Gratis tanken? €49,- That's Wie in april 2008 een nieuwe Mercedes-Benz Vito koopt, tankt nu gratis." ROGAM Non-alcolholzone voor heel Schiedam? NIEUWE EN GEBRUIKTE HARDWARE maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 9 april 2008 - XQ09 Krantnetel 'Zou het nog lente worden'. De mannen en vrouwen van de Boshoek moeten er om lachen. „Natuurlijk wel", is het enige antwoord. Ik sta in Natuurcentrum De Boshoek om een nestkastje te kopen. Ja, ik ben een dierenvriend. En ik wil, hoera het wordt lente, ook eens een broedende vogel in mijn tuintje hebben. Wat voor vogel maakt me niet uit - ik kan ze toch niet uit elkaar houden. En b\j het radioprogramma op zondagmorgen 'Vroege Vogels' leer ik dat een mezenkastje het beste is om als aankomend vogelaar mee te beginnen. Die vogeltjes zijn talrijk, makkelijk te houden en bijna aaibaar. Dus waar kan ik zo'n vogelhuisje kopen? Ja, kopen wantmyn vrouw heeft geen hoge pet op van mijn doe-het-zelf prestaties. Eerst langs dierenspeciaalzaken. Huisjes in alle vormen en maten: zoals een uitgeholde berkenstam, een huisje als een wigwam. Ja, ze\fs huisjes met een schoorsteen, voordeur en (gezellig?) gereedschap als schop en hamer erbij. Het lijkt wel een kerststal. Maar welke moet ik nu hebben? Allemaal foute nestkasten volgens een vriendelijke vogelkennis die mij voor licht over het nestgedrag van de koolmees. De opening moet 24 millimeter zijn. De andere grote gaten zijn voor andere soorten en dat luistert zeer nauw. Een goede waarschuwing. Het huisje moet ook een schutkleur hebben want opvallen daar houden vogels die nestelen helemaal niet van. Ergo: alle leuke huisjes by Gamma of Karwei vallen af. 'Ga naar Natuurcentrum De Boshoek' is de raad van een andere kennis. Hij weet mij een heel uur aan de praat te houden. Met belangwekkende details die ik prompt weer vergeet. De vliegopening moet richting het oosten zijn, anders blijft het onbewoond is zijn advies. Waarom? Een deur op zuidwest betekent 'inregenen'. Logisch toch? 'Voorkom felle middagzon zodat de temperatuur in de koolmezenkast niet te hoog kan oplopen' is een ander advies. En de me vrouw van De Boshoek zegt: 'Hang het kastje op een beschutte plek in de tuin of balkon op'. „Krijg ik wél garantie dat er een vogeltje in mijn huisje komt nestelen?", vraag ik lollig maar een beetje angstig. Ja, want koolmezen krij gen wel zes keer per jaar jongen. Ik k\jk al drie weken om het uur in m\jn kasje. Nog niks te zien. Ik zal toch niet het verkeerde gekocht hebben? Of moet ik de opening groter maken voor de 1 april vogel? Frank Willemse Mercedes-Benz Kom nu bij ons langs, maak een proefrit en vraag naar de actievoorwaarden of kijk op www.vitotanktgratis.nl Bergschenhoek Bergweg-Zuid 102,010 - 418 04 00. Rotterdam Schuttevaerweg 18,010 - 418 04 00 (servicevestiging). Heilevoetsluis Amnesty Internationallaan 4,0181-33 00 70. Gouda Hanzeweg 1,0182-69 60 60. Woerden Rietdekkersweg 2,0348 - 41 42 16. www.rogam.nl,info@rogam.nl De jeneverstoker van het Jenevermuseum kreeg afqelopen vrijdag hulp van zes burgers bij het stoken. In het kader van een actie van de Rotterdampas, 'stoer', konden mensen zich opgeven om de jeneverstoker te assisteren. Een unieke mogelijkheid om eens achter de schermen te ervaren hoe de moutwijnjenever, Old Schiedam, gemaakt wordt. Vervolg van de voorpagina SCHIEDAM - Moeten de goeden lijden onder de kwaadwil ligen? Dat is het argument van een nipte meerderheid van de raad. Immers; de PvdA met 13 zetels en de SP met 5 hebben samen een nipte meerderheid van 18 tegen 17 in de raad. Het spant er dus om. Wie gaat winnen? De raad of de burger meester? Argumenten tot wijziging tot een alcoholvrije zone voor heel Schiedam is dat de politie dan wél krachtdadig kan optreden. Alcohol drinken op straat neemt toe en vooral omdat deze jeugd mobiel is kunnen die op straat blijven drinken. Door van de ene wijk naar de andere te rijden. Voor de politie is dat moeilijk omdat er vaak wagens uit bijvoorbeeld Rotterdam Zuid moeten komen. Waar is de grens dan? Bovendien heeft Schiedam last van een stuk of vijftien over lastgevende jongerengroepen. Daarom werden al eerder vo rig jaar gebieden in Schiedam-Noord en de Nolenslaan tot non-alcoholgebied verklaard. In januari uit te breiden voor heel de gemeente. Daar maakten eerder de PvdA en de SP bezwaar tegen omdat ze het 'een zwaar middel' vonden 'dat niet voor alle wijken moet gelden'. De andere raadfracties voelen wel wat voor deze maatregel. De WD, CDA en Leefbaar Schiedam juichen de maatregel wel toe. Volgens deze partijen is de maat vol en moet de po litie meer bevoegdheden krijgen om hard op te treden, Het is ook een juridisch getouwtrek omdat de rechter, net als eerder in Utrecht met zijn algehele samenscholingsverbod, Schiedam kan terugfluiten. Volgende week donderdag komt het voorstel in de raad tot stemming. maas stad Gratis AFHALEN Bij deze adressen: Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drap-it Lange Kerkstraat 36 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A 's-Gravenzandseweg 12 - 2291 PE Wateringen - T 0174-219060 P4 systemen vanaf €59,- Complete laptop vanaf €139,- TFT schermen vanaf www.wereldpc.nl mtm

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17