Gemeenteberic XHIIPAM Informatie voor inburgeraars Ruil uw video voor een dvd bij het Gemeentearchief Uitnodiging bedrijvenmiddag 20 maart Collegeweblog gemeente Schiedam msLXMM Foto: Jan van der Ploeg Schiedam werkt hard aan het in- burgeringsbeleid. Woensdag 12 maart verrichte wethouder Christine Daskalakis in wijkcentrum Drees- plein de ingebruikname van de eerste van vier inburgeringszuilen. Via de zuilen wordt op een laagdrempelige manier praktische informatie gege ven over inburgering. De andere drie zuilen zijn te vinden in Wijkcentrum De Blauwe Brug, in de Stadswinkel aan het Stadserf en bij de moskee aan de Dr. Schaepmansingel. Wie de informatie, die in vier talen is op te vragen, thuis wil bekijken en beluis teren, kan ook terecht op de bijbe horende internetsite www.schiedam. nl/inburgeren. Het Gemeentearchief Schiedam is op zoek naar televisiebeelden waar in Schiedam een rol speelt, en in het bijzonder die fragmenten waar niet meer op andere wijze is aan te komen. Heeft u dit soort beelden nog op film of video, dan biedt het Gemeentearchief u in ruil een kopie op dvd aan. Wie denkt dat een cd of dvd modern genoeg is, komt binnenkort bedrogen uit. De Blu-ray (blauwe straal) zal het zilveren schijfje als beeld- en filmdrager waarschijnlijk opvolgen. Net zoals de VCR en Video-2000 videobanden van de markt verdwe nen, en daarvoor de acht en zestien millimeter film, enzovoorts. Behalve betere beeldkwaliteit zijn er ook na delen. U kunt weer helemaal over nieuw beginnen om een filmcollectie op te bouwen, en wat gebeurt er met uw oude.video's of familiefilmpjes? Die worden maar zelden overge zet. Het Gemeentearchief Schiedam vermoedt dat er op die oude beeld dragers nog een schat aan informatie over Schiedam en Schiedammers is te vinden. Denk bijvoorbeeld aan nieuwsbeel den over branden, hoog bezoek of rel len in de stad. Achtergrondprogram ma's zoals Van gewest tot gewest of over het Stedelijk Museum, de feesten rondom het 700 jaar bestaan van de stad, een Teleac-cursus over archeologie, de kampioenschappen van Hermes of SVV of misschien de Schiedamse tijd van Gerard Reve. Daarom bieden wij aan de video of film over te zetten op dvd, zodat onze collectie weer wordt uitgebreid, en u uw opname weer kunt zien. Voorwaarde is natuurlijk wel dat het beelden zijn die nog in de archieven ontbreken. Bij deze nodigen wij u hartelijk uit eens vrijblijvend langs te komen bij het Gemeentearchief aan het Stadserf zodat we kunnen nagaan of uw filmpje in aanmerking komt. Wie weet kunnen we dankzij u de collectie verrijken? Zo weten we bij- GEMEENTEARCHIEF voorbeeld dat notaris Blaisse beelden heeft gemaakt bij de bevrijding in 1945, maar waar de film zich bevindt en of deze nog bestaat is onbekend. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Verschillende soorten beelddragers uit de collectie van het Gemeentear chief Schiedam (Foto: Jan van Kampenhout) Contacten met het bedrijfsleven zijn voor het college van burgemees ter en wethouders zeer belangrijk. Daarom is enige tijd geleden het idee ontstaan om elkaar twee maal per jaar te ontmoeten. Afwisselend zijn de gemeente of ondernemers van een bedrijventerrein de ont vangende partij. De aftrap heeft plaatsgevonden op bedrijventerrein Vijfsluizen in juli 2007. Deze bij eenkomst was een groot succes. Donderdag 20 maart is de gemeente de ontvangende partij. Van 