journaal Rotterdam decor voor 'Skin' Songs from the Heart van Simone Kleinsma Rijmelarij in De Twee Hondjes met 'De Open Dichtshow' [UTi7IN ROTTERDAMS maasstad weekbladen Tiener in Telefilm 'Skin' vlucht in verkeerde wereld Met je vrienden in de kleedkamer www.uitburo.nl/rotterdam buro podium De voorstelling 'De Open Dichtshow' is een virtuoze ver bale dans op de flinterdunne scheidslijn tussen cabaret en dichtkunst. De film 'Skin' wordt op 8 mei uitgezonden op Nederland REGIO - Nog één laatste the aterjaar zorgen woordkun stenaars Frank van Kame len en Jan J. Pieterse voor een weergaloos hilarisch rijmfestijn, een muzikale dichtavond vol verse verzen en verrassende gasten. De voorstelling 'De Open Dicht show' is 5 april te zien in the ater De Twee Hondjes. Het stuk is een virtuoze ver bale dans op de flinterdunne scheidslijn tussen cabaret en dichtkunst. Geen zware poëzie, maar een spetterend spervuur van ongerijmde rijmen en onzinnige zinnen. Waarbij het publiek actie ver meedoet dan ooit. Elke avond is uniek. En natuur lijk geldt in zo'n slottoernee: alles moet weg! De bundels vliegen nu nog massaler de zaal in. 'De Open Dichsthow Deel Twee' verwelkomt elke avond weer een andere muzikale topgast uit het Nederlandse theater. Veldhuis Kemper, Maar ten van Roozendaal, Johan Hoogeboom, Sara Kroos, Vincent Bijlo, noem maar op: allemaal doen ze graag mee. Ze brengen niet alleen eigen werk, maar spelen ook - vaak in combinatie met het publiek - een verrassende rol in het geheel. In Hellevoet- sluis is het duo Verreck Pleijsier te gast. De voorstelling is op zater dag 5 april te zien in Theater Twee Hondjes, Opzoomer- laan 106 in Hellevoetsluis. Kijk voor meer info www. theatertweehondjes.nl. Win kaarten! Tien lezers van de Maas stad kunnen gratis naar de voorstelling 'De Open Dicht show'. Er worden 5x2 kaar ten verloot. Hoe maakt u kans? Stuur voor aanstaan de zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Dicht show'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoon nummer. ROTTERDAM - 'Skin' is het speelfilmdebuut van regis seur Hanro Smitsman. Hij liet zich inspireren door het verhaal van Nico B, moor denaar van Kerwin Duin- meijer begin jaren tachtig. Het resultaat is een krach tig drama over een jongen die om de pijn van thuis te vergeten, vlucht in een ver keerde wereld. Rotterdam vormt het de cor voor deze film die zich afspeelt aan het eind van de jaren zeventig, begin ja ren tachtig. Tiener Frankie (Robert de Hoog) probeert door te dringen tot zijn va der (John Buijsman), over lever van Auschwitz die nooit is losgekomen van de oorlog. Frankie wordt gek van zijn stilzwijgen en houdt zich vast aan zijn moeder (Syl via Poorta). Als zij ernstig ziek in het ziekenhuis be landt, vlucht Frankie naar zijn nieuwe 'vrienden', een groep rechtse skinheads. Hij deelt hun ideologie niet echt, maar belandt in een draaikolk waaruit hij niet meer kan ontsnappen. Het idee voor 'Skin' ont stond nadat Smitsman een artikel over Nico B. had ge lezen: „Daarin stond ook dat hij een Joodse vader had. Waarom was hij dan door Vincent Wernke ROTTERDAM - Simone Kleinsma is al jaren een van de groot ste en meest veelzijdige ar tiesten van het Nederlandse theater. Ze speelde mee in musicals, revues, toneel stukken en was te zien op televisie. Muziek loopt als een rode draad door haar le ven. Ze is nu te zien met haar eigen muziekprogramma 'Songs from the Heart'. Simone Kleinsma heeft in haar rijke carrière vaker solo op het toneel gestaan, onder meer met liedjes van Doris Day. Maar 'Songs from the Heart' is haar eerste ei gen soloprogramma. „Ik ben altijd op zoek naar nieuwe dingen en dit was het goede tijdstip voor mij om dit te doen. Een jaar of tien gele den vond ik dat ik er nog niet aan toe was en nu wel." Vorig seizoen stond ze op het toneel als Judy Garland in 'Aan het einde van de re genboog'. „Dat was een to neelstuk met liedjes. Erg leuk om aan de toneelkant te snuffelen, maar nu wilde ik weer iets met muziek. Sa men met Joop van den Ende kwam ik op het idee voor 'Songs from the Heart'. Een show- en liedjesprogramma.' Ik doe dit samen met een achtkoppige band en twee heren, zogenaamde P.A.'s." „Ik kan niet zonder mu ziek, ben daar vanaf kleins af aan mee bezig. Door de jaren heen heb ik veel cas- toch zo'n 'gewelddadige skinhead' geworden? En hoe kwam het dat meer dere gewelddadige, rechtse jongeren eenzelfde achter grond bleken te hebben? Het heeft alles met 'pijn' te maken." Het is die pijn die in 'Skin' op overtuigende wijze voel baar wordt gemaakt. Tegen het decor van een verval len stadswijk ('Skin' werd grotendeels opgenomen in Crooswijk en Katen- drecht) wordt het verhaal van Frankie op bijna docu mentaire wijze verteld. De film doet sterk denken aan veelgeroemde Britse sociale drama's. Een van de meest