Afscheid van directeur Jan van Vugt Glaskunst in oud-katholieke kerk Afscheid met een wrang tintje perfleX Achterblijven in renovatiecomplex Werkzaamheden Westmolenstraat I I SLEUTELAARS maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Ingezonden brief Ik maar denken dat er alleen roddeljournalistiek bij het Al gemeen Dagblad wordt bedreven nadat ik het stuk over mij en mijn woning in de Geervlietsestraat had gelezen in het AD van dinsdag 4 maart. Een stuk dat kant nog wal raakte. Toen ik vandaag van het werk thuiskwam was de stemming thuis nog slechter dan dinsdag. 'Alleen op de wereld in de gorzen'stond er in de Maasstad van woensdag 5 maart. Ik constateer dat u zich zich via andermans informatie wel heel erg verdiept in onze persoonlijke situatie en net als het AD de plank volkomen misslaat. U weet totaal niet waarom wij er zitten, wat er met ons huis gaat gebeuren en hoe de afspraken met Woonplus en de aannemer zijn. Had daar eerst eens naar geïnformeerd voor u een dergelijk stukje riooljournalistiek schrijft. Maar u hoeft zich echt geen zorgen te maken over ons en onze woning. Op Havendijk 210b wonen trouwens ook nog mensen. U bent zo goed geïnformeerd dat u dat geeneens weet. Dus als u de waarheid niet weet, schrijf dan liever niets. U richt alleen maar schade aan bij de mensen waar het over gaat. Wij gaan nu al als dissidenten bij mensen over de tong. Gelukkig weten de mensen van de woning bouwvereniging en de aannemer beter. Ik nodig u uit om ook eens langs te komen als de renovatie gereed is. De pro jectleider en aannemer doen dat in ieder geval al elke dag. SJAAK BIJLOO SCHIEDAM - In de Westmolenstraat zijn deze week voorberei dende werkzaamheden voor het bouwrijp maken van het projectontwikkelingsgebied aldaar. Er worden bomen en heesters verwijderd op het voorziene bouwterrein en op de plaats waar een ontsluitingsweg naar het binnenterrein ge situeerd is. De werkzaamheden duren tot 14 maart. Op 14 maart geldt voor de parkeerplaats aan de Westmolenstraat een parkeerverbod om de werkzaamheden te kunnen afron den. woensdag 12 maart 2008 - XQ83 Alle geportretteerden betaalden mee om zich door kunstenaar Jos Looise te laten vereeuwigen op de zes ramen van de oud-katholieke kerk. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - 306 mensen uit Schiedam en Rotterdam hebben zich laten vereeu wigen in de ramen van de oud-katholieke kerk op de Dam in Schiedam. De ge- portretteerden betaalden allen mee om zich door kunstenaar Jos Looise te laten vereeuwigen op de zes ramen van de kerk. Al le deelnemers werden voor dit doel afgebeeld in histo rische kledij. Burgemeester Wilma Ver ver, zelf ook terug te vinden in het glaskunstwerk, ont hulde zaterdag in een volle kerk het bijzondere kunst- nijverheidswerk 'Wolk van getuigen'. Looise merkte bij deze gelegenheid op dat het gebruikte portret van bur gemeester Verver eigenlijk tweede keus. Na zijn eerste schets kreeg hij het verzoek deze aan te passen omdat hij het begrip 'vrije inter pretatie' ietwat te ruim had opgevat. Een portret in een raam van de de oud-kathlolieke kerk blijkt overigens niet alleen voor notabelen weggelegd. Onder meer ook een hond werd in de portrettenreeks opgenomen. Het baasje van de hond vond dat klaarblij kelijk belangrijker dan een afbeelding van zichzelf of een geliefde. Het geld dat de geportet- teerden inlegden voor het kunstwerk 'Wolk van ge tuigen' werd deels gebruikt voor het onderhoud van de onlangs gerestaureerde Schiedamse kerk. