in beeld - 4 Sylvia Lansbergen wint prijs voor passie Week in, week uit (5) Van mij mag de lente beginnen! Eindfeest in club Emotion lezers De maan stond vol aan de hemel toen Evert en Xenia naar huis terugliepen. Het gaf Xenia een gevoel van kracht en tegelijkertijd van nietigheid. Hoe klein ben je wel niet als je naar het heelal kijkt? Evert daarente- 'Ik ben niet jaloers! Ik wist alleen niet dat jij op allochtone vrouwen valt' gen vond het gewoon lekker licht, je kon de krant erbij lezen. Xenia liet de avond de revue nog eens passeren. 'Die baan van Sabah,' zei ze, 'lijkt me beslist geen makkie. Al die pubers op een VMBO!.' 'Wat geeft ze ook alweer?' 'Nederlands.' 'O, Nederlands. Ik las dat de meeste leerlingen daar wei nig van bakken.' 'Aan haar zal het niet liggen, wat ik er zo van hoor. Ze is echt super enthousiast. Ze heeft zelf ervaren hoe lastig het is als je de taal niet goed beheerst en daarom is ze lerares geworden. Maar ja, binnen de school loopt ze te gen allerlei muren. Maak je niet te druk, geef die leerling maar een zes, want we moe ten als school met resultaten komen.' 'Werkt dat zo?' 'Ja, zo schijnt het te werken. Ik geloof haar wel. Zij pro beert haar vak op een ouder wetse manier te doen. Die kinderen iets bijbrengen, maar volgens de managers zou ze minder moeten doen, op de achtergrond blijven. Het nieuwe leren heet dat. Daar moet je eens met haar over beginnen.' 'Nee, dank je wel. Heb je trouwens iets over drugs op die school gehoord? Volgens mij begon Tarik daarover en ging ze helemaal over de rooie.' 'Dat je dat gezien hebt! Vol gens mij was jij behoorlijk geobsedeerd door haar zus.' 'Asha? Nee, hoe kom je daar bij?' 'Ik dacht dat je haar wilde opeten.' 'Nou ja, zeg. Ik luister ge woon als iemand me wat vertelt, dat is het, meer niet.' 'En wat vertelde ze dan?' 'Ze is kapster en ze vond dat ik bijzonder haaf heb.' 'Goeie genade!' Xenia barst te uit in een enorme lachbui. 'Daarom hou ik van jou... je bent zo heerlijk naïef. Ze vond dat je bijzonder haar hebt. En daar hebben jullie toen een dieptegesprek over ge had?' 'Volgens mij ben je jaloers en heb je iets teveel wijn gehad. Ik heb trouwens afgespro ken dat ik de volgende keer naar haar salon kom om het te laten knippen.' 'Prima, van mij mag je. Zie je wel? Niet jaloers! Ik wist alleen niet dat jij op allochtone vrouwen viel.' Een tijdlang was er niets an ders te horen dan een hoog gezoem. Ze waren in de loop van het gesprek thuisgekomen, uit de kleren gestapt en stonden nu zij aan zij met een elek trische tandenborstel in de mond. 'Iets heel anders,' zei Evert, 'ik ga met Frank en Tarik zwemmen in het Oostelijk.' Ik ben benieuwd, dacht hij, er is toch iets geks met dat drugsverhaal. maasstad Waterweg weekbladen woensdag 2 april 2008 - WX92 De Gouden lijst In deze rubriek zet een lezer van Maasstad Weekbladen iemand in het zonnetje. Deze week is dat docente Sylvia Lansbergen van Het College Vos. VLAARDINGEN Het College Vos in Vlaardingen is trots op Sylvia Lansbergen, do cente Nederlands en Mens Maatschappij in de eer ste klas VMBO, omdat ze de eerste prijs heeft gewonnen in de wedstrijd 'Lezen in het VMBO' van de Stichting Le zen. Ze leest zelf veel, maar leest ook graag voor. „Le zen moet je zoveel mogelijk van huis uit meekrijgen om het leuk te