Spraakmakende gasten aan Schiedamse Stamtafel Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl De gemeenteraad vergadert Gemeenteraad bezoekt Schiedam-Kethel op de fiets www.schiedam.nl Gemeenteberichten 2 april 2008 nummer 13 Pagina 4 Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 25 maart 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. De algemene gehandicaptenparkeerplaats in de Groenelaan (3114), tegen over pand nr 113, zodanig te wijzigen dat ze geldt van ma. t/m zaterdag, 07.30 tot 20.30 uur, aan te geven door het toevoegen van een onderbord; 2. De diverse paden in het gebied (3123, 3124), begrensd door de spoorlijn Schiedam-Delft, de grens met de gemeenten Delft, Midden-Delfland, Vlaar- dingen en de wijken Woudhoek en Spaland, weergegeven op tekening num mer 197664-18 dd. 22-02-2008 van Aannemerscombinatie De Zuidrand p/a Verboon Maasland B.V.(deze tekening maakt deel uit van dit verkeersbesluit) aan te wijzen als resp. fietspad, (brom)fietspad en ruiterpad door plaatsing van het bord resp. model G11, G12a en G9 RVV; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bëzwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rot terdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 2 april 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Bibliotheek Waterweg en LOOK TV organiseren op vrijdag 4 april een nieuwe uitzending van 'De Schiedamse Stamtafel'. Dit keer schuiven aan Ramazan Kondu van de Muradiye Moskee aan het Raam, wethouder Yorick Haan van (onder meer) Verkeer en Vervoer, Henk Eikenbroek, directeur van de ONS Groep en Joke Gaasbeek, rector van het Stedelijk Gymnasium Schiedam. Ook is te gast de imam van de moskee, Mustafa Deniz. Het rechtstreekse televisieprogramma De Schiedamse Stamtafel biedt een forum aan bekende Schiedammers, die vanuit hun achtergrond inhaken op de actualiteit. De interviewers leggen het accent op de persoon en de passie van hun gasten. De live talkshow zal op vrijdag 4 april worden uitgezonden vanuit het theater in Bibliotheek Stadserf. De uitzending begint om 21.00 uur en duurt één uur. Interviewers zijn Jan Willem de Boer van LOOK TV en Daphne Meijer van Bibliotheek Waterweg. De opnamen van De Schiedamse Stamtafel kunnen door publiek worden bijgewoond: Belangstellenden moeten uiterlijk een half uur voor het begin, dus om half negen, aanwezig zijn. De toegang is gratis. Op maandag 14 april 2008 vindt een extra raads vergadering plaats over de Voorjaarsnota 2009. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleida- zaal van het Stadskantoor. Het doel van de behandeling van de Voorjaarsnota is te komen tot een goede programmabegroting 2009. De Voorjaarsnota 2009 is een beleidsstuk waarin, in tegenstelling tot voorheen, nog geen overzicht van de financiële ruimte is gegeven. Hierdoor kan de gemeen teraad zich in eerste instantie volledig concentreren op en het bijsturen van het beleid dat het college wil inzetten in 2009. Voor de komende periode wil het college zich inzetten voor het uitvoeren van een Programmabegroting met daarin extra aandacht voor de onderdelen: wijkgericht werken/wijkprogramma's, 4* bevordering participatie van burgers, een schone en hele openbare ruimte, 4* vergroting van de veiligheid, 4» uitvoering van welzijnsprogramma's 4* cultuur, met name cultuurprogramma's in de wijk, 4» programma's ter bestrijding van armoede, 4* de bevordering van onderwijskansen, 4» de bevordering van sportbeoefening, 4* nadruk op vermindering van de bureaucratie en 4» versnelling van de gemeentelijke dienstverlening. De definitieve nota, inclusief het overzicht van de financiële ruimte, zal op 10 juli 2008 door de gemeen teraad worden behandeld. De Programmabegroting 2009 staat geprogrammeerd voor de vergaderingen van 11 en 13 november 2008. Op de agenda staat tevens de behandeling van de motie van de PvdA en de SP over segregatie in het basisonderwijs. Spreekrecht Het spreekrecht voor dit onderwerp heeft plaatsgehad in de vergadering van 20 maart 2008. Een groot aantal gemeenteraadsleden heeft op zaterdag 15 maart jl. op de fiets een bezoek gebracht aan Schie dam-Kethel. Begeleid door de bewo nersorganisaties