummers spelen in veertig minuten Visspecialist R. Bijl Cursus Nordic Walking Ontdek de chef-kok in uzelf Internationale vrouwendag Paranormale middag Inloopconcert Grote Kerk maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4004453 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager H. Wirtz, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanagement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R.v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Vertegenwoordigers J.van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E.Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Mariette Hamer en wethouder Groene spraken ook met omwonenden van de Gorzen- school. Alsof het erom gedaan was, waren er drie ramen gesneuveld. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - PvdA-gemeen- teraadsleden, wethouder Maarten Groene en Tweede Kamerlid Mariette Hamer van de PvdA brachten de afgelopen week een bezoek je aan de Gorzen. De PvdA brengt regelmatig wijkbezoeken aan verschil lende delen van de stad om met eigen ogen te zien wat daar de problemen zijn. In Klubhuis Zuid werden zij opgevangen door verschil lende vertegenwoordigers uit de wijk. Iedereen kon zijn of haar verhaal doen over de pro blematiek in Zuid, zoals de hangjeugd en het hete hangijzer, de Groenelaan. Wethouder Groene kon hierover in ieder geval de voorzichtige belofte doen dat er op zeer korte ter mijn zal worden begonnen aan de herinrichting van de winkelstraat. „Waarschijn lijk gaat de komende weken nog de schop de grond in", aldus Groene. Na een bespreking was het tijd om de wijk in te gaan om te zien hoe de knelpun ten eruit zien. Dus werd er ook even bin nengelopen bij de Gorzen- school waar hangjeugd met regelmaat voor overlast zorgt. Dat kon iedereen met ei gen ogen kon zien, want in de Krokusvakantie waren er alweer drie ramen inge gooid. Een snelle oplossing voor dit probleem heeft de politiek echter niet voor handen. door Frank Willemse WATERWEG - 'Wat mij betreft slaan ze de halve finale over en spelen ze direct in de fi nale' staat er zwart op wit in het juryrapport. Naast ande re lofuitingen als: 'spelen wel erg strak',catchy nummers' en 'jonge gasten vol potentie die nog wel eens wat gaan worden'. Geen voorzichtig oordeel van de jury na het eerste optreden van The Curves bij de lie editie van de Popprijs. Het moet wel erg raar lopen wil The Curves niet in de fi nale komen als je het beoor delingsformulier leest. Toch moeten ze eerst gewoon nog spelen komend weekend in de halve finale. The Cur ves of 'de rondingen' heten ze. De naam is niet belang rijk zeggen ze. Vier wel heel jonge gasten die van Brit pop houden. Max (15 jaar, drum), Rik Stoevelaar (16, zang), Gijs den Hartogh (17, gitaar) en Jeroen Veldhoven (16, bas) kennen elkaar van school: het Stedelijk Gym nasium en het VOS. Ze heb ben vanaf hun tiende les ge- The Curves; een stel jonge honden die torenhoog favoriet lijken bij de elfde editie van de Popprijs Waterweg. Vrijdag spelen ze in de halve finale. Foto: The Curves volgd bij Opmaat. Sinds twee jaar zijn ze een groep. Na de optredens tussen de schuif deuren volgden al snel grote optredens bij bijvoorbeeld Kabaal in de Plantage. Ook een verrassing was de derde prijs bij Monsterpop. Wat goed is komt snel. Vorig jaar traden ze op voor de te levisie. Bij Villa Achterwerk mochten ze 'live' spelen na dat ze via internet waren ge spot. „Het is eigenlijk toeval dat we meedoen. We waren te laat met inschrijven, maar omdat een band uitviel mochten we toch meedoen", vertelt Rik in de kamer van Max. Deze staat vol met spullen: een mengpaneel, een drumstel en veel gita ren. Allemaal van Max die naast drummen ook voor ei gen nummers zorgt. „Eerst zoek ik wat riffs uit op gitaar en dan wat akkoorden op het keyboard." Als de band het goed vindt dan maken ze de song af met tekst. The Curves hebben nu een keer of dertig opgetreden en krijgen veel complimen ten. Zoals van Barry Hay (Golden Earring) en Danny Lademacher, ex-gitarist van Herman Brood. Toch zijn ze niet blasé maar gewone -bijna verlegen- jongens in t-shirt, spijkerbroek en gympies. Zijn ze niet bang nu ze to renhoog favoriet zijn? „Nee hoor. Er is weinig competi tie tussen de bands onder ling. We wensen elkaar ge luk." En zenuwachtig? „We moeten morgen snel gaan repeteren want voor de se- mi-finale moeten we twee keer zo lang spelen. En dat betekent zo'n tien nummers in veertig minuten." Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart de halve finales van de Popprijs in podium De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28. Vrijdag spelen The Curves. De fina le is op zaterdag 28 maart. De winnaars treden op tij dens het Loggerfestival. Wijkkort woensdag 5 maart 2008 - XQ82 Berichten voor deze rubriek kunnen «orden gemaild naar waterweg@maasstad.nl SCHIEDAM - In wijkcentrum de Blauwe Brug begint weer een cursus Nordic Walking. Na vier lessen beheers je de techniek en kun je lekker aan de wandel. De cursus is op woensdag ochtend van 09.30 tot 11.00 uur en kost 15 euro. Er zijn nog twee plaatsen vrij, zodra die gereserveerd zijn beginnen de lessen. Inschrijven via nummer: 247 04 64. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost kun je donderdag 6 maart tussen 13.30 en 15.00 uur een middagje gezellig komen ko ken. Voor 20 euro kun je deelnemen aan vier workshops. In schrijven bij het wijkcentrum of via www.welzijnschiedam. nl. SCHIEDAM - De massale vrouwenstaking van 8 maart 1908 wordt zaterdag 8 maart gevierd. De bedoeling van de dag is opnieuw de gemeenschappelijke strijdpunten van de vrou wenbeweging naar voren te brengen. In Schiedam kan ie dereen tussen 13.00 en 20.00 uur terecht in wijkcentrum DreeSplein om deze dag te vieren. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Erker organiseert zondag 9 maart van 11.00 tot 16.00 uur een paranormale middag. Er zijn consults als tarot leggen, helderziende waarnemingen, man dalatekenen, reiki behandelingen en er is een New Age win kel. Kosten: 7 euro per consult. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 8 maart verzorgd door het Gemengde Koor 'The Balance' uit Vlaardingen. Het koor zingt onder andere het Ave Verum van Mozart, Panis Angelicus van Franck, en kele Russische volksliedjes en Summertime van Gershwin. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Gebakken kibbeling 50 500 gram 3* Zalmsalade 50 100 gram I Visburgers per/st. 1 f 4 voor 5« Visbami -95 500 gram De gehele week: gebakken bokking, kuit en spiering. Visspecialist R. Bijl - Broersveld 113» 010-4268710 KINNA ADDE1ST Akta svensk echt Zweeds Kinnabadden maaktal 60jaar Scandinavische boxsprings voor een ontspannen en gezonde nachtrust Wij bouwen bedden die mensen aanspreken en zich kunnen veroorloven.... Het werd onze passie bedden te maken met het weldadige gevoel en comfort, dat Zweeds slapen in zich heeft. Voel het verschil en verbaas u over de prijs. U slaapt al op een Kinna vanaf 3300.- (180x200cm) Meer info www.kwaliteitsbedden.nl Tijdelijk gratis hoofdbord t.w.v. max. 870.- bij aanschaf van oen 2 persoons Kinnabadden boxspring combinatie I looptijd van 1 maart t/m 31 maart 2008 Het Waaigat Kwaliteitsbedden - Markt 57 - Vlaardingen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3