vinden", vertelt ze enthousiast. „Lezen is erg belangrijk." Wie niet goed kan lezen kan immers ook niet goed leren. Sylvia merkt dat veel leerlingen thuis niet leren hoe leuk le zen is. Kinderen krijgen het idee dat lezen saai is. Vanuit haar eigen passie probeert Sylvia haar leerlingen te laten ervaren dat lezen wel leuk kan zijn, Zo leest ze sa men met hen een boek. Ie- Docente Sylvia Lansbergen van Het College Vos in Vlaardingen werd eerste in de wed strijd 'Lezen in het VMBO'. dere les maken leerlingen van wat ze gelezen hebben een beeldverslag. Uitein delijk hebben ze hun eigen stripverhaal. Ook gaat ze met haar leerlingen op be zoek bij de bibliotheek. „Er zijn leerlingen die nog nooit in een bibliotheek geweest zijn", aldus Sylvia. En ze laat leerlingen speeddaten met boeken. Haar enthou siasme werkt aanstekelijk. Dat dit ook overkomt bij leerlingen blijkt wel uit een opmerking van een leerling: „Zo, nou heb ik eindelijk een boek uitgelezen." Haar passie is ook buiten school niet onopgemerkt geble ven. Het juryrapport van de wedstrijd verwoordt het zo: 'een gestructureerde aanpak van lezen met leuke werkvormen. Daarnaast het bevorderen van het gebruik van boeken bij andere vak ken, waar deze school als enige van de inzenders iets nader op ingaat. Eveneens een landelijk voorbeeldpro ject.' En daar is het college trots op. Ons paard Aram is overleden. Aram is 34 jaar geworden. Hij is geboren op het landje bij het spoor in de Westwijk, waar hij voor veel mensen en kinderen een groot plezier was. Wij zullen hem nooit vergeten. Adrie en Bram de Wilt, Henriëtte, Brigitte, Esther. Gouden lijst - Rode kaart Wilt u iemand in het zonne tje zetten of een juist rode kaart uitdelen? Mail naar waterweg@maasstad.nl met de reden voor de nominatie en uw contactgegevens. Mijn feestje Juf getrouwd? Een 6o-ja- rig huwelijk? U kunt de fo to kwijt in de rubriek 'Mijn feestje'. Stuur de foto naar waterweg@ maasstadnl. Lezerspanel Ook uw mening geven in het lezerspanel? Aanmelden kan via waterweg@maasstad.nl. Uw mening Boos, verontwaardigd, ver baasd of blij over een on derwerp uit of juist niet in het nieuws? Mail uw mening naar waterweg@maasstad. nl. maasstad lezersforum CAROLINE ANTONIO (VLAARDIN GEN) - Ik kan het gaan hebben over lammetjes en alles wat weer groeit en bloeit. Of over allerlei feesten, ri tuelen en tradities van ver schillende culturen waar mee men de komst van de lente inluidt. Lente, zomer, herfst of win ter. Ik vind dat elk seizoen zijn eigen charme heeft. HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) - Mijn idee, december is nog wel gezellig maar op 1 janu ari zou wat mij betreft de lente al mogen beginnen. TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) - „Ach lente, bestaan de sei zoenen dan nog in ons kik kerlandje Volgens mij is het hier altijd herfst. ANNEMIEK HARRE (SCHIEDAM) - Van mij mag de lente begin nen en omdat het hier nog niet echt lukken wil vlieg ik morgen voor een paar dagen naar Spanje. Was al gepland hoor. Vier dames maken een welkomscocktails voor hun gasten. Zij gaven een spetterend eindfeest voor hun klasgenoten van groep 8 (Van Kampenschool, Vlaardingen). Feest vond plaats op 15 maart in club Emotion in Maassluis. Mw. Mulders

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19