SkateNight zes keer dwars door Schiedam Sparta legt ziekenbezoek af Kunst- en atelierroute in de Passage Waterwoningen op het Toernooiveld? Activiteiten Hoekse Taaikamer gestaakt Beestenboel maasstad Regio weekbladen woensdag 2 april 2008 - WX91 Gratis 'event' voor 2 tot 80 jaar door Frank Willemse SCHIEDAM - In Rotterdam, Delft en Antwerpen hebben ze al jaren zo'n tocht. Waar om niet in Schiedam, zo vraagt Theo de Jongh (32) zich af. Hij is vrijwilligger bij de SWS (Stichting Wel zijn Schiedam) en wil sa men met senior buurtsport- werker Jerry Monkau ook zo'n skatetocht in Schiedam organiseren. Ze hebben al een heel uitgewerkt plan met route, veiligheidseisen en zelfs een businessplan gemaakt. Alleen het geld ontbreekt nog. De skatetocht moet dwars door Schiedam gaan: te be ginnen op het Stadserfplein waar ook de finish is. Via de Van Haarenlaan gaat de tocht naar Schiedam Noord waar er pauze is -na een uurtje skaten- in het Beat- rixpark. Na het gratis, ge sponsorde, sportdrankje verder via de Damlaan naar de Maasboulevard. Om dan terug te keren naar Schiedam Centrum. Zo'n 10 kilometer is de tocht maar in een rustig tempo voor iedereen en zeker families goed te doen. De veiligheid is aan ge dacht. Met profession als en een bezemwagen of afvallersbus die achter de sliert rolschaatsers aanri jdt. Maar ook komen er mo biele toiletten in het park en op het Stadserf een muziek- podium. Het gratis 'event', onder de naamSkateNightSchiedam, zal zes keer op vrijdagavond gereden worden. Om de twee weken in de maanden mei, juni en juli. „Daar is best veel organi satie en geld mee gemoeid", vertelt Theo. Ze hebben al bedrijven voor sponsoring benaderd. Voor de zes vri jdagavonden is 25.000 euro nodig. „Dat lijkt veel, maar er kun nen dan duizenden mensen aan mee doen", vertelt Theo. „En het is gezond, gezellig en een mooie reclame voor Schiedam." VLAARDINGEN - Bink is een leu ke vrolijke X sharpei (gecas treerde reu) van 1 jaar oud. Bink kan goed bij kinderen, alleen kleine kinderen zou hij in zijn enthousiasme zo omver lopen. Katten vindt hij ook iets te leuk, dus dit is ook geen goed idee. Deze lieverd is op zoek naar een consequente eigenaar, zon der andere huisdieren, die lekker met Bink aan de slag gaat. Bink moet nog veel le ren, wij raden aan om met hem op cursus te gaan. Komt u eens kennismaken met deze mooie jongen? Meer informatie over Bink en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den' Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- Natuurlijk werden er ook volop handtekeningen uitgedeeld tijdens het bezoek van de Sparta-selectie aan het Schiedamse ziekenhuis. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - De spelers van de A-selectie van voetbalclub Sparta brachten de afgelo pen week een bezoekje aan het Vlietlandziekenhuis in Schiedam. De voltallige A-selectie in clusief technische staf was aanwezig en kreeg een rondleiding door het ziek enhuis waar voor de pa- tienten en medewerkers een meet en greet met de spelers op touw was gezet. De spelers konden op hun beurt met eigen ogen zien hoe het er aan toe gaat bij de nierdialyse en op de re- validatieafdeling. Het bezoek vond plaats in het kader van de sa menwerking die Sparta is aangegaan met het Vliet- land Ziekenhuis. Door deze samenwerking willen Sparta Rotterdam en het Vlietland Ziekenhuis de krachten bundelen om samen een positieve uits traling naar de omgeving af te geven en samen te st reven naar een gezonde en sportieve samenleving. De samenwerking en ontwikkeling van verschil lende, gezamenlijke, activ iteiten moeten een positief imago bevorderen. De selectie werd tijdens het bezoek tot slot nog even toegesprokendoormevrouw J. van Vliet, van de Raad van Bestuur Vlietland, die op haar beurt een ingelijst T-shirl» kreeg aangeboden met alle handtekeningen van de spelers. Ze beloofde deze een mooie plekje te geven in het nieu we Vlietland. Stuk van de maand DOOR PIETER KORNELIS VAN EBSCHEUTEN „Wij roepen Jo hannes Overkleeft, vertrokken met het s.s. Stad Amster dam van de Halcy on Line te Rotter dam." De echtgen ote van Overkleeft mocht van de Dui tse bezetters op 12 feburari 1944 een boodschap uit spreken in de ru briek 'familieberi chten', welke via ra dio Hilversum werd uitgezonden. De Vrije radio Oran je in Engeland nam het over en zond het enkele dagen later uit. Een teken van