De raadscommissies AGENDA lil!TrfflTÏÏM Wijkoverleg Schiedam Oost Informatiebijeenkomst over herontwikkeling van locatie ziekenhuis goed bezocht 2 april 2008 nummer 13 Pagina 2 Extra commissie Samenleving en Bestuur d.d. 9 april 2008 Onderzoek Kerkweg door D66 en GroenLinks D66 en GroenLinks hebben een buurtonderzoek ingesteld naar een eventuele (gedeeltelijke) afsluiting van de Kerkweg. Het al of niet afsluiten van de Kerkweg is eerder aan de orde ge weest. Genoemde fracties hebben verzocht het onderwerp op de agenda van de commissie te plaatsen. De commissie wordt gevraagd om zich uit te spreken over een verzoek aan het col lege deze kwestie opnieuw tegen het licht te houden. Maandag 7 april 2008 Commissie Samenleving en Bestuur 20.00 uur secr. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Dinsdag 8 april 2008 Commissie Ruimtelijke Ontwikke ling 20.00 uur en Beheer secr. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Woensdag 9 april 2008 Commissie Samenleving en Bestuur 20.00 uur secr. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 7 april 2008 Jaarplannen Politie In de vergadering worden actuele politiecijfers gepresenteerd. Jaarplannen 2008 van het korps en van het district van de Politie Rotterdam Rijnmond worden aan de gemeenteraad ter kennis aangeboden. In de gewijzigde Politiewet moeten de regioplannen 1 x per vier jaar en de districtsplannen jaarlijks vooraf met de gemeenteraden worden besproken. De tijd is te kort om al dit jaar op deze wijze deze plannen te bespreken. Streven is vanaf volgend jaar deze werkwijze wel te hanteren. De leden van de commissie wordt om advies gevraagd over het voorstel kennis te nemen van het Jaarplan 2008 van de Politie Rotterdam Rijnmond en het jaarplan 2008 van het Politiedistrict Waterweg Noord. Ontwikkeling integraal actieplan alcohol en aanwijzing van een non alcoholzone voor de bebouwde kom Aanleiding tot het ontwikkelen van een integraal actieplan alcohol en aanwijzing van een non alcoholzone voor de be bouwde kom is het alcoholmisbruik en alcohol gerelateerde overlast, dat de laatste jaren in toenemende mate bij jongeren voorkomt. Een sluitende aanpak om dit probleem aan te pakken is drin gend gewenst. De leden van de commissie wordt om advies gevraagd over het voorstel een principebesluit te nemen ter voorkoming en bestrijding van overlast, hinder en/of baldadigheid en de bebouwde kom van de gemeente Schiedam aan te wijzen als gebied waar het niet is toegestaan om alcoholhoudende drank te nuttigen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te'hebben. Deze periode zal gelden voor één jaar en vóór het aflopen van deze termijn zal een evaluatie plaatsvinden. Beleidsplan Veiligheid 2008-2011 Een concept Beleidsplan Veiligheid 2008-2011 is inmiddels door het college van burgemeester en wethouders vastgesteld en vrij gegeven voor inspraak aan betrokken partijen. In het concept worden de speerpunten, doelstellingen en maat regelen beschreven die nodig zijn om in de komende jaren de veiligheid in Schiedam verder te versterken. De leden van de commissie wordt om een reactie gevraagd over het concept Beleidsplan Veiligheid 2008-2011 Foto: Jan van der Ploeg Op 19 maart jl. werd in de Sint Jozef school een goedbezochte informatie- Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 E-mail: info@schiedam Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 8 april 2008 Volkshuisvestingplan 2008-2010 Het Volkshuisvestingsplan is op 11 december 2007 uitvoerig in de commissie besproken, wat een effectieve vervolgbehan- deling bevordert. Het huidige woonbeleid is gebaseerd op de beleidsnota "Con touren voor aantrekkelijk wonen in Schiedam" (2003). Het huidige collegeprogramma bepaalt dat door de maatschap pelijke ontwikkelingen meer behoefte is ontstaan aan een veelzijdiger woningaanbod. Vooral bij de herstructurering van de naoorlogse wijken moet naast eengezinswoningen ook aan dacht worden gegeven aan woningen voor starters en ouderen. De beleidsuitgangspunten van de nota uit 2003 blijven ook de basis voor het nieuwe volkshuisvestingplan. Het plan heeft van 6 februari tot 19 maart 2008 ter inzage gelegen. Het college heeft geen inspraakreacties ontvangen. De commissie zal zich nu over de definitieve versie van het plan buigen. Aanpassen Nota Architectuur en Welstand 2004 De voorgestelde aanpassingen zijn een gevolg van de beleids nota 'Doorpakken op de Binnenstad'De aanpak van winkel panden middels het project 'Werk aan de Winkel' maakt deel uit van deze beleidsnota. Dit is eerder in de commissie aan de orde geweest. Het gaat hierbij om het bestrijden van achterstallig onderhoud aan panden en het opknappen van gevels en winkelpuien, passend bij het historische karakter van de binnenstad. In dit verband moet de nota Architectuur en Welstand op het onder deel 'objectcriteria winkelgebied' worden aangepast. Deze aanpassing betreft de onderdelen algemene welstandscriteria, gevels en puien, luifels, zonweringen en markiezen, rolluiken, airco's en reclame op en aan gebouwen. De commissie gaat de raad erover adviseren. Beleidsnota Monumenten 2008-2012 De beleidsnota is in