journaal 175 films komen voorbij in anderhalf uur Legioen zoekt het podium op [ÜÜ?IN ROTTERDAMS As You Like It brengt de liefde samen op het podium CB9HB 'Malpensa' in Isala Theater Judith Visser wint weer prijs podium Supporters en buurtbewoners over passie voor Feyenoord As You Like It is van 2 tot en met 5 april te bewonderen in de Rotterdamse Schouwburq. Een aanrader voor iedereen die ooit verliefd is geweest. ROTTERDAM - Niets fijner om met je lief naar het theater te gaan. Om een keer "iets cultureels" te doen in plaats van in de kroeg te slempen. Of thuis voor de buis te han gen voor de vijfde editie van Dancing with the Stars. En als het toneelstuk, "As You Like It" in dit geval, dan ook nog de liefde als thema heeft, lijkt niets een knus avondje samen meer in de weg te staan. Op de keper beschouwt, dat doet het ook niet. Het spel is fantastisch, modern - ook al is het gebaseerd op een Shakespeare-verhaal uit 1599 - en halverwege wordt zelfs levend pluimvee ka kelend op het podium los gelaten. Kortom, een per fect, cultureel verantwoord avondje uit. Er is zelf sprake van een happy end. Jongen krijgt meisje. Weliswaar na een tocht vol ontberingen, maar toch. Nee, qua verhaal en spel zit het helemaal snor met deze productie van het Nationale Toneel. Niet voor niets is het door de Toneelselectie tot topstuk gebombardeerd. As You Like It is ook geen stuk dat je ziet en in de foyer al weer half vergeten bent. Het verhaal blijft rondzeuren in je hoofd. Maakt onzeker. Want reken maar dat je na afloop van het door Gerrit Komrij vertaalde toneelstuk gaat nadenken over je eigen liefde. Of zoals dramaturg Janine Brogt zegt: „Het ver langen naar de liefde is de motor; op het moment dat het verlangen wordt vervuld slaat de motor af en is het stuk afgelopen." Het verhaal beeldt de in tense verwarring uit die met een liefde-op-het-eerste-ge- aicht gepaard gaat. Het gek makende smachten, de angst afgewezen te worden, de ver lammende verliefdheid, het gulzige flirten. As You Like It legt de kwetsbaarheid van de liefde bloot. Herkenbaar en griezelig tegelijk. I www.uitburo.nl/rotterdah BURO 010 I nieuwe Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 iu 22/3 20u Marc-Mane Huijbregts met zijn cabaretprogramma Opdat ik niet vergeet zo 23/3 20u Dadada-Dan Tenko Japanse percussie en oosterse ritmiek in Maido Maido di-za 25 t/m 29-3 20u André van Duin's Nieuwe Revue met Ron Brandsteder, showballet en live orkestl oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-zo 21-23/3 20.00u Volmaakt Geluk Met Renée Soutendijk, Isa Hoes en Rick Engelkes. a 24/3 20.00u Christina BtOIOO De jonge stem van de traditionele fado brengt de fado terug in het licht di 25/3 20.00u Stevie Ann Closer To The Heart. Pure akoestische liedjes en melodieuze popsongs 010 24 44 516 World Music Dance Centre www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam :a 22/3 13.00u langospeaal Grootse afsluiting tangoreeks met Gustavo Beytelmann. €16/ €25 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: r n-12-17 uur, zal 5-17 uur Telefonisch lot 18.00 ui do 20/3 20.00u Uitgedokterd I toneel I komedie met o.a. Han Romer, Catolien van den Betg e.a. do 20/3 20!5u Jeffrey Spalburg l Brommers Kiek'n Cabaret voorprogramma Ellen Dikker za 22/3 20.00u Ronald Goedemanck Ze beslaan echt reprise nog enkele kaarten beschikbaar :o 23/3 U.OOu Pieter Tiddens laatste keer kindercabaret (6+) I zorg dat |e erbij bentl 26-30/3 11-11 u International Community Art Festival wervelend en kleurrijk festival upcl Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). maasstad woensdag 19 maart 2008 - TX97 weekbladen ROTTERDAM - Annette Speelt, het gezelschap rond Thijs Römer en Michel Sluys- mans, speelt het stuk 'Mal pensa' van Leonard Pfeijf- fer. 'Malpensa' is donderdag 20 maart te zien in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel. In 'Malpensa' raken twee mannen van rond de dertig aan de praat op een vliegveld. Ze wachten op hun vlucht naar Rome, die anderhalf uur is vertraagd. 'Malpensa' is het tweede to neelstuk dat Ilja Leonard Pfeijffer schreef voor An nette Speelt. De regie is van Gerardjan Rijnders. Reser veren: 010-4586400. Infor matie: www.annettespeelt. nl. ROTTERDAM - Judith Visser heeft voor het tweede ach tereenvolgende jaar de prijs voor het beste Rotterdamse boek gewonnen. Ze ontving de zogenaamde Novel Award vorige week tijdens de Rot terdamse opening van de boekenwee.. Visser kreeg de meeste stemmen (bijna de helft van de 186 uitgebrachte stemmen) in de internetver kiezing voor haar tweede ro man 'Tinseltown'. ROTTERDAM - Feyenoord be staat in 2008 honderd jaar en dat zullen we weten ook. Er zijn tal van activiteiten om het eeuwfeest te vieren. Op 26 maart is in Theater Zuidplein de première van 'Hand in Hand', een wer velende voorstelling vol muziek, dans en theater. Gespeeld door supporters, jongeren en buurtbewo ners. Feyenoord neemt in de le vens van veel families een belangrijke plaats in. De trouwe supporters leven wekelijks naar de wedstrijd toe. De emoties zijn heftig: knallende vreugde als de club wint en diep verdriet bij een verloren wedstrijd. Maar één ding is zeker: het Legioen staat altijd achter Feyenoord. In goede en in slechte tijden. Die supporters staan cen traal in 'Hand en Hand', een coproductie van het Rotterdams Wijktheater, Codarts Hogeschool voor de Kunsten, International Community Art Festival en Theater Zuidplein. 