Emotioneel afscheid van Bas en Jacques Spelen met blokken op Nieuwlandplein Kaarten vliegen weg voor Boek&Bal Waterweg 2008 'De winkel was hun kindje, daar leefden ze voor' Pullman Dreambox vanaf 1895.-- het waaigat maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 19 maart 2008 - XQ83 Krantnetel Vrijdagmiddag. „Kunt u nu een telefoongesprek van de burgemeester ontvangen?" „Ja, hallo, met Wilma Verver. Het is niet mijn gewoonte om te rea geren op artikelen in de pers maar... je artikel over wethouder Daskalakis is beneden peil." Wat? Ik hoor dingen als: 'aantasting van persoonlijke le venssfeer'en 'schending van privacy'. Wat heb ik gedaan? Ik heb de moeilijke positie - daarom de titel 'barre tijden voor wethouder'- van de wethouder vergeleken met die van de Franse president. Sarkozy kan volgens de Fransen niks meer goed doen sinds zyn opvallende huwelijk. Net als onze wethouder - ook pas getrouwd - niet veel goed meer kan doen, maar die wordt niet op haar privé-leven afgerekend, maar juist op politieke kwesties. Zeg ik daarmee wat van haar huwelijk? Nee, alleen dat zjj sinds vorig jaar in politiek zwaar weer is beland. Zoals met haar armoedenota (moest op nieuw), haar aanbesteding WMO (idem opnieuw) en laatst nog door gebrek aan toezicht op de jaar cijfers onderwijs. Daar en alleen daarover ging het artikel. Ik probeer dit aan de burgermeester uit te leggen. Het is niet mijn bedoeling haar huwelijk in diskre diet te brengen et cetera. Zjj dringt aan op rectifi catie of anders 'leg het nog eens uit'. Welnu hierbij. Maandagmorgen 09.00 uur. Christine Daskalakis zelf belt op. Allervriendelijkst en niet op oorlogs pad. Zy vraagt vriendelijk of ik de tekst niet wil rectificeren of althans uitleggen. Bij deze. Maandagmorgen krijg ik een mailtje van Mario Stam, fractievoorzitter van de PvdA. Drie fractie voorzitters hebben een open brief geschreven aan Maasstad. Met grote woorden als: 'We nemen af stand van' en 'past niet in waarden en normen van Schiedamse politiek'. Nu word ik pas echt boos en bel Stam woedend op. Kunnen ze dan allemaal niet lezen? Waarom deze 'coalitieve' verontwaardi ging? Het lijkt er op dat ik een zenuw heb geraakt. Collega-journalisten feliciteren me juist. Ik denk alleen: wat een fuzz om niks. Hebben die lui niks beters te doen voor deze stad? Frank Willemse Chaos lijkt bijna om omgelukken te vragen Het Nieuwlandplein anno nu. Een grote wirwar van rode en witte blokken moet de be stuurder de juiste weg wijzen. Maar of dat lukt? Foto: Bart Bos SCHIEDAM - Het veelbespro ken Nieuwlandplein lijkt veranderd in een miniver- sie van Legoland. Na veel over en weer gediscussieer tussen wethouder Haan en ONS, is de ONS tot schrik en verrassing van velen op een maandagochtend be gonnen met het uitzetten van een parcours met grote rode en witte blokken op het Nieuwlandplein. Tot verbazing en vooral tot grote ergernis merkten au tomobilisten vanuit Noord ineens dat zij niet meer linksaf de Van Haarenlaan op konden rijden en dat het plein was veranderd in een onoverzichtelijke blokken doos. De automobilisten zijn overigens niet de eni gen die zich aan de situatie ergeren. Fietsen in de Mgr. Nolenslaan is een kamika zemissie geworden nu al dat autoverkeer zich in de drukke spitsuren door de winkelstraat probeert te duwen, met enorme filevor ming tot gevolg. De Mgr. Nolenslaan is door de afsluiting van de Van Haarenlaan en de Burge meester Honnerlage Gretel- aan de enige overgebleven doorgangsweg in Nieuw- land richting Centrum. Tenslotte is de Nieuwe Ha ven ook nog steeds afge sloten. Om de situatie nog gevaarlijker te maken is er voor de voetgangers op de Nieuwe Damlaan een over steekplaats aangelegd die wordt doorkruist door een rijbaan voor lijnbussen. Heimatklange draait don derdag 20 maart in het Filmhuis. Uit de adembe nemende Alpen komt een prachtig documentaire, een portret van drie vocale vir tuozen. In een universum van geluid dat zingen en jo delen overstijgt, combineren Erika Stucky, Noldi Aider en Christian Zehnder oude tradities, buitenlandse in vloeden en experimentele muziek. Drie kunstenaars met verschillende achter gronden maar dezelfde pas sie. Enthousiast vertellen ze over de rol die muziek in hun levens inneemt en hoe ze op het punt in hun leven kwa men dat hun stem het mid delpunt van alles werd. Ze illustreren met aangrijpende voorstellingen hoe er een connectie wordt gemaakt met de landschappen. Een roerend relaas over kunst in harmonie met de natuur. Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart is 4 maanden 3 we ken 2 dagen te zien. Voor Beste Film en Beste Regis seur bekroond met een Eu ropean Film Award 2007 én een Gouden Palm in Cannes. Deze ode aan de vriendschap ontwikkelt zich als een soort thriller en geeft tegelijker tijd een scherp beeld van de levensomstandigheden tij dens de laatste jaren van het bewind van Ceausescu. Aanvang: 21.00 uur, kaarten kosten zeven euro. Reserve ren via: 473 30 00. door Frank Willemse SCHIEDAM - „Ga je echt dicht?", •vraagt het echtpaar dat langskomt met een kado. „Is het echt waar?" Alsof ze de fles champagne niet willen afgeven. „Tsja, 't gaat niet langer meer zo", zegt de ei genaar. Volgende week gaat de winkel dicht. Voorgoed. Bas (55) en Jacques(ó2) van de videoshop aan de Ger- rit Verboonstraat hebben 26 jaar lief en leed met hun klanten gedeeld. „Aan alles komt een eind", zegt Jacques, „ook aan het goede." Het stoppen kostte pijn in hun hart, vertelt Jacques Hofland (55) die al jaren in de winkel staat. Zijn partner Bas Tellekamp (62) is ern stig ziek en moet verzorgd worden. Het vriendenpaar is 35 jaar bij elkaar en vormt ook za kelijk een duo. Maar sinds Bas is getroffen door ader verkalking, waardoor som mige hersenfuncties uitval len, kan Jacques niet meer De etalage van de Filmclub met daarop de emotionele mededeling. Jacques wilde niet alleen op de foto Omdat Zijn vriend Ziek thuis ligt. Foto: Roger van der Kraan lang weg van hun Vlaarding- se huis. Maar ook zakelijk zijn het moeilijke tijden. De markt voor het lenen van dvd's is onzeker. Digitenne lijkt de toekomst, waar via een kastje de nieuwste films in huis kun nen worden gehaald. Met hun videotheek heb ben ze gouden tijden mee gemaakt. De eerste ban den (Betamax, VCC of VHSjkwamen in 1982 uit en werden meteen een rage. De eerste winkel was onder de H AV-bank en na 15 jaar ver huisden zij naar de overkant. Daar naast cafe De Unie wist iedereen de Filmclub te vin den. De laatste tijd hadden ze een hoekje op de kruising met de Westvest. SCHIEDAM - Adriaan van Dis is getroffen door een zwa re longontsteking en kan daarom niet aanwezig zijn bij Boek&Bal Waterweg, dat zaterdag 22 maart wordt ge organiseerd in het Theater a.d. Schie. Hij heeft al zijn boekingen voor de komende maanden geannuleerd. Uiteraard heeft de organisa tie Van Dis van harte beter schap gewenst en hem een fruitmand gestuurd met de knipoog dat hij van harte uitgenodigd is voor volgend jaar. Hiermee komt een grote naam voor het Boek&Bal Waterweg te vervallen. Ge lukkig is een waardige ver vanger voor hem geregeld, namelijk Marcel Möring. Zaterdag 22 maart vindt in Schiedam de tweede editie plaats van Boek&Bal Water weg. Het wordt een feest met bekende Nederlandse en Vlaamse schrijvers, met sig neersessies, interviews, de prijsuitreiking voor de Mar- te Jacobs schrijfwedstrijd en met swingende muziek. De deuren van het Thea ter a.d. Schie en de biblio theek aan het Stadserf gaan om 19.30 open en het pro gramma duurt van 20.00 tot 24.00 uur. Kaarten kosten vijftien euro en zijn te koop via het thea ter of via www.boekenbal- waterweg.nl Jacques met krullen was de verkoper die met ieder een een praatje maakte, Bas meer de zakenman. En de winkel was hun kindje. Daar leefden ze voor. Elke nacht keken ze twee films om zo de klanten goed te kunnen informeren. Al leen humor en porno zijn moeilijk, heeft Jacques on dervonden, want dat is heel persoonlijk. De specialiteit van de Filmclub is altijd de 'betere' speelfilm geweest. Art- en cultfilms als La Dol ce Vita met Sophia Loren. De slanke, lange krullenbol Jacques hield van zijn klan ten. „Ik denk dat wij prak tisch elke Schiedammer wel in onze zaak hebben gehad. Ik ga het zeker mis sen", zegt hij emotioneel. Net zo emotioneel is de me dedeling op de ruit. 'Met veel liefde en toewijding hebben wij de afgelopen 26 jaar ons vak uitgeoefend en wij willen iedereen dan ook bedanken... Wij zullen het fijne contact met jullie ze ker missen'. Pullman Dreamboxactie: De Dreambox is een complete boxspringset die leverbaar is in meerdere kleuren. De set bestaat uit twee Pullman boxsprings met twee Pullman matrassen en een hoofdbord. U slaapt al op een vlakke Dreambox vanaf 1895.- en 2-motorisch verstelbaar vanaf 3795.- bij 160x200 cm Meer info en actievoorwaarden op www.kwaliteitsbedden.ni kwaliteitsbedden Markt 57 - Vlaardingen telefoon - 010-4343685

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9