Schoonmaak viaducten Vijfsluizen Archivaris zoekt Kethel-gevoel waterweg Scholen '1 tegen discriminatie' bibliotheek aatste herinnering gezondheidsonderzoek 2008 GGD Rotterdam-Rijnmond gemeente Schiedam Afgelopen vrijdag zijn de pilaren van de viaducten van rijksweg A4 en de metrolijn bij Vijfsluizen ontdaan van de daar illegaal aangeplakte pos ters. De onverzorgde aanblik, die de toegang tot de gemeenten Schiedam en Vlaardingen bood, was de burge meesters van beide gemeenten al lan ger een doorn in het oog. Hoewel het schoonhouden niet direct onder de verantwoordelijkheid van de gemeen ten valt, hebben de burgemeesters op dracht gegeven tot het uitvoeren van een grote schoonmaakactie. Schoon maakploegen vanuit Schiedam en Vlaardingen gingen aan de slag om de rommel te verwijderen. Burge meester Verver van Schiedam en haar Vlaardingse collega Bruinsma staken zelf ook de handen uit de mouwen. De gemeenten Schiedam en Vlaardin- Gemeentearchivaris Laurens Priester duikt op donderdag 3 april in het ver leden van Kethel. Hij verzorgt dan in Bibliotheek Noord aan het Bachplein een lezing onder de titel Van Kethel naar Schiedam-Noord. De inhoud gaat over Kethel tot aan de annexa tie in 1941 en over het gaandeweg verdwijnen van het plattelandska rakter door de stadsuitbreidingen. Hierbij moet worden gedacht aan de onteigeningen en de grootschalige woningbouw in Tuindorp Kethel, Groenoord, Woudhoek, Spaland en Sveaparken. Het gevolg hiervan was dat Kethel van de borden verdween en het gebied als Schiedam-Noord wordt aangeduid. Wat is er nog over van het landelijke karakter en de his torische dorpskern? Bestaat er nog een Kethelgevoel? Dat zijn vragen die Laurens Priester hardop stelt. Misschien dat er onder de. bezoekers 'echte Kethellappers' zijn die kunnen helpen bij het beant woorden van de vragen. Overigens kan het publiek voor en na de lezing de tentoonstelling over Het Kethel gevoel bezichtigen. Deze expositie wordt tot 6 mei in Bibliotheek Noord gehouden. De lezing Van Kethel naar Schiedam- Noord op donderdag 3 april begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. I Foto: Bert van der Schee Vertegenwoordigers van RADAR (het bureau voor gelijke behande ling en tegen discriminatie), vrij wel alle Schiedamse scholen voor voortgezet onderwijs en wethouder Christine Daskalakis spraken elkaar vorige week tijdens een ontbijt in het Stadskantoor. De afspraak was een vervolg op een eerdere toezegging door de wethouder tijdens de start van de RADAR-campagne '1 tegen discriminatie, make a difference'. Deze campagne wil de bereidheid bij mensen vergroten iets te onder nemen tegen discriminatie: niet door alleen discriminatie te melden, maar ook door zelf iets te ondernemen, op school, op het werk en in de sportvereniging. In dat kader nodigde de wethouder de scholen uit om te komen ontbijten. Ook de GGD en de stichting Rotterdam Verkeert, die zich inzet voor acceptatie van homosexu- aliteit, waren aanwezig. De scholen vinden het thema van belang en gaan met de instellingen de verdere moge lijkheden bespreken. Aan het slot van de bijeenkomst kregen alle scholen het banier met artikel 1 van de grond wet uitgereikt. Deze week ontvangen ruim 15.000 mensen in Rotter dam-Rijnmond een herinnering voor deelname aan het gezondheidsonderzoek van de GGD. Als u een vragen lijst heeft ontvangen dan heeft u nog de hele maand april de tijd om de vragenlijst in te vullen en terug te sturen. Als u moeite heeft met het invullen van de vragenlijst kunt u hulp ontvangen bij het invullen. Hiervoor kunt u contact opnemen met de GGD Rotterdam-Rijnmond, telefoon 010-433 9880. Ook kunt u met uw persoonlijke inlogcode de vragenlijst invullen op www.gezondrotterdamrijnmond.nl. Als u meedoet aan het onderzoek maakt u kans op tientallen prijzen, waaronder een aantal fietsen en waardebonnen. Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1onderstaande gehandicaptenparkeerpiaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 20 maart 2008: 's-Gravelandseweg, voor pand nr. 641, 3119 XT b. Besloten op 21 maart 2008: De Biepad, voor pand nr. 12, 3121 CK Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 20 maart 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Bekendmaking Er is een verzoek ingediend om voor het bouwplan Houthaven in Schiedam Zuid hogere geluidswaarden te verlenen. Uit akoestisch onderzoek is ge bleken dat de voorkeurswaarde, zoals aangegeven in de Wet Geluidhinder, door geluidbelasting van de binnenstedelijke wegen Willem de Zwijgerlaan/ Havendijk en de Westfrankelandsedijk en van de gezoneerde industrie terreinen Schiedam-Zuid en Waal- en Eemhaven wordt overschreden. Alvorens het College van B&W een besluit neemt over het bovenvermelde verzoek, liggen de stukken gedurende 2 weken ter inzage. Het verzoek kunt u inzien van 2 april 2008 tot en met 17 april 2008 bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders t.a.v. het Hoofd van de afdeling Ruimtelijk Gebruik. Op woensdag 9 april 2008 van 10.00 uur tot 11.00 uur wordt een openbare zitting gehouden in kamer 11.006 op de elfde etage van het Stadskantoor, waarbij een ieder de gelegenheid krijgt om opmerkingen te maken over het verzoek. U kunt zich voor de zitting aanmelden bij Mw. A.M. Nix, tel. 010- 2191748 en mailadres am.nix@shiedam.nl. Reclamevergunningen Op grond van artikel 4.5.2. van de APV - Schiedam is een reclamevergun ning verleend voor het aanbrengen van reclame op de volgende locaties: - D&S Vastgoed, gevestigd Land van Belofte 48, 3111 NW Schiedam, voor het aanbrengen van platte reclame op de gevel. - Careyn, gevestigd Kerklaan 47, 3115 JD Schiedam voor het aanbrengen van een platte reclame op de gevel. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 wekeh™ verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Louwerens, tel: (010)2191804. gen .hopen dat Rijkswaterstaat en de RET als eigenaren van de viaducten vanaf nu hun verantwoordelijkheid DU M Foto: Jan van der Ploeg zullen nemen en erop zullen toezien dat de pilaren schoon blijven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4