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 13 maart de film Manufacturing Dis sent-Uncovering Michael Moore. Uit interesse en be wondering begonnen Deb bie Melnyk en Rick Caine aan een film over Michael Moore. Tijdens hun pogin gen om een interview met dit boegbeeld van de linkse po litiek te regelen, begonnen er langzaam wat scheurtjes te komen in zijn eerlijke voor komen. De twee besloten dieper te graven en de do cumentairemaker te volgen tijdens zijn triomftocht met Bowling for Columbine en Fahrenheit 9/11. Is zijn werk nu fictie, feit of propaganda? Vrijdag 14 en zaterdag 15 maart is Sicko te zien. Na het vrije wapenbezit in Bow ling for Columbine en de ge volgen van 11 september in Fahrenheit 9/11 onderzoekt Michael Moore in Sicko het gezondheidsstelsel in de Verenigde Staten. Waarom krijgen talloze patiënten niet de zorg die ze moeten heb ben? Moore reist af naar En geland en Frankrijk, om te laten zien dat het ook anders kan. Landen waar volgens Moore de gezondheidszorg perfect geregeld is: goed kope medicijnen en gratis behandelingen. Moore pro beert zelf ook de levens van mensen te redden. Aanvang: 21.00 uur, kaar ten: 7,00 euro. Reserveren via (010) 473 30 00. door Frank Willemse SCHIEDAM - Zijn dankwoord was kort en zakelijk. Hij probeerde er nog maar de grap van in te zien. „Oké, ik hou het kort want na alle zes sprekers, krijg ik lichte uitdrogingsverschijnselen." Directeur Jan van Vugt (66) van de Dienst Sport en Re creatie sprak zijn dank uit voor de vele steunbetuigin gen die hij kreeg nadat hij deze maand 'tot verbijste ring van hemzelf' eind janu ari de wacht werd aangezet door het gemeentebestuur. Toch kreeg hij een uitge breide afscheidsreceptie aangeboden door hetzelfde college in de foyer van het Theater aan de Schie. Met rijen wachtenden, waaron der vele sportbestuurders, die 'hun' populaire DSR-di- recteur uitdrukkelijk wens ten uit te zwaaien. Na zijn laatste woorden kreeg hij een staande ovatie die lang, lang aanhield. Een steunbe tuiging voor zijn inzet maar ook een duidelijk protest tegen zijn wegsturen door wethouder Daskalakis. Wethouder Daskalakis van onder meer Sport voerde zelf niet het woord. Wel burge meester Verver die Van Vugt betitelde als een echte 'gent lemen'. Verver liet de carriè re van 18 jaar als ambtenaar in Schiedam de revue pas seren maar repte met geen woord over zijn gedwongen afscheid. Dat deden de sprekers na haar wel 'impliciet'. Zoals Hans van der Linde. Hij deed Sportraadvoorzitter Huib Zandwijk nam ook het woord. Hij gaf Jan van Vugt een boompje kado. Dat was een verwijzing naar Excel- sior'20 dat (te)veel bomen had gekapt voor de aanleg van haar nieuwe cricket- veld. Een veld dat vanwege drainageproblemen op nieuw op de schop gaat. Het leek allemaal dolle pret tij dens het afscheid. Maar dat was het dus niet. Het was meer een beetje wrang. Alle grappen over zijn vroegtij dig aftreden. Zoals Frans van Krugten (ex-sportraad voorzitter) sprak over 'de scheidsrechter die te vroeg affloot'. Of bondsbestuur- der van de VNG, Pieter Joustra, die daar ad rem op inhaakte met de kreet 'een Van Vugt namens de Dienst Sport en Recreatie treite rend een echt konijn kado. Verwijzend naar de konij- nenplaag waar Van Vugt nog vorige maand de landelijke televisie (Hart van Neder land) mee haalde. publiekswissel zo vlak voor tijd'. Het zijn opvallende constateringen. Net zo op vallend als het feit dat het de sportclubbestuurders waren die massaal afscheid namen van de directeur en niet de politiek. Meer Informatie? Kijk op www.p«rfl«>t*lon,nl of bel 010 273 32 33. Wij zijn met spoed op zoek naar: Bon je handig an technisch aangelegd? Ben )a niet bang om vleze handen te kriigen? Ben je In be/it van een rijbewijs? Kom dan bij ons langs op het Land van Belofte 13b of ga naar onze website en schrijf je Inl UITZENDBUREAU Markt S? VtaaiUingen 91648481881www WBBlgatnl btt tkktmit Ontwerp uw eigen Pink tr I1 ni CKLIUSIcI uccfra £tIvU'TIIU'l 84 vsraihiitentte elementen 11 vetsehiitemte atmtetminpn vmebilSentte noatjes vefsehiltemte iitvullinpn diverse seerten ieder en stef Directeur Jan van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie kreeg vele steunbetuigingen bij zijn afscheidsreceptie in de foyer van Theater aan de Schie. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9