ZELfVERTROUWEN EN SUCCES Genieten in de stijl van de film 'Alles is Liefde' >5 Poldervaartvereniging boos over kaalslag V Senoiren ontdekken eikaars wereld Racen in de wasstraat Concert 'De Colores' en Stadskoor Vlaardingen Beestenboel maasstad Regio weekbladen <^mi Musical Comedy 'Verplichte Figuren' f t M t 2 woensdag 19 maart 2008 - WXC SCHIEDAM - Waarom hunkert een man in een midlifecri sis naar een vrouw in een konijnenpak en waarom ga je wijnproeven bij de mai- tresse van je man? De nieu we Nederlandse musical 'Verplichte Figuren' geeft woensdag 26 maart ant woord op deze vragen in het Theater a.d Schie. 'Verplic hte figuren' is een intieme musical comedy over vr iendschap, verraad en gem iste kansen van de hand van tekstschrijvers Niek Bar- endsen en Jurrian van Don gen. Te zien zijn onder an dere Jelka van Houten, Alex Klaasen en Ellen Pieters. 'Verplichte Figuren' is een luchtige tragikomedie met een psychologische inslag en is een mozaïek van di verse verhalen en person ages, in de stijl van 'Hap piness' en 'Alles is Liefde'. Een bonte stoet aan grap pige en tragische, leuke en rare, oude en jonge, sneue en spannende figuren trekt voorbij. Ze kruisen eikaars pad en laten elkaar weer los, ze raken je aan en trek ken verder, net als in het echte leven.' Over negen mensen die wa chten; Op een prins op een wit paard, of een prinses op een wit paard, of des noods alleen een wit paard. Hoe dan ook, op iets groots en meeslepends. Tot ze de kans krijgen hun leven een stukje terug te spoelen en op te pikken vlak voor 't mis ging; Vlak voor dat ver keerde huwelijk, die niet ge plande baby, die foute baan. Zou dan nu eindelijk alles goed komen? Want als je één ding verandert, wordt alles anders. Maar wat nou als alles minder wordt? De musicalcomedy 'Verpli chte Figuren' is gemaakt in een stijl die eigenlijk pre cies tussen musical en cab aret in zit. 'Verplichte Figuren' is woensdag 26 maart om 20.15 uur te zien in het The ater a.d Schie. VLAARDINGEN - Mo is een pers van ca. 7 jaar oud. Hij is su perlief en aanhankelijk en kruipt gezellig in je nek als hij op schoot zit. Mo is op zoek naar een per zen liefhebber zonder an dere huisdieren, het liefste heeft onze Mo namelijk alle aandacht voor zich alleen! In de kattenkamer legt Mo elke dag een kadootje in de vorm van een drolletje neer, u dient er rekening mee te houden, dat hij dit thuis ook doet. Bent u niet veel van huis en heeft u geen andere huis dieren en alle aandacht voor Mo, kom dan eens kennis maken! Meer informatie over Mo en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za terdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35. Ouderen ontmoeten elkaar tijdens het project Ontdek Eikaars Wereld dat wordt geor ganiseerd door expertisecentrum Pluspunt. WATERWEG - Om iets aan het isolement van ouderen te doen organiseert Plus punt, expertisecentrum voor senioren en partici patie, het project Ontdek Eikaars Wereld. In Ontdek Eikaars Wereld maken se nioren met verschillende achtergronden kennis met elkaar. Tijdens zeven bi jeenkomsten praten ze met elkaar over hun eigen ge bruiken en gewoonten, als de wereld van het eten en de wereld van het geloof. Op woensdag 26 maart begint 'Ontdek Eikaars Wereld' in Vlaardingen. Het project wordt in deze gemeente uitgevoerd in samenwerking met Senio renwelzijn, Vele Vlaarding- ers Eén huis en Steunpunt Integratie Vlaardingen. De bijeenkomsten vinden plaats in ontmoetingscen trum Babberspolder. Ont dek Eikaars Wereld vond eerder plaats in de negen deelgemeenten van Rot terdam. Deelnemers praat ten openhartig over eetge woonten en tafelrituelen, over gebedssnoeren en be devaarten, maakten geza menlijk een wijkwandeling, hielden een sjoelcompetitie of bezochten een bijzondere plek in de wijk. Deelname is gratis en vindt plaats op de volgende woensdagen van 13.30-16.00 uur (inloop 13.00); 26 maart, 9 april, 23 april en 14 mei. Loka- tie: ontmoetingscentrum Babberspolder, Rotterdam- seweg 174 in Vlaardingen. Aanmelden: oio - 4671711, Anja Moll, Pluspunt. De ko mende maanden draait het SCHIEDAM - De ingang van het Hargapark ziet er sinds de afgelopen week heel an ders uit. Werd je voorheen omringd door groen, op de toegangsweg naar verschil lende sportverenigingen, nu zijn er alleen nog restjes stam te zien aan weerskant en van de weg. Een ongek ende kaalslag. De bomen moesten het veld ruimen 'ten behoeve van de toegankelijkheid' van het nieuwe Vlietlandziekenhuis. De vergunning voor deze kap was bijna een jaar oud. De Poldervaartvereniging laat in een schrijven aan pers en gemeente weten het zeer te betreuren dat op de valreep van het nieuwe broedseizoen zoveel bomen moesten sneuvelen. 