jEIui—'ifll.i,'.,.. Een woning is meer dan vier muren met een dak erop! Zelf verhalen schrijven in Schiedamse bibliotheek Laat uw stem horen op Het Stadserf! bibliotheek waterweg De starterslening: financieel steuntje in de rug bij het kopen van een huis gemeente Schiedam Wie zijn wij VAC Schiedam, Advies Commissie Wonen, is een werkgroep van vrij willigers die momenteel bestaat uit 10 enthousiaste leden. Het is een commissie die kritisch kijkt naar de praktische bruikbaarheid en toegan kelijkheid van nieuwbouw-en reno vatiewoningen. VAC Schiedam is aangesloten bij de landelijke organi satie en het kenniscentrum VACpunt Wonen (www.vacpuntwonen.nl). De commissie adviseert de opdracht gever van woningbouw- of wijk- plannen. Dat kan de gemeente, een woningcorporatie of een projectont wikkelaar zijn. Wat doen we Niemand zit te wachten op problemen als ramen die niet goed open kunnen. Een keuken waar onvoldoende dag licht is. Te weinig stopcontacten in huis. Een berging waar geen fietsen in passen. Een te kleine slaapkamer. Een woongebouw waar men zich niet veilig voelt. Kennelijk wordt over deze punten door ontwerpers niet altijd goed nagedacht. VAC Schiedam kijkt al vóór de start van de bouw met deskundigheid naar bouwplannen en toetst de gebruiks mogelijkheden en comfort van de woning of het woongebouw. VAC Schiedam geeft vervolgens adviezen en komt zo op voor het woonplezier van (toekomstige) bewoners. Door cursussen en scholing wordt de praktische ervaring en theoreti sche kennis van de leden actueel gehou den. Bent u een Kritische woon consument m/v die: - geïnteresseerd is in bouwen en wonen - mondeling en schriftelijk kan rapporteren - overweg kan met een computer dan is de Advies Commissie Wonen iets voor u! Het secretariaat van de VAC Schie dam is te bereiken op nummer 010- 473 1852 en per e-mail via vac. comm.schiedam@gmail.com Zelf verhalen leren schrijven. Dat is het doel van de workshop Korte Verhalen die op zaterdagmiddag 5 april in de Bibliotheek Stadserf Schiedam wordt georganiseerd. De workshop staat onder leiding van Kees Schrevel. Hij is publicist, iekstschrijver, grafisch vormgever en stafdocent aan de Rotterdamse schrijversschool van de SKVR. Schrevel geeft cursussen verhalen schrijven, poëzie en hij geeft per soonlijke tekstadviezen. Op de vraag of je schrijven kunt leren, zegt hij dat niemand je kan garanderen de vol gende sterschrijver te worden. Door kennis te nemen van de basistechnie ken die grote schrijvers gebruiken, kun je echter snel je eigen talent ontwikkelen en de kwaliteit van je schrijven stelselmatig vergroten. De Workshop Korte Verhalen is een mix van informatie en zelf schrijven. Aan de orde komen technieken om je fantasie te prikkelen en om structuur aan een verhaal te geven. Hoe kom je aan geloofwaardige personages en hoe schrijf je boeiende dialogen? Hoeveel ruimte moet je aan de lezer laten? Met andere woorden: moet je alles beschrijven of beperk je je tot details die de fantasie van de lezer in werking stellen? Kees Schrevel is dagelijks bezig met deze kwesties. Hij geeft interessante tips. De meeste tijd heeft hij echter ingeruimd voor het zelf doen. Zelf korte opdrachten uitvoeren en de resultaten gezamenlijk bespreken. Vrijwel niemand schrijft in een keer de perfecte tekst. Herlezen, verande- ren en schrappen hoort erbij. Bomans zei het al: "Schrijven is schrappen". Door de technieken uit deze work shop toe te passen gaat elk verhaal er zienderogen op vooruit. De workshop' duurt van 13.00 tot 16.30 uur. Het aantal deelnemers is beperkt tot maximaal twintig per sonen. Leden van de Bibliotheek Waterweg betalen 7,50 om mee te doen; niet-leden 10,-. Aanmelden kan tot 1 april bij Greet van Norde, e-mailadres gh.vannorde@schiedam. nl. De workshop kan worden be schouwd als de start van de Schie damse Schrijfwedstrijd Piet Paaltjens die de komende maanden zal worden gehouden. Beginnende koopstarters in Schie dam kunnen gebruikmaken van de Starterslening. Koopstarters kun nen, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden voldoen, het aanmeldingsformulier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1De voorwaarden en aanvraag procedure vindt u op de gemeente lijke website www.schiedam.nl. De Starterslening in het kort De Starterslening overbrugt het ver schil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypo theek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woningprij zen staan in geen verhouding tot hun inkomen. Daarnaast is het aan bod van geschikte starterswoningen onvoldoende. Om deze koopstar ters een financieel steuntje in de rug te geven hebben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volks huisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeente en SVn bieden de le ning aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening