Harga in degradatienood JKM vrijdag afgelast maar toch gelopen 'Ervaren genoeg en er echt voor getraind' CWO is naam fusieclub Zwemmers ZVVIaardingen 9e in KNZB-B competitie Ballenjongens voor Oranje Marathontrainingloop Waterweg Voetbalclubs wensen nieuw sportpark «ft IP k6t erep°" Ziekmakende drank Clubkampioenen maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen woensdag 26 maart 2008 - WX93 VOETBAL - Dion Wagtendonk en Ayrton de Brito Almada uit Schiedam en Keashia Udenhout uit Vlaardingen hebben zich tijdens de regionale selectiedag in Honselersdijk geplaatst voor de landelijke Nuon Ballenjongens selectiedag die hen de kans biedt als ballenjongen aan de slag te kunnen tijdens één van de oefenwedstrijden van Oranje in aanloop naar het EK voetbal. De regionale selectie van de grote schare belang stellenden in de leeftijd van 12 tot 16 jaar stond onder leiding van Regi Blinker en Bennie Wijnstekers. Het programma bevatte onder meer een voetbalquiz, een dribbelparcours en een partij 5 tegen 5. Uiteindelijk is voor 70 ballenjongens een plaatje bij de wedstrijden van Oranje. ATLETIEK - Atletiekvereniging Waterweg heeft voor zondag 30 maart de 3e en laatste marathontrainingsloop op het pro gramma staan in aanloop naar de komende voorjaarsmara thons en dan met name die van Rotterdam. Er kan zondag 9, 16, 23 of 30 kilometer worden getraind. De Maassluise club zet daarbij hazen in die de verschillende loopgroepen bege leiden. De start is om 11.00 uur nabij het clubhuis aan de Dr. Albert Schweitzerdreef 471 in Maassluis. Deelnemen kost 3,50 euro waarbij 1,00 euro bestemd is voor Stichting Dip- joti. Meer informatie over de marathontraining is te vinden op www.avwaterweg.nl. VOETBAL - WK en SC Spaland hebben een nieuw plan opge steld om een einde te maken aan het chronisch veldgebrek op sportpark Kethel en de parkeerproblemen in Tuindorp. De beide clubs wensen een nieuw sportpark op het braaklig gende terrein dat wordt omsloten door het Windas, het trein spoor en de 's-Gravenlandseweg. WK en sc Spaland teken den in het nu bij de politiek voorliggende plan: 5 voetbalvel den, een kantine, kleedruimtes, een tribune, een sporthal en veel parkeerplaatsen. „Het verplaatsen van de sportvelden naar de buitenrand van Schiedam zou Tuindorp enorm ont lasten en meteen sportfaciliteiten bieden aan de bewoners van Sveaparken", denken de bestuurders. Bij enige besluit vaardigheid door de gemeente zou het sportpark in augustus 2010 in gebruik worden genomen. De leden van beoogde fusieclub HSC/HVO/RKWIK hebben gekozen voor de clubnaam CWO (Combinatie Wil Overwin nen), die werd bedacht door Jeroen Onderdelinden. Deze won het nipt van de naam 'De Geuzen'. VLAARDINGEN - De zwemploeg van ZWlaardingen heeft na de 4e ronde van de KNZB B-competitie beslag gelegd op de 9e plaats in het totaal klassement. De gewenste Top 10 klassering werd vei liggesteld door op 10 maart in Den Haag in de daguitslag als 5e zwemteam te eindigen. De leden van de Vlaardingse ploeg wonnen in zwembad De Waterthor veel medailles op persoonlijke nummers. Vincent van der Kraan (50 meter vlinderslag/100 me ter vrije slag), Rianne van der Hoeven (100 meter rug- slag/200 meter schoolslag), Kimberley Albers (100 me ter vrije slag/200m rugslag) en Jurriën Hartman (200 meter wisselslag/200 meter vlinderslag) behaalden zelfs tweemaal een eerste plaats. Voor Asmara Ritmeijer (100 meter vrije slag), Nick Clein- tuar (400 meter vrije slag), Timo Dinkelberg (200 meter rugslag), Bart Dunweg (200 meter schoolslag), Victor Poot (100 meter vrije slag), Natalie van der Hoeven (100 meter rugslag) en Finn van der Bas (100 meter rugslag) was er eenmaal goud weg- Ook voor Marije Dinkelberg, Celine Hoogendijk, Jordy Maurits, Kelly Gardenier, Nadya Putter en Peiger de Jong was bij de Haagse wed- SCHIEDAM - Het is de korfbal lers van ssc Harga op Paas maandag niet gelukt om te winnen van mede-degra datiekandidaat NKV. Door het verlies, 16-20, wordt het spannend voor de Schie dammers of zij zich hand haven in de 2e klasse H. NKV leek beter te beseffen dat het ging om degradatie. De inzet van de Nuenense ploeg was beter dan die van Harga. Ook kreeg NKV veel ruimte om te schieten. Harga wilde wel maar kon niet beter. Aan het begin van de wedstrijd zag het er nog goed uit voor de ploeg van trainer Bram Rog. Het kwam op voorsprong, 3-0. NKV kwam echter snel te rug en