waterweg Uitvoering dwarsfluit in Bibliotheek Noord bibliotheek Uitreiking Geuzenpenning live op LOOK TV De rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert Bedrijvenmiddag 20 maart gemeente Schiedam ilisSi Optreden maart 2007 Na een heel seizoen oefenen op de dwarsfluit geven leerlingen van Cor- rie Verbiest van Muziekschool Op maat een uitvoering voor muziek liefhebbers. Deze uitvoering vindt plaats op donderdag 13 maart in Bibliotheek Noord aan het Bachplein te Schiedam. Het repertoire bestaat o.a. uit musicalmelodieën, dans- en klassieke muziek. Zij treden solo en gezamenlijk op. Corrie Verbiest be geleid hen op de piano. Begin 19.00 uur. De toegang is gratis. Donderdag 13 maart kunt u op LOOK TV live de uitreiking van de Geuzenpenning in Vlaardingen zien. De uitreiking vindt plaats in de Grote Kerk op de Markt. De Geuzenpen ning wordt jaarlijks door de Stichting Geuzenverzet toegekend aan perso nen of organisaties die zich inzetten voor democratie of bestrijding van dictatuur, racisme en discriminatie. De Stichting Geuzenverzet 1940- 1945 werd opgericht om de idealen van en de nagedachtenis aan de ver zetsgroep 'De Geuzen' uit de Twee de Wereldoorlog levend te houden. Het is voor de eerste keer dat LOOK TV een live-uitzending buiten Schie dam maakt. De stad Schiedam heeft een link met het Geuzenverzet. Zo was de eerste Geus die zich ver zette tegen de Duitse bezetting de Schiedamse onderwijzer Bernard IJzerdraat. Burgemeester Verver legt namens de gemeente Schiedam een krans. Koningin Beatrix is ook bij de uitreiking aanwezig. Eerder werd de Geuzenpenning toegekend aan Human Rights Watch, de Anne Frank Stichting en de toenmalige Tsjechi sche president Vaclav Havel. Dit jaar krijgt de Fin Martti Ahtisaari de Geu zenpenning. Hij zet zich regelmatig in als bemiddelaar bij internationale conflicten en burgeroorlogen. De uit zending op LOOK TV begint om 14.00 uur. Op 18 maart 2008 vergadert de Re kenkamercommissie over onder meer de besluiten van de gemeenteraden over het voortbestaan Rekenkamer commissie en het jaarverslag van de commissie over 2007. Maar ook de lopende onderzoeken passeren de revue, zoals: - het onderzoek naar het onderwijs achterstandenbeleid - het onderzoek naar programmabegro ting 2008 van de beide gemeenten. - de quick scan naar de verkeers veiligheid rondom scholen - Stadsgehoorzaal Wilt u meer weten over de agenda of het werk van de Rekenkamercom missie? Informatie is te vinden op de website van Schiedam of Vlaar dingen fwww.schiedam.nl of www. vlaardingen.nl), - U kunt ook de secretaris benaderen via telefoon 010-2465336 of e-mail j.pegtel@schiedam.nl Als u de vergadering wilt bijwonen kan dat natuurlijk ook. Wilt u daar over de secretaris informeren? Dit met het oog op de faciliteiten. De vergadering vindt plaats in het Stadshuis van de gemeente: Vlaardin gen, de aanvang is 19.00 uur. Contacten met het bedrijfsleven zijn voor het college van burgemees ter en wethouders zeer belangrijk. Daarom is enige tijd geleden het idee ontstaan om elkaar twee maal per jaar te ontmoeten. Afwisselend zijn de gemeente of ondernemers van een bedrijventerrein de ont vangende partij. De aftrap heeft plaatsgevonden op bedrijventerrein Vijfsluizen in juli 2007. Deze bij eenkomst was een groot succes. Donderdag 20 maart is de gemeente de ontvangende partij. Van 17.00 tot 19.00 uur bent u van harte welkom in de Foyer van het Theater aan de Schie, Stadserf 1Schiedam. Doel van de bijeenkomsten is om elkaar wederzijds te informeren, maar vooral ook om elkaar in een informele sfeer te ontmoeten. Van gemeentezijde zijn naast de leden van de het college ook leden van de Gemeenteraad en ambtenaren aanwezig. Het programma ziet er als volgt uit: 17.00 uur Ontvangst 17.15 uur Welkomstwoord door burgemeester W.M. Verver-Aartsen 17.20 uur 'Samenwerking bedrijfs leven en gemeente' door wethouder M. Groene 17.30 uur Voorstellen werkmake laars en kennismaken met de Sociaal Econo mische Adviesraad 17.40 uur 'Sociaal Economische Adviesraad' door voor zitter Th.van der Boon 17.45 uur Borrel, netwerken en mogelijkheid tot rond leiding door gemeente lijke gebouw. 19.00 uur Afsluiting Heeft u belangstelling, dan bent u van harte welkom. U kunt zich per e-mail aanmelden op d.aalberts@ schiedam.nl Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (De Brauwweg 5) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem onderzoek voor de locatie locatie De Brauwweg 5 (postcode 3125 AE), kadastraal bekend onder sectie I[tl], nummer(s) 4471 (geheel), nemen burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; - voldaan is aan artikel 4 lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen'; - de locatie de volgende gebruiksbeperkingen kent: o het in stand houden van de aanwezige verharding; o het vooraf melden van handelingen met verontreinigde grond in het kader van herinrichting, nieuwbouw en/of grondverzet bij het bevoegd gezag Wet bodembescherming; o het melden van wijzigingen in het gebruik van de locatie bij het bevoegd gezag Wet bodembescherming. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 12 maart 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens- wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling ken baar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010 - 2191 796. Wbb-code: SC060600397 Verkeersbesluiten De burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat op verzoek van de Minis ter van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer ingevolge artikel 87 van de onteigeningswet op de secretarie van die gemeente met ingang van 13 maart 2008 gedurende zes weken ter inzage ligt een ontwerp koninklijk besluit met de daaraan ten grondslag liggende stukken. De in het ontwerp koninklijk besluit op verzoek van de Dienst Landelijk Gebied van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit ten name van het Bureau Beheer Landbouwgronden ter onteigening aan te wijzen gronden zijn nodig voor het realiseren van recreatie- en natuurgebieden en het veiligstellen van vogelreservaten in de gemeente Schiedam. De ter onteigening voorgedragen gronden zijn in het bestemmingsplan "Abtswoude 2004" aangewezen voor de bestemming "Natuurgebied", "Leidingenstrook" en "Bovengrondse hoogspanningsverbinding". Verder rusten op deze gronden een aantal aanduidingen in het bestemmingsplan te weten: "Terreinen van oudheidkundige betekenis", "Langzaamverkeers- verbinding", "C02-leiding (ondergronds)" en "Gasleiding (ondergronds)". Gedurende de bovengenoemde termijn van zes weken kunnen belanghebben den bij het onteigeningsplan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij de Kroon, per adres de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (postbus 20951, 2500 EZ DEN HAAG, onder vermelding van: GD DJZ zaaknummer 3137719 ipc 880). Zienswijzen kunnen ook mondeling naar voren worden gebracht bij de Minister van VROM. Voor nadere inlichtingen over deze procedure of voor het maken van een af spraak indien men een zienswijze mondeling naar voren wil brengen, kan men contact opnemen met het Ministerie van VROM, telefoon 070 - 339 3875 (de heer A. Verbeek) of 070 - 339 2038 (mevrouw C. Binda).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6