journaal Motel Mozaïque Gluren bij de buren Tientallen bands op verschillende podia Theater, kunst en films ook onderdak in het motel Kunst ,in wachtkamer /v&icUrValk vakanties verzorgd WOTisL a€ 159 Vele kussens in één groot bed uit maasstad woensdag 9 april 2008 - TX98 weekbladen voor haar debuutalbum. Een andere blikvanger is Goldfrapp. Deze Britse band bestaat uit zangeres Ali son Goldfrapp en Will Gre gory op synthesizer. Samen brachten zij vier albums uit, waarvan Seventh Tree de laatste is. De muziek ver schilt per album, op de laat ste schijf staan dromerige, psychedelische liedjes. Verder zijn ook bands als Trentemoller, Low, Bass Fic tion Live, The Black Lips, DeVotchKa, Ebony Bones, The Do, Be Your Own Pet, Eric Vloeimans, M83 en Shout Out Louds te zien. Kijk voor het volledige pro gramma op www.motelmo- zaique.nl. bent er wellicht honderd keer langsgelopen zonder te weten wat er achter de deur allemaal gebeurt." Ook krijgen bezoekers een tipje van de sluier te zien van de nieuwe tent Watt. Het voormalige Nighttown opent begin september de deuren. Motel Mozaïque zal zeer waarschijnlijk volgend jaar weer neerstrijken op de West-Kruiskade. PIPS:lab presenteert met laptops, camera's en lichtsen- soren een interactieve en muzikale show. foto Peter Meijs ROTTERDAM - Op verschillende plekken in Rotterdam zal dit weekend Motel Mozaïque weer losbarsten. Het kun stenfestival wordt voor de achtste keer georganiseerd en heeft dit jaar het thema 'gezondheidszorg' als rode draad door het programma lopen. Naast vele bands is er op het festival ook plaats voor theater, beeldende kunst en film. Motel Mozaïque is eigenlijk een festival zoals Lowlands, alleen dan zonder blubber. Op beide evenementen zijn de bands de grote publieks trekkers, maar daarnaast krijgen bezoekers de kans een theaterstuk, film of dansvoorstelling mee te pik ken. Het grote verschil is dat Motel Mozaïque niet gehou den wordt op een grasveld aan de rand van de stad, maar in het centrum van Rotterdam. „Deze stad is de inspiratie bron van ons festival", legt artistiek leider Harry Ha- melink uit. Vandaar dat er altijd thema's gekozen wor den dië je op het eërste ge zicht niet bij een festival ver wacht. Eerder lag de focus op gebedshuizen. Er werden toen bezoeken gebracht aan kerken en moskeeën. „We proberen als kunstenfesti val de veranderingen in de maatschappij zichtbaar te maken. „Gastvrijheid is het uit gangspunt van Motel Moza- ique. Dat hebben we dit jaar gekoppeld aan zorg. Want zorgverlening domineert de stad. Op elke hoek zitten wel drie soorten gezondheids instellingen. Het is ook een onontkoombaar onderwerp, ieder mens heeft er wel eens mee te maken." Het thema komt onder meer tot uitdrukking in de tradi tionele gidsentochten. Dit jaar wordt er onder andere een bezoek gebracht aan het tehuis voor stervensbegelei ding. „Best confronterend", geeft Hamelink toe. „Maar laat het maar reacties oproe pen. Want dat is ons doel; het zichtbaar maken wat er gebeurt achter de gevels van deze stad." ROTTERDAM - De grote publiek- trekkers van het Motel Mo zaïque staan op het aanplak biljet van de bands. Dit jaar zullen weer tientallen band jes en dj's op de verschillen de podia staan. Vooral naar de optredens van dEUS, A Fine Frenzy, Jamie Lidell, The Gutter Twins en Gold frapp wordt reikhalzend uit gekeken. Er ontbrak dit jaar nog een echte uitschieter in het pro gramma. Eind maart werd echter dEUS aan het lijstje toegevoegd. De Belgische band is geen vreemde voor Motel Mozaïque. Vooral frontman Tom Barman heeft in het festival ver- I schillende verschijningsvor- snack van de stad eten, de zogenaamde 'kapsalon'. Wie durft kan daar zijn tanden inzetten?!" Daarnaast komt de gidsen- tocht ook bij een seksclub en een traditionele Chinese genezer. Ook wordt een be zoek gebracht aan Hospice Rotterdam 'De Vier Vo gels'. „In het hospice komen mensen om in een vredige omgeving te sterven. Het huis staat in de stad en je men gehad. Eerder was hij te bewonderen als dj, solist en in een duo. De organi satie verwacht veel toeloop voor het concert van vrijdag. Om alles in goede banen te leiden, worden er speciale polsbandjes uitgereikt aan bezoekers die het optreden willen zien. De Amerikaanse zangeres A Fine Frenzy is ook van de partij. Zij maakt op het mo ment furore met het nummer 'Almost Lover' en de debuut- cd 'One Cell in the Sea' ligt vers in de schappen. Haar naam verwijst overigens naar een citaat van William