podium journaal Jazzy popmuziek van Wouter Hamel [üiïfIN ROTTERDAMS fSSSSMÊÊ Kristel Zweers: goede gesprekken, lachen en seks Veel oooh's en aaah's bij babyfoto-expo Fotomuseum BABY is nog tot en met 1 juni 2008 te zien in het Ne derlands Fotomuseum in Las Palmas. Duidelijk wordt dat babyfotoqrafie niet zo onschuldig is als het lijkt. ROTTERDAM - Wie is er niet ver zot op: puppies, kitten én- baby's. Kinderen en huisdie ren. Het zijn de eerste din gen die op de kiek worden gezet als pappa en mamma een nieuwe camera hebben aangeschaft. Een slimme zet dus van het Nederlands Fo tomuseum om een expositie in te richten rondom baby fotografie. Simpelweg BABY gedoopt. Waar het over gaat? De on dertitel - De ideale mens verbeeld 1840-heden - zegt eigenlijk al genoeg. Pr-vrou- we Irene van Renselaar: „De expositie gaat over de idea lisering van baby's vanaf het begin van de fotografie tot nu. Aan bod komen foto's van beroemde fotografen zoals Mario Testino, Annie Leibowitz, maar ook werk van amateurfotografen. En natuurlijk van ouders en grootouders, want wie maakt er geen foto's van zijn (klein)kinderen?" BABY is de eerste expositie gewijd aan babyfotografie. Geïllustreerd door ruim 150 beelden van onder andere i9de-eeuwse studiofotogra fen, 20ste en 2iste-eeuwse schoonheids wedstrijden, baby's in advertenties en modeseries. Duidelijk wordt dat ieder tijdperk zijn eigen schoon heidsideaal heeft. Kleding, make-up, haardracht en li chaamsvormen verande ren naarmate de algemene smaak verandert. In hun streven om aan schoon heidsidealen te voldoen, la ten sommige ouders tegen woordig hun 6 maanden oude dochter deelnemen aan schoonheidswedstrijden. Ze worden opgemaakt, bespo ten met bruiningsmiddelen en gehuld in prinsessen- jurken. Voorbeelden van de idealisering van het baby-ui terlijk stammen al uit de 19e eeuw. Op post-mortem por tretten (destijds een belang rijk genre) werden baby's op hun mooist afgebeeld. Postfrumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is 6/4 20.00u Golden Music Moments muziek uit de tijd- j. Perry Cc 1 Doris Day Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is 010 484 33 33 oude Luxor Theater I WWW.UITBURO.nl/ROTTERDAM BURO 20u Jenny Arean in concert Dé Grande Dame van de kleinkunst za 5/4 ló.OOu Op reis met de Gouden Boekjes muzikale familievoorstelling. 5+ zo 6/4 20.00u Big, Black Beautiful in concert De 'Sisters of Soul' terug in het theater di 8/4 20.00u Flairck Stoomwals. Akoestisch muziektheater met instrumentale humor wozd9-13/4 20en 16u Simone Kteinsma Songs From The Heart Een persoonlijk bruisend theaterconcert oio 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidp1ein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, zal 5-17 uur Telefonisch tot 18.00 ut n 4-25/4 20.00u Jubileumvoorstelling Hand in Hand ter e bestaan van voetbalclub Feyenoord n het 100-jarig wo 2/4 20.00u Het Echt Rotterdams Open Podium Finale 2007-2008 do 3/4 20.15u Amar I Amar speelt wit inspireert, amuseert en opent ogen a voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). maasstad woensdag 2 april 2008 - TX97 weekbladen ROTTERDAM - Op woensdag 9 april is de Belgische thea tergroep Skagen te gast in de Kleine Zaal van de Rot terdamse Schouwburg .met Deurdedeurdeur, een vette deurenklucht met een dub bele bodem. Onder het motto: geen genre is ons te gek speelt het the atercollectief Deurdedeur deur, een onvervalste deu renkomedie naar Noises off van Michael Frayn. Maar wel eentje met een dubbele bodem, want we volgen een toneelgroep die een vette klucht speelt ook achter de schermen. Daar blijken de acteurs in net zulke sexuele relatieperikelen verward te zijn als hun personages in de klucht. Met chaos als ge volg. „Kom binnen en zet u", zeggen ze, „want comedy is a serious business. En fasten your seatbelts, it's going to be a bumpy night." De acteurs van de Vlaamse toneelgroep Skagen stu deerden in 2000 af aan de Antwerpse Toneelschool. Ze noemden zich naar het Noordelijkste puntje van Denemarken, waar de Noord- en de Oostzee tegen elkaar botsen. Skagen staat dus voor wrijving, bruisende confrontatieen dynamiek. Deurdedeurdeur van Skagen staat woensdag 9 april op het podium van de kleine zaal. De voortselling begint om 20.30, www.rotterdamse- door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het is snel ge gaan met Wouter Hamel. Begin 2007 verscheen zijn debuut-cd 'Hamel', waar van ruim 15.000 exempla ren zijn verkocht. Hij won diverse prijzen, waaronder de Essent Award, en tourde in Japan. Zijn cd werd ook in dat land goed ontvangen. Momenteel treedt hij op in Nederlandse clubs. Zondag staat hij in Rotown. In zijn muziek flirt Wouter Hamel (1977) met pop en jazz zonder zich vast te leg gen op één stijl. „Het