de laatste week Luma Prisma's voor 50 cent, Hermans voor 75 euro Meldpunt bureaucratie in de jeugdzorg Van oude mensen en dingen die gebeuren Circus in de Peutertuin Kledinginzameling voor Mensen in Nood Wake bij detentieboten Merwehaven 7500 m2 klassieke en moderne meubelen en verlichting maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen woensdag 16 april 2008 - XQ84 Wijkkort SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis organiseert zaterdag 19 april van 13.30 tot 15.30 uur in de polikliniek van Vlaardin- gen een informatiemiddag voor oudere mensen, die proble men ondervinden met medicijngebruik, onbegrepen valnei- gingen en het geheugen. Aanmelden via nummer 249 38 50. SCHIEDAM - Bij peuterspeelzaal De Peutertuin (in basisschool De Wieken) staat alles van 21 tot en met 28 april in het teken van circus. Knutselen, koekhappen als een tijger, koorddan sen, schminken of geschminkt worden en kinderen uit groep 4 komen een goochelact opvoeren. SCHIEDAM - Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood vindt zaterdag 26 april ook plaats in Schiedam. Tussen 10.00 en 13.00 uur kan goede, nog draagbare kleding, schoeisel en huishoudtextiel in gesloten zakken worden afgegeven bij De Rank, de Joh. De Doperkerk, de St. Jacobuskerk, de H. Hart- kerk en de St. Janskerk. SCHIEDAM - Er wordt zondag 20 april weer een wake gehouden bij de twee detentieboten in de Merwehaven (Gustoweg). De bijeenkomst begint om 19.00 uur en duurt een half uur. SCHIEDAM - SP-Statenlid Harre van der Nat deelt vrijdag 18 april samen met Schiedamse SP'ers flyers uit bij jeugdzor ginstellingen in Schiedam om het personeel attent te maken op de opening van het meldpunt 'Bureaucra tie in de Jeugdzorg'. Op de website http://zuidholland. sp.nl/ kunnen klachten over de bureaucratie in de jeugd zorg gemeld worden. Op de website wordt personeel dat werkzaam is in de jeugdzorg opgeroepen om hun erva ringen te delen. Ook worden tips gevraagd. door Frank Willemse SCHIEDAM - Hebben jullie ook pornoboeken? Lachend lo pen twee Schiedamse rot- jochies langs de kraampjes voor de Korenbeurs. Er zijn boeken in alle soorten en maten. Jan Gordijn uit Maasluis doet 'alles van Mu- lisch' weg. Hij kan de 8o-ja- rige schrijver niet meer uit staan. Hij heeft dringend ruimte nodig in zijn boeken kast. Zijn vrouw Anja helpt mee en ziet graag boeken verdwijnen want: het huis raakt propvol. Voor wie goed zoekt kost een bijzonder boekje maar een paar euro. Soms zelfs stapels Prisma's voor 50 eurocent. Juichend toont een vriend 'zijn koopje: een toneelstuk van Jan Cremer. Andere boeken kunnen een stuk duurder zijn. De eer ste druk met harde kaft van W.F. Hermans 'De god denk baar, denkbaar de god' moet 75 euro opbrengen. Waar om? Voor kenners is dit boek een 'must have'. En vertelt de verkoper: „die prijzen zijn correct, die kun je zo op internet opzoeken." Alle stalletjes hebben hun specialiteiten. De ene heeft populaire plaatjesboeken van Oud-Schiedam en om streken. De volgende is juist weer een uitdragerij met veel 'graai'literatuur. De winkeliers op de Hoog straat doen allemaal mee. Net als het weer op zater dagmiddag. Op de hoek met de Grote Markt staan kraampjes met gezond voed sel. Gezond eten en boeken passen goed bij elkaar, vol gens de organisatie. Een stel, hij boekenwurm, zij ge zondheidsfreak, laten elkaar hun aanwinsten en koopjes zien. Hij zijn stripboeken, en zij de bijenhoning, cranber- rysaus, gedroogde worst en een fles Nederlandse wijn. Dat wordt nog een gezellige avond. gratis thuisbezorgd OPENINGSTIJDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid Al5 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR Tweede Boekenmarkt Hoogstraat weer groot succes Natuurlijk werden er ook weer allerlei delicatessen verkocht in het centrum. Dat gaat namelijk prima samen met de verkoop van boeken, vindt de organisatie. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11