concept op 11 juli 2007 in de commissie ROB besproken. Daarna hebben beleidswijzigingen op rijksni veau geleid tot uitstel van verdere behandeling. Inmiddels kan de nota in geactualiseerde vorm het besluitvormingstraject in. Het college heeft de raad hierover geïnformeerd. Schiedam voert een monumentenbeleid dat is gericht op de taken die vereist zijn op grond van de Monumentenwet 1988 (rijksmonumenten) en de Monumentenverordening (ge meentelijke monumenten). Schiedam wil verder gaan dan objectgericht werken en wil het monumentenbeleid enten op de historische context van de stad. Daarnaast wordt de regelge ving voor rijksmonumenten verder gedecentraliseerd en krij gen gemeenten meer verantwoordelijkheid. Het college ziet daarin aanleiding om in de monumentenverordening met deze ontwikkeling rekening te houden. Daarom is er een nieuwe gemeentelijke integrale beleidsnota Monumenten 2008-2012 en een Uitvoeringsprogramma voor dezelfde periode ontwor pen. Deze worden aan de raad ter vaststelling aangeboden. De nota heeft een inspraaktraject doorlopen - er zijn geen reacties te melden. De commissie bespreekt de beleidsnota en brengt advies uit aan de raad. Regionale visie mantelzorgondersteuning Nieuwe waterweg Noord Ondersteuning van mantelzorgers en vrijwilligers is één van de prestatievelden van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), die 1 januari 2007 van kracht is geworden. In de stuurgroep WMO, waarin de wethouders van de 3 water weggemeenten, die de WMO in hun portefeuille hebben zijn vertegenwoordigd, is afgesproken om een gezamenlijke regio nale visie op de ondersteuners van mantelzorgers te formuleren. Na raadplegen van de Stichting Mantelzorg Nieuwe Waterweg, waar de steunpunten mantelzorg voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis onder vallen en het organiseren van een bijeen komst, waar mantelzorgers is gevraagd welke knelpunten zij in de dagelijkse praktijk ondervinden en welke ondersteunings behoefte zij hebben is een regionale visie ontwikkeld. De leden van de commissie wordt gevraagd om een advies over deze regionale visie. Nota Naar integraal peuterspeelzaalwerk In het voorstel wordt uitgegaan van een erkende voor- en vroegschoolse educatie (WE) methodiek. Op alle groepen werken twee gekwalificeerde peuterleiders(sters). In overeenstemming met de 'Vervolgnotitie Brede School ontwikkeling 2007-2010' zal zo mogelijk in of in de directe nabijheid van alle basisscholen peuterspeelzaalwerk worden gerealiseerd. De leden van de commissie wordt gevraagd om een advies over het voorstel. Aanvalsplan laaggeletterdheid 2008-2010 gemeente Schiedam Het aanvalsplan laaggeletterdheid heeft de ambitie om gedu rende de periode van de uitvoering van het plan een toename van 20% van het aantal deelnemers aan trajecten voor laagge- letterden te realiseren. De leden van de commissie wordt om een reactie gevraagd over dit plan. Evaluatie WMO-verstrekkingen Op basis van een eerste evaluatie individuele verstrekkingen op grond van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) wordt in een concept-evaluatierapport diverse wijzigingen voorgesteld. De leden van de commissie wordt, onder voorbehoud van ge lijkluidende besluitvorming door de gemeenteraden van Maas sluis en Vlaardingen, om advies gevraagd de Verordening Maatschappelijke Ondersteuning vast te stellen en met ingang van 1 juli 2008 in werking te laten treden. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raads voorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden opwww.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. i Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 14 april 2008 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Op de agenda staan o.a.: 1) Verslag en mededelingen 2) Gemeentelijk beleid kamerverhuur (presentatie de heer Platvoet) 3) Stand van zaken Stationsplein (presentatie de heer Boeter) 4) Rondvraag 5) Sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl. Bewoners van de wijk Oost zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij het secretariaat op telefoonnummer 010-2191023. www.schiedam.nl f i 5 i 5 I I I f bijeenkomst gehouden over de te ontwik kelen bebouwing van de gronij, waarop nu nog het Vlietland ziekenhuis is geves tigd. Het is de bedoeling, dat het gebied in het vooijaar van 2010 vrijkomt voor de bouw van een nieuw programma. Wet houder Maarten Groene gaf de aftrap. Vertegenwoordigers van de gemeente Schiedam gaven een nadere toelichting en beantwoordden vragen. Veel omwonenden hadden de moeite genomen om de bijeenkomst te bezoe ken om van gedachten te wisselen met elkaar en de vertegenwoordigers van de gemeente. Op korte termijn zal een klankbordgroep van bewoners worden ingesteld, die bij het vervolg betrokken worden. De aanwezigen zullen binnen kort een verslag van de avond ontvangen. Een samenvatting hiervan zal dan ook na te lezen zijn via de website van de ge meente Schiedam en de pagina Gemeen- teberichten. Het streven is om in juni 2008 een volgende plenaire bijeenkomst te organiseren. Fax: (010) 473 70 21 il |4Ï 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5