Prestatielopen av Fortuna Op hoog tempo één keer raken Volleybalvrouwen Rijnmond degraderen uit A-league Korfballers Ridderhof veilig in eerste klasse Sportflitsen Van Vlaardingen naar Den Helder Hoekse Boys zoekt trainer Misstap DV0'32 Wuister Zuid-Hollands kampioen Urbanus wint voorjaarsreeks Juventus verliest CHESS geen kampioen YFC meest spelregelvast Titelstrijd F- pupillen Winst Refoba Rondje door mooie recreatiegebieden jgPI maasstad Waterweg/Sportjournaal woensdag 19 maart 2008-WX93 weekbladen ATLETIEK - De langste strandloop ter wereld beleeft op 21 maart in Vlaardingen zijn wedergeboorte. In de 8e Jan Knippenberg Memorial gaan 26 atleten over too Engelse mijlen van Vlaardingen naar Den Helder. De start is vrijdag om 22.00 uur op de baan van av Fortuna. Na 21 kilometer verdwijnen de lopers bij Hoek van Holland het strand op. Oud-winnaar Rut Zoutman uit Monster is één van de deel nemers. Vlaardinger Cees Verhagen trok zich onlangs terug 1 met een blessure. VOETBAL - Hoekse Boys en trainer Jan van der Sar gaan na dit seizoen uit elkaar. Tegenvallende prestaties en onvoldoen de ingevulde verwachtingen zijn de redenen. Hoeks Boys kijkt uit naar een opvolger in het bezit van diploma TC2 en die communicatief sterk is. Informatie of sollicitaties: 06- 24254892 en leeninl@chello.nl VOETBAL - Uitgerekend tegen hekkensluiter heeft DVO'32 za terdag haar ongeslagen status sinds de winterstop verspeeld. Een tot het uiterste gemotiveerd Maasdijk kwam op 2-0 te gen de slap spelende Vlaardingers. DVO'32 maakte na rust wel gelijk, 2-2, maar 5 minuten voor tijd ging de winst alsnog naar Maasdijk, 3-2, waarmee DVO'32 weer wat terugzakte in de derde klasse C. BOKSEN - Maarten Wuister heeft tijdens de finaleavond bij boksclub 'Hof in Rotterdam de Zuid-Hollandse bokstitel tot 64 kg veroverd. De Schiedammer en zijn tegenstrever Zahaf deden weinig voor elkaar onder en hadden regelmatig harde slagenwisselingen. Wuister versloeg de Crooswijker na een fysiek slopende partij op punten. WIELRENNEN - De laatste voorjaarstrainingwedstrijd van wie lerclub De Coureur trok zondag door de aanhoudende regen slechts 22 renners. Leon Korteland en Schiedammer Lisette Steens waren de snelste onder de volhouders. In de stand is de Maassluise Werner Urbanus het meest constant. SCHIEDAM - De nederlagen van afgelopen week tegen Pollux, 3-1, en Plantina Longa, 1-3, betekenen dat de degrada tie uit de A-league definitief is geworden voor de volley balvrouwen van Rijnmond. De achterstand in punten op naaste concurrent Nes- selande is in de resterende wedstrijden door het team van trainer/coach Matt van Wezel niet meer te overbrug gen. Het avontuur van de Rijnmond-vrouwen op het hoogste niveau heeft aan getoond dat slechts enkele speelsters het niveau in A- league aankonden. Gewezen wordt dan naar aanvoerder Manja Hopmans-Scheffers, Roos van Harten en Kim Renkema. De overige speel sters schoten tekort, waren te wisselvallig of vertoonden te weinig progressie tijdens dit leerjaar. Voor Van Wezel was het om die reden lastig een team met een vaste sa menstelling op de been te brengen. Met nog twee con frontaties tegen het onge naakbare DELA Martinus en een wedstrijd tegen het verrassende Sliedrecht voor de boeg, dreigt het seizoen te eindigen met nog eens 3 ruime nederlagen. REGIO - De korfballers van kw Ridderhof hebben het eersteklasserschap veilig gesteld in hun laatste zaal wedstrijd. De Vlaardingers versloegen titelkandidaat Sporting Delta, 17-19. Een treffer van Bob van der Lely leidde kort voor tijd de winst in nadat Sporting Delta tot 17-18 was teruggekomen. Met de winst is kw Vlaar dingen blijft eersteklasser en neemt het op dit moment de 4e plaats in. Vlaardingen nam meteen (tijdelijk) af scheid van Daphne van Rhee die een aantal maanden op reis gaat. Harga is in de tweede klasse nog niet zeker van handha ving. Tegen het hooggeklas- seerde kc Dordrecht werd zondag verloren, 12-17. Op tweede paasdag moet Harga daarom winnen van mede degradatiekandidaat NKV. De wedstrijd op 24 maart wordt vanaf 14.45 uur ge speeld in de Margriethal. Ook Spirit moet in de laat ste wedstrijd proberen de gradatie af te wenden. Na de winst op Nikantes vorige week, hadden de Vlaardin gers zaterdag geen kans te gen Oranje Zwart, 8-13. Spirit was simpelweg niet opgewassen tegen Oranje Zwart. SCHIEDAM - De vrouwenbas ketballers van Juventus zijn in de race voor de titel van de regionale eerste divisie. Tot vorige week was het team van trainer Hilde Buitenhuis nog ongeslagen. BOB uit Oud-Beijerland werd toen ruim verslagen, 65-41. Cen ters Nathalie Hardonk (17 punten), Serena Wetsteyn (16 punten) en Emelie Morei- ra (9 punten) namen een fors deel van de score voor hun rekening. Zaterdag stond de topper tegen Gym nova op het programma. Deze ging verloren, 49-35, waarmee sbv Juventus afstand deed van de koppositie. VLAARDINGEN - De