Laat uw stem horen op Het Stadserf Biber's Rozenkranssonates en Japans No-theater in 't Huis te Poort Telefonische bereikbaarheid gemeente 27 maart www.schiedam.nl Gemeenteberichten 26 maart 2008 nummer 13 Pagina 2 Aanslag rioolrecht Een dezer dagen verzendt de gemeente Schiedam de aanslagen rioolrecht 2008. Het tarief over 2008 bedraagt 130,06 per aangesloten woning of bedrijfspand. U bent belastingplichtig, en moet dus betalen, als u op 1 januari 2008 eigenaar bent van een woning of bedrijfspand met een aansluiting op de gemeentelijke riolering of op openbaar gemeentewater. Verhuizing Gaat u verhuizen of bent u reeds verhuisd dit jaar dan heeft dat géén gevolgen voor de aanslag. Bij verkoop in de loop van het jaar is het gebruikelijk dat de notaris het rioolrecht verrekent, zodanig dat degene die op 1 januari eigenaar is geen nadeel heeft aan het betalen van de aanslag. Betaling De aanslag rioolrecht kan zoals gebruikelijk in de meeste gevallen in twee gedeelten worden voldaan. U krijgt samen met het aanslagbiljet twee accept girokaarten waarmee u de aanslag kunt betalen. Kwijtschelding Het is niet mogelijk kwijtschelding van rioolrecht te krijgen. Informatie Voor meer informatie over de aanslag kunt u tijdens kantooruren bellen met de Afdeling Belastingen van de gemeente Schiedam, te bereiken op telefoon nummer (010)-2465666. Voor meer informatie over de betaling kunt u tijdens kantooruren bellen met de Financiële Administratie van de gemeente Schiedam, te bereiken op tele foonnummer (010)-2191379 of 2191389. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk plaatsen van dakkapel/opbouw en veranderen van de geven aan de Groenelaan 48 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoor schriften voor de Bebouwde Kom" met de bestemming "Bebouwingsklasse OD (woningen voor oude van dagen)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze grond geen bebouwingen mogen worden opgericht. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20, lid 1, sub e, onder 1° van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 27 maart 2008 t/m 9 mei 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving Wet bodembescherming: Besluit Uniforme Saneringen (Broersveld 130-140/Broersvest 95-109) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - De gemeente Schiedam, cluster Stedelijke Ontwikkeling, afdeling Projecten d.d. 19 maart 2008. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de lo catie Broersveld 130-140/Broersvest 95-109 (postcode 3111 LK) kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie B nummers 3166, 2452, 2453, 282, 284, 3498,3611 en 2451 bekend onder de code SC060600238 te saneren volgens het Besluit uniforme saneringen categorie tijdelijke uitplaatsing (art 1.2.c). Indien de melding in overeerfstemming is met het Besluit Uniforme Sanerin gen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 dagen na ontvangst van de melding aanvangen. Binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding wordt u schriftelijk medegedeeld of de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de saneringswerkzaamheden eerder zijn gestart, gebeurd dit op eigen risico. Indien de "melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroeps procedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 796. Wbb-code: SC060600238 Wilt u iets bespreken met de gemeen teraad? Zoekt u een gelegenheid om met een lid van de gemeenteraad of het college van burgemeester en wethouders in gesprek te komen? Komt u dan naar Het Stadserf! Op maandag 31 maart aanstaande vindt Het Stadserf plaats in de Alei- dazaal. Voorzitter is het raadslid dhr. H. v.d. Hoeven. Het Stadserf is open baar, iedereen kan het bijwonen. Het gaat om uitwisseling van informatie in een dialoog tussen het gemeente bestuur en de stad. Tijdens Het Stadserf worden geen besluiten genomen. Het Stadserf is puur informerend. Het Stadserf is niet in de plaats gekomen van be staande mogelijkheden om informa tie te vragen; door bijvoorbeeld een medewerker van het Stadskantoor te bellen. Het Stadserf is er ook niet om wensen of klachten onder de aan dacht van een collegelid te brengen. Hiervoor bestaat immers de moge lijkheid om gebruik te maken van het spreekuur van de collegeleden. Wel kunt u het woord voeren tijdens de onderwerpen en de eventuele dis cussies. Het Stadserf biedt'alle ruimte aan de stad om nieuwe ideeën onder de aan dacht van de gemeenteraad te bren gen. Ook is er tussen de programma onderdelen ruim de tijd om raads- en collegeleden aan te spreken. Het Stadserf begint om 20.00 uur en eindigt uiterlijk om 23.00 uur. Op het programma voor Het Stadserf van maandag 31 maart staat de behandeling van de Nota facilitering bewoners en bewoners organisaties. In deze nota worden de uitgangs punten voor de opdrachten aan het opbouwwerk in het kader van de facilitering van bewoners en bewo nersorganisaties geplaatst. Achter eenvolgens worden de faciliteiten die de gemeente ter beschikking stelt om bewoners te betrekken, de faciliteiten