Gemeenteberic De kunst van de waarheid en de waarheid over kunst Wethouder Groene opent nieuw pand 'De Molukken' ZELFDE Als verplegende op vakantie? Ga mee met de Zonnebloem! Kom langs op de Informatiemarkt Armoedebeleid op 10 april 2008 /Pi enu van de maand april €22,1 X?entemenu (076) 564 63 65 www.zonnebloem.nl de Zonnebloem MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 2 april 2008 - XQ08 gemeente Schiedam Het thema van het 27e Museum weekend op zaterdag 5 en zondag 6 april is 'De kunst van de waarheid'. Ook de Schiedamse musea openen hun deuren en nodigen iedereen uit om gratis een bezoek te brengen aan de tentoonstellingen. De waarheid die zij dit weekend laten zien, is dat kunst absoluut niet saai en passief is. Tentoonstellingen beperken zich allang niet meer tot schilderijen aan de muur of stoffige informatie in vitrines. Kunst is levendig, spreekt tot de verbeelding, is interactief en boeiend voor groot en klein. Zo organiseert het Stedelijk Museum Schiedam op zondag 6 april om 14.00 uur een gratis workshop voor kinde ren, genaamd 'Voorbij de horizon'. Allereerst krijgen zij een interactieve rondleiding bij de tentoonstelling 'Verloren paradijs'. In deze tentoon stelling zijn levensgrote, monumen tale tekeningen te zien. Daarna gaan de kinderen in 't Atelier gezamenlijk een levensgroot fantasielandschap tekenen onder begeleiding van mu seumdocenten, geïnspireerd op de moderne landschapskunstenaars uit de andere tentoonstelling 'Skylines'. Ouders zijn natuurlijk welkom om mee komen en kunnen gedurende het hele weekend deelnemen aan één van de instaprondleidingen. Wijsheden uit het verleden Museummolen De Nieuwe Palm boom daagt iedereen uit om zelf de waarheid te ontdekken over de vijf reusachtige Schiedamse stadsmolens en over molens in het algemeen in 'De Grote Schiedamse Molenquiz'. Deelnemers kunnen een tocht met de fluisterboot winnen voor vijf perso nen. Wie mee wil doen, kan aan de balie van Museummolen De Nieuwe Palmboom een quizformulier afha len. De antwoorden op de vijf vragen zijn terug te vinden in de Museum molen zelf en bij de andere molens op de route Noordvest, Vellevest, Westvest. De Molenquiz is een ge zellig vraag-en-antwoordspel voor het hele gezin, waarvoor ook wat gespeurd en gewandeld moet worden door het historische centrum van Schiedam. Terug naar grootmoeders tijd gaat men in het Nationaal Coö peratie Museum, waar een nieuwe tentoonstelling te zien is. De mede werkers geven graag uitleg bij de oude verpakkingen, kunstwerken en gebruiksvoorwerpen 'Uit grootmoe ders tijd', De tentoonstelling 'De Wijze en de Dwaas' van het Jenevermuseum neemt de bezoeker mee in de historie van de jenever. Terug naar de tijd waarin het bekendste drankje van Schiedam nog gezien werd als ge neesmiddel. Reis mee naar de Mid deleeuwen en ontmoet de alchemist, die in een donker kamertje tussen pannen, potten en poedertjes op een knetterend vuurtje probeert zijn grote doel te bereiken: het vinden van de steen der wijzen en een levenselixer. De alchemisten stonden aan de wieg van de borrel waar we vandaag de dag van genieten. Zij hebben in de middeleeuwen het distilleren uitge vonden. Bovendien ontdekten ze dat door de toevoeging van kruiden, zo als de jeneverbes, de drank genees krachtige werking kreeg. De schit terende collectie prenten is voor het eerst in zijn geheel in Nederland te zien. De oudste dateren van de vijf tiende eeuw, de jongste stammen uit het eind van de negentiende en begin twintigste eeuw. In deze zeldzame verzameling bevinden zich ook een houtsnede van Albrecht Dürer, de beroemde 'Alchemistenfamile' naar Pieter Breughel de Oude, alsmede gravures van Basa en Crispijn van de Passé. Kortom, de Schiedamse musea zor gen tijdens het Museumweekend voor een divers aanbod waarmee iedereen zijn of haar eigen waarheid over kunst kan ontdekken. Museumweekend zaterdg 5 en zondag 6 april toegang gratis www.museumweekend.nl Op 21 maart werd het nieuwe pand van Industrie- en Handelmaatschappij 'De Molukken BV' aan de Nieuw-Mathenesserstraat officieel in gebruik genomen. Wethouder Maarten Groene van economische zaken verrichtte de openingshandeling. 'De Molukken', een groothandel in specerijen, was voorheen gevestigd aan de Tuinlaan in een pand direct aan de Buitenhaven. Dit pand heeft de status van rijksmonument en bevindt zich in een woonomgeving. Het voldeed niet meer aan de hedendaagse eisen. Verplaatsing naar een bedrijventerrein is ook vanuit een oogpunt van overlast voor de woonomgeving een goede zaak. 'De Molukken' is actief in importeren en ompakken, opslag en transport van spe cerijen, kruiden en teelvruchten. Wethouder Groene stelde tijdens de officiële ingebruikname van het pand tevreden vast, dat dit Schiedamse bedrijf binnen Schiedam een mooie nieuwe stek heeft gevonden. Foto: Jan van der Ploeg Op donderdag 10 april 2008 or ganiseert de Gemeente Schiedam samen met de Cliëntenraad WWB Schiedam een informatiemarkt over het armoedebeleid. U kunt daar informatie verkrijgen over onder andere: bijzondere bijstand werk schuldhulpverlening energiebesparing de activiteiten van de Formulie renbrigade, Stichting Leergeld en Seniorenwelzijn. Waar en wanneer De informatiemarkt vindt plaats op 10 april van 14.00 uur tot 17.00 uur in het Proveniershuys aan de Over- schiesestraat 3a in Schiedam. Uiter aard is deze informatiemarkt gratis en voor iedereen toegankelijk. Neem gerust iemand mee! U kunt binnen wandelen wanneer u wilt en blijven zo lang u wilt. Deze informatiemarkt is een vervolg op de armoedeconferentie, die vorig jaar heeft plaatsgevonden in de Blau we Brug. Veel van de ideeën uit de armoedeconferentie staan in de nota 'Alle Schiedammers tellen mee', die onlangs door de gemeenteraad van Schiedam is aangenomen. Ijscoupe met karamelsaus en slagroom I Huisgemaakte groentesoep I Varkenshaas of Hollandse biefstuk of gegrilde kipfilet met saus naar keuze l I 1 Koffie met likeur l Huisgemaakte aspergesoep met stukjes ham Asperges met ham en bearnaisesaus of met gerookte zalm Coupe Cerise ijscoupe met Italiaanse kersen en slagroom Koffie met likeur Bij inlevering v ari deze advert ^S.^.^toelstialaan 113 - 3118 - Schiedam <Zel. 471 84 83 Hokel 06 - 21 349 622 50 jaai een beyity in Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8