Topstukken musea bijeen L vui der Valk vakanties |P® 'Eerste duurzame dance club ter wereld' The National Bank in Rotown Avontuur op toneel over de liefde en het huwelijk Rob de Nijs naar Vlaardingen IB' Symposium wijktheater ROTTERDAM - De expositie 'Macht Glorie' in het Ma ritiem Museum toont door een unieke samenwerking het neusje van de zalm op het gebied van de maritieme geschiedenis. Wrakvondsten van de Oost- Indiëvaarder 'Batavia', eeu wenoude schilderijen van Willaerts of Willem van de Velde de Oude en de Atlas Major van Blaeu. Het zijn dé topstukken uit de collecties van het Scheepvaartmuse um Amsterdam en het Ma ritiem Museum Rotterdam die te zien zijn tijdens 'Macht Glorie'. De sluiting van het Neder lands Scheepvaartmuseum Amsterdam voor een 'groot scheepse' renovatie bracht een unieke samenwerking tot stand tussen Amster dam en Rotterdam. Voor het eerst in de geschiedenis heb ben uiterst kostbare kunst werken Amsterdam verla ten. Op deze manier is de prachtige collectie van het Scheepvaartmuseum toch zichtbaar voor bezoekers. De tentoonstelling laat zien dat dankzij scheepvaart Ne derland in de 17e eeuw een 'Gouden Eeuw' beleefde. Door de handel met overzee se gebieden werd Nederland een welvarende natie. Naast de VOC (Verenigde Oost Indische Compagnie en de WIC (West-Indische Com pagnie), komt ook de Oost zeehandel aan bod; voor de Nederlanders een lucratieve handel met de Scandinavi sche landen. Niet alleen voor kunstlief hebbers, ook voor families is 'Macht Glorie' een bezoek waard. Voor kinderen vanaf 10 jaar wordt de Nederlandse geschiedenis op spannende wijze gepresenteerd en ver teld. De stripfiguren uit 'Van Nul tot Nu', bekend van de Donald Duck, vertellen het verhaal over Nederland in de Gouden Eeuw. Met verrekij kers kunnen jonge bezoekers turen naar de schilderijen en ruiken aan specerijen. 'Macht Glorie' is nu te zien in het Maritiem Museum Rotterdam. Kijk voor meer info op www.maritiemmu- seum.nl. maasstad weekbladen woensdag 26 maart 2008 - TX98 Eenmaal geopend belooft Watt, het nieuwe NightTown, meteen de "groenste" club van Rotterdam te worden. ROTTERDAM - Een energieop- wekkende dansvloer, zero- waste bars en een waterwall. Het zijn slechts een aantal blikvangers van Watt, de eerste duurzame dance club ter wereld. Als alles volgens planning verloopt, opent de club donderdag 4 september zijn deuren. „Watt staat voor kracht, energie en vermo gen", aldus directielid Aryan Tieleman. Het pand aan de West- Kruiskade ligt er verlaten bij. Niets doet meer denken aan het eens zo succesvolle poppodium Nighttown. In de zomer van 2006 viel het doek voor de uitgaansgele genheid. Nu, bijna twee jaar later, is er eindelijk duide lijkheid over wat er gaat ge beuren met de locatie. Te midden van bouwmate rialen ontvouwden de initi atiefnemers, Aryan en Wil lem Tieleman en creatief directeur Ted Langenbach, hun plannen. De komende maanden wordt het leeg staande gebouw omgevormd tot een duurzaam cultureel podium, danceclub en pop podium. Na de verbouwing biedt de club ruimte aan 2.050 mensen. Watt is uniek in zijn soort:, alles staat in het teken van duurzaamheid. Een energie- opwekkende dansvloer zet de bewegingen van de dan sende menigte om in elektri sche energie, die vervolgens gebruikt wordt om de vloer te verlichten. De zero-waste bars verbruiken een mini mum aan water en elektrici teit. En de toiletten worden gespoeld met regenwater. Tieleman: „We hergebrui ken onder meer de warmte en energie die de "clubbers" door het dansen produceren. Watt wants your energy." De ambities van Watt reiken ver. Zo wil de club het broei kaseffect verminderen door de C02-uitstoot te halveren. Ondanks alle milieuvriende lijke maatregelen moet Watt volgens Tieleman vooral worden gezien als uitgaans gelegenheid. „We willen onze bezoekers het ultieme clubgevoel bieden." REGIO - Rob de Nijs komt met zijn 'Jubileumtour' naar de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Ook met dit jubileumconcert weet hij de bezoekers weer te verrassen met een onver wacht, frisse muzikale kijk op oud en nieuw re pertoire. Velen grijpen hun 65ste verjaardag aan om het wat rustiger aan te doen. Niet Rob de Nijs! Hij gaat van start met een nieuwe jubileumtour. Ter gele genheid van zijn 45-jarige artiestenjubileum en zijn 65ste verjaardag komt Rob de Nijs nu naar de Stadsgehoorzaal om zijn verjaardag en jubileum te vieren. Rob de Nijs won op 19-ja- rige leeftijd een talenten