in beeld r 'Niets is dirigent George Heins te veel' Week in, week uit (3) Lente in aantocht De geuzenpenning moet volgens mij naar.. Barre Tijden Voor Wethouder lezers 'Hé, hoe is het ermee?' Tarik begroette Sabah met een kus op de wang. Normaal gesproken ontweek hij zijn schoonzus liever op feestjes. Ze dramde hem iets teveel door over haar werk. Maar 'Wat denk jij wel? Dat ik een beetje in drugs loop te handelen?' vandaag veinsde hij inte resse, hij had namelijk op gevangen dat een docent in cocaïne handelde op het VMBO waar zij werkte. Het zou geweldig zijn als zijn schoonzus er iets meer over kon vertellen. Hij zag de primeur al voor zich. Dat ze niet goed werd van alle regels van schoolbestuur en management had hij vaak genoeg gehoord. Grote kans dus dat ze wel zou willen praten. 'Nog iets bijzonders gebeurd op je werk?' vroeg hij zo non chalant mogelijk. Sabah was op haar hoede. 'Zit jij ergens naar te vis sen?' Ze wist heel goed dat haar zwager zich niet in het minst interesseerde voor haar baan. Tarik voelde zich betrapt en besloot open kaart te spelen. 'Er gaat een verhaal dat er docent bij jullie op school is die in cocaïne handelt en ik vroeg me af of jij daar meer van weet.' Sabah, die net een pittig ge haktballetje in haar mond had gestoken, verslikte zich en begon onrustbarend te hoesten. 'Wat denk jij wel? Dat ik een beetje in drugs loop te han delen? Je hebt altijd al weinig res pect gehad voor mij en mijn werk, maar dit slaat werke lijk alles!' Asha schrok van de- uitval van haar zus. Ze had een hekel aan ruzies en keek snel rond om te zien wie het getier had gehoord. Ze liep op het stel af en trok ze allebei de keuken in. 'Ssst, wat is dit nu weer?' siste ze. 'Die Tarik van jou denkt dat ik een drugsdealer ben', riep Sabah. Ze beende weg, greep haar jas en was weg. Asha rende achter haar aan naar buiten. Binnen nam Tarik Frank apart. 'Wat ik nu toch mee maak. Ik hoorde van een collega dat er op Sabah's VMBO door een docent wordt gedeald in cocaïne. Ze ging compleet over de rooie toen ik haar ernaar vroeg. Echt heel vreemd.' 'Interessant', beaamde Frank. 'Ik moet daar vol gende week foto's maken voor een reportage over het vijftigjarig bestaan van de school. Ik zal mijn ogen en oren eens goed openhouden.' 'Goed plan', vond Tarik. 'Maak vooral wat foto's van het schoolplein. Als een van de docenten in de pauze wat al te familiair met zijn leer lingen omgaat, kan dat een aanwijzing zijn.' Asha kwam weer terug bij het gezelschap en probeerde te glimlachen. 'Niks aan de hand. Sabah was een beetje moe', zei ze op luide toon te gen Tarik, in de hoop dat de andere gasten het ook zou den horen. Vervolgens fluisterde ze te gen hem: 'Wij hebben het hier vanavond nog wel over.' maasstad Waterweg weekbladen woensdag 19 maart 2008 - WX92 De Gouden Lijst In deze rubriek deelt Iemand een rode kaart uit aan een instantie die afspraken niet nakomt. Of zet iemand een ander juist in het zonnetje. REGIO - Het Hellevoet- se parochiële gemengde zangkoor St. Cecilia be staat zestig jaar. „Het is geen groot koor, maar wet heel gezellig. We zingen volgens de meeste men sen best goed", vertelt Ans Kok. De meeste leden zijn al vele jaren lid en met plezier. We kelijks zingt het koor de mis in de Sint Antonius van Pa dua aan de Opzoomerlaan in Hellevoetsluis. Na het vertrek van de vorige dirigent nam George Heins de muzikale leiding op zich. „Nu is hij alweer 38 jaar be langeloos de dirigent, ter wijl hij daar nooit voor ge leerd heeft. En hij doet het toch maar", vervolgt Ans. „Elke donderdag en zon dag staat hij voor ons klaar, niets is hem en zijn vrouw Dirigent George Heins kwam zelfs eerder terug van vakantie om zijn koor te kunnen begeleiden. te veel. Toen de man van één van de koorleden was overleden, kwam hij zelfs terug van zijn buitenlandse vakantie, zodat we onder zijn leiding konden zingen bij de mis." Zelf