journaal Deuren open bij musea f* Hospital Bombers in Waterfront Weer nieuwe productie van Hofplein Van der Valk vakantie Speciale website voor Koninginnedag Rotterdam La Traviata in de Schouwburg I* verzorgd 25 jaar Slagerij van Kampen ROTTERDAM - Dit jaar vieren musea en publiek op 5 en 6 april de 27ste editie van het Museumweekend. Meer dan 500 musea in heel Neder land zijn dan gratis te bezoe ken. Het thema dit jaar is 'De Kunst van de Waarheid'. Het thema sluit aan bij de kerntaken van elk muse um. Een museum bewaart, beschrijft, onderzoekt en toont zoveel mogelijk echte, authentieke objecten. Dat roept vragen en dilemma's op. Hoe gaan musea om met de geschiedenis van hun voorwerpen? Hoe belang rijk is het voor publiek om te weten wat echt en waar is en wat niet? Is een schilde rij minder mooi als het niet van Frans Hals is, maar een exemplaar uit dezelfde tijd van een onbekende schil der? In Boijmans Van Beuningen zijn er zaterdag en zondag rondleidingen rondom het thema. Ze starten om 12.00, 14.00 en 16.00 uur. Verder is er zondag om 15.00 uur een bijzonder concert. Kunste naar Olphaert den Otter ex poseert met zijn tentoonstel ling 'S&KMorf' in het mu seum. Daarnaast zingt dit dubbeltalent op hoog niveau met zijn kwintet 'La Notte' liederen uit de late middel eeuwen. Het Belasting Douane Museum heeft een douanier uitgenodigd die je alles kan vertellen over het verschil tussen nep en echt. Ook bij het Onderwijsmuseum kan je spullen meenemen. Van 13.00 tot 15.00 kijken mu seummedewerkers naar ou de schoolspullen. Het Ma riniersmuseum nodigt het publiek uit om mee over de schouder van de museum medewerkers te kijken om het ware verhaal achter be paalde objecten te leren ken nen. In totaal doen dertien Rotterdamse musea mee. Het Museumweekend is het grootste culturele evene ment van Nederland. Jaar lijks komen zo'n 800.000 tot 1 miljoen bezoekers. Meer informatie: www.museum- weekend.nl. maasstad weekbladen woensdag 2 april Z008 - TX98 Voorstelling in Rotterdam, Oud-Beijerland en Hellevoetsluis ROTTERDAM - Naast de grote productie 'De Wonderbaar lijke reis van mijn vader Odysseus' en de reizende 'Club van lelijke kinderen' ging afgelopen weekend al weer een nieuwe productie van Jeugdtheater Hofplein in première: 'Doornroosje, Doornroosje'. Deze voorstel ling is te zien in Rotterdam, Oud-Beijerland en Helle voetsluis. 'Doornroosje, Doornroos je' vertelt het verhaal van een prille liefde. De voor stelling werd geregisseerd door Marnix Keeven en het script is van Hans van Hech ten. Het beroemde sprookje werd door hem bewerkt tot een familievoorstelling met een gekke koning, een mooie koningin, een slimme waar zegster, mooie missen en een Limburgse heks. Centraal staat de zieke Liesje. Zij heeft nare scheuten in haar buik. Maar er is iets bij zonders. Want elke keer als ze pijn heeft, kan ze met haar poppen praten. Haar buur jongen Bram vindt het maar flauwekul, tot hij eens goed luistert. Dan worden Lies- je en Bram het verhaal van Doornroosje ingetrokken. 'Doornroosje, Doornroosje' wordt gespeeld, gedanst en gezongen door leerlingen van de Jeugdtheaterrschool Voorne en Hoekse Waard. De voorstelling is door Ton Scherpenzeel van muziek voorzien en is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. 'Doornroosje, Doornroosje' ging afgelopen weekend in premiere in Theater 222 aan de Pieter de Hoochweg 222 in Rotterdam. Daar is het stuk ook dit weekend nog te zien op 4, 5 en 6 april. Re serveren: 010-243.50.50. De week erna wordt 'Doorn roosje, Doornroosje' ge speeld in De Lindenhoeve in Oud-Beijerland. Reserveren: 010-243.50.50. En op 16,18, 19 en 23 april is de voorstel ling te zien in Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis. Reserveren: 0181-310473. Kijk voor meer informatie op www.jeugdtheaterhof- plein.nl. ROTTERDAM - De Nationale Reisopera, het reizende operagezelschap uit En schede, komt op dinsdag 8 april met La Traviata naar de Rotterdamse Schouwburg. Naast de Zuid-Afrikaan se sopraan Sally Silver, die Violetta Valéry ver tolkt en die onlangs nog excelleerde in Les contes d'Hoffmann van de Na tionale Reisopera, trekt vooral de jonge Turkse tenor Biilent Bezdüz de aandacht. Hij was in Ne- derland al eerder te horen in het Concertgebouw in een concertante uitvoe ring van Gianni Schicchi onder leiding van Ricca- rdo Chailly. Met zijn Reis operadebuut als Alfredo Germont is hij voor het eerst op het toneel te zien in ons land. Giorgio Ger mont wordt vertolkt door de Amerikaanse bariton Daniel Sutin die de afge lopen jaren onder andere