y«v.v 'Andere clubs zullen jaloers zijn' Degradatiegevaar Excelsior'20 wvVI Opening van handbalcomplex HWC Oranje Nassau kampioen Verlies voor tv Holy bij start competitie maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen Alle G-judoka's in de prijzen Beijerlandtoertocht Lentedegen en Schelvispekeltoernooi Wielerjeugd remd De Coureur Leegloop Judosucces ~wêêêk wmöl. woensdag 9 april 2008 - WX93 JUDO - 10 G-judoka's van sportschool Tino Hoogendijk in Vlaardingen zijn 5 april allen in de prijzen gevallen tijdens het internationale Judo4all evenement in Beverwijk. Tussen de 550 deelnemers kwamen jeugdjudoka's Jermy Kruize, Bas Rietveld, Stef Heck en Leon Hoogendijk tot winst, werden Rosita Ruigrok en Vincent Bouters tweede en Daan Perdijk en Nick Steenhoek derde. Bij de senioren werd Rolf van de Burg tweede. Een hoofdrol was hier weggelegd voor Frank Amiabel. Hij werd eerste in zijn categorie maar tevens uitge roepen tot de meest aanvallende judoka van het toernooi. TOERFIETSEN - Toerclub Rijnmond rijdt zondag 13 april een tocht van 100 kilometer. De Beijerlandtocht brengt de deel nemers naar de Rhoonse Grienden, 's Gravendeel, Numans- dorp en Nieuw Beijerland. Er wordt gereden met een gemid delde snelheid van 25 km per uur. De start is om 9.00 uur bij de kantine van Hargasport aan de Sportlaan 7 in Schiedam. Meerijden kost 3,00 euro. Informatie: (oio) 475 15 15 of per e-mail: info@tcrijnmond.nl. SCHERMEN - Schermvereniging Trefpunt houdt 13 april voor de 23e maal haar Lentedegentoernooi voor degenschermers en voor de 13e maal het Schelvispekeltoernooi voor sabelscher mers. De schermwedstrijden in de spelhal van het Lijnbaan complex aan de Baanstraat 4 in Vlaardingen start om 9.00 uur. De finales staan rond 17.00 uur gepland. De toernooien staan bekend om het sportieve karakter en de ongedwongen sfeer. WIELRENNEN - Wielerclub De Coureur richt haar pijlen momen teel ook nadrukkelijk op de jeugd van 8 tot 14 jaar. De jeugd afdeling bestaat nu uit 20 renners die maandag- en woens dagavond van 18.00 tot 19.00 uur onder leiding van ervaren coureurs schaven aan het bochtenwerk, stuurvastheid, het waaierrijden en kop over kop overnemen. Natuurlijk wordt ook de conditie op peil gebracht. Meer informatie bij coördi nator Karei Dupon via de website www.decoureur.nl. De korfballers van Oranje Nassau wonnen zaterdag de be slissingswedstrijd om het kampioenschap in de 3e klasse M van Valto, 16-12. Na rust stegen de Vlaardingers boven zichzelf uit en troefden Valto af in de titelstrijd. VLAARDINGEN - De mannen van tv Holy weten sinds zondag wat tennis in de eredivisie inhoudt. De Vlaardingers, vorig seizoen kampioen in de hoofdklasse, gingen bij het eredivisiedebuut kansloos onderuit tegen Nieuwerkerk, 6-0. Nieuwerkerk geldt als één van de sterkste teams uit de poule dus geheel on verwacht kwam de afstraf fing niet. Kopman Wouter Koning ging onderuit tegen Yoran Verschoor, Sander Kruis verloor in 2 sets van Rick Schalkers, Joao Vare- la had weinig in te brengen tegen Nieuwerkerkse aan winst Stefan Weeda en Mau rice Kramer moest ditmaal zijn meerdere erkennen in Sabin Tigu. De enige partij die een punt op had kun nen leveren, was de partij van het sterke duo Koning/ Kruis maar ook zij wisten hun reputatie geen eer aan te doen. Ook het afsluitende dubbel met routiniers En rico de Boer en Albert Baan ging verloren. Zondag speelt Holy thuis tegen het sterke Venlo dat waarschijnlijk aantreedt met enkele Duitse tennissers. Ook het gemeng de team van Holy begon de competitie met verlies. Tegen De Gouw hielden de Vlaardingers tijdens de en kelspelen de stand nog in evenwicht. Daarna gingen alle dubbelspelen voor Holy verloren, 2-6. REGIO - Er valt maar weinig positiefs te melden over het voetbal in de Waterweg-re gio. Veel teams vertoeven onder in de ranglijst of zijn reeds gedegradeerd zoals Deltasport en Victoria'04 (zaterdag). Deze week kwam daar de zaterdagtak van Hargas port bij en bewezen clubs als Excelsior'20 en RKWIK zichzelf een bijzonder slechte dienst met verlies. Uitzondering in de misère was WK dat zonder zelf te spelen een periodeti- tel vierde. Titelconcurrent PGS/Vogel bleef tegen GDA steken op een gelijkspel, 1-1. WK mikt echter nog altijd op directe promotie (waar de huidige 2e plaats recht op geeft) en het kam pioenschap (het gat met de koploper is l punt). Excel- sior'20 lijkt met het verlies zondag tegen Jai Hind, 0-4, op weg naar de 2e degrada tie in 2 jaar. De Schiedam mers hoorden na afloop dat concurrent ADO wel won waardoor Excelsior'20 nu op de voorlaatste plaats staat. Een plek die over 2 wedstrijden zou leiden tot directe degradatie. De situatie is ook kritiek voor RKWIK. Een geflat teerde nederlaag tegen mede-laagvlieger WIK, 4-1, zorgt ervoor dat de vierde klasser, met nog 4 wedstrij den te gaan, haar lot niet meer in eigen hand heeft en er een wonder moet gebeu ren om niet te degraderen. SCHIEDAM - De eervolle 2-3 nederlaag van Rijnmond Volleybal tegen het onaan tastbare Martinus kon zon dag niet verhullen dat de Schiedamse club zorgen heeft. Rijnmond degradeer de al snel uit de A-League en moet alle zeilen bijzetten om volgend seizoen met een representatief team voor de dag te komen. Zondag werd duidelijk dat naast Manja Scheffers ook routinier Roos van Harten en topaanvaller Kim Renkema de club de rug toekeren. SCHIEDAM - Zeven judoka's uit Schiedam hebben zich op het Zuid-Hollands kampioen schap tot 15 jaar geplaatst voor het NK dat 19 april in Eindhoven wordt gejudood. Nicole Garcia Rios (tot 48 kg) en Tom Goemaat (tot 60 kg) van Sportinstituut Schiedam werden kampi oen. Ook Charlie Sewalt (tot 36 kg) van Ped's Sports Cen tre won. Voor Bob van Har- melen (tot 66 kg) en Joey de Goede (tot 42 kg) van SI Schiedam eindigde de titel strijd met zilver. En Abak Makhmer (tot 50 kg), 00k SI Schiedam, eindigde als 3e. De lijst wordt gecompleteerd door Ped's judoka Jacque Es- bach die 4e werd. VLAARDINGEN - Aan de Clau dius Civiluslaan is de afgelo pen maanden een bijzonder gebouw ontstaan op het toch al opvallende (velden door water omringd) complex van HWC. Voorzitter Rob van Beek en vice-voorzitter Jan van Vliet zijn blij met de ac commodatie die de gemeen te Vlaardingen voor hen bouwde, nadat beide hand balclubs moesten verhui zen. „Heel wat clubs zullen nu helemaal wel jaloers zijn op ons complex. Onze tijde lijke behuizing vond men al mooi." Voor beide bestuur ders is de hoogwaardige ma nier waarop het clubgebouw ingericht een extra opsteker. „Dat het gebouw er ongeveer zo uit zou gaan zien, wisten wij want de ruimtes zijn op basis van de geldende eisen gemaakt. De gemeente heeft ons echter bij veel zaken be trokken. Ook als dat niet strikt noodzakelijk was. Dat maakt dat het gebouw nog beter op het gebruik door HWC is uitgerust.' Op de be- Voorzitter Rob van Vliet en vice-voorzitter Jan van Vliet van HWC staken deze week zelf ook de handen uit mouwen om het clubgebouw bij de opening spie en span te hebben. gane grond staat de club een ruime kantine ter beschik king die direct aansluit op het buitenterras en op de ie verdieping zijn 4 kleedka mers, een ruime bestuurs kamer en twee ruimten voor scheidsrechters. Door ge bruik van veel glas oogt het binnen bijzonder licht. On danks het resultaat blijft bij HWC wel het gevoel hangen dat het allemaal heel lang heeft geduurd. „Het mooie gebouw betekent niet dat het moeizame overleg met de Voorzitter Rob van Beek vertelt dat er deze week nog hard gewerkt moest worden om het clubgebouw bij de opening op orde te hebben. „Als wij hadden geweten dat de oplevering 2 weken was, hadden wij ook de ope ning later gedaan." De offi ciële opening van het hand balcomplex van HWC aan de Claudius Civiluslaan 33b in Vlaardingen gebeurt vrij dag 11 april om 19.00 uur door sportwethouder Rob- beregt. Op zaterdag 12 april richt het openingsfeest zich op de handballers en ande re belangstellenden. Tussen 14.00 en 16.00 uur is er een kinderinstuif met zeskamp en handbalclinic. Vanaf 16.30 uur zijn 2 retrowed- strijden 'oud-Hollandiaan gemeente vergeten is. Ook tijdens de bouw ging het niet altijd soepel. Vaak kregen wij pas op het laatst keuze mogelijkheden voor de in richting, waardoor het lastig was de leden bij de keuzes te betrekken." tegen oud-WIK': een vrou wen- en een mannenwed- strijd. De dag wordt afge sloten met een feestavond. HWC is voor de feestdag op zoek naar oud-leden van Hollandiaan en WIK. Aan melden: www.hvhwc.nl. Excelsior'20 vergat zondag te scoren tegen het Rotterdamse Jai Hind en vergrootte zo haar degradatiezorgen, 0-4. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25