is George overigens ook heel ziek geweest. „Twee jaar geleden werd hij ineens opgenomen. Dan merk je pas goed dat hij de spil van het koor is. We hebben toen, zonder te repeteren, oudere missen gezongen. Gelukkig gaat het nu weer goed met hem." De jaarvergadering van zangkoor St. Cecilia wordt bij dirigent Heins thuis ge houden. „Zijn vrouw Anne ke (ook koorlid) treedt dan op als een zeer goede en gezellige gastvrouw. En als er wat is, staat hun huis al tijd voor ons open. Daarom vind ik, en ik weet zeker dat alle leden het met mij eens zijn, dat onze dirigent een gouden rand verdient. Een woordje van dank is hier ze ker wel op zijn plaats." De reigers zijn in het beatrixpark al druk in de weer met het bouwen van hun nesten in de bomen. Het is leuk om de reigers met takjes (of soms takken) in hun bek te zien landen in de boom. Paul Meuldljk, Vlaardingen Gouden lijst - Rode kaart Wilt u iemand in het zonne tje zetten of een juist rode kaart uitdelen? Mail naar waterweg@maasstad.nl met de reden voor de nominatie en uw contactgegevens. Mijn feestje Juf getrouwd? Een 60-jarig huwelijk? Een buurtfeest? U vindt het leuk om deze feest vreugde te delen, dan kunt u de foto kwijt in de rubriek 'Mijn feestje'. Stuur de foto naar waterweg@maasstad. nh Foto Ook zo'n mooie foto gemaakt waarvan u eigenlijk denkt 'die zou in de krant moeten'? Mail de foto dan naar water- weg@maasstad.nl met een korte begeleidende tekst. maasstad lezerspanel CAROLINE ANTONIO (VLAARDIN- GEN) - De rechtsfilosoof Paul Cliteur. Vrijheid van me ningsuiting staat wereldwijd ter discussie. Om met elkaar te communiceren en elkaar te begrijpen, pleit hij voor een nieuwe gemeenschappe lijke morele taal in zijn boek 'Moreel Esperanto'. De taal ,van een autonome humani taire en religieuze moraal. HANS B0UMAN (VLAARDINGEN) - Mijn enige bezwaar tegen de uitreiking is dat de keu ze voor de ontvangers 'een schot voor open doel' is. Hoe belangrijk hun strijd ook is, het is veelal bekend door alle media-aandacht. Het zou juist een kans moeten zijn om de misstanden in de we reld die vergeten worden on der de aandacht te brengen. ROBERT WESDORP (SCHIEDAM) - Van mij mag de Geuzenpen ning dit jaar naar Al Gore (USA). Hij heeft het afgelopen jaar toch behoorlijk de aandacht weten te vestigen op de glo bal warming. Dit thema gaat iedereen aan en naar mijn idee vergeten we dat nog wel eens. ANNEMIEK HAPPE (SCHIEDAM) - Ik heb werkelijk geen idee. Vind dit een erg lastige stel ling om op te reageren. Vorige week stond in deze krant een Open Brief van de Schiedamse Heren Mario Stam (fractievoorzitter PvdA), Frans Hamerslag (fractievoorzitter SP) en Ad Hekman (frac tievoorzitter CDA) n.a.v. een artikel van Frank Willemse van Smaart jl. Enigszins misplaatst en overbodig vond ik de ver gelijking met de Franse president ook, nog afgezien van het 1 feit, dat de gemaakte vergelijking mijns inziens mank gaat. Een wethouder wordt niet gekozen en een Franse president wel en dat maakt verschil vind ik. Waarom de Heren Stam, Hamerslag en Hekman zich zo opwinden over het artikeltje en menen publiekelijk afstand van de inhoud te moeten ne men ontgaat mij ten ene male. Niet noodzakelijkerwijs zijn de 'normen en waarden', die binnen de Schiedamse politiek gelden dezelfde als die binnen de 'Schiedamse jounalistiek' opgeld doen. Gelukkig niet, zou ik zo zeggen! Dat de Heer Willemse niet respectabel en integer zou zijn omgegaan met bedoelde wethouder, wens ik te bestrijden. Hooguit zou men hem op dit punt van enige smakeloosheid kunnen betichten. Smaken verschillen nu eenmaal en ook dat is maar gelukkig. Graag zou ik eens uitgelegd krijgen wat de beweegredenen van de drie Heren zijn geweest om hun Open Brief te schrijven. Wordt 'Roomser Dan De Paus' wellicht hun nieuwe, gezamenlijke verkiezingsslogan voor 2010? JAN E VAN DE GEEST

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23