rente loos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Een voorbeeld: Een tweepersoonshuishouden heefteen gezamenlijk inkomen van 30.000,-. Het tweetal wil een nieuwbouwwo ning kopen van 160.000 v.o.n. De bijkomende kosten (de verwervings kosten) zijn 8%. De totale koopsom komt dan neer op 172.800,-. Bij een rente van 5% kan dit huishouden volgens de NHG- normen maximaal 138.314,- lenen bij de eerste hy potheekgever. Het verschil tussen de maximale 1ste hypotheek en de to tale koopsom van de woning bedraagt 34.468,-. Voor dit bedrag kan een Starterslening worden verstrekt. Een starterlening mag maximaal 20% van de totale verwervingskosten van een woning bedragen Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl Wilt u iets bespreken met de gemeenteraad? Zoekt u een gelegenheid om met een lid van de gemeenteraad of het college van burgemeester en wethouders in gesprek te komen? Komt u dan naar Het Stadserf! Op maandag 31 maart aanstaande vindt Het Stadserf plaats in de Aleidazaal. Voorzitter is het raadslid dhr. H. v.d. Hoeven. Het Stadserf is openbaar, iedereen kan het bijwonen. Het gaat om uitwisseling van informatie in een dialoog tussen het gemeentebestuur en de stad. Tijdens Het Stadserf worden geen besluiten genomen. Het Stadserf is puur informerend. Het Stadserf is niet in de plaats gekomen van bestaande mogelijkheden om informatie te vragen; door bijvoorbeeld een medewerker van het Stadskantoor te bellen. Het Stadserf is er ook niet om wensen of klachten onder de aandacht van een collegelid te brengen. Hiervoor bestaat immers de mogelijkheid om gebruik te maken van het spreekuur van de collegeleden. Wel kunt u het woord voeren tijdens de onderwerpen en de eventuele discussies. Het Stadserf biedt alle ruimte aan de stad om nieuwe ideeën onder de aan dacht van de gemeenteraad te brengen. Ook is er tussen de programmaonderdelen ruim de tijd om raads- en college leden aan te spreken. Het Stadserf begint om 20.00 uur en eindigt uiterlijk om 23.00 uur. Op het programma voor Het Stadserf van maandag 31 maart staat de behandeling van de Nota facilitering bewoners en bewonersorganisaties. In deze nota worden de uitgangspunten voor de opdrachten aan het opbouw werk in het kader van de facilitering van bewoners en bewonersorganisaties geplaatst. Achtereenvolgens worden de faciliteiten die de gemeente ter be schikking stelt om bewoners te betrekken, de faciliteiten die aan de bewoners organisaties ter beschikking worden gesteld en het opbouwwerk beschreven. De Nota facilitering bewoners en bewonersorganisaties en de achtergrondin formatie is digitaal beschikbaar via www.schiedam.nl, onder bestuurs infor matie. Ook de kadernota Wijkgericht Werken kunt u hier raadplegen. In de komende tijd zal nog meer informatie gepubliceerd worden. Wilt u in een van de komende bijeenkomsten van Het Stadserf een onderwerp onder de aandacht van de raadsleden brengen, dan kunt u contact opnemen met de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gordijn, telefoonnum mer 010-2465788. In overleg kan dan worden nagegaan wat een passende aanpak en vorm is voor een onderwerp. Het definitieve programma vindt u zo spoedig mogelijk www.schiedam.nl onder bestuursinformatie. Goedkeuring Bestemmingsplan 'Groene Lon Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan "Groene Long" bij besluit van 06 maart 2008 hebben goedgekeurd. Het besluit en het daarbij behorende bestemmingsplan ligt gedurende zes weken met ingang van 19 maart 2008 tot en met 30 april 2008, voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam), (art.28 lid 6 Wet op de Ruim telijke Ordening). De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 8.00 tot 17.30 uur. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan tegen het besluit omtrent de goedkeuring beroep worden ingesteld. Beroep kan worden ingesteld door: adegene die tijdig op grond van artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, le of 2e lid bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bedenkingen heb ben ingebracht; b. een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, le of 2e lid tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te wenden; Overeenkomstig het bepaalde in artikel 28 lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) treedt dit besluit in werking op de dag nadat de beroepster mijn is afgelopen, tenzij gedurende die termijn naast het indienen van een be roep tevens bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening wordt gedaan (artikel 56b, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, art. 36 van de Wet op de Raad van State juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht), wordt de werking van het besluit opgeschort tot dat op het verzoek is beslist.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8