jacht met zijn band Rob de Nijs The Lords. Het nummer Ritme van de regen werd een grote hit, maar zijn bekendste hit is misschien wel 'Malle Babbe'. Vier het jubileum van Rob de Nijs mee en kom op vrijdag 4 april om 20.15 uur naar de Stadsgehoor zaal. ROTTERDAM - Haal je Noorse trui maar uit de kast. Niet omdat het sneeuwt eind maart, maar omdat de Noorse band The National Bank donderdag optreedt in Rotown. Wat begon als een vrijblij vend hobbyproject, is in ei gen land uitgegroeid tot één van de best verkopende acts van de laatste jaren. Maar ja, wat wil je met Thomas Dybdahl als zanger, aange vuld met leden van onder andere Jagga Jazzist en Su- zanna The Magical Or chestra? Ingrediënten voor een supergroep, zou je zeg gen. Het Noorse succes van The National Bank bereikt nu geheel Europa met de re lease van het nieuwe al bum 'Come On Over To The Other Side'. Liefhebbers van Dybdahl's weelderige prachtsongs zullen zeker niet teleurgesteld zijn. Me lancholie en optimisme gaan hand in hand, maar worden versterkt door een dun laagje elektronica. In het voorprogramma van de The National Bank staan landgenoten van de band Erlend Ropstad. De deuren Rotown gaan 21.00 uur open. Het con cert begint om 21.30 uur en kaartjes kosten 10 euro. Kijk voor meer informatie op www.rotown.nl of www. thenationalbank.no. ITALIË GARDAMEER 8/15-daagse autoreis v.a. t I 09 p.p.!! Wat een vakantievoordeel, deze autoreis naar het uitstekende 3-sterren hotel Intemazionale in de leuke badplaats Torri del Benaco! Dit hotel met zwembad ligt aan de zonnige oostkant van het befaamde Gardameer. U verblijft o.b.v. halfpensiori. Aankomst: iedere zaterdag van 5/4 t/m 18/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au173 Vertrouwd, verzorgd en voordelig TJECHIË REUZENGEBERGTE 10-daagse busreis v.a. t uUÏJp.p.!! Boek nu deze busreis naar het prachtige Reuzengebergte. Sporthotel Bohemia is een sfeervol familiehotel in het mooie en gezellige plaatsje Rokytnice. U verblijft o.b.v. halfpension. Vertrek: iedere vrijdag van 25/4 t/m 10/10 Ziewww.vandervalkvakanties.nl/bu102 CRUISE NOORD-EUROPA 11-daagse zeecruise v.a. t f OO p.p.!! Schitterende cruise met het 4* schip de MSCArmonia! Gedurende deze cruise doet u Bremerhaven, Visby, Helsinki, St. Petersburg, Kopenhagen en Dover aan. U maakt dus in 1 reis kennis met 6 landen! In- en ontscheping in Amsterdam/V verblijft o.b.v. volpension. Vertrek: 15/5-8/7-28/7-17/8-6/9 Zie www.vandervalkvakanties.nl/zc116 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172-4696 96 ROTTERDAM - Van woensdag 26 tot en met zondag 30 maart 2008 staat Theater Zuid plein geheel in het teken van het International Commu nity Arts Festival 2008. Het festival opent op woensdag avond 26 maart in Theater Zuidplein met de première van HAND IN HAND. ICAF2008 is een voortzet ting van eerdere festivals in 2001, 2003 en 2005, waarin we achtereenvolgens de na druk legden op het opstar ten, produceren en distri bueren van laagdrempelig wijktheater in multiculturele buurten. Kijk voor meer info op www.theaterzuidplein.nl De voorstelling 'As you like it' is binnenkort te zien in de Rotterdamse Schouwburg, foto Deen van Meer ROTTERDAM -Alles draait om de liefde in Shakespeare's 'As You Like It'. Jong en oud, mooi en lelijk, hetero en homo, iedereen zoekt de vervulling van al zijn harte- wensen. Je kunt krijgen wat je maar wilt, zegt Shake speare met zijn titel tegen zijn publiek. En passant laat hij met veel ironie zien dat dat niet zo gemakkelijk is als het lijkt. Of zelfs maar om te weten wat je eigenlijk wilt. Rosalinds vader wordt ver bannen uit zijn hertogdom. Rosalind, mooi en bijdehand, blijft achter in de stad. Daar wordt zij verliefd op Orlando, een jongen van ver armde adel. Maar dan dwingt de nieuwe hertog ook Rosalind om het hof te ontvluchten. Met haar hartsvriendin Celia en de hofnar Toetssteen vertrekt zij als jongen verkleed naar het Ardenner woud. Zal Or lando in deze jongen zijn Ro-> salind herkennen? Regisseur Gerardjan Rijn- ders, befaamd om zijn Shakespeare interpretaties, zal van deze volmaakte ro mantische komedie een flit sende en moderne voorstel ling maken, ook in de vorm geving en muziek. „Shakespeare moet je dur ven beknotten en gewaagd spelen", zegt Rijnders daar zelf over. 'As you like it' van Het Nati onale Toneel is woensdag 2 tot en met zaterdag 5 april» te zien in de Rotterdamse Schouwburg.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23