leven vanuit het bezette vaderland dat Jo hannes Overkleeft aan boord van s.s. Ganymedes bereikte. Een hart onder de riem van de zeeman die bij het uitbreken van de oorlog op zee was en zes jaar lang ver van huis en haard de gevaren van de oorlog op zee aan den lijve onder vond. Via Roode Kruis brieven slaagde hij en zijn vrouw Lipkje erin om toch contact met elkaar te houden, al ging de corre spondentie inhoudelijk niet veel verder dan 'Alles goed en ik blijf je trouw', want de censuur liet geen enkel ander bericht toe. Zo wist Lipkje niet dat de s.s. Stad Amsterdam al in 1942 door de U 146 was getorpedeerd. Overkleeft werd als dren keling door de Ganymedes opgepikt en voer de rest van de oorlog gewoon door, om pas in 1946 weer voet op vaste Hol landse bodem te zetten. Het stuk van de maand is een uniek document over het dra ma van de koopvaardij mensen die de hele oorlog in onze kerheid over het thuisfront verkeerden en zich daarbij zelf ook dagelijks in groot gevaar wisten. De stoker uit de Schoutstraat en zijn Friese Lipkje koester den beiden de ontvangen brieven, waardoor zij deze na hun hereniging konden samenvoegen als teken van hun wederzi jdse liefde die de oorlog kon trotseren. Ze lieten de brieven inbinden bij binderij G. Lindemann uil de Cronjéstraat, aldoende een historisch document creërend van oorlog en liefde in optima forma. Het Streekmuseum is elke zaterdag en eerste zondag van de maand geopend van 14.00 tot 16.00 uur MAASSLUIS - De winkeliers van de Passage in Maassluis hebben ook voor de Kunst- en Atelierroute in het weekend van 5 en 6 april allerlei activiteiten georganiseerd. Om te beginnen zijn ver schillende kunstwerken van Maassluise kunstenaars welke zijn opgenomen in de kunstverloting te zien bij: Geur Aroma, Badtiek, Beebies First, Kleinmeubel- specialist en Fleurig Ges chikt. Gedurende het hele weekend kunnen bezoekers een aan tal Maassluise kunstenaars (onder andere Otto Zeegers, Cor Huuksloot en Anneke de Kunst kijken, kunst maken en sfeer proeven in de Passage in Maassluis Graaf) aan het werk zien. Zij vertonen hun kunsten in de binnenkort nieuw te openen winkel van Fleurig Geschikt (tegenover haar al bestaande winkel bij de passage-ingang aan de kant van de C1000). Naast het bewonderen van de 'kunstenaars aan het werk' is er ook de mogelijkheid om bestaand werk van deze kunstenaars te bewonderen en aan te schaffen. Klei- en kleur biedt de bezoeker een presentatie van het cursusaanbod en de mogelijkheid tot het inschri jven, yqor één, van.de cre atieve! èursussen Ivlit Klei en kleur. Vanuit Praktijk Tekeninzicht wordt u een 'andere blik op kunst' aangeboden. Zowel op zaterdag 5 als op zondag 6 april is er in de Passage bij Praktijk Tekeninzicht tussen 13.00 en 17.00 uur vrije in loop om creatief te tekenen voor volwassenen en kin deren. Op zondag 6 april (koop zondag) komen bezoekers twee 'excentrieke kunste naars' tegen in de Maasslu ise binnenstad. Zij rijden dan op een bakfi ets rond door de binnenstad en delen aan kinderen blan co kaarten uit waarmee zij in een daarvoor gereserveerde ruimte in de Passage een stilleven kunnen tekenen. Voorbeelden van stillevens zijn aanwezig. De werken van deze kunstkinderen worden de hele volgende week tentoongesteld in de Passage. De aanwezige kun stenaars van Klei- en kleur zullen de 3 mooiste werken uitzoeken en belonen met een leuke prijs. Deze beoordeling en prij suitreiking zullen plaatsvin den op zaterdag 12 april. Geïnteresseerden zijn wel kom op zaterdag 5 april van 09.00-17.00 uur en op zondag 6 april van 12.00- 17.00 uur. Ingang via Noord- vlietzijde of via de zijde van de Lange Boonestraat. De hoeveelheid hemelwater van de afgelopen maander heeft op het bouwterrein van het Toernooiveld geen uit weg kunnen vinden en daarom beide terreinen veranderd in grote kunstmatige meren. Foto: Bart Bos HOEK VAN HOLLAND - Stichting De Hoekse Ta aikamer maakt bekend dat wegens fysieke- en ge zondheidsperikelen vanaf 7 maart alle geplande literaire activiteiten gestaakt zullen worden. Dat betekent geen Poëzie en Proza iii de Bon nenpolder, geen Workshops en geen Gedichtendag Hoek van Holland meer. „Vanzelf sprekend betreuren wij deze stap, maar onze gezondheid gaat echter voor alles en hopelijk heeft u daar begrip voor", aldus Dirk en Lenny Tempelaar.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17