in de Metropolitan Opera te New York. De opera La Traviata is op dinsdag 8 april te zien in de Rotterdamse Schouw burg. ROTTERDAM - Het podium in Waterfront is donderdag 10 april voor de Nederlandse band Hospital Bombers. Hospital Bombers is indie- pop met sixtiesinvloeden, geïnspireerd door onder andere The Velvet Under ground en The Mountain Goats. De voor een deel uit Amsterdam afkomsti ge band bevat leden uit de bands Bingo Trappers, The Heights en Seedling. Dankzij een flink aantal sterke optredens in het clubcircuit bouwde Hos pital Bombers zonder ook maar één noot op plaat te hebben, al snel een be hoorlijke fanbase op. In ja nuari 2007 speelt de band al op Noorderslag, maar het duurt vervolgens nog een heel jaar tot december 2007 voor de eerste plaat uitkomt. Het debuutalbum Footnotes lijkt alle, inmid dels hoog opgelopen, ver wachtingen in te lossen. Volgens Waterfront kunnen maar weinig gitaaracts uit de polder tippen aan hun Britse, Amerikaanse of zelfs Scandinavische equivalen ten. Hospital Bombers is daar dé grote uitzondering op. In het voorprogramma staat de band Curtains. Het optreden is op donder dag 10 april en de deur gaat om 20.00 uur open. Kaart jes kosten 8 euro. Meer info www.waterfront.nl Vertrouwdl en voordelig 1TAUÉ I 6ARQAMEER 1. 189 p B/15-daagse autoreis v.a. t I OS p.p.!! Wat een vakantievoordeel, deze autoreis naar het uitstekende 3-sterren hotel Internazionale in de leuke badplaats Torri del Benacol Dit hotel met zwembad ligt direct aan het befaamde, zonnige Gardameer. U verblijft o.b.v. halfpension, Aankomst: iedere zaterdag van 5/4 t/m 18/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au173 BERLIJM VOOR BRIDGERS 5-daagse autoreis v.a. E 1 Hö p.p.!! Gedurende deze reis worden er 3 bridgeavonden georganiseerd met kans op meerdere reischeques! Tevens maakt u een busexcursie door de prachtige metropool Berlijn, verblijft in Van der Valk hotel Berliner Ring tad. uitgebreid ontbijtbuffet. Aankomst: 27/7 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au159 taiwtaüJi KLASSIEK CHIMA 15-daagse rondreis v.a. X» I 433 p.p.!! Maak kennis met de hoogtepunten van het fascinerende China. U bezoekt o.a. het bruisende Beijing met het Plein van de Hemelse Vrede en de wereldstad Shanghai. Deze reis biedt teveel om op te noemen, ontdek het zelf! Incl. rechtstreekse retourvlucht vanaf Schiphol! Vertrek: 14/5-11/6-16/7-2/9-17/9-29/9 Zie www.vandervalkvakanties.nl/vb131 Voor meer informatie en boekingen: ROTTERDAM - Slagerij van Kam pen 25 years different drums. De 'godfather' onder de slag werkgroepen, Slagerij van Kampen, bestaat dit seizoen 25 jaar. Dit wordt gevierd met een spetterende jubileumvoor stelling, waarin de mooiste en meest indrukwekkende stuk ken uit de afgelopen jaren nog eens voorbij komen. Woensdag 23 april treedt de groep op in Theater Zuidplein. Slagerij van Kampen is sinds de oprichting uitgegroeid tot een nationaal- en internatio naal succes: overal uitverkoch te zalen, een Edison en 9 cd's waaronder één gouden, zijn slechts énkele Hoogtepunten. Met de nieuwe site kan je via een muisklik achterhalen waar alle rommelmarkten zijn. ROTTERDAM - Rotterdam Fes tivals lanceert www.rotter- damviertkoninginnedag.nl. De nieuwe site gaat het ver zamelpunt worden voor alle activiteiten in Rotterdam tijdens Koninginnedag. De website gaat half april on line. Dit jaar is er in het centrum behalve de vrijmarkt ook het Koninginnefestival op de Binnenrotte. Op het markt plein zijn de hele dag optre dens van artiesten en dj's. Buiten het centrum is het ook feest. Oranjeverenigin gen in de verschillende deel gemeenten organiseren acti viteiten in de Rotterdamse wijken. Activiteiten die nog ontbreken kunnen worden aangemeld via koninginne- dag@rotterdamfestivals.nl. De nieuwe website is een eerste stap om van Konin ginnedag een aantrekkelij ker evenement te maken in Rotterdam. „De traditionek volksfeesten als Sinterklaa: en Koninginnedag vormer belangrijke momenten ir de jaarcyclus van de stad er haar bewoners. Het is op vallend dat deze feesten ii de evenementenstad Rot terdam nog geen grote ro spelen. Het succes van he Oud en Nieuwspektakel bi de Erasmusbrug laat ziei dat er genoeg belangstellin; is voor dit soort evenemen ten. In de komende jarei moet ook Koninginnedaj een hoogtepunt worden oj 4 de festivalkalender." Aldu Johan Moerman, directeu Rotterdam Festivals. 'Doornroosje, Doornroosje' vertelt het verhaal van een prille liefde en een meisje dat kan praten met poppen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27