Speciaal aanbod voor lezers van Maasstad Weekbladen. Meer sociale woningbouw in regio Informatie over plaatsen van zonnepanelen maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen Wonen boven de supermarkt OkMbij Begin uw dag goed met het nieuws dichtbij! Nieuwe subsidieregeling woensdag 16 april 2008 - X085 De nieuwe subsidieregeling voor het plaatsen van zon nepanelen is per 1 april van start gegaan. Veel Neder landers zijn geïnteresseerd in deze duurzame vorm van energieopwekking, maar hoeveel zonnepane len zijn te plaatsen op één dak en wat brengen de pa nelen op? Milieu Centraal geeft op de website www. milieucentraal.nl via een rekenhulp het antwoord. Het aanvragen van subsi die kan nog tot en met 31 juli 2008. Waarschijnlijk kunnen er 5.000 tot 7.000 huishoudens gebruikma ken van de subsidierege ling, voordat de subsidie- pot voor dit jaar leeg is. De site berekent wat zonnepanelen op kunnen bren gen. Een gevarieerd woningaanbod in Rotterdam moet inwoners aan de stad binden. Het kan de oplossing zijn voor het woningtekort in Nederland: wonen boven een winkel. In de leegstaan de ruimten boven winkels is naar schatting plaats voor 80.000 appartementen. Die appartementen leveren niet alleen een bijdrage aan de woningproductie, ook de leefbaarheid van de binnen steden verbetert erdoor. Toch zijn winkeliers terug houdend om de ruimten bo ven hun winkel te verhuren of om er appartementen in te maken. Zij vrezen klachten van de bewoners over over last door het bevoorraden van de winkels. Daarom gaat minister Vogelaar (WWI) onderzoeken hoe de ruimten boven winkels naar ieders tevredenheid bewoond kun nen worden. Leegstand boven winkels bestaat in heel Nederland. Naar schatting staan in Nederland 40.000 verdie pingen boven winkels leeg. Om de leegstaande ruimten boven winkels beter te be nutten, is eerder al de lan delijke vereniging Wonen boven Winkels Nederland CWbWNj opgericht. Deze vereniging, waarvan het bestuur bestaat uit wet houders en corporatiedirec teuren, telt leden in meer dan twintig Nederlandse steden. Rotterdam heeft te maken met een Ie eenzijdige wo ningvoorraad. De oorzaak is een tekort aan sociale woningbouw in de randge meenten. Dit schrijven be leidsbepalers van de Maas stad in een brandbrief aan minister Ella Vogelaar voor Wonen, Wijken en Integra tie. Rotterdam wil mensen aan de stad binden door te zor gen voor een gevarieerd wo ningaanbod. Echter, door-- dat randgemeenten op het gebied van de woningbouw hun afspraken niet nako men, dreigt er niets terecht te komen van een veelzijdig aanbod. De afspraak met de Stadsregio was dan er mini maal 4.328 extra sociale wo ningen gereed zouden moe ten zijn in 2010, maar de re alisering schiet nog niet op. Rotterdam roept de minis ter op om in te grijpen. Wet houder Hamit Karakus van Rotterdam wil dat Vogelaar de bewuste gemeenten som meert tot extra woningbouw voor mensen met een laag inkomen, omdat slechts 48 procent van het aantal af gesproken sociale woningen nu is gerealiseerd of in aan bouw is. De beleidsbepalers hopen dat de woningen met haar steun alsnog gerealiseerd gaan worden. Volgens de brief aan Vogelaar kan wor den vastgesteld dat de kans minimaal is dat alle afge sproken woningen in 2010 gerealiseerd zijn, zoals het er nu naar uitziet. De regiogemeenten vinden op hun beurt de oproep van Rotterdam raar, omdat de gemeente de eenzijdige wo ningvoorraad nooit eerder aan de orde heeft gesteld tij dens vergaderingen van de stadsregio. Bovendien stel len zij dat ze wel graag wil len bouwen, maar dat om meerdere redenen niet kun nen. viiegraceenssRotte zitten in eikaars vaan Universiteit op slot Geboortedatum: E-mail: Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: AD NieuwsMedia bv, T.a.v. afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 92300,3009 XD Rotterdam. DER 3648 Deze aanbieding is geldig t/m 1 mei 2008 en indien u in de laatste 3 maanden geen.(proef)abonnement op het AD Rotterdams Dagblad heeft gehad. AD, een uitgave van AD NieuwsMedia bv, gaat zorgvuldig met uw gegevens om. Zie het colofon voor meer informatie. In AD Rotterdams Dagblad leest u, naast het allerlaatste nieuws en het sportnieuws, alles over uw eigen leefomgeving. Daarnaast verrast onze krant u elke dag met een interessant thema. Zo krijgt u op donderdag in 'AD Uit' de leukste uitgaanstips bij u in de buurt en heeft u op zaterdag nog meer leesplezier met de bijlagen 'AD Reiswereld' en 'AD Weekend'. Vul de bon in en profiteer! Ja, ik lees AD Rotterdams Dagblad nu 8 weken veer slechts 15,- (Na deze periode stopt de bezorging vanzelf.) Naam: Voorletters;M/V Huisnr.: Straat: Plaats: (i.v.m. bezorgcontrole) Postcode: Telefoon:

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13