die aan de bewonersorganisaties ter beschikking worden gesteld en het opbouwwerk beschreven. De Nota facilitering bewoners en bewonersorganisaties en de achter grondinformatie is digitaal beschik baar via www.schiedam.nl, onder bestuurs informatie. Ook de kader nota Wijkgericht Werken kunt u hier raadplegen. In de komende tijd zal nog meer informatie gepubliceerd worden. Wilt u in een van de komende bij eenkomsten van Het Stadserf een onderwerp onder de aandacht van de raadsleden brengen, dan kunt u con tact opnemen met de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gor dijn, telefoonnummer 010-2465788. In overleg kan dan worden nagegaan wat een passende aanpak en vorm is voor een onderwerp. Het definitieve programma vindt u zo spoedig mogelijk www.schiedam. nl onder bestuurs informatie. Lange tijd golden ze eigenlijk als onspeelbaar, de Rozenkrans- of Mysteriesonates van de Boheems- Oostenrijkse componist Heinrich Ignaz Franz (von) Biber (1644-1704). Inmiddels maken ze echter deel uit van de canon van de virtuoze viool muziek en durven steeds meer violis ten het aan er een cd-opname van te maken. Een integrale live-uitvoering door één violist is echter nog steeds uitzonderlijk. De Roemeense violiste Mira Glodeanu waagt zich aan deze krachttoer, samen met haar ensem ble Ausonia. Het resultaat van hun inspanningen is op 4 en 5 april te ho ren en te zien in de Schiedamse Oud- Katholieke Kerk 't Huis te Poort. Rozenkranssonates en No-theater In drie opeenvolgende concerten op vrijdagavond ('Nativité'), zater dagmorgen ('Passion') en zaterdag middag ('Résurrection'), ieder weer bestaand uit vijf gedeelten, wordt het leven van Maria verklankt, met de kralen van de rozenkrans als lei dend motief. De overtuigende wijze waarop Biber de gebeurtenissen en de daarbijbehorende emoties in puur instrumentale muziek heeft weten te vertalen, maakt de reeks tot een hoog tepunt in de muziekgeschiedenis. Voor ieder van de vijftien delen, moet de viool anders worden gestemd. Deze zogenaamde 'scordatura'-tech niek maakt allerlei klankcombinaties en overgangen mogelijk die in een normale stemming niet haalbaar zou den zijn. Het maakt het spelen van de muziek voor de violist echter tot een buitengewoon ingewikkelde opgave. Om het mystieke aspect van del Rozenkranssonates in een bredere context te plaatsen heeft Ensemble Ausonia de Japanse theatermaker Masato Matsuura uitgenodigd, die een aantal demonstraties geeft van het eeuwenoude, gemaskerde No-theater. De combinatie van de westerse en oosterse mystiek geeft de concer ten een bijzondere extra dimensie. De Rozenkranssonates en het No- theater worden afgewisseld met (deels vocale) muziek van o.a. Froberger, Rosenmüller, Frescobaldi en Bach. Lunch op zaterdag De oude-muziekconcerten in 't Huis te Poort staan inmiddels, naast de onbetwiste muzikale kwaliteit, zowel bij musici als publiek, bekend om hun bijzondere sfeer. Een informele nazit met de musici, behoort inmid dels tot de traditie. Uiteraard zal daarvan ook deze keer niet worden afgeweken. Bijzonder is echter dat tussen de beide concerten op zater dag een uitgebreide lunch wordt ge serveerd. Deze is voor de bezoekers op zaterdag bij de prijs inbegrepen. vrijdag 4 april 2008, 20.15 uur 'Nativité' zaterdag 5 april 2008, 11.00 uur 'Passion' zaterdag 5 april 2008, 15.00 uur 'Résurrection' Hoewel het aanbeveling verdient de concertreeks als geheel te bezoeken is op veler verzoek ook de mogelijk heid gecreëerd te kiezen voor alleen de vrijdag of de zaterdag. Toegangsprijzen Vrijdagavondconcert 25,00 Zaterdagochtend- en middagconcert plus lunch 60,00 Passepartout voor de hele serie plus lunch 80,00 Voorverkoopadressen (vanaf 10 maart): Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 85, 3111 ED Schiedam Boekhandel Post Scriptum, Hof van Spaland 31, 3121 CA Schiedam Decokay Van Loenen, Dam 37-45, 3111 BC Schiedam In principe zal er geen verkoop aan de zaal plaatsvinden. Wél is het mo gelijk telefonisch of per mail plaat sen te reserveren. Bij reservering per mail is het noodzakelijk naam en telefoonnummer op te geven alsmede het aantal plaatsen én of het de vrij dag-, de zaterdag- of alle concerten betreft. Gereserveerde kaarten die nen een half uur voor aanvang van het concert aan de zaal te worden afgehaald en afgerekend. Telefonisch of per mail reserveren: Stichting 't Huis te Poort (oude muziek) Ad van der Kouwe tel. 06 511 721 00 ad@manifestarotterdam.nl In verband met een personeelsbijeenkomst zijn de me dewerkers van de gemeente donderdag 27 maart vanaf 13.30 uur telefonisch niet bereikbaar. Vanaf vrijdag 28 maart zijn wij gewoon weer beschikbaar. Slechts in noodgevallen is het mogelijk via het algemene nummer van de gemeente contact op te nemen. Bij voorbaat dank voor uw begrip. Tel.: (OIO) 246 55 55 Fax: 1010) 473 70 21 E-maii: info@schiedam.nl InfarmÈatienjirrfn^ 4ai*sv*mie,^0k0i 2|6Ï54 5t Gemeentetijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (OIO) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5