journaal Kids maken theaterposter f* Zeeslag voorzichtig aan de muur Pasen? Tijd voor een party in het Prinsestheater! €14," vmv der wik vakanties maasstad weekbladen Toneelstuk over vluchteling Paashaasten naar Vervat! maas stad Van Damme winnaar Erasmus Jazz Prijs Expositie iaat topstukken van twee musea zien ROTTERDAM - Heb je er wel eens van gedroomd om je zelf ontworpen affiche in het theater te zien hangen? Leerlingen van Rotterdam se basisscholen kunnen met een speciale wedstrijd deze droom waarmaken. De Scholen-Affiche-Wed- strijd 2008 wordt voor het derde achtereenvolgende jaar georganiseerd in het kader van de Jeugdtheater- dagen. Dit jaar dingen meer dan 10.000 kinderen mee naar de prijs voor het mooi ste, slimste en origineelste theateraffiche van de pro vincie. „De Scholen-Affiche- Wedstrijd is voor kinderen dé manier om in aanraking te komen met theater", vindt Rachid Benhammou van Theater Zuidplein. De deelnemende basis scholen kregen een lespak ket met daarin voorbeelden van theateraffiches, flyers en informatie over vier kin dervoorstellingen. Op ba sis van dit materiaal gingen de kinderen aan de slag. De leerlingen kozen een voor stellingstekst en maakten, onder leiding van hun do cent, een bijbehorend affi che. Benhammou: „Zo leren ze hoe je via een affiche kunt communiceren en hoe je zo veel mogelijk mensen ver leidt om een voorstelling te komen bekijken in het the ater." De inzendingen worden op dit moment verzameld bij het Theater Zuidplein. De jury, bestaande uit een medewer ker van Theater Zuidplein en een professionele ontwer per, kiest uit de ingezonden affiches het exemplaar dat tot provinciewinnaar wordt uitgeroepen en meedoet aan de landelijke verkiezing. De 11 jeugdige winnaars worden vervolgens uitgeno digd om op zaterdag 5 april aanwezig te zijn bij de fees telijke bekendmaking van de landelijke winnaar. Deze finale valt samen met de opening van de Jeugdthe- aterdagen en de uitreiking van de Gouden Krekels: de jeugdtheater-vakprijzen van de Vereniging van Schouw burg- en Concertgebouwdi recties (VSCD. ROTTERDAM - Deze week wordt bij het Maritiem Museum Rotterdam de laatste hand gelegd aan de expositie 'Macht Glorie, scheep vaart in de Gouden Eeuw'. De expositie is een samen werkingsproject tussen het Maritiem Museum en het wegens verbouwing gesloten Scheepvaartmuseum in Am sterdam. Maandag werd een gigantisch schilderij uit Am sterdam aan de Leuvehaven naar binnen gehesen. Een enorm panorama van de schilder Van Wieringen hangt in de takel, als maan dag de expositieruimte wordt ingericht. Normaal hangt het in Amsterdam, maar daar wordt een lang durige verbouwing uitge voerd. Door de latten heen zijn details zichtbaar, zoals een blauwe lucht en masten van schepen tijdens een zee slag. Vanaf de hal gaat het richting eerste verdieping, en vandaar nog hoger naar het 'kraaiennest' van het museum, waar het schilderij komt te hangen. „Het is eerder in Rotterdam geweest", weet bibliotheca ris Ron Brand. „Toen hing het in Boijmans Van Beunin- gen." Uiterst secuur rollen de medewerkers het enorme schilderij naar de muur waar het wordt opgehangen. Daar pas gaat de verpakking eraf. Er zijn zes mannen nodig om het panorama op te hangen. Prompt bekijkt een expert het schilderij nog eens goed, om te zien of het doek tijdens de reis uit Amsterdam niet is beschadigd. De waarde van de expositie is enorm: er hangt straks voor vele miljoenen aan kunstvoorwerpen om een goed beeld te geven van de scheepvaart in de Gouden Eeuw. De gezamenlijke top stukken van beide musea zullen tot maart 2009 te zien zijn. Minister-president Bal kenende komt de expositie deze week openen. 