tot 8-8 hielden bei de ploegen elkaar in even wicht. Kort voor rust kwam Harga op achterstand, 9-11. Na de pauze dicteerde NKV het spel en kwam Harga er eigenlijk niet meer aan te pas. Doelpuntenmakers aan Schiedamse zijde wa ren Dionne van Dijk (4x), Sven Pappers, Rick Pap pers, Jordy Majoor, Arjan Maltha (ieder 3x), Marijke Huigen en Daniël van Wie- ringen (ieder lx). Komende zondag speelt ssc Harga een uitwedstrijd bij Conventus dat l punt boven hen staat. Harga moet minstens win nen om zich te handhaven en bij een gelijkspel is er nog van alles mogelijk. De opdracht voor de Schie dammers is dus duidelijk: winnen in Zwijndrecht. VLAARDINGEN - Deelnemers aan de 30 kilometer loop van av Fortuna hebben zaterdag last van de maag gekregen na het drinken bij verzor- gingsposten onderweg. De atleten meldden een bran derig gevoel in de slokdarm, plotselinge misselijkheid, overgeven en ophoeren. Ver der zou het water een 'beetje bruin' zijn geweest en zagen andere deelnemers op de jerrycans, waarin het water zat, dat deze eerdér voor een heel ander doel zijn gebruikt. Fortuna zoekt nog naar de oorzaak, maar heeft lopers met maagklachten aangera den om veel (meer dan nor maal) water te drinken. De problemen verdwijnen dan. REGIO - Ondanks het winterse weer kon wielerclub De Cou reur afgelopen weekeinde de volgende clubkampioenen huldigen: Quentin Martin, Olaf Brouwers, Coert van Litsenburg, Cor Speijer, Martin Nieuwstraten, Jesper van Doorne, Suzanne Steens en Katharine van Bochove. Bij de jeugd wonnen Juri- aan Coenradie, Bas van der Kooij, Sem Lissenberg, Da niël van der Kooij, Kiko Du- pon, Rutger van der Kraan en Lisa Verkaik. REGIO - De langste strandloop ter wereld heeft vrijdag in Vlaardingen haar wederge boorte nog niet beleefd. De 8e Jan Knippenberg Memo rial (JKM) waarin 26 atleten van Vlaardingen naar Den Helder zouden lopen (100 Engelse mijlen, zo'n 161 ki lometer) werd afgelast van wege het barre winterweer. De organisatie achtte bij de voorspelde windsterkte en winterse buien de kans op onderkoeling te groot om het erop te wagen. Het besluit de loop uit te stellen, viel niet bij elke ultraloper even goed. De overleden naamgever Jan Knippenberg zou zelf zo'n extra avontuurlijke tocht nooit hebben geschuwd, was hun mening. Geheel in lijn met het gedachtegoed van de vermaarde ultraloper beslo ten een drietal deelnemers vrijdag vanuit Vlaardingen toch een eigen JKM te lopen. Onder hen oud-winnaar Rut Zoutman. De inwoner Mon ster deed de harten van de ultralopers sneller kloppen Rut Zoutman zaterdag in Wijk aan Zee. Fotograaf Bas Beentjes zag dat de ultraloper er nog fris bij liep ondanks het 'pokkenweer'. Foto: www.basbeentjes.com met zijn geslaagde poging Den Helder zaterdag, na een monstertocht van on geveer 21 uur, te bereiken. Ook Wouter Hamelinck ver klaarde zelf de 'wilde' JKM te hebben voltooid. De jonge Belg liet de volgers lang in onzekerheid door na zijn fi nish zonder bericht meteen op de trein te stappen. Derde loper Ton Aker staakte reeds in Wassenaar zijn poging. Het respect voor de presta tie van Rut Zoutman was na afloop groot. Ook bij de fa milie van Jan Knippenberg. „Geheel in de stijl en traditie van mijn broer. Geen regels, geen organisatie. Alleen ge dragen door eigen lichaam en geest in de grenzeloze na tuur", reageerde Bob Knip penberg. Ultraloper Rut Zoutman sprak na zijn finish in Den Helder van een loodzware tocht en gaf de organisa tie groot gelijk de officiële Jan Knippenberg Memorial (JKM) te hebben afgelast. Op de sfaftiijsf .stonden naar zijn mening teveel on ervaren lopers. „Dan is het onder deze omstandighe den onverantwoord." De al tijd tegendraadse Zoutman achtte zichzelf wel ervaren genoeg om het erop te wa gen. „Wie het niet waagt» haalt het nooit. Je hebt er zo lang voor getraind dan wil je ook dat het gaat gebeuren." Organisator Hermy Hey- mann hoopt de lopers en andere betrokkenen warm te houden voor de JKM door snel een nieuwe datum te prikken. Daarvoor zijn drie opties. 18/19 april om dat Knippenberg op 19 april 60 jaar zou zijn geworden en zijn boek opnieuw ver schijnt. Ook wordt gedacht aan 6/7 juni (jubileum av Fortuna). Of 3/4 oktober. De teleurstelling na de nederlaag tegen mede-degradatiekandidaat NKV, 16-20, was maandag groot. Nu moet handhaving zondag bevochten worden tegen Conventus.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17