A 1 Mooie oude villa's op ziekenhuisterrein? Genieten van het buitenleven Ziekenhuis wil meedelen bij verkoop van locatie Supermarkt in de rook Dons Dekbed Actie fa £0$ woensdag 2 april 2008 - X083 Krantnetel Met twee sportende kinderen ben ik bijna elke za terdagmorgen op de velden te vinden. En ook ik vind dat die kleintjeswant dat zijn ze met 6 eng jaar toch nog echt, veel te vroeg de wei in moeten. Niet zelden is het 08.30 uur als zoonlief het kunst gras op mag. Wie ooit bedacht heeft dat ventjes van 6 beter bestand zijn tegen de kou, dan gasten van twaalf jaar en ouder en ze daarom dus als al lereerste laat spelen, is knettergek. Maar goed, het is traditie en we leggen er ons maar bij neer. Dan maar een extra thermo aan. Ticha Neven, bekend van verschillende opvoedpro gramma's en te pas en te onpas als deskundige ge vraagd om opvoedkundige kwesties van commen taar te voorzien, heeft nu ook de sport ontdekt, zo bl\jkt als ik de site van hockeyclub Spirit aanklik. Een berichtje over ouders langs de lyn. Nu weet ik niet beter dan datje altijd al ouders hebt gehad die het beter wisten dan de coach en de longen uit hun lijf schreeuwden langs het veld. Mijn vader was in de jaren zeventig leider van het C-eiftal van mijn broer en ik kan me nog goed herinneren dat er ook toen al briefjes de deur uitgingen met het verzoek de voetbaltechnische zaken aan mijn vader over te laten en hem even aan te schieten als er zaken wa ren die niet naar de zin van pa of moe gingen. Maar het schijnt nu ook ineens de pedagogen te zijn op gevallen. Of het by de ouders een tikkie minder fanatiek mag? Allemaal erg overtrokken in mijn ogen. Natuurlijk heb je van die gekken die hun kinderen niets en nie mand ontziend naar de overwinning schreeuwen, maar in mijn ervaring zijn dit juist de types waar van iedereen al weet dat ze gek zijn. Pas geleden nog heeft een mede-moeder een vader van de tegenpartij op schitterende wijze op zijn op vallende gedrag gewezen door hem kalm te vragen 'of hij net als de rest achter de lijn kon blijven, in plaats van midden in het veld te staan'. Hij mop perde nog wat, maar toen ze hem zei niet in dis cussie te willen gaan, maar het gewoon ongepast te vinden, droop hy af. Van zoveel elegantie had ie niet terug. Zo los je dat dus op. Daar komt geen Ti cha Neven aan te pas. KARIN MOERMAN Een deel van een supermarkt aan het Nieuwlandplein was maandagmiddag even na half drie in rook gehuld. De brandweer concludeerde dat het niet om een brand ging, maar dat de oorzaak onder de grond lag. Foto: sven van Beek 4-seizoenen dekbed - 90% gansdons met luxe percale tijk (100% katoen) 140x200 cm van 199- voor 139.- 140x220 cm van 229 - voor 159.- 200x200 cm van 279 - voor 199.- 240x200 cm van 339 - voor 259.- 240x220 cm van 369 - voor 279.- Een broodje bakken in de buitenlucht. Gevaarlijk? Welnee! Ook dat kan tegenwoordig allemaal bij Scouting. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - Wie 'Heitje voor een karweitje' zegt, denkt automatisch aan de pad vinderij. In 1952 kwam het gezegde in zwang: voor een heitje, in dieventaal een kwartje, werden allerlei karweitjes opgeknapt. Tui nen bijvoorbeeld, of kip penhokken opgeruimd. Ook konden stoepen worden schoongemaakt. Allemaal voor een heitje. Padvinders leerden zo zelf het geld te verdienen waarmee ze in bepaalde financiële behoef ten konden voorzien. Vandaag de dag zal het heitje door de inflatie wel een stuk meer waard zijn geworden en wordt de pad vinderij Scouting genoemd, maar de bedoelingen zijn nog hetzelfde. Namelijk kinderen uit de stad bewust maken van het buitenle ven. Om iedereen te laten zien en zelf te laten ervaren wat scouting tegenwoordig alle maal inhoudt, is er de Na tionale Scoutingdag. Afge lopen zaterdag werd deze ook bij veel verenigingen in Schiedam georganiseerd. Het weer werkte gelukkig een beetje mee, dus kon er ook buiten van alles worden ondernomen. Waar de één het rustig hield met spelle tjes als water overdragen en klauteren door een web van touw, pakte de andere ver eniging het ruiger aan door een spelletje Mikado met boomstammen te spelen en een broodje te bakken bo ven open vuur. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 3 april de film California Dreamin'. Het is mei 1999, ten tijde van de Kosovo-oorlog. We bevinden ons op een brui loft in een Roemeens dorp op de doorgangsroute naar Kosovo. Dan horen we dat 'de Amerikanen komen'. In het verveelde dorp doet het nieuws snel de ronde. De trein met de Amerikanen wordt gestopt door de sta tionschef. Door het opont houd raken de Amerikaanse militairen op het dorpsfeest verwikkeld in verschillende Roemeense verhaallijnen. Regisseur Nemescu overleed tijdens de montage van zijn debuut bij een auto-ongeluk. De producent heeft de film als eerbetoon niet afgemon teerd (Endless) uitgebracht. Vrijdag 4, zaterdag 5 en zon dag 6 april is Earth te zien. Deze duurste natuurdocu- mentaire ooit komt voort uit de BBC-serie 'Planet Earth', bekend om zijn zeldzame na tuurbeelden met grote esthe tische waarde. We beginnen de reis in de buurt van de Noordpool en zakken lang zaam af naar de evenaar, om op Antarctica te eindigen. Earth toont overweldigend natuurschoon en veel uitge putte dieren, die krankzin nige tochten ondernemen om aan water en voedsel te komen. Kaarten: 7 euro. Reserveren via de VW, tel. 473 30 00. Het Waaigat Kwaliteitsbedden - Markt 57 - Vlaardingen door Frank Willemse SCHIEDAM - Wat moet er ko men op de plek van het oude ziekenhuis aan de BK-laan? Mooie oude Engelse, villa's met veel groen is het ant woord van omwonenden. „Ho, ho", benadrukte de projectleider namens de ge meente: „Het moet een reële prijs opleveren en het zie kenhuis wil meedelen." Het nieuwe ziekenhuis na dert zijn voltooiing. Eind dit jaar gaan de eerste patiënten verhuizen naar Noord. Tijd dus om te bedenken wat op de oude locatie gaat verschij nen. Tets bijzonders, iets moois', verklaarde eerder wethouder Maarten Groene (PvdA). „Geen Vinex-locatie met veel, goedkope en de zelfde, eenvormige huizen." Alles is nog open, volgens de wethouder die de buurtbe woners wil laten mee den ken. Die omwonenden kwamen massaal naar de eerste in formatieavond in de St. Jo zefschool. En zijn kritisch. „Wij kunnen lastig zijn", klonk het dreigend uit het Nassaukwartier. Ambtenaar Hans Waltman maakt duidelijk dat er ook plek moet komen voor 'soci ale woningbouw'. De grond is van de gemeente, maar de opstallen zijn van het zie kenhuis zodat die samen de locatie willen ontwikkelen. Sloop is, volgens de project leider, onvermijdelijk omdat de gebouwen te klein zijn voor appartementen. Bo vendien bevat de zestigerja ren nieuwbouw veel asbest. De sloop gaat ruim één jaar duren, waarbij het gebouw helemaal ingepakt wordt en zo gesloopt. Begin februari wordt begonnen zodat het terrein in het voorjaar 2010 bouwrijp is. Voor de herontwikkeling hebben zieh zestig project ontwikkelaars aangemeld. Na een selectieprocedure mogen er vijf hun plannen uitwerken. Een complice rende factor bleek dat het ziekenhuis een tiental jaar geleden voor dertig miljoen is opgeknapt - entree en eer ste hulp -. Dat bedrag kan niet in één keer worden af geschreven vandaar dat het ziekenhuis wil meedelen bij de verkoop van de aantrek kelijke locatie. Delbewoners schrokken daarvan: 'Wor den de huizen dan niet te duur?' En moeten de hui zen dan zo die dure missers (heipalen) van het nieuwe ziekenhuis compenseren? Allemaal vragen waarover in een volgend overleg dui delijkheid moet komen. Bewoners uit de omgeving van de BK-laan willen mee praten. Zij hebben een be wonerscomité, Ziekenhuis- buurt i.o., opgericht. Met als doel de vinger aan de pols te houden. Het terrein van het oude ziekenhuis is bijzonder kostbaar. Omwonenden zien er het liefst oude Engelse villa's verschijnen. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9