waterweg Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Gemeenteberichten bibliotheek Kerken houden stadsgesprek over vreemdelingen en detentie Kids bedenken hun eigen ©ytèS avontuur! Speciale actie! Fluisterboten gaan weer varen 65-jarig huwelijks jubileum echtpaar Kars-Vermeulen Themabijeenkomsten 'Fondsenwerving Sponsoring' Eieractie markt groot succes www.schiedam.nl 19 maart 2008 nummer 12 Pagina 4 Kennisgeving Wet bodembescherming: Besluit Uniforme Saneringen (Mariastraat 4-10) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - Woonplus Projecten d.d. 27 februari 2008. Deze melding betreft het voor nemen de bodem op de locatie Mariastraat 4-10 (postcode 3117 NL) ka dastraal bekend gemeente Schiedam sectie M nummer 7599 bekend onder de code SC060600956 te saneren volgens het Besluit uniforme saneringen categorie Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneer der uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Al gemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 796. Wbb-code: SC060600956 Hoe komt het dat vreemdelingen en detentie in één adem worden genoemd? Is het terecht om vreemdelingen zonder enige vorm van proces gevangen te zetten? De Schiedamse Raad van Kerken organiseert op vrijdag 28 maart een Stadsgesprek rond het thema Vreemdeling en detentie. Iedereen is 's avonds om acht uur in de Bibliotheek Stadserf welkom om aan het gesprek deel te nemen. Aanleiding tot het Stadsgesprek is de aanwezigheid van een detentieboot in de Merwehaven op de grens van Rotterdam en Schiedam. Bekend is inmiddels dat deze boot in de loop van dit jaar gaat verdwijnen. Maar de politiek van het gevangen zetten van illegalen in onze maatschappij verandert vooralsnog niet. Alle reden om eens goed met elkaar hierover door te praten, vindt de Raad van Kerken. Bij het Stadsgesprek zorgen drie deskundige inleiders voor goede en vol doende gespreksstof. Dit zijn Anton van Kalmthout (hoogleraar Vrijheidsbe perking in vreemdelingen- en strafrecht), Fred van Iersel (hoofdaalmoezenier Justitie) en Piet Boekhoud (Directeur Albeda College Rotterdam). Het ge sprek staat onder leiding van de Schiedammer Frans de Jong. De Raad van Kerken Schiedam organiseert het Stadsgesprek in samenwerking met Bibliotheek Waterweg. De activiteit is onderdeel van het project 'De ze ven werken van barmhartigheid', een meerjarig project van de gezamenlijke kerken. Zij zien barmhartigheid als een weg naar een menselijker wereld en een belangrijk aspect van het mens-zijn. Bovendien is het de kern van spiri tualiteit. Het Stadsgesprek plaats in de Bibliotheek Stadserf, aan het Stadserf 1 te Schiedam. Méér informatie is te vinden op http://barmhartigheidinschiedarn. blogspot.com/. Belangstellenden kunnen zich ook wenden tot w.v.wieren@ wxs.nl of gh.v.norde@schiedam.nl. In de zomervakantie van 2008 komt er weer een nieuwe KidsPlezierGids vol met acties, activiteiten en avonturen. Omdat het nog wel lang wachten is tot de zomervakantie, kan je met deze speciale actie alvast in zomerse sferen komen. Bedenk een leuke actie, activiteit of avontuur voor in de volgende KidsPle zierGids. De activiteit die je bedenkt moet natuurlijk wel in de zomervakantie in Schiedam kunnen plaatsvinden, voor kids (in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar) geschikt zijn en nog niet eerder in een KidsPlezierGids hebben gestaan. Bedenk jij dit leuke nieuwe idee? Het idee van de win naar wordt uitgevoerd en vermeld in de KidsPlezierGids van 2008 en jij als bedenker/ster wint een super prijs: een Nintendo DS Lite. Dus doe mee! Je idee kun je sturen naar de redactie van de KidsPlezierGids: redactie@kidspleziergids.nl. Deze speciale actie duurt tot 4 april 2008, dus voor die tijd willen we je idee ontvangen hebben. Vergeet ook niet je naam, telefoonnummer en leeftijd te vermelden. De prijswinnaar krijgt thuis bericht. