journaal Fania Sorel dendert door het leven in 'Baal' Volmaakt Geluk in het Oude Luxor Theater [ÜÏÏ7IN ROTTERDAMS www.uitburo.nl/rotterdam buro Boekenweek 2008 over ouderdom in de literatuur Huub alleen op het podium podium ROTTERDAM - Rick Egelkes en Isa Hoes staan samen met vedette Renée Soutendijk van vrijdag 21 tot en met zondag 23 maart in het Oude Luxor Theater met het speci aal voor hen geschreven tra gikomische toneelstuk 'Vol maakt Geluk'. Een verhaal over drie mensen die hun geluk niet willen opgeven en daardoor in een draaikolk van gebeurtenissen terecht komen. Tim (Rick Engelkes) en Ellen (Renée Soutendijk) zijn een gelukkig echtpaar: succes vol, intelligent en ambitieus. Ze hebben gekozen voor een leven met elkaar en met hun werk, kinderen passen daar niet in. Een vriendin van het echtpaar, Mara (Isa Hoes), wil juist wél een kind, maar beslist geen man. Wanneer ze vraagt of Tim zaaddonor zou willen worden, gaan ze daar alle drie rationeel mee om. Geheel onverwacht wordt Tim toch verliefd en krijgt Mara een kind. Ineens zijn er overal emoties in het door gaans zo kalme, verstandige leven van de drie hoofdper sonen. 'Volmaakt geluk' is van vrij dag 21 tot en met zondag 23 maart te zien in het Ou de Luxor Theater. Kaarten zijn te reserveren via www. luxortheater.nl of via 010 - 484 33 33- Win kaarten! Tien lezers van de Maas stad kunnen gratis naar de voorstelling 'Volmaakt Ge luk'. Er worden 5x2 kaarten verloot. De kaarten zijn voor de voortstelling van 16.00 op zondag 23 maart. Hoe maakt u kans? Stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onder werp 'Volmaakt geluk'. Ver meld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winaars getrokken. I maasstad weekbladen woensdag 12 maart 2008 - TX97 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. dozo 13-16/3 20u Najib Amhali met zijn cabaretprogramma Zorg dat je erbij komt êw 18-19/3 2Öü Hollywood in Concert van Kon. Luchlmachlorkest met Anita Meyer en Lee Towers 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr 14/3 20.00u Wereld Muziektheater Festival Una Sola Voz - muziek- danstheater uit Venezuela zodo 15-20/3 20.00u Ash ton Brothers Charlatans, a medecine show. Nederlandse première, vr-zo 21-23/3 20.00u Volmaakt Geluk Met Renée Soutendijk, Isa Hoes en Rick Engelkes. zo lóu ma 24/3 20.00u Christina BrcmcoDe jonge stem van de traditionele fado brengt de fado terug in het licht di 25/3 20.00u Stevie Ann Closer To The Heart. Pure akoestische liedjes en melodieuze popsongs 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, zal 5-17 uur Telefonisch tot 18 uur. do 13/3 14.00u Lenny Kuhr Veertig jaar Verliefd Uitverkocht do 13/3 19.15u Productiehuis On ill Skill Squad Space InvaslON (break) dance vr 14/3 20.00u De Sjonnies Theatershow I Cabareteske show aanstekelijk en hilarisch o 16/3 12-20.00u PJ Partners Jongerentheaterdag festival met meer dan 25 acts o 19/3 20ÏÏÖÜ Girls Comedy Night meto.a. Kristel Zweere, Pien Ankerman, Nathal» Baatltnan do 20/3 20.00u Uitgedokterd toneel komedie met o.a. Han Römer, Carolien van den Berg e do 20/3 20.!5u Jeffrey Spaburg Brommers Kiek'n Cabaret voorprogramma Ellen Dikker Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het jRotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Bernlef schrijft het boekenweekgeschenk ROTTERDAM - 'Van oude men- schen... de derde leeftijd en de letteren' is het thema van de 73e Boekenweek die deze woensdag begint. Van 12 tot en met 22 maart staat ouderdom in de literatuur centraal. In 1906 schreef Louis Cou perus het boek 'Van Oude Menschen, de dingen die voorbijgaan...' waaraan het motto van de 73e editie van de jaarlijkse Boekenweek is ontleend. Het boeken weekgeschenk is dit jaar geschreven door Bernlef. Hij liet zich inspireren door de mysterieuze man die in 2005 aanspoelde in Enge land. Hij sprak geen woord, maar kon wel piano spelen. 'De Pianoman', dat overi gens niets met het thema ouderdom te maken heeft, is gratis bij besteding van 11,50 euro aan Nederlands talige boeken. In de boek handel is tevens voor 2,50 euro het Boekenweekessay 'Laat me niet alleen' van Renate Dorrestein verkrijg baar. Bernlef en Dorrestein reizen tijdens de Boeken- week door het land. Zo houdt Dorrestein op zondag 16 maart vanaf 14.30 uur een lezing in de Centrale Bibliotheek in Rotterdam. Daar wordt de Boekenweek in Rotterdam woensdag ook geopend met een speciaal programma. Het boekenweekgeschenk is dit jaar qeschrven door Bernlef. Het boek heet de 'De Pianoman'. Gasten zijn onder meer Arthur Japin, Driek van Wissen, Susan Smit, Tim Kamps en Simon Vinken oog. Hoogtepunt is de uit reiking van de Novel Award voor het beste Rotterdamse boek van 2007. Op zaterdag 15 maart sig neert Abdelkader Benali vanaf 14.00 uur in De Bij enkorf, voor wie hij de ro man 'Munya' schreef. Een