aangrij- settebandjes gespaard vol met muziek. Voor deze voor stelling heb ik al die bandjes tevoorschijn gehaald en be luisterd. Dat was natuurlijk een hels karwei. De long list bestond uit zo'n 120 liedjes." „Een kwestie van kill your darlings. Toen we met het creatieve team een volgorde gingen maken, vielen van zelf liedjes af. We hebben een lijntje bedacht, waar door de liedjes mooi in el kaar over lopen. De voorstel ling is geen chronologische volgorde van mijn carrière, maar omvat wel een groot deel van mijn leven. Zo zit er een musicalblok in, en een pende scènes is die waarin Frankie te horen krijgen dat zijn moeder is overleden. Zelfs dat brengt vader en zoon niet dichterbij elkaar. Zeker niet wanneer tijdens de begrafenis twee nazi vriendjes van Frankie aan het graf verschijnen. „Jij bent mijn zoon niet meer", jammert zijn vader. Aan het slot worden de eindjes net iets te makke lijk aan elkaar geknoopt, maar verder is 'Skin' een indrukwekkende film. Niet in de laatste plaats dankzij hoofdrolspeler Robert de Hoog, die debuteert op het witte doek. 'Skin' wordt op 8 mei uitge zonden op Nederland 3. blok met liedjes van Annie MG Schmidt en Harry Ban- nink." 'Song from the Heart' is daardoor net zo veelzijdig als haar carrière. Aan elk liedje kleven herinneringen. „Het gaat mij te ver om dat allemaal te vertellen. Het gaat om de muziek, dus ik beperk het tot hier en daar een tussenpraatje. Zo zing ik een lied uit 'Sunset Boule vard'. de musical die we vol gend jaar maken. Dan vertel ik iets over het verhaal en de context van het liedje." Er zijn ook veel liedjes die iedereen zal herkennen. Uit de musical 'Sweet Charity', woensdag 26 maart 2008 - TX97 ROTTERDAM - De voorstelling Gasten was de hit van het Tweetakt Festival van vorig jaar. De voorstelling is dan ook genomineerd voor de Gou den Krekel voor de meest indrukwekkende product: 2 van 2007. Makers Beumer Drost nemen de kleedka mer van een sportclub als uitgangspunt voor een reeks absurde situaties. Drie gasten (Maurits van den Berg, Sacha Muller en Sjors Stassen) goochelen met ramen, toveren met deuren en spelen met een bezem en een plumeau een virtuoos poppenspel. Er zijn 205.212 kleedkamers in Ne derland. De gasten bouwen er nog ééntje bij. Een speel se, springerige, rare, bizarre maar ook poëtische voorstel ling van sportieve zaken. Een hilarische voorstelling vol slapstick en muziek waarin elke oplossing drie nieuwe problemen oproept. De voorstelling is gemaaktn en gespeeld door: Maurits van den Berg, Sacha Mul ler en Sjors Stassen. Gasten (een stuk voor de leeftijd 8+) van Beumer Drost is zondag 6 april in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouwburg. Het begint om 15.00 uur. Kaartverkoop via 010 4118110 en www.rotter- damseschouwburg.nl. van The Carpenters, Stevie Wonder, Diana Ross en Hu bert Long. „Ik vind dit echt fantastisch om te doen, veel leuker dan ik had gedacht. Vooral om als mezelf op het toneel te staan." Simone Kleinsma is van 9 tot en met 13 april te zien in het oude Luxor Theater. Bij bestelling van minimaal 2 kaarten ontvangt u een gra tis programmaboek. Alleen lezers van de krant kunnen voor de voorstelling van donderdag 10 april de laat ste ie rangskaarten bestel len. Reserveren: 010 484 33 33 o.v.v. Maasstadlezersaan bieding. 010 I nieuwe Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. zo 30/3 15.00u NabuCCO met het beroemde Slavenkoor door de Staatsopera van Tatarstan ma 31/3 20.00u Zwanenmeer onovertroffen uitvoering van dé balletklassieker van Tsjaikovski di 1-9/4 20.00u Bert Visscher met zijn nieuwe cabaretprogramma Stoffe jongens 010 I oude Luxor Theater 484 33 33 I www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 ui do 27/3 20.00u Alex Roeka Hadeskade. Nederlandse zanger van het volledige leven sn haar zevende theaterprogramma vr 28/3 20.00u Jetty Mathurin Zeven. Speelt dit se :a 29/3 20.00u Matbilde Santing Stay Inside the Light. Uniek theaterconcert met haar band :o 30/3 20.00u C3 Mike Boddé, Kees Torn en Onno Innemee in 3D. Een unieke cross-over vo 2/4 20.00u Klaas volder Eerden Wortefe Grappige muzikafe hoogstandjes en hilarische verhalen 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, zal 5-17 uur Telefonisch tot 18.00 m wo 26-30/3 11-1 lu International Community Art Festival (ICAF) do 27/3 21.00u Infanta I Peta (Filippijnen) toneel uit het leven gegrepen verhaal vr 28/3 21 00u The Horseshoe Boomgate I PST| verhaal over opoffering en strijd za 29/3 21.00u Kingdom I Bregamas communityTheater een wervelende aangrijpende voorsteling er informatie en kaartverkoop naar het Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Simone Kleinsma: „Ik vind dit echt fantastisch om te doen, veel leuker dan ik had ge dacht." foto Joris-Jan Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21