17.00 tot 19.00 uur bent u van harte welkom in de Foyer van het Theater aan de Schie, Stadserf 1, Schiedam. Doel van de bijeenkomsten is om elkaar wederzijds te informeren, maar vooral ook om elkaar in een informele sfeer te ontmoeten. Van gemeentezijde zijn naast de leden van de het college ook leden van de Gemeenteraad en ambtenaren aanwezig. Het programma ziet er als volgt uit: 17.00 uur Ontvangst 17.15 uur Welkomstwoord door burgemeester W.M. Verver-Aartsen 17.20 uur 'Samenwerking bedrijfs leven en gemeente' door wethouder M. Groene 17.30 uur Voorstellen werkmake- laars en kennismaken met de Sociaal Econo mische Adviesraad 17.40 uur 'Sociaal Economische Adviesraad' door voor zitter Th.van der Boon 17.45 uur Borrel, netwerken en mogelijkheid tot rond leiding door gemeente lijke gebouw. 19.00 uur Afsluiting Heeft u belangstelling, dan bent u van harte welkom. U kunt zich per e-mail aanmelden op d.aalberts@ schiedam.nl Wet bodembescherming Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief- )stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen Bettoweg 30, 3125 AB Boterstraat 47, 3111 NA Dirk Durrerstraat 1, 3114 GH Nieuwe Dam I aan/Hargal aan/ De Poldervaart Nieuwe Waterwegstraat 52, 3115 HE Royaardsplein 182, 3123 AS Rubensplein 10A, 3116 BN Schoener 1, 3121 BP Vondellaan 65, 3117 PV van 10 maart 2008 t/m 14 maart 2008 Pasztjerik Vuurwerk b.v. B. Hasselaar T. Dolleman G. van Zoelen gedeeltelijk veranderen van bestaande loods 2 dakkapellen plaatsen Prefab beton garage plaatsen fietsenstalling plaatsen Boskalis gevel van een kantoor- Dolman bv gebouw veranderen G. Neder-Helman dak gedeeltelijk veranderen VvE Rubenslaan/kozijnen vernieuwen Fr. Haversmid (herziene aanvraag) A. Willemen kozijnen vernieuwen/ onderheid terras plaatsen S. Maduro kozijnen vernieuwen Verleende bouwvergunningen Verzonden 11 maart 2008 's-Gravelandseweg 557, 3119 XT Careyn Prins Bernhardlaan 62, 3116 HE I. Dolk Prins Bernhardlaan 64, 3116 HE A. Scholtes Verzonden 12 maart 2008 Kerkweg 2, 3124 KE W. Meijer De Vlinderhoven 67, 3124 BS Aann.bedrijf Maat B.V. Verzonden 13 maart 2008 Jan van Galenstraat M. Hersbach Kerklaan 47, 3121 KC Careyn Verzonden 14 maart 2008 Nieuwe Haven 243, 3117 AB Verzonden 17 maart 2008 Zwaluwlaan 111,3121 XX FSG Schiedam BV gevelsign plaatsen dakkapellen plaatsen dakkapellen plaatsen bestaande dakkapel vergroten woning gedeeltelijk vergroten bedrijfspand oprichten gevelreclame gedeeltelijk vernieuwen gedeeltelijk vernieuwen van de pui Rabobank Schiedam luifel aanbrengen (verleend met art. 19.2 WRO) Geweigerde bouwvergunning Verzonden 14 maart 2008 Singel 53A, 3112 GK Aleida praktijk airco-installatie verloskunde N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Belasting- en retributieverordeningen Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat de gemeenteraad op 13 maart 2008 heeft vastgesteld de eerste Verordening tot wijziging van de Legesverordening 2008. De verordening treedt in werking met ingang van 1 april 2008. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de verordening in de ver zameling "Belasting- en retributieverordeningen" op 20 maart 2008, onder "Belasting- en retributieverordeningen 2008", nummer 12. De Verordening ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van het vermelde besluit. Lees de weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6