'Bomen en struweel zouden met behoedzaamheid behandeld worden. Dat is dus niet gebeurd' „De ledenvergadering van de Poldervaartvereniging is zeer teleurgesteld over de handelwijze van de ve rantwoordelijken rond deze kaalslag", schrijven ze. „Toezeggingen uit het verleden bieden kennelijk geen garantie voor het heden. Vorig jaar beloofden zieken huisdirectie en gemeentebe stuur om bomen en struweel ter plekke met behoedzaam heid te zullen behandelen. Wij hebben nu geconstat eerd dat een groter aantal bomen dan afgesproken en aangemerkt, is gekapt. Met als triest 'hoogtepunt' het overtreden van de flora- en faunawet door ook een be woond en bebroed nest uit te roeien. Wij noemen dit niet bepaald behoedzaam." Een bestuurslid van de vereniging, die zelf bioloog is en dus niet de eerste de beste voorbijganger, had be gin maart met eigen ogen gezien dat een duivenpaar zich in een van de bomen had genesteld. „Omdat deze boom niet gemarkeerd was als te kappen boom, werd door ons verondersteld dat boom en nest gespaard zouden blijven", schrijft de vereniging aan de gemeente. „Op 8 maart bleek de boom echter evenals alle overige bomen aan de Sportlaan tussen beide velden, gekapt te zijn. Met deze kap heeft het ziekenhuis de flora- en faunawet overtreden." De Poldervaartvereniging is zeer verbaasd over het feit dat de kap op deze wijze plaats heeft kunnen vinden, ogenschijnlijk zonder con trole door de gemeente als (kapjvergunningverlener. De Poldervaartvereniging roept het gemeentebestuur nu op om nog dit voorjaar op de zuidelijke randen van de parkeervelden nieuw groen aan te planten, en er op toe te zien dat de ziekenhuisdirec tie zijn verplichting tot her planten op de parkeervelden nakomt. Boekbeeld 'De weg naar zelf vertrouwen en suc ces' is een boek vol positieve gedachten die voorwaarden zijn om goede re sultaten te behalen, door met de kracht van de eigen ge dachten emoties en prestaties te beinv- loeden en zodoende het gestelde doel te bereiken. Vol gens mental coach Jonh Moens vormen negatieve gedachten alleen maar ballast die het leven op een slechte manier beïn- voeden en geluk in de weg staan. De 71-jarige John Moens was trainer bij voetbalclub 's Gravezande, rugby club Hoek van Holland, was mede op richter van basketbalclub Westland Stars en was of is sport docent op verschillende scholen in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam en de Hoge School Rotterdam. Na een lange actief sportieve loopbaan legde Jonh zich toe op de begelei ding van sporters. 15 jaar geleden volgde hij de toentertijd nieuwe opleiding mental coaching in Amsterdam. Zijn ervaringen, indrukken en gevolgde voorbeelden stelde hij in een reader 'zelfman agement' op papier en ter beschikking aan zijn studenten. Vooral de vraag van hen naar een volwaardige publicatie re sulteerde in het boekje dat handvat kan zijn voor sporters, die zelf een selectie kunnen maken uit de hoofdstukken of 'traningsstations' die voor hen belangrijk zijn. Behalve sport en psychologie in Amsterdam volgde John Moens op de Vrije Academie in Vlaardingen de leergang Kunstgeschiedenis. Zaterdag 29 maart ontvangt burgemeester Karssens het eerste exemplaar van de mental coach in boekhandel Kon ingshof, ten teken dat niet alleen sporters, maar ook beoef enaars van andere diciplines wellicht baat kunnen hebben bij 'De weg naar zelfvertrouwen en succes', dat door John werd ondergebracht bij uitgeverijdebrouwerij.nl. De winkel prijs is 15,-bij John Moens zelf afgehaald en besteld vL 010 - 5922564 ofjhamoewns@kabelfoon.nl is de prijs net als voor zijn studenten 12,-. LEZERSACTIE Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplar en van het boek 'De weg naar zelfvertrouwen en succes' Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@ maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162,3000 BD Rotterdam. Ver geet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. Bij autowas Bob in de Spaanse Polder kwam de bekendr coureur Tim Coronel langs met zijn Dakar scheurijzer om de eerste binnenreinigingsband van Nederland in gebruik te nemen. Foto: Bart Bos VLAARDIHGEN - Het Vlaardings multicultureel vrouwenkoor 'De Colores' en het 'Stads koor Vlaardingen' geven een gezamenlijk concert op za terdag 29 maart in wijkcen trum 'Holy'. Aanvang 20.15 uur, zaal open om 20.00 uur. De koren brengen een zeer gevarieerd programma. 'De Colores' zingt liedjes uit de verschillende eigen culturen van haar deelneemsters. Het 'Stadskoor Vlaardingen' heeft een repertoire van licty klassiek tot populaire muz iek. Kaarten a 2,50 euro te verkrijgen bij koorleden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21