gaat er vaak over of ik nou pop muziek of jazz maak", zegt de geboren Hagenaar. „Mis schien vraag ik daar ook wel om. Sommige nummers zijn jazzy, anderen duidelijk pop. Ik maak een soort jazz dat populair was in de jaren 40 en 50 van de vorige eeuw. En toen was jazz gewoon pop muziek." Na de release van zijn eerste album was hij al heel tevre den. Maar er bleven mooie momenten volgen: de Essent Award, een gouden plaat, een Zilveren Harp, kroon prins Willem-Alexander vroeg een nummer van hem aan op Radio 3 en een van Idols-finalisten zong zijn 'Breezy'. „Elke keer denk je: iedereen die het weten wil, kent me nu wel. Maar pas was ik bij Paul de Leeuw en prompt zat mijn mailbox vol met hyves-verzoeken." ji Zweers 11 april op podium van BREStheater ROTTERDAM - 'Onschuldig' is de titel van het tweede so lotheaterprogramma van Kristel Zweers. Maar is ze ook onschuldig? In 'On schuldig' gaat ze op zoek naar een betere versie van haarzelf. Kristel Zweers is op vrijdag 11 april te zien in het BREStheater in Brielle. Wat doe je als je vriend zich heeft laten verleiden door een sletje dat tegen hem aan stond te rijden? De onzeker geworden Kristel Zweers besluit te gaan paaldansen voor haar zelfvertrouwen. Ze gaat op zoek naar de betere versie van haarzelf. Blijft ze hierbij trouw aan zichzelf of geeft ze toe aan de eisen van de media en de maatschappij? Eén ding weet zij zeker: het draait tegenwoordig bij televisie niet alleen om de kijkcijfers. Kristel Zweers (1976) kwam al vroeg in aanraking met het theater via de plaatse lijke musicalvereniging. Ze zong en speelde er tot bleek dat ze helemaal niet kon zingen. Ze ging naar de Academie voor Expres sie door Woord en Gebaar in Kampen. Nadat ze zich een keer had verslapen, moest ze voor straf in haar eentje een sketch opvoe ren. Het bleek geen straf, Kristel Zweers (1976) kwam al vroeg in aanraking met het theater via de plaatselijke musicalvereniging. want vanaf dat moment wilde ze niet anders meer. In Utrecht kwam ze ver volgens in aanraking met stand-up comedy en in 2001 belandde ze bij het Comedy Café in Amster dam. Ze werd tweede in de Lucky Strike Talent Tour en staat sindsdien als stand- up-comedian op het po dium. In 2004 was ze te zien als panellid bij 'De La ma's'. Eerder stond ze ook in de theaters als headline van 'Girls Comedy Night' en met haar eerste solo programma 'Tegenspraak'. Aan haar theaterprogram ma's stelt Zweers dezelfde eisen als aan haar ideale avondje uit: goede gesprek ken, ontspannen lachen en een gezonde dosis seks. Voor gevoelige liedjes, per fecte imitaties en herken bare typetjes ben je bij haar aan het verkeerde adres. 'Onschuldig' van Kristel Zweers is op vrijdag 11 april te zien in het BREStheater in Brielle. Aanvang 20.30 uur. Reserveren: 0181- 475475 ofwww.brestheater. nl. Meer informatie: www. kristelzweers.nl. Win kaarten! Wil je twee van de tien kaar ten winnen voor de voor stelling van Kristel Zweers? Stuur dan een mailtje met je gegevens naar prijs- vraag@maasstad met het onderwerp 'Zweers'. Het gaat goed met de zanger Wouter Hamel. Zelfs kroonprins Willem-Alexander is fan. Als tiener luisterde Wou ter Hamel vooral naar The Smashing Pumpkins, Jeff Buckley en Lenny Kravitz. Op het conservatorium maakte hij kennis met oude jazz. „Dat was een eye-ope- ner voor mij. Ik vond het toen leuk om dingen precies na te doen. Pas na mijn af studeren ben ik mijn eigen stijl gaan bepalen. Eigenlijk pas tijdens het schrijven van mijn album." Hij houdt van veel soorten muziek en dat is hoorbaar. Ook in de nieuwe nummers, die tijdens de clubtour wor den gespeeld en later op zijn tweede album verschijnen. Dat moet begin 2009 uitko men. „Sommige songs zijn een beetje folk-achtig, al zul len mensen zeggen dat ze ty pisch Wouter Hamel zijn. Ik houd zelf van Rufus Wain- wright, Joni Mitchell en Bob Dylan. Bij dat soort men sen gaat het niet om de stijl, maar om goede liedjes." Roem, prijzen, interviews. Allemaal leuk. Maar het gaat hem vooral om het creëren van nieuwe dingen. „Ik ben bezig met een eigen studio- tje in huis. Daar ben ik best een nerd in, mooie micro foons zoeken en zo. Ik denk dat ik vooral een songschrij ver en recordingartist ben. Ik weet: een tweede plaat kan je maken of breken. Ik zat daar in het begin best mee." Ook in Japan is zijn album goed ontvangen. „Ik ben daar twee keer geweest en dat was echt te gek. Er ston den zelfs fans op het vlieg veld te wachten. Het waren er vier, maar toch. Je moet het niet overdrijven, maar ook niet onderschatten. Ja pan is een fijn land om te spelen. Maar als je er te lang bent, raak je verwend. Je wordt echt als een ster be handeld. Ik mocht niet eens mijn eigen overhemd strij ken."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25