journaal Werken aan angst voor honden jü stad 1 Jaarlijkse Woonmaand in teken van groen CAMPER HUREN? Win een paar Saucony hardloopschoenen! Unieke lezersaanbieding CARAVANS maas stad T l l L i L □□□□□EB 0909 - 50 50 344 service Profiteer nu van dit fantastische arrangement! Paleis van de melodie weekbladen In het centrum van Rotterdam be vindt zich het Paleis van de Melo die waar u, eenmaal binnen, direct de Moulin Rouge-achtige sfeer proeft. Met een capaciteit van 250 dinergasten of 400 borrelgasten biedt het Paleis van de Me lodie ruimte voor uiteenlopende activiteiten zoals diners, pro ductpresentaties, themafeesten, theatervoorstellingen, work shops en muziekoptredens. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra genieten van de onderstaande arrangementen. Arrangement melodie Tijdens het heerlijke diner geniet u van live entertainment en blijft u tot de laatste uurtjes, dan kunt u eindigen op de dansvloer met jazzy begeleidingsmuziek. Bij dit arrangement presenteren we naast het muzikale entertainment het 4-gan- gendiner 'Churrascaria'. Dit is eventueel uit te breiden met drankafkoop voor een helder kostenplaatje. Normale prijs: 39,- p.p. nu slechts 29,50 p.p. (Deze actie is geldig in de maanden april en mei. Deze prijzen zijn exclusief consumpties) Arrangement Feel The Music Tijdens deze avond laten zangers en zangeressen van het Pa leis van de Melodie u de muziek letterlijk voelen. U wordt mee genomen op een muzikale reis door de tijd. 'Herinnert-u-zich- deze-nog' zal regelmatig door het Paleis klinken met artiesten als Elvis, de Beatles, Rolling Sto nes en Bee Gees die de revue passeren. Tijdens de avond kan er, net als bij het arrangement "melodie", genoten worden van het 4-gangendiner Chur rascaria. NU slechts: 59, - p.p. Deze actie geldt in de maanden april en mei. Deze prijs is inclusief Hollands drankarrangement. U kunt telefonisch reserveren o.v.v. Maasstad weekbladen Paleis van de Melodie Baan 44 3011 CC Rotterdam Tel. 010-2130330 Voor meer info zie: www.paleisvandemelodie.nl maasstad weekbladen woensdag 9 april 2008 - TX96 Gezond en wel Angst voor honden is een veel voorkomende fobie, die veelal lijdt tot vermijding van situaties. Angst dat een hond je plotseling kan bijten, houdt zelfs mensen van de straat. In bepaalde gevallen is de oorzaak van de enorme angst voor honden aan wijsbaar, omdat er in het verleden traumatische er varingen hebben plaatsge vonden. Soms is het ondui delijk waarom iemand bang is voor de hond, je bent het gewoon. De een heeft het al zijn hele leven lang, bij de ander ontstaat het in een la tere levensfase.Samen met het angstbehandelcentrum IPZO in Rotterdam worden patiënten met een honden fobie in het Dierenopvang centrum Rijnmond behan deld voor hun angsten voor honden. Nadat de patiënt in eerste in stantie een voortraject heeft Veel mensen hebben last van een hondenfobie. Ze vermij den plekken waar ze honden kunnen tegenkomen. afgelegd bij IPZO, zal uitein delijk de gang gemaakt wor den naar het Dierenopvang centrum. In het Dierenopvangcen trum waarin jaarlijks zo'n 1.150 honden tijdelijk onder dak vinden worden mensen met een chronische angst voor honden via een stap penplan geconfronteerd met hun angstaanjagende tegen speler: De hond. Onder begeleiding van een psycholoog leggen medewer kers van het Dierenopvang centrum het dierlijk gedrag uit. In een eerste sessie zal de patiënt zijn vragen kun nen stellen aan mensen met ervaring op het gebied van hondengedrag. In vervolgsessies zal de pa tiënt op veilige afstand de eerste kennismaking hebben met een asielhond. Duidelijk wordt gemaakt aan de hand van voorbeelden óp welke manier je het beste met een hond om kunt gaan, als deze het pad kruist met iemand die een hondenfobie