'Hand in Hand' wordt tien keer gespeeld in de grote zaal van Theater Zuidplein. De voorstelling bestaat uit vijf onderdelen: het suppor tersproject, een jongeren project, een muziektheater- In een voorstelling komen historische gebeurtenissen voorbij, opzienbarende wedstrijden en de hartstochte lijke beleving van supporters. stuk, een danstheaterstuk en een deel dat wordt ver zorgd door cursisten van de circusopleiding. Volgens Arno Brouwer van het Rotterdams Wijkthea ter lag het voor de hand dat het Wijktheater aan de slag zou gaan met een voorstel ling voor het Feyenoord Ju bileum: „Ik heb een passie voor Feyenoord en je merkt dat diezelfde passie ook in de Rotterdamse wijken leeft." De supporters, die bij het project betrokken raak ten na oproepen op diver se fansites, repeteerden in het clubgebouw van Fey enoord op Varkenoord. De verhalen die zij vertellen zijn deels improviserend ontstaan, vertelde Brouwer eerder aan het magazine van de Feyenoord suppor tersvereniging: „Wat voor verhalen hebben ze? Wat betekent Feyenoord voor ze? Daar proberen we ach ter te komen en daar maken we toneel van." 'Hand in Hand' is op 26 maart en tussen 4 en 27 april te zien in Theater Zuidplein. (Seizoen)clubcardhouders van Feyenoord krijgen kor ting bij de aankoop van kaarten. Reserveren: 010- 2030203 of www.theater- zuidplein.nl. ROTTERDAM Wie van film houdt, maar weinig tijd heeft, kan nu in negen tig minuten maar liefst 175 films bekijken. Onmogelijk? Niets is onmogelijk bij de komedianten van The Redu ced Shakespeare Company. Hun nieuwste voorstelling 'Completely Hollywood' is donderdag 27 maart te zien in Theater de Stoep in Spij- kenisse. The Reduced Shakespeare Company werd twintig jaar geleden opgericht door drie hippies uit San Francisco: Adam Long, Jes Winfield en Daniel Singer. Ze begon nen als straatgezelschap en ontdekten daar al snel dat voetgangers bleven staan voor hun sneltreinversie van Shakespeares 'Hamlet'. Dat bracht de mannen op het idee voor hun eerste theatervoorstelling 'The Complete Works of William Shakespeare'. In 97 minuten lieten ze alle 37 toneelstuk ken van deze schrijver zien. Na Shakespeare brachten ze met 'All the Great Books' de rest van de wereldliteratuur in het theater, zoals de Bij bel, de Odyssee en Don Qui- chote. In 'Western Civiliza tion: The complete musical' kwam vervolgens de wereld geschiedenis aan bod, waar na 'The Bible: The Complete Word of God' en 'The Com plete History of America' volgden. De titel 'Completely Holly- 1 Mm Zet je schrap, want in sneltreinvaart komen in de voorstelling 'Completely Hollywood' films als Casablanca', 'Dirty Dancing', 'The Godfather', 'Gone With the Wind' en 'Pulp Fiction' voorbij. wood' zegt eigenlijk alles, want in negentig minuten komen 175 filmklassiekers voorbij. 'Casablanca', 'Dirty Dancing', 'The Godfather', 'Gone With the Wind', 'Pulp Fiction', 'Rocky' 1 tot en met 5 en 165 andere Hollywood- klassiekers. Tevens schotelt The Reduced Shakespeare Company het publiek een twaalf stappenplan voor, waarmee ze uitleggen hoe de perfecte film gemaakt kan worden. The Reduced Shakespeare Company bestaat in totaal uit dertien acteurs. In Ne derland wordt 'Completely Hollywood' gespeeld door Noah Brody, Mark Farrell en Brent Thbbs. Ze omschrijven hun voorstelling als een pop penkast voor volwassenen met veel satire, slapstick achtige grappen en grollen, maar ook verrassend spits vondige opmerkingen. 'Completely Hollywood' is Engels gesproken, maar door de vele visuele grap pen is de voorstelling prima te volgen voor niet Engelsta ligen. Zoals de makers zelf zeggen: „We laten alles zien. Van de stomme films via de eerste geluidsfilms tot de schreeuwige blockbusters van de grote studio's. Wan neer je deze voorstelling ge zien hebt, hoefje nooit meer naar een film te kijken!" 'Completely Hollywood' van The Reduced Shakespeare Company is op donderdag 27 maart te zien in Theater de Stoep in Spijkenisse. Re serveren: 0181-652200 of www.destoep.nu. Win kaarten! Tien lezers kunnen gratis naardevoorstêlling'Comple tely HollyV' nd'. maakt u kans? Stuur een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Coim pletely Hollywood'. Vermeld ook uw naam, adres en tele foonnummer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29