•MM Groene geeft bloemen Schiedamse schrijfwedstrijd Piet Paaltjens van start bibliotheek Couleur Locale in het Julianapark op zondagmiddag 6 april io°' gemeente Schiedam Het Stationsplein wordt een ware aanwinst voor de stad en krijgt steeds meer vorm. Inmiddels hebben de eer ste twee winkels zich in de panden langs het plein gevestigd. Om dit te vieren overhandigde wethouder Maarten Groene aan beide onderne mers van de tabakszaak en de bakker een bloemetje. De winkels richten zich zowel op passanten op weg naar het station als op buurtbewoners. Achter de balie van de bakker staat al de derde generatie broodmakers. Foto: Jan van der Ploeg eee waterweg Bibliotheek Waterweg heeft de in zendtermijn geopend voor de jaar lijkse schrijfwedstrijd Piet Paaltjens. Iedereen kan tot 1 augustus een verhaal insturen. Het proza wordt beoordeeld door een deskundige jury. De twintig beste verhalen ver schijnen in boekvorm. De drie al lerbeste inzenders ontvangen een prijs, gemaakt door de Schiedamse kunstenaar Jacques Tange. Boven dien is er een wisseltrofee. Het is- de vierde keer dat de schrijf wedstrijd door Bibliotheek Waterweg wordt georganiseerd. Het evenement mag zich in een toenemende belang stelling verheugen. Vorig jaar ontving de bibliotheek 128 inzendingen van een behoorlijk niveau. Het resultaat was een bundel ontroerende, aan grijpende en soms hilarische verha len. De schrijvers toonden een ruime fantasie en beschreven onderwerpen dichtbij huis of juist héél ver weg. Evenals vorig jaar moeten ook dit keer de inzendingen voor 'Piet Paal tjens' aan een aantal voorwaarden voldoen. De inzendingen zijn in de Nederlandse taal geschreven en niet eerder gepubliceerd en/of bekroond. De wedstrijd staat open voor ieder een die dg Nederlandse taal beheerst. De auteursrechten blijven eigendom van de auteur. De beste inzendingen worden gepubliceerd op de website van Bibliotheek Waterweg en in een boekje gebundeld. Aan deze eer volle publicatie is geen honorarium verbonden. Alleen verhalend proza kan ingezonden worden. Het thema is naar eigen keuze. Per deelnemer mogen maximaal twee verhalen van maximaal 1500 woorden ingestuurd worden; langere verhalen worden om praktische redenen geweigerd. Een jury beoordeelt alle ingezonden verhalen. Voorzitter van de jury is Kees Schrevel. Hij is o.a. stafdocent aan de Rotterdamse schrijversschool van de SKVR. Schrevel wordt ter zijde gestaan door Heieen Franken, docent Nederlands Stedelijk Gym nasium Schiedam, Marja van We- ijen van Boekhandel J.S. van Leeu wen BV, Marieke Nijhof, winnaar Schrijfwedstrijd Piet Paaltjens 2007 en Frank Willemse, journalist van de Maasstad Weekbladen. Prijsuitreiking Deelnemers aan de wedstrijd doen er verstandig aan nog even te kijken op de website van de bibliotheek www.bibliotheekwaterweg.nl voor de condities om te kunnen inzenden. De verhalen moeten voor 1 augustus worden gestuurd naar pietpaaltjens@ schiedam.nl of als e-mailen niet mo gelijk is dan het verhaal (eventueel als cd-rom) sturen naar Bibliotheek Waterweg, Bachplein 589, 3122 JM Schiedam, t.a.v. Greet van Norde. De prijsuitreiking is op zondag 9 no vember om twee uur in Bibliotheek Noord. De winnaars moeten bereid te zijn hun werk voor te lezen op deze bijeenkomst. http://couleurlocale.schiedam- west.nl Think globally, act locally. Deze slogan van Naomi Klein kenmerkt het nieuwe culturele bewonersnet werk van de wijk West, dat komend weekeinde in digitale vorm het we reldwijde web zal binnentreden. Couleur Locale Schiedam-West is de website die alle bekende en on bekende talenten op cultureel gebied van Schiedam West een podium geeft. Een plek waar professionals, amateurs en bewonderaars zichzelf kunnen presenteren, elkaar kun nen ontmoeten en, wie weet, wat moois laten ontstaan. De website is een culturele visvijver voor de gemeente, wijkcentra en program meurs. Zij kunnen hier zoeken naar Schiedamse kunstbeoefenaars bij het samenstellen van een muziek programma, een expositie of een ander kunstevenement. Zo zal onder meer de programmaraad voor cultu rele activiteiten in het Julianapark, bestaande uit enkele wijkbewoners, gebruik maken van dit digitale net werk. Lancering site in het Julianapark De website wordt gepresenteerd in een Berbertent op zondag 6 april tussen 14 en 17 uur in het Juliana park aan de Burgemeester Knap- pertlaan. In de tent kunt u zich aanmelden voor het Couleur Locale Netwerk en fotofilms bekijken van de cultuurborrels 2007 en van oude foto's van het park uit het gemeente archief. Deze films worden gefnaakt Weidevlinder Producties, het be drijfje van Westbewoonster Arianne Nagtegaal. Charlotte v.d. Heiden en Frank Hartman, de vormgevers van de website, zullen samen met SCHIEDAM WEST de redactie, en na het starschot van wethouder Menno Siljee om 15 uur, de website lanceren! Sranang Wojo In het Julianapark vindt tevens op 6 april de Sranang Wojo plaats, een Surinaamse markt, georganiseerd door Mario's kooklessen in sa menwerking met Stichting Welzijn Schiedam. Op deze markt vindt u allerlei producten en lekkere hapjes, muziek, dans en activiteiten voor kinderen. De site Couleur Locale is een on derdeel van de werkzaamheden van cultuurscout Ineke Hagen in op dracht van de gemeente Schiedam en zal worden onderhouden door enthousiaste bewoners uit de wijk. Voor vragen kunt u terecht op: cou- leurlocale@schiedamwest.nl. Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikkingen Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art.12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behande len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van Kapoen beheer B.V. om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Nieuwstraat 107 A, 3111 AE Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen wijzigingen aan het interieur van het pand, waaronder wijzigingen aan de indeling en de trappartij. Voorts betreft het plan isolatie (kap) en toevoeging van een dakterras aan de achter zijde. Tevens wordt het pand door herstelwerkzaamheden weer in een goede staat gebracht. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden ver bonden. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stuk ken van 2 april 2008 tot en met 14 mei 2008 op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen'de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk of mw. ir. C. Bakker van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191791 of 010-2191792. Projectnummer: 775-2007 Bestemmingsplan Nieuwland 2004 (onherroepelijk) Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het volgende bekend. De Afdeling bestuursrechtspraak heeft bij uitspraak d.d. 19 maart 2008, nr. 200701114/1, de beroepen tegen het van rechtswege goedgekeurde bestem mingsplan Nieuwland 2004 met kenmerk van Gedeputeerde staten van Zuid-Holland d.d. 18 december 2006, nr. DRM/ARW/06/12406A, ongegrond verklaard. Door de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak is het be stemmingsplan onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit d.d. 20 september 2005, nr. VR 113. Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel, Stad- serf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Openingstijden: maandag van 12.00 - 16.00 uur; de overige werkdagen van 08.00 - 16.00 uur (donderdags tot 20.00 uur).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6