'Macht Glorie, scheepvaart in de Gouden Eeuw' is vanaf 21 maart te zien in het Ma ritiem Museum Rotterdam, www.maritiemmuseum.nl. woensdag 19 maart 2008 - TX98 ROTTERDAM - 'Tolken' is het verhaal van een vluchte ling over zijn verleden, zijn dorp, zijn vlucht en zijn verlangens. De voor stelling staat 26 maart in Rotterdamse Schouw burg. Na een. verscheurend af scheid verlaat Mombaka zijn thuisland, waar hij geen toekomst meer ziet, en belandt in Europa. Daar wordt zijn asielaan vraag geweigerd wegens gebrek aan de juiste be- wijzen over de situatie in zijn thuisland. In afwach ting van zijn uitwijzings procedure brengt hij de tijd door in een transit centrum waar hij verzeild geraakt in een uitbraak van de uitgeprocedeer- den. Opnieuw op de dool pro beert hij een onderkomen te vinden via nieuwsan- ker Treesje Borstbeek en auteur Boekschrijver, die zijn inspiratie vindt in het verleden van Mombaka. Beiden neemt hij mee in een relaas over zijn verle- den. www.rotterdamse- schouwburg.nl. ROTTERDAM - Sundae en het Oudeplatenfeest zijn twee succesvolle evenementen die veel vuldig te 'bedansen' waren in plaatsen zo als Amsterdam, Den Haag, Bloemendaal en Rotterdam. Om eens wat terug te doen voor de vaste schare liefhebbers zijn de twee con cepten speciaal voor Pasen samengevoegd. Dat wordt gevierd op zondag 23 maart, eer ste Paasdag. Aangezien vrijwel iedereen op tweede Paasdag een vrije dag heeft, zijn dus genoeg redenen om weer eens lekker los te gaan in het Prinsestheater te Rotterdam. Ronald Molendijk zal de avond openen met de, inmiddels bijna tot cult verheven, Night- town-sound. Verder komt ook Billy The Klit. Deze immens populaire DJ heeft zojuist zijn eerste dubbelalbum uitgebracht, geti teld 'Parade Of Fools'. Peter van Leeuwen is ook van de partij. Hij is de presentator van de oudste danslijst van Nederland op Fresh FM, de Flitsende 50. Ook was Van Leeuwen jarenlang de dj van de Asta en de "O" in Den Haag. Een veel geziene gast op de Sundae avonden in Escape Amsterdam was DJ Producer Bryan Dalton die op jonge leeftijd zijn mu ziek uitbracht, onder meer op het label van DJ Roog. Het Haagse duo Devoice is de laat ste maanden erg productief. Tot slot mag ook de Metz-resident Rolini niet ontbreken. Mark van Dale is de gastheer en tevens de initiator van beide concepten. De dj zal zelf helaas niet draaien. Een vervelende handi cap aan zijn rechterhand heeft ertoe geleid dat Van Dalen zijn dj carrière in oktober 2007 moest beëindigen. Het feest wordt op zondag 23 maart gehou den un het Prinsestheater, Schiedamseweg 19 in Rotterdam. De deuren gaan 20.00 uur en het duurt tot 03.00 uur. Kaarten 12,50 euro aan de deur en 10,00 euro in voorver koop. Vernieuwde megastore nu open!| PROFIT-CAMP Aluminium standenstoel met textilene zitting, verkrijgbaar in diverse kleuren, plat opvouwbaar J-9197 Actieprijzen 19 t/m 29 maart CARAVANS - VOUWWAGENS - OCCASIONS (VOOR)TENTEN - KAMPEERSUPERMARKT s assortiment en actuele info op www.vervat.r weg 31/33, 3077 AP Rotterdam, Tel. 010 497 08 22 weekbladen ROTTERDAM - Saxofonist Jas per van Damme is zondag 16 maart in een overvol Doe lencafé uitgeroepen tot win naar van de Erasmus Jazz Prijs 2008, de prijs die door de Stichting Vrienden van het Rotterdams Conserva torium is geïnitieerd en jaar lijks wordt uitgereikt aan de beste jazzstudent. Van Dam me (21) staat te boek als een van de grootste talenten van de Rotterdam Jazz Academy. In de finale van de dertiende editie nam hij het op tegen pianist Tine Grgurevic. BELGIË VLAANDEREN 3-daagse autoreis incl. halfpension v.a. t 11S p.p.!! Voor toeristische uitstapjes naar Gent en Kortrijk vormt het 4-sterren Van der Valk hotel Nazareth het ideale uitgangspunt. Ook het idyllische Brugge is een bezoek meer dan waard! Aankomst: iedere vrijdag van 30/05 t/m 22/08 Zlewww.vandervalkvakanties.nl/au171 LniMAÜ DUITSLAND BERLIJN f1-Q 4/5-daagse busreis v.a. X, 1 351 p.p.!! Ontdek de schitterende metropool Berlijn! We bezoeken o.a. het prachtige park Sanssouci en Potsdam. U verblijft in Van der Valk hotel Berliner Ring incl. royaal Van der Valk ontbijt. Vertrek: diverse data van april t/m oktober Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu101 LAATSTE PLAATSEN 17/04, BOEK NIK! Vertrouwd, verzorgd en voordelig CHINA BEIJING 8-daagse stedenreis v.a. t O f S p.p.!! Boek nu voor deze zeer speciale stedenreis naar Olympisch Beijing. Wij bieden u tevens een-prachtig excursiepakket met daarin 2 hele en 2 halve dagtochten (excl.) om deze stad nog beter te leren kennen. Vertrek: diverse data van maart t/m september Ziewww.vandervalkvakantles.nl/vl10f Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172-46 96 96 Jongens, zit de spijker al door het haakje? In het Maritiem Museum zijn ze druk beziq de tentoonstelling 'Macht Glorie, scheepvaart in de Gouden Eeuw' op te bouwen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31