schakers van CHESS hebben tegen Drie Torens de kansen op de titel in de eerste klasse A van de Rotterdamse schaak competitie verspeeld. Door een teleurstellend gelijkspel, 4-4, missen de Vlaardingse schakers definitief de aan sluiting bij koploper De Wil lige Dame en kunnen zij in theorie nog degraderen op de slotdag van de competi tie. SCHIEDAM - In de jeugdspelre- gelwedstrijden van de Schie- damse scheidsrechtersver- eniging was het Vlaardingse VFC de winnaar. WK, SVDPW en twee teams van VFC namen het in de finale tegen elkaar op. Bas van Oers van VFC sloeg zich het best door de 'moeilijke' vra gen van het PC-spel 'Spelen met regels' heen. Robert Welbie van WK werd 2e. In het teamklassement ging de hoofdprijs naar VFC 1. De Schiedamse scheidsrechters waren na afloop teleurge steld over de minimale deel name van regioclubs met een jeugdafdeling. MAASLAND - MW'27 heeft voor maandag 24 maart het 16e Westlands kampioen schap voor F-pupillen op het programma staan. MW'27 geldt zelf als een outsider voor de felbegeerde titel. De te kloppen ploegen zijn met enige zekerheid LYRA, 's- Gravenzande SV, Westlan- dia en Velo. Het toernooi op sportpark De Commandeur begint om 10.00 uur. De fi nale start 15.30 uur. VLAARDINGEN - De Reboba- jeugd heeft een overtuigende zege behaald op Zeemeeu wen uit 's Gravenzande, 8- 0. De Vlaardingers lieten weinig heel van de tegen stander. Zaterdag 29 maart vanaf 12.00 uur volgt in Pol derpoort de thuiswedstrijd tegen Sluyk Lekkerkerk. Over het voetbal zelf werd vooraf nauwelijks gesproken. Alle ogen waren gericht op het al dan niet weer uit de hand lopen van de Vlaardingse derby HVO-Zwaluwen. Natuurlijk liep het ditmaal allemaal vlekkeloos want alle voorzorgsmaatregelen waren nu tot in de details genomen. Het voetbal zelf was ook weinig spectaculair. Zwaluwen won, 1-2, en mag blijven hopen op een kampioenschap. Foto: Roger van der Kraan VLAARDINGEN - Atletiekver eniging Fortuna biedt za terdag 22 maart hardloop liefhebbers weer een viertal prestatielopen. De start is om 11.00 uur vanaf de atle tiekbaan op sportcentrum Polderpoort aan de Water sportweg 11 in Vlaardingen. De lopen met een lengte van 5, 10 en 15 kilometer gaan door de Broekpolder. Voor de 30 kilometer die veel marathonlopers gebruiken als één van de laatste testen voor de marathon in Rotter dam op 13 april, heeft Fortu na een grote ronde voorzien door de mooie recreatiege bieden in de omgeving van Vlaardingen, Schipluiden en Maasland. Bij deze lange afstandsloop is het mogelijk aan te sluiten bij speciale hazen. Er worden daartoe groepen gevormd met tem po's variërend van 4.30 tot 6.15 minuten per kilometer. De finish is wederom op de atletiekbaan. Het parcours is geheel autovrij en vrijwel overal verhard. Inschrijven kan zaterdag 22 maart vanaf 9.30 uur in de hal van sport centrum Polderpoort. De kosten bedragen 2,00 euro voor de 5 kilometer. Voor de 10 en 15 kilometer wordt 3,00 euro betaald en voor de 30 kilometer 4,00 euro. Meer informatie: www.av- fortuna.nl. Groenoord draait in de eerste divisie meteen in de top mee. Afgelopen vrijdag won de ploeg met 10-0 van Tutor. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het verschil tus sen vorig seizoen en dit seizoen is levensgroot. Af gelopen vrijdagavond ex celleerde zw Groenoord door met 10-0 van Tutor te winnen, 10-0. Het spel was oogstrelend: op hoog tempo één keer raken! Vorig jaar werd er in de hoofdklasse door Groenoord veel meer gebruik gemaakt van indi viduele kwaliteiten. Trainer Jerry Monkau beaamt dat volmondig. „Eén keer ra ken is ook iets waar wij in de trainingen op blijven ha meren. Vorig seizoen had ik een team met veel praatjes die liepen ook veel kaarten op. Ik heb toen gezegd dat ik verder wilde met spe lers die alleen voetballen en niet zeuren. Je ziet het resultaat." Dat resultaat is inderdaad verrassend. Groenoord draait in de eer ste divisie meteen in de top mee. Het team had wel baat bij het stoppen van Spar- taan'20. „Verschillende spelers zijn hierheen geko men." Maar Jerry Monkau trof ook een ongepolijste futsal- diamant in Spangen: Mou- nir Boukhari. Voor eigen publiek maakte Boukhari er vrijdag een echte show van. Met zeven treffers (de één nog mooier dan de andere) had hij een belangrijk aan deel in de winst. „Mounir wordt steeds beter. Eredivi sieclubs kijken al naar hem dus hij zal voor ons niet te behouden zijn." De winst op Tutor zorgt dat Groenoord mogelijk pro moveert naar de eredivisie. „Door de introductie van een topcompetitie ontstaan twee eredivisies waardoor ook de tweede plaats mo gelijk recht geeft op promo tie", vertelt Monkau. „Promotie is leuk maar niet het belangrijkste. Futsal moet in Schiedam meer gaan leven. Ook bij sponsors. Kijk naar de grote jeugdafdeling bij Groenoord en onze succes sen. Het begin is er maar het kan beter."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25