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De lente nadert en dus gaan de fluis terboten weer varen. Op zaterdag 22 maart starten de eerst afvaarten. Het vaarseizoen duurt tot en met 26 okto ber. De boten vertrekken van dinsdag tot en met zondag om 12.00, 13.30 en 15.00 uur vanaf Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34. Een rondvaart duurt ongeveer 60 minuten. Maak ook eens een tochtje op een fluisterboot door de havens van de Schiedamse binnenstad. Kijk voor meer informatie op www.rond- vaartenschiedam.nl. Op 10 maart vierde het echtpaar Kars-Vermeulen te midden van kinderen, kleinkinderen en achterkleinkin deren hun 65-jarig huwelijk in hun kamer in het Sint Jacobsgasthuis. Namens het gemeentebestuur kwam de burgemeester, mevrouw Verver, het echtpaar persoonlijk de gelukwensen overbrengen. De heer en mevrouw Kars zijn jarenlang de beheerders geweest van het gebouw De Rank in Kethel. Zij verzorg den daar feesten en recepties, waarbij mevrouw Kars een zeer goede reputatie heeft opgebouwd vanwege haar kookkunst. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam (onderdeel van de ge meente Schiedam) organiseert in samenwerking met de gemeente Vlaardingen, Rabobank Schiedam Vlaardingen en Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. wederom een dub bele bijeenkomst met het thema 'Fondsenwerving Sponsoring'. De themabijeenkomsten zijn be doeld om het vrijwilligerswerk in beide gemeenten te ondersteunen. Met het oog op de verwachte be langstelling worden de avonden dit jaar zelfs twee keer aangeboden. De eerste cyclus zal van start gaan op dinsdagavond 8 april 2008 met de tweede avond op donderdag 22 mei 2008. De tweede cyclus zal zijn op dinsdagavond -7 oktober 2008 en op dinsdagavond 25 november 2008. Tijdens de eerste bijeenkomst zal een deskundige samen met de deelne mers kijken naar de mogelijkheden voor sponsoring en fondsenwerving voor de deelnemende vrijwilligers organisaties en naar eventuele an dere mogelijkheden voor financiële ondersteuning. Ook vertellen mede werkers van de Rabobank Schiedam- Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. over hun werk wijze en de mogelijkheden om een aanvraag voor fondsenwerving bij hen in te dienen. Naar aanleiding van de eerste bijeenkomst is het de bedoeling dat er bij wijze van praktijkopdracht daadwerkelijk een aanvraag tot een financiële bijdrage wordt gedaan bij één van de fondsen, of allebei. Tijdens de tweede bijeenkomst wordt de aanvraag besproken en horen de deelnemers of deze is gehonoreerd. Beide instanties zullen de aanvragen beoordelen volgens de gebruikelijke criteria. De gehonoreerde bedragen worden ook werkelijk uitgekeerd voor de beschreven doeleinden. Aanmelden kan tot 24 maart 2008, telefonisch via 010-246 5652 of per e-mail b.weber@schiedam.nl Per vrijwilligersorganisatie wor den maximaal twee deelnemers ingeschreven. Wie zich inschrijft, moet beide avonden aanwezig zijn. U dient duidelijk aan te geven voor welke cyclus u zich wilt inschrijven. De bijeenkomsten worden aangebo den door de gemeente Schiedam. Er zijn voor de deelnemers geen kosten aan verbonden. Meer informatie is te verkrijgen bij Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam in de Stadswinkel aan het Stadserf. De eieractie van de marktkooplieden was een groot succes. Er moes ten duizenden extra bonnen gedrukt worden. De afgelopen weken heb ben de kooplieden in totaal zo'n 20.000 eierbonnen aan hun klanten uitgedeeld. Tegen inlevering van 10 bonnen kunt u op vrijdag 21 maart bij de speciale eierkraam op het Staderf uw doosje eieren afhalen. Tel.; (010) 246 55 55 t Fax; (010) 473 70 21 /- E-mail: lnfo@schiedam.nl informatienurnrngr stadswinkolfpaX))^^ £4 5? Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam .Eindredactie 3 Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7