imiiL waterweg Sporten en spelen op de Hogenbanweg Bibliotheek onderzoekt niet-leden Jaarconcert CMV Harpe Davids-Schiedam bibliotheek Gewijzigde openingstijden Stadswinkel Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Digitaal Loket gemeente Schiedam Op dinsdag 18 maart openden wet houder Maarten Groene van de ge meente Schiedam en portefeuille houder Fred Burggraaf van de deelgemeente Delfshaven een Sport- drop ter hoogte van de Hogenban weg 150. De Sportdrop, een variant op de Duimdrop, staat sinds februari op de Hogenbanweg en is een omgebouw de zeecontainer vanwaaruit spel materiaal wordt bewaard en uitge leend aan de jeugd. Een duimdrop richt zich vooral op jeugd tot 14 jaar en een sportdrop op jeugd vanaf 14 jaar. Het uitgangspunt van de Sportdrop is mensen op een positieve manier be naderen om een plein een veilige en gezellige speelplek voor kinderen te laten zijn. Voor het uitlenen van het speelgoed en de sportmaterialen zijn spel- en pleinregels opgesteld zodat alles goed verloopt en duidelijk is welk gedrag wenselijk is en wat niet. Op deze manier weten alle betrok kenen waar ze aan toe zijn. Door het uitlenen van speelgoed aan kinderen en de spelregels die daarbij horen, leren kinderen en volwassenen op een plezierige manier met elkaar om te gaan. De realisatie van de Foto: Jan van der Ploeg Sportdropcontainer op de Hogenban weg is mogelijk dankzij een financi ële bijdrage van gemeente Schiedam en deelgemeente Delfshaven en be doeld voor kinderen uit de wijken Schiedam-Oost en Oud Mathenesse. Bibliotheek Waterweg heeft onder zocht waarom Schiedammers géén lid zijn van de bibliotheek. Het blijkt dat jongeren het lidmaatschap te duur vinden of boeken en cd's lie ver van anderen lenen. Dat geldt ook voor de middengroepen, die bo vendien liever boeken en dergelijke kopen. Ouderen zeggen vaker dan anderen geen behoefte te hebben aan het lidmaatschap, onder meer omdat ze boeken 'onhygiënisch' vinden. Overigens mag de Bibliotheek Wa terweg helemaal niet klagen als het gaat om belangstelling. Een groot deel van de Schiedamse huishoudens - zo'n één op de drie - is lid van de openbare bibliotheek. De bibli otheekvestigingen trekken jaarlijks bijna 300.000 bezoekers. Momenteel blijft het aantal leden vrij constant en neemt het bezoek 'om andere re denen' toe. Het is nog niet algemeen bekend dat men voor een bezoek aan de bibliotheek geen lid hoeft te zijn. Iedereen kan er een boek of een krant lezen, internetten, gebruik ma ken van het leescafé of een activiteit meemaken. Ruim een kwart van de Schiedam mers die geen lid zijn van de biblio theek, is er de afgelopen maanden toch wel eens geweest. De meeste mensen kwamen voor het lezen van een krant of tijdschrift, het begelei den van kinderen of het bezoeken van een tentoonstelling. De vraag hoe mensen verleid kunnen worden om toch een lidmaatschap aan te schaffen, leverde de volgende ant woorden op. De belangrijkste manier is het gratis maken van het abon nement. Voor méér dan de helft van de ondervraagden is dit een aantrek kelijke optie. Ook een ruime meerderheid vindt het aantrekkelijk om via de bibliotheek gratis gebruik te maken van websites als die van de Consumentenbond of te profiteren van korting op musea, theater, enz. Het resultaat van het onderzoek zal worden gebruikt bij de ontwikke ling van het beleid voor de komende jaren. De deelnemers aan de schrif telijke enquête (voor zover met naam en adres bekend) ontvangen dezer dagen een beknopte versie van het onderzoeksresultaat. De winnaars van een waardebon krijgen hierover afzonderlijk bericht. Op zaterdag 29 maart zal de Chr. mu ziekvereniging Harpe Davids-Schie dam haar jaarlijks theaterconcert voor haar donateurs en belangstellen den organiseren in het Fortis Theater a.d. Schie. Het harmonieorkest o.l.v. de nieuwe dirigent Maron Teerds, het B-orkest (opleidingsorkest) o.l.v. Tijn Kemps, de drumfanfare o.l.v. André Leer en de twirlteams The Yellow Rainbows o.l.v. Sylvia en Charlotte de Jong zullen met grote inzet aan deze avond meewerken. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Vanaf 19.00 uur speelt het B-orkest bij de inloop ook al in de foyer. Voor de muziekliefhebbers is er heel veel te genieten: zo zal voor de pauze door het harmonieorkest en de eigen fluit- solist Wim Verkeek het Concertino van Cecile Chaminade ten gehore worden gebracht, Na de pauze staat voor het orkest o.a. muziek van de film Pirates of the Caribbean op het programma Kaarten a 7,50 zijn te bestellen (aan de kassa op de avond zelf €10,00) bij het secretariaat van de vereniging: 010-449 1591 of via email secretari- aat@harpedavids.nl. Tevens kunnen de kaarten gekocht worden aan het buffet in het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 22 te Schiedam-Noord tijdens repetitie avonden van de vereniging en bij de leden van de vereniging. Meer informatie: telefoon 010-449 1591, e-mail secretariaat@harpeda- vids.nl of www.harpedavids.nl Deze week geldén de volgende gewijzigde openingstijden van de Stadswinkel: Woensdag 26 maart van 8.00 tot 20.00 uur (extra koopavond) Donderdag 27 maart van 8,00 tot 13.00 uur (de koopavond is deze week verplaatst naar woensdag 26 maart) Sloopvergunning Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Verzonden 19 maart 2008 Boylestraat 30, 3112 XE P. Stok J. Lemaire saneren van de tuin van asbest N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen bouwaanvragen van 14 en 17 maart 2008 Goteborg 22, 3124 TK Mariastraat 12, 3117 NL J. Kok Woonplus Schiedam garagedeur wijzigen gevel veranderen Verleende bouwvergunningen Verzonden 18 maart 2008 Land van Belofte 9-11, 3111 NW Verzonden 19 maart 2008 's-Gravelandseweg 401, D&S Vastgoed b.v. staalconstructie in een draagmuur plaatsen Sandvik Benelux B.V. bouwkundige indeling Lange Nieuwstraat 55e, 3111 AD Willem Hasekampstraat 5, 3117 ZB 3125 BJ Giebers-Rotterdam A. Benali van het bedrijfspand veranderen buitenruimte gedeelte lijk vergroten garage gedeeltelijk ver anderen tot kantoor N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Brandbeveiligingsverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 13 maart 2008 de brandbeveiligingsverordening gemeente Schiedam 2008 heeft vastgesteld. De Brandbeveiligingsverordening ge meente Schiedam 2008 treedt in werking op 3 april 2008 en kan vanaf heden gedurende 6 weken tijdens kantooruren worden ingezien bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket opSchiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4