Moslimorganisaties te gast in gemeenteraad Eerste voorlichtingsavond 'Werk aan de Winkel' Op donderdag 27 maart 2007 is de Rotterdampasbalie in het Werkplein Nieuwe Waterweg vanaf 12.00 uur gesloten. Ook de afdelingen Werk en Inkomen zijn die dag vanaf 12.00 uur niet bereikbaar. vergadert De gemeenteraad gemeente Schiedam De gemeenteraad ontving tijdens haar vergadering van donderdag 13 maart een aantal moslimorganisa ties uit onze stad. Vertegenwoordi gers van deze organisaties waren uitgenodigd voor een nadere ken nismaking met het gemeentebestuur. Burgemeester Verver had enkele we ken geleden al een gesprek met de organisaties. Deze ontmoeting, die verliep in een open en constructieve sfeer, kreeg daarmee een vervolg. Na een informele kennismaking na men de gasten plaats temidden van de leden van de raad en werd het woord gevoerd door burgemeester Verver, de imam van de moskee aan de Raam, de heer Deniz en de imam van de moskee aan de Dr. Schaepmansingel, de heer U§ar. Alle sprekers benadruk ten het belang van een goede dialoog, van respect en verdraagzaamheid, ga ven aan deze ontmoeting bijzonder op prijs te stellen en spraken af elkaar te zullen blijven ontmoeten. Foto: Jan van der Ploeg Het winkelgebied in de Schiedam- se binnenstad moet een forse op knapbeurt krijgen. Met het project Werk aan de Winkel' stimuleert de gemeente eigenaren en onderne mers die de handen uit de mouwen willen steken bij de aanpak van hun panden. Eigenaren en ondernemers op onder andere de Hoogstraat, (Korte) Dam en het Broersveld kun nen rekenen op een flink aantal aantrekkelijke subsidies, deskundige hulp en advies. De aanpak gaat dit voorjaar van start op het gedeelte van de Hoogstraat vanaf de Brede Marktsteeg, Korte Dam naar de Bokkensteeg. Eige naren en ondernemers in dit gebied krijgen deze week een brief in de bus met een uitnodiging voor een in formatieavond op dinsdag 25 maart. Tijdens deze bijeenkomst krijgen de aanwezigen meer informatie over het project en over de verschillende subsidiemogelijkheden. Ter plekke kunnen afspraken worden gemaakt over een bouwkundige opname van een pand of over subsidieaanvragen. Aanpak in fasen Om iedereen goed te kunnen bege leiden, wordt het project in fasen uitgevoerd. Eerst wordt van ieder pand een bouwkundig onderhouds- rapport gemaakt, dat de eigenaar gratis krijgt aangeboden van de ge meente. Deze rapportage geeft aan welke werkzaamheden aan het casco (de schil van een pand zoals gevel, Wethouder Menno Siljee (geheel rechts) heeft op 12 maart het startsein gegeven voor het project 'Werk aan de Winkel'met de overhandiging van de informatiefolder aan de ondernemers Etiënne Collé (links), Bianca Kisjes en eigenaar Paul Heidenreich (midden). Foto: Jan van der Ploeg dak, muren, vloeren) nodig zijn. Het rap port wordt met de eigenaar bespro ken, waarbij tevens de verschillende subsidiemogelijkheden aan de orde komen. Voor het opknappen van het casco kan een eigenaar via de gemeente een laagrentende lening afsluiten. Dit betekent dat men vijf procent korting krijgt op de commerciële rente, waarbij een minimumrente geldt van anderhalf procent. Verder geeft de gemeente deskundige hulp, advies en begeleiding bij de aanpak van een pand. Ondernemers Maar ook ondernemers van een pand in het winkelgebied kunnen subsidies aanvragen, onder andere voor het schilderen van de gevel. Daarnaast krijgen zij bijvoorbeeld honderd pro cent van de kosten terug bij het weg halen van bestaande reclame, van een dicht rolluik of van een luifel. Voorop staat dat de gemeente samen met eigenaren/ondernemers een forse impuls wil geven aan de winkelstra ten. Een overzicht van alle subsidies staat op de gemeentelijke website. Op www.schiedam.nl is via 'Werk aan de Winkel' rechtsonder meer te lezen over het project. De informatiebijeenkomst voor de eerste fase van de aanpak wordt op 25 maart gehouden van 18.00 tot 20.30 uur in het bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 12 maart 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: Het Frans Rietveldpad (3123)op maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 08.30 uur, gesloten te verklaren voor alle motorvoertuigen, door plaatsing van de borden model C12 RVV met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 19 maart 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, de afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Op donderdag 20 maart 2008 vindt een extra raadsvergadering plaats over de Voorjaarsnota 2009. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Het doel van de behandeling van de Vooijaarsnota is te komen tot een goede programmabegroting 2009. De Voorjaarsnota 2009 is een beleidsstuk waarin, in tegenstelling tot voor heen, nog geen overzicht van de financiële ruimte is gegeven. Hierdoor kan de gemeenteraad zich in eerste instantie volledig concentreren op en het bijsturen van het beleid dat het college wil inzetten in 2009. Voor de komende periode wil het college zich inzetten voor het uitvoeren van een Programmabegroting met daarin extra aandacht voor de onder delen: wijkgericht werken/wijkprogramma's, bevordering participatie van burgers, een schone en hele openbare ruimte, 4- vergroting van de veiligheid, uitvoering van welzij nsprogramma's 4* cultuur, met name cultuurprogramma's in de wijk, programma's ter bestrijding van armoede, de bevordering van onderwijskansen, de bevordering van sportbeoefening, •F nadruk op vermindering van de bureaucratie en versnelling van de gemeentelijke dienstverlening. De definitieve nota, inclusief het overzicht van de financiële ruimte, zal op 10 juli 2008 door de gemeenteraad worden behandeld. De Programmabegroting 2009 staat geprogrammeerd voor de vergaderin gen van 11 en 13 november 2008. Spreekrecht In afwijking van andere raadsvergaderingen is de keuze gemaakt voor maximaal 1 uur spreekrecht, waarvan maximaal 5 minuten per spreker. U kunt zich tot 48 uur voor de vergadering aanmelden voor het spreekrecht bij de griffier van Schiedam, dhr. J. Gordijn, telefoonnummer 010-2465788.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4