nu 25% woonatelier Met gemak het Meisjes blijven lief en jongens stoer en sterk Lezing: vlinders kijken in Midden Delfland Foto-expositie in De Wissel Grafiek van Hans Wap Kostuums maken Twee Lammetjes geboren op 't Hoefblad korting op Decorette zonwering* Met gemak het voordeligste woonatelier Maassluis Industrieweg 58-62 010 - 5990454 Vlaardingen De Loper 38 010-4751128 woensdag 9 april 2008 - XQ84 maasstad ^chiedam/wijk&streek weekbladen Wijkkort SCHIEDAM - De foto-expositie 'Parijs door de ogen van Paul van Mansum' is tot en met 8 mei te zien in inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123. Dit inloophuis is iedere woensdag, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur open. SCHIEDAM In Kunstwinkel 't Walvis in de Branderssteeg wordt zondag 13 april een expositie van Hans Wap geopend: 'grafiek van 1985 tot nu' (een willekeurig overzicht). De ex positie loopt tot 22 mei. SCHIEDAM - Bij de cursus 'kostuum maken' kom je alles te we ten over theaterkostuums. Wat zijn kostuums, wat is het ver schil met gewone kleding? Waar kan je allemaal kostuums van maken? Er wordt zes keer les gegeven vanaf 14 mei: 13.30 tot 14.30 uur in De Teerstoof. Kosten: 55 euro, aan melden via: 246 59 32. SCHIEDAM - De eerste lammetjes van het seizoen zijn afgelo pen donderdag geboren op kinderboerderij 't Hoefblad. Het meisje is helemaal zwart, de jongen zwart met wit. De lammetjes zijn elke dag te bewonderen op 't Hoefblad: van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM In Natuurcentrum De Boshoek wordt zondag 13 april van 13.00 tot 16.00 uur een lezing gegeven over vlinders. Wilma van Holten geeft op verschillende tijdstippen deze lezing onder de naam 'Vlinders kijken in Midden Delfland'. Aan de hand van zo'n 76 di gitale foto's laat Van Holten zien welke vlindersoorten er in Midden Delfland gezien kunnen worden. Er is ook een wandeling door de Boshoektuin mogelijk. door Frank Willemse SCHIEDAM - Spelenderwijs heet de kleine tentoonstel ling met speelgoed die tot en met 13 juni te zien is in de Stadswinkel. Allemaal speelgoed uit de Schiedam- se Historische Verzameling die Het Stedelijk Museum beheert en in opslag heeft. De vitrines staan vol met poppen, soldaatjes, kinder wagens, lego en kleurplaten, waar eens Schiedamse kin deren mee hebben gespeeld. Aan de hand van thema's als vechten, vervoer ert verzor gen laat de expo het verschil zien tussen speelgoed voor meisjes (poppen, sprookjes of serviesgoed) en voor jon gens (bouwdozen, kastelen en auto's). De jongens, altijd stoer, on dernemend en vechtlustig, versus het meisjesideaal van moeder, verzorger en prinsesje. Volgens conser vator Dirk-Jan List vertelt het speelgoed het verschil in opvoeden tussen de stoere jongens in blauw en de zach te meisjes in roze. Pas na emancipatiegolven zoals die van 1900 mogen ook meis jes zich ontwikkelen. Maar ook nu nog zijn er typerende mannen- en vrouwenrollen af te lezen aan het moderne speelgoed. Zoals Barbie uit 1959 die wel geëmancipeerd is als foto model, astronaut of dokter maar ondanks vriendje Ken en bruidsjurken geen gezin sticht. En jongens? Die spe len nog steeds met soldaatjes en ridders die tegenwoordig zijn uitgegroeid tot stoere actiefiguren als Actionman of Big Jim. De expositie laat zien hoe opvoedingsidealen het speelgoed bepalen vanaf de 18e eeuw tot nu. Maar naast deze les is het gewoon leuk voor opa of oma om de kleinkinderen te laten zien waarmee zij vroeger speelden. Spelenderwijs, speelgoed van toen en nu In de Stadswinkel is speelgoed van alle tijden te zien. Rode draad zijn de poppen voor meiden en de stoere dingen voor jongens. Ondanks verschillende emancipatiegolven blijft dit zo. Foto: Roger van der Kraan Voor de voordeligste horizontale en verticale jaloezieën, vouw-, rol-, plissé- en paneelgordijnen komt u nu naar Decorette. Tijdelijk geven we namelijk met gemak 25% korting op onze complete Decorette collectie. "Vraag naar de actievoorwaarden. Prijswijzigingen en kleurafwijkingen voorbehouden. Deze actie is geldig van 24 maart tot en met 12 april 2008.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11