Gemeente geeft steuntje in de rug met armoedenota 1 april: geen herbouw van kerk Nog grotere Schiedamse boekenmarkt Visspecialist R. Bijl Sportweek Howlazy... maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4004453 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager H. Wirtz, tel. 0104004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanagement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R.v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Vertegenwoordigers J.van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 0104004490 Fotografie: tel. 010 4004491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. 'Geen slachtoffer worden van geldgebrek' Met concrete maatregelen wil wethouder Daskalakis van Sociale Zaken het nieuwe armoedebeleid ondersteunen. Zodat Schiedammers die onder de armoedegrens vallen wel meedoen aan de maatschappij. En niet thuis blijven zitten met te weinig geld. Vooral gezinnen met kinderen mogen geen slachtoffer worden van gebrek aan geld. SCHIEDAM - Daar is al een Jeugdfonds voor, waar maar weinig gebruik van wordt gemaakt. Daarom is er de nieuwe 'Sportpas' waardoor kinderen met weinig geld - anoniem- toch op een sport club van hun keuze kunnen. Ook een computer thuis is voor schoolgaande kinderen onontbeerlijk. Dus kunnen kinderen met weinig geld die in de brugklas zitten via Sociale Zaken een computer vergoed krijgen. Natuurlijk ook met een internetaan sluiting. Niet alleen gezinnen, maar ook werkzoekenden kun nen een steuntje goed ge bruiken. Als zij een baan te pakken krijgen, krijgen ze een premie van duizend euro. Deze 'uitstroompre mie' is eenmalig en er zullen zo'n 400 baanzoekers voor in aanmerking komen. Ook aan vrijwilligers met weinig inkomen is gedacht. Die vrij willige werkers, zonder solli citatieplicht, kunnen vanaf dit jaar rekenen op een ver goeding van 220 euro per jaar. „Een waardering voor de inzet en hun werkzin", al dus de wethouder. Startende ondernemers hebben het vaak financi eel moeilijk. Veel onkosten en maar weinig inkomsten. Daarom kunnen, vooral al lochtone starters, rekenen op steun van de gemeente. Volgens een rapport van het Sociaal Cultureel Planbu reau (SCP) moeten die be ginners geholpen wQrden en op steun van de gemeente kunnen rekenen. Op 10 april organiseert de gemeente een informatie markt over het armoedebe leid in het Proveniershuys aan de Overschiesestraat van 14.00 tot 17.00 uur. Gra tis toegang. FRANK WILLEMSE SCHIEDAM - De eerste Schie damse boekenmarkt, afge lopen september, was een groot succes. Daarom or ganiseert winkeliersvereni ging Hoogstraat zaterdag 12 april opnieuw een tweede hands boekenmarkt in het centrum van Schiedam. Er zijn dit keer nog meer kra men verhuurd en er is dus een nog groter en gevari eerder aanbod van tweede hands boeken tussen 09.00 en 17.00 uur. De boekenkramen staan op de Hoogstraat (van de Grote Markt tot de Korte Dam), de Korte Dam en op de Lange Haven/Dam (voor en naast de Korenbeurs). Op de Grote Markt wordt daarnaast ook weer de culi naire versmarkt gehouden. woensdag 2 april 2008 - XQ82 In een programma rond de Sound of Music kan de grootste verzamelaar ter wereld, Schiedammer Roger Pluijm, natuurlijk niet ontbreken. Afgelopen vrijdag werd hij door de AVRO geïnterviewd over zijn passie voor de familie Von Trapp. Dit item is zaterdag 17 mei te zien in de uitzending 'The Show of Music', om 20.25 uur op NL 1. Hierin naast verzamelaar Pluijm, een samenvatting van de voorrondes van het kindercastingprogramma Do Re Wie. Deze productie zal vanaf eind dit jaar in het Eftelingtheater te zien zijn. Foto: Roger van der Kraan maas stad Gratis AFHALEN Bij deze adressen: Gemeente Schiedam Stated Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Burgemeester Verver kwam afgelopen vrijdag 'op de thee' bij de kinderen van de nieuwe Montessorischool Schiedam. Nadat ze de school officieel had geopend was het tijd voor de scones en sandwiches. De school is te vinden in een dependance van de Annie MG Schmidtschool en nu ruim een maand 'in productie' met een kleine groep kinderen. SCHIEDAM - Hoeveel mensen het bericht werkelijk geloof den zal gissen blijven, maar feit is dat veel, heel veel, le zers van Maasstad zich ge bogen hebben over de ou derwetse l-april-grap over de herbouw van de Fran- kelandsekerk. Die kerk, tot groot verdriet van velen in 1969 rigoreus gesloopt, zou herbouwd worden op de oor spronkelijke plek, daar waar nu dus complex Over de Ves te staat. Ter ondersteuning van het heuglijke bericht zou mr. Pieter van Vollenhoven dinsdag (1 april) alvast de eerste steen komen leggen in de hal van het complex. Zelden heeft een 1 april-grap zoveel reacties teweeg ge bracht. Trees Veldhuis was één van de lezers die de grap goed had opgevat, getuige haar mailtje aan de redactie: „Wat jammer nou toch dat ze indertijd die mooie ge brandschilderde ramen eruit hebben later rammen door de sloopkogel. Veel mensen hebben het met tranen in de ogen waargenomen! Maar reken maar dat ik dinsdag één april present ben in de hal van Over de Veste; al was het alleen maar om te kijken hoeveel mensen dit bericht geloven." Een stuk minder positief was bijvoorbeeld Conny Streep: „Uiteraard is dit een 1 april grap maar of deze echt ge slaagd is valt mijns insziens te bezien. De sloop van ge noemde kerk heeft veel men sen verdriet gedaan. Eerlijk gezegd vraag ik mij af of u dit ook met een andere reli gie zou hebben gedaan dan de Rooms Kathqlieke. Zij zijn niet haatdragend en zien snel ergens de humor van in. Maar dit artikeltje is net een (kerk) brug te ver..." Tot de categorie lezers die de grap absoluut niet kon den waarderen behoorde mevrouw Pijnacker die de redactie donderdagochtend vroeg belde. Zij vond de grap absoluut smakeloos. Gebakken garnalen 250gram€^lw Gemarineerde zalmfilet 500 gram Zalmslaatje per stuk Zalmlasagne 500 gram De gehele week: gebakken bokking! Visspecialist R. Bijl Broersveid 113® 010-4268710 SCHIEDAM - De Schiedamse zwembaden doen ook dit jaar weer mee aan de Natio nale Sportweek. Dit houdt in dat er tot en met 5 april geen inschrijf kosten verschuldigd zijn bij ClubAqua en het Volwasse- nenzwemmen en dat er twee kaartjes voor de prijs van één gekocht kunnen worden bij het banen zwemmen. Ook worden er verschillende demonstraties gegeven en zijn er veel extra activitei ten. Lui zijn mag Ik pas me aan aan al uw momenten Het Waaigat Wonen Markt 57 - Vlaardingen www.waaigatwonen.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3