Shakespeare. Schrijvers als hij inspireerden haar bij het schrijven van de teksten ROTTERDAM - In het kader van het thema gezondheidszorg brengt Motel Mozaïque dit weekend letterlijk de kunst het ziekenhuis in. In het Erasmus Medisch Centrum wordt zondagmiddag name lijk een wachtkamerconcert gegeven door El Pino The Volunteers zanger David Pi no en Janne Schra, voorheen werkzaam in de zorg en te genwoordig zeer succesvol als zangeres bij de tot in Ja pan hotte band Room Ele ven. Wachten was nog nooit zo leuk! ROTTERDAM - Naast muziek is er tijdens Motel Mozaïque veel aandacht voor theater, beeldende kunst en film. Op vrijdag en zaterdag is 'DieSpace' van het collectief PIPS:lab te zien. Zij bren gen de eerste internet com munity voor de doden. PIPS: lab presenteert met laptops, camera's en lichtsensoren een interactieve en muzikale show over voortleven na de dood. De performances van beel dend theatermaker Hanne- ke Paauwe behoorden tot de absolute hoogtepunten van verleden jaar. Dit jaar brengt zij 'Rendez-Vous'. De drie dames van Bliss bieden op diverse locaties interactieve performances waarbij wordt gespeeld met vrouwelijke rolmodellen en archetypen. Er is ook veel aandacht voor hedendaagse kunst. Het duo Agro Dolce toont grote for maten fotografische colla- ges, Rob Scholte presenteert zijn nieuwe schilderij 'Het Laatste Avondmaal' en ver- der is er werk van Bob Stoute tentoongesteld. Ook is er een exclusieve voorpremière van de film Into the Wild, met een soundtrack van Eddie Vedder van Pearl Jam. Motel Mozaïque is op 10, 11 en 12 april op diverse locaties in Rotterdam, Dagkaarten kosten 30 euro en passe-partouts zijn 55 euro. Voor meer informatie en het volle- dige programma: www. motelmozaique.nl. ROTTERDAM - Motel Mozaïque trekt ook deze editie de wij ken in. Een klein legertje van gidsen zal de festival ganger een andere kant van Rotterdam laten zien, het thema gezondheidszorg na tuurlijk in het achterhoofd. Er wordt bijvoorbeeld geke ken naar ongezonde plaat sen van de stad. „Rotter dam heeft veel ongezonde plekken", zegt Harry Hame link. „Je kan daarbij den ken aan vervuiling. Maar soms is het ook hilarisch. Bezoekers kunnen bijvoor beeld de meest ongezonde f en voordelig DUITSLAND/BEIERSE WOUD 8-daagse autoreis v.a. p.p.!! Een aanrader! Hotel Klosterhof, dat ook zeer geschikt is voor gezinnen, ligt in het bekende Beierse Woud, in het dorp Neukirchen beim Heiligenblut. In dit hotel met vele faciliteiten waaronder een groot overdekt zwembad bieden wij u een zeer aantrekkelijk All Inclusive Arrangement. Aankomst: iedere zaterdag van 12/4 t/m 25/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au169 CTfffiUlHPHll DUITSLAND/BERLIJN 4/5-daagse busreis P-P-ü Sanssouci en Potsdam. U verblijft in Van der Valk hotel Berliner Ring incl. royaal Van der Valk ontbijt. ———.J Vertrek: diverse data van mei t/m oktober EÜ^jp33p2E9 Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu101 lUHaiMaaliiiiaii Voor meer informatie en boekingen: vmw.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 ECHT NERGENS VOORDELIGER!! USA/CANADA 16-daagse rondreis v.a. li I Otö p.p.!! Boek nu voor deze machtig mooie rondreis "The Eastern Highlights" met o.a. aandacht voor Washington, Philadelphia, New Ybrk, Ottawa, Toronto en de Niagara watervallen. Een onvergetelijke ervaring!! Vertrek: 26/6 -17/7 - 21/8 - 28/8 - 3/9 -11/9 Zie www.vandervalkvakanties.nl/vb107 Ook dEUS checkt weer in 100 persoonsbed rmrx-CLtqjuue. In Off_Corso, Lantaren/Venster, De Schouwburg, Rotown en TENT zullen optredens plaatsvinden, foto Fred Ernst ROTTERDAM Motel Mo zaïque zorgt voor eigen slaapplekken in de stad. Geheel in de stijl van het thema gezondheidszorg kunnen festivalgangers onder de witte lakens van het Havenziekenhuis en het Erasmus MC duiken. Ook het Nederlands Ar chitectuurinstituut aan het Museumpark biedt dit jaar onderdak aan ver moeide bezoekers. In het museum is zelf een spe ciaal bed gebouwd waar honderd mensen in pas sen. „Als gastvrij festi val moet je natuurlijk wel slaapgelegenheden bie den", vindt Harry Hame link. „Maar wij geven er natuurlijk wel een speci ale draai aan. Nu hebben we een superbed en plek ken in ziekenhuizen gere geld, eerder sliepen gasten van ons in de kerk, 'mos kee, boomhut en etalage. We hebben zelfs speciale tenten aan gebouwen van de Witte de Withstraat gehangen." De slaapplekken voor de ze editie zijn al allemaal uitverkocht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31