dag later houdt muziekjour- nalist Leon Verdonschot bij Selexyz Donner vanaf 14.00 uur een lezing over zijn boek 'Pushing the li- mits'. Op dinsdag 18 maart is in diezelfde winkel een lezingenprogramma onder het motto 'Van oude men schen en nieuwe dingen'. Kader Abdolah houdt op woensdag 19 maart een le zing in Bibliotheek aan den IJssel in Capelle aan den IJssel. Aanvang 19.00 uur. Aansluitend wordt een film van zijn keuze getoond. Adriaan van Dis is diezelf de avond vanaf 19.30 uur in de bibliotheek van Spijke- nisse. Fortis Theater aan de Schie en Bibliotheek Waterweg organiseren op zaterdag 22 maart Boek&Waterweg 2008 met bekende schrij vers. Een overzicht van alle activiteiten: www.boekén- week.nl. ROTTERDAM - Huub van der Lubhe geeft op 1 april een solo-optreden in Theater Zuidplein. Alleen. Zonder zijn muzikale kameraden van de Dijk met wie hij al vijfentwintig jaar de Hol landse poppodia doet schud den. Zonder de dichtersfor- matie Concordia waarmee hij eerder langs de theaters toerde. Dit'keer is hij in zijn eentje. Maar wel met zijn grote vriend Jan Robijns achter de piano. Jan Robijns is veel op radio en tv te horen geweest als pianist bij Ischa Meijer en in het program ma de -Avonden. Al meer dan 30 jaar zijn Huub van der Lubbe en Jan Robijns de beste vrienden. Al bij de eerste kennismaking zijn ze aan de slag gegaan, lied jes gaan schrijven, muziek gaan maken. Dat heeft veel moois opgeleverd. Een een malige Schelpenshow. Een nooit uitgevoerde musical Eldorado. Een Romantische Symfonie. De legendarische rock rollband Big Shot and his Rocking Guns. En natuurlijk het hartver- overende Concordia-projekt. Solo met Jan van Huub van der Lubbe is op 1 april te zien in Theater Zuidplein. Zie voor meer informatie^ www.theaterzuidplein.nl 97_A_2kol ROTTERDAM - Het Ro Theater speelt vanaf 19 maart 'Baal' (1918) van Bertolt Brecht in de Rotterdamse Schouw burg. Hoewel het stuk gaat over een mannelijke dichter die zich losrukt van de mo raal van zijn tijd, wordt de hoofdrol gespeeld door ac trice Fania Sorel. Als kind werd de Vlaamse Fania Sorel door haar vader meegenomen naar het stuk 'Moeder Courage' van Ber tolt Brecht (1898-1956). Haar vader is een groot liefhebber van het werk van deze Duit se schrijver. Dat Sorel nu de hoofdrol speelt in 'Baal' van Brecht is echter verre van lo gisch: „Oorspronkelijk is het immers een mannenrol. De dichter in het stuk is Brecht zelf." Artistiek leider Alize Zand wijk van het Ro Theater heeft er bewust voor gekozen de rol te laten vertolken door een vrouw: „Dat Baal door een vrouw wordt gespeeld maakt het ongemakkelijker. Het is precies dat ongemak dat ik wil opzoeken." Fania Sorel: „Wij leggen er geen nadruk op of het een man of vrouw is. Het gaat over de strijd van de hoofdpersoon voor vrijheid." In 'Baal' dendert een jonge dichter door het leven. Baal feest, drinkt, geeft zich over aan zijn driften, houdt van mannen en vrouwen, is dich ter en anarchist. Het stuk is een muzikale en poëti- Fania Sorel speelt de titelrol in 'Baal' van het Ro Theater: „Brecht spreekt de eigen ver antwoordelijkheid van mensen aan." foto Leo van veizen sche blik in de onderwereld. „'Baal' is een typisch eerste stuk, waaraan alles rauw en ongeschaafd is. Brecht heeft het later verschillende keren herschreven, maar wij ge bruiken bewust de oerver sie", vertelt Sorel. „Ik vind Brecht een gewel dig auteur, die in onze tijd een beetje miskent wordt. Hij wordt hier niet echt ge zien als een Shakespeare. Ik denk dat hij met zijn linkse gedachtegoed sinds 1989 te politiek correct gevonden wordt. Wat ik goed vind in zijn werk is dat hij iets aan spreekt in onszelf dat heel dubbel is. Brecht spreekt de eigen verantwoordelijkheid van mensen aan. Baal vecht in het stuk voor zijn vrijheid, maar gaat ook'over lijken." Fania Sorel speelt al sinds 1999 bij het Ro Theater. Ze debuteerde onder Alize Zandwijk in 'Oresteia' en was in een groot aantal stuk ken te zien. Vorig jaar kreeg ze de Colombina als beste actrice voor haar rol in 'On schuld', ook van Alize Zand wijk. „Alize is heel aards. Ze gaat niet voor kunst met een grote K, maar gaat veel dieper. Haar werk bekijk je niet vrijblijvend. Dat is wat me aantrekt om met haar te werken." Ze heeft het nog steeds naar haar zin bij het Ro Theater: „Naast Alize heb ik met veel anderen gewerkt, zoals Guy Cassiers en Andreas Krie- genburg. Veel mensen krij gen hier de kans om iets te maken. Voor de acteurs is het fijn om zo'n breed refe rentiekader te hebben. Spe len gaat hier niet over roem of beroemd zijn, maar over zo goed mogelijk verhalen vertellen. En dat spreekt mij aan." 'Baal' is 19-22 en 29-30 maart, 15-16 en 23-25 april en 9-11 mei te zien in de Rot terdamse Schouwburg. Re serveren: 010-4118110.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25