heeft. Vermijd indringend oog contact bij honden, houd de armen laag, ren niet weg en draai je desnoods met je rug naar de hond toe, het zijn al lemaal leerdoelen die gesteld worden. De eerste patiënt heeft in middels een start gemaakt in het Dierenopvangcen trum en de resultaten zijn bemoedigend. Het Dieren opvangcentrum hoopt op deze wijze bij te dragen aan het wegwerken van angsten bij mensen, die op de een of andere wijze in paniek raken bij het zien van een hond. Natuurwandelingen door de stad, een bustocht langs bijzondere groene plek ken, workshops waarin u leert hoe u uw dakterras of stadstuin inricht en diverse exposities. Op allerlei ma nieren haakt het City Infor matiecentrum Rotterdam (CIC) met zijn jaarlijkse Woonmaand aan bij het Groenjaar dat de gemeente organiseert. Thema van de Woonmaand is dit jaar 'Natuurlijk Rot terdam, wonen in een groene stad'. Het CIC wil mensen kennis laten ma ken met het vele groen in Rotterdam. Het informatie centrum laat niet alleen de bekende parken zien, maar ook onbekende plekjes zo als bijzondere tuinen of het Eiland van Brienenoord. Verder wil het CIC mensen laten nadenken over de in richting van hun tuin of ter ras. De Woonmaand begon vorige week met een expo sitie in het CIC over hoe bij de ontwikkeling van de stad rekening wordt gehouden met groen. Sinds die dag kunt u ook gratis een wan del- en fietsroute bij het CIC krijgen, langs groene plek ken in de stad. Komende zaterdag (12 april) worden verschillende natuurwan delingen door de stad, on der begeleiding van een U kunt workshops volgen over de inrichting van uw tuin Of terras, foto: Roel Dijkstra gids, georganiseerd. Zater dag 19 april kunt u in het CIC workshops volgen over hoe u uw stadstuin of dak terras kunt inrichten. Een week later (26 april) kunt u mee met een bustocht naar bijzondere groene plekken in Rotterdam. Het CIC is gevestigd aan de Coolsingel 197 in Rot terdam. Meer weten? Bel 0800-1545 of kijk op www. cic.rotterdam.nl. JAZZ OP ZONDAG De laatste van het jaar: Zondag 13 april V^koponze website LOMMERRIJK Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 www.lommerrijk.nl Voor nieuwe of gebruikte caravans www.corolie.ril Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118. GOED DOEL weekbladen puzzel rangtej- rooskleurig houtsoort spijskaart systeem boerderij dieren telwoord Britse prins meisje T 6 fievoland deel van stripfiguur dierlijk lichaamsdeel zangnoot scheepstouw 2 symbool stof in botten spoel eenjarig dier SS» graan bijbelse geen enkele uitgezonderd 4 laaghartig aanwijzend tijdperk regelmaat par exemple 5 overmatig de dato kleinsteeds het jaar elk T binnenkort 1 Over de uitslag kan niet gecorregpgnpegrd worden. Prijswinnaars ojptyaogetnjmtpinatischjstdlnriftelijk bericht. Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 8 is: voetbed. De winnaars van een paar Utopia schoenen van Wolky hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. ■3?aQ£bpuzz£ljaw services. De ProGrid Triumph 5 hardloopschoen is een topmodel van Saucony. Het bijzondere van deze schoen zit hem onder de voet. De Full-Length ProGrid zorgt namelijk voor een maximale demping en is volledig naadloos wat resulteert in meer comfort. Diverse technieken iri de hak verdelen de krachten van de landing over de gehele hak. De Arch-Lock biedt meer stabiliteit en garandeert een betere pasvorm en begeleiding tijdens de afwikkeling. De Triumph 5 staat algemeen bekend als de meest schokdempende schoen onder de hardloopschoenen. saucony' Kijk voor meer informatie op saucony.nl mv1 Zo doet u mee! Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 9 t/m dinsdag 15 april 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pailieterhelpt.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 26