Schiedam-Tuindorp, Schiedam-Bijdorp, Kethel-Oost, Hargplein en de wijkprocesmanager Schiedam-Kethel, mevrouw Bobby Scheepe heeft de gemeenteraad die onder leiding stond van de heer Gloudi kennis kunnen nemen van di verse ontwikkelingen, die in de wijk aandacht vragen. Bovendien hebben de voorzitters van de voetbalver enigingen SC Spaland en WK'68, de heren Antonissen en Wiersma, de afsluitende bijeenkomst verzorgd. Zij hebben de aanwezige raadsleden een presentatie gegeven, waarin zij aangeven welke mogelijkheden er zijn tot uitbreiding c.q. verplaatsing van sportpark Kethel. Na ontvangst in het onderkomen van de Wijk- en Bewonersvereniging Tuindorp/Kethel aan de Perenlaan bezochten de leden van de gemeen teraad de volgende objecten en pro jecten: 1. Tuindorp Onderkomen kunstenaars in het voormalig schoolgebouw aan de Iepenlaan. Positie huidige gebrui kers niet duidelijk. Aandacht voor de toekomstige bestemming van deze locatie. Ontsluiting van de wijk. Met na me bij calamiteiten is de wijk zeer slecht bereikbaar. Onderhoud openbaar gebied. Op diverse locaties is sprake van achterstallig onderhoud. Parkeeroverlast. Bezoekers van het sportcomplex Kethel en van de wellnesvoorzieningen aan de Prinses Beatrixlaan veroorzaken parkeeroverlast. 2. Wellnesvoorzieningen Prinses Beatrixlaan De aanwezigheid van Zwembad Groenoord, Thermen Holiday, het bowlingcentrum, de sportschool en sporthal Groenoord veroor zaakt grote parkeerdruk in de aan grenzende woonwijken. Voorstellen tot herinrichting van de bestaande parkeervoorzienin gen zijn in voorbereiding. 3. Bijdorp Achterstallig groenonderhoud langs de oostzijde van de West polderstraat. Achterstallig onderhoud speelter rein Burgemeester Verveen straat. Containers Schiedamseweg. Door de aanwezige leidingen en kabels is plaatsing van onder grondse containers niet mogelijk. Bewoners hebben de voorkeur het huidige inzamelbeleid te handha ven. Parkeeroverlast ziekenhuis. Bewoners vrezen voor de toekomst parkeeroverlast door personeel en bezoekers van het ziekenhuis. 4. Voormalige iandijsbaan De stadsecoloog, de heer De Kruijf informeert de aanwezigen over het ecologische belang van dit gebied. De aanwezige flora en fauna zijn van groot belang voor De Groene Long. 5. Kethel-Oost Groenstrook nabij de ingang van het Prinses Beatrixpark aan de zijde van de Nachtegaallaan ver waarloosd. Wateroverlast, mede veroorzaakt door het kappen van zieke populieren, op de aangren zende voet-/fietspaden; Parkeerterreintje Bosrand Door het ontbreken van verlich ting sociaal onveilige situatie. Trap-/speelveldje Wei de en Kaag/Laagland Klachten over achterstallig onder houd van deze terreinen. Onderhoud openbaar gebied Op diverse locaties achterstallig onderhoud van groenstroken en verzakkingen van straten en plei nen, garages zijn moeilijk toegan kelijk. 6. Wortelopdruk Kerklaan Op diverse plekken is sprake van forse wortelopdruk in de Kerklaan. 7. Winkelcentrum Hof van Spaland Vertegenwoordigers van de winke liers informeren de leden van de gemeenteraad. Planning is in 2009 een opknapbeurt uit te voeren. 8. Flat Zwaluwlaan Binnenterrein van deze flat is ver zakt. Toegankelijkheid nabij de ingang van de flat, met name voor gebrui kers van rollators, onvoldoende. Bushalte aan de Zwaluwlaan is recent verplaatst, bereikbaarheid is hiermee afgenomen. 9. Hargplein Veel klachten over het openbaar gebied in de vorm van verzakkin gen en wortelopdruk. Aanwezigheid van nabij gelegen winkelcentrum veroorzaakt par- keerklachten. 10. Sportpark Kethel "Aan de leden van de gemeenteraad is een drietal varianten gepresenteerd om aan de groei van het ledenaantal van beide voetbalverenigingen en aan de bereikbaarheid cq parkeer overlast tegemoet te komen. De drie gepresenteerde varianten zijn: De iandijsbaanvariant', de hui dige variant 'PLUS' en de 'Station Kethel' variant. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (OIO) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (OIO) 246 53 04 E-mail: info@schiedam.nl Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Informatienummer stadswi^Ka): J3^p)j246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7