Rotterdam Wijziging vluchten via Rotterdam Airport Nieuwe Bureninformatieavonden op Rotterdam Airport. GWK Travelex; alles op het gebied van cash én meer 7* Wegens terugkerend succes: Hoe zit het nu precies met de huidige geluidszone op Rotterdam Airport Rotterdam Airport en Sponsoring r Periode do 22 mei 23.59 uur tot ma 26 mei 06.00 uur Wegens een grootscheepse renovatie van de start/landingsbaan worden geplande vluchten op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 mei uitgevoerd via Amsterdam Air- port Schiphol. De renovatie aan de start/landingsbaan is noodzakelijk om in de toekomst het vlieg verkeer van en naar Rotterdam Airport zo veilig mogelijk te kunnen blijven accom moderen. Wij adviseren u voorafgaand aan uw vertrek voor meer (actuele) informatie ook onze website te raadplegen: www.rotterdam-airport.nl/baanrenovatie Wij danken u bij voorbaat voor uw begrip. Heeft u in bovenstaande periode een vlucht geboekt met aankomst op Rotterdam Airport? Uw vlucht landt op Amsterdam Airport Schiphol. Vanaf Schiphol is desgewenst, op duidelijk herkenbare punten, vervoer beschikbaar om u naar Rotterdam Airport te brengen, mocht uw auto hier geparkeerd staan. Op Schiphol zijn medewerkers van Aviapartner aanwezig om u te verwijzen naar de gereedstaande touringcars op het 'Koeriersplein' direct voor deur A (aankomsthal West). Heeft u in bovenstaande periode een vlucht geboekt met vertrek vanaf Rotterdam Airport? - U vertrekt op dezelfde vertrektijd vanaf Schiphol. - U heeft de keuze om op eigen gelegenheid naar Schiphol te reizen of op Rotterdam Airport gebruik te maken van speciale bussen die u rechtstreeks naar Schiphol brengen. - Komt u op eigen gelegenheid direct naar Schiphol dan dient u uiterlijk 2 uur voor vertrek bij de incheckbalies aanwezig te zijn. Echter gezien de te verwachten drukte (met name vroeg in de ochtend) raden wij u aan 3 uur voor vertrek op Schiphol aanwezig te zijn. - Voor passagiers die er de voorkeur aan geven via Rotterdam Airport per touringcar naar Schiphol te reizen worden vanaf 4 uur voor de geplande vertrektijd pendel bussen ingezet (standplaats voor de terminal). Het vertrek van de laatste bus is uiterlijk 2,5 uur voor de geplande vertrektijd. Passagiers dienen zich hier uiterlijk 15 minuten voor het vertrek van de laatste pendelbus te melden. Aan het gebruik van deze bus zijn geen kosten verbonden. Inchecken voor vluchten transavia.com - Als u op eigen gelegenheid komt kunt u op Schiphol inchecken in vertrekhal 3 balie rij 17, 18, 19 of 20 of gebruik maken van één van de 12 self-service check-in automaten ter hoogte van balierij 17. Online inchecken is ook mogelijk. - Indien u gebruik maakt van de gratis pendelbus wordt u op Schiphol direct voor vertrek hal 3 afgezet, zo dicht mogelijk bij de incheckbalies van transavia.com. Inchecken voor andere vluchten. - Raadpleeg voor meer informatie de website: www.rotterdam-airport.nl/baanrenovatie NIEUWS kracht (RBML). Per die datum wordt een nieuwe berekeningsmethodiek gebruikt, namelijk de Lden. Hiermee kunnen verschillende geluidsbronnen met elkaar vergeleken worden. Problemen in de huidige geluidszone 1. Het bestaande rekenmodel is ruim 40 jaar oud. Inmiddels is er veel veranderd in de luchtvaart. Vooral op technisch gebied hebben grote verbeteringen plaatsgevonden. Niet alleen zijn de vliegtuigen zelf ingrijpend veranderd, ook zijn de navigatietechnie- ken verbeterd en kan er veel nauwkeuriger gevlogen worden dan ruim 40 jaar geleden in het rekenmodel werd aangenomen. 2. Handhaving van de zone gebeurt aan de hand van werkelijke, dus feitelijk uitge voerde vliegpaden met behulp van radarbeelden. De zone werd echter berekend met behulp van theoretische vliegpaden. Gebleken is dat de theoretisch berekende zone niet overeenkomt met de werkelijkheid. De huidige vorm van de geluidscontour wordt dus langer en smaller, terwijl de feitelijke totale oppervlakte gelijk blijft. 3. Op 1 januari 2005 is het Marine-vliegkamp Valkenburg gesloten. Deze vliegbasis werd vaak gebruikt door regerings- en overheidsvluchten, waaronder bijvoorbeeld de kust wacht. Rotterdam Airport heeft sinds de sluiting van Valkenburg deze functies overge nomen. Op Rotterdam Airport vinden per maand nu ruim 100 overheidsvluchten plaats. Toen de geluidszone voor Rotterdam Airport in 2001 werd vastgesteld, was de voorge nomen sluiting van Valkenburg nog niet bekend; daar is toen dus ook geen rekening mee gehouden. De overheidsvluchten tellen nu echter wel mee in de geluidszone. Een complicatie is ook dat de overheidsvluchten niet onder de regels van slotcoördinatie vallen, waardoor Rotterdam Airport niet regulerend kan optreden. Bovendien worden veel van de vluchten buiten de gebruikelijke openstellingsuren uitgevoerd, waardoor deze extra zwaar meetellen voor de geluidszone. Om zo snel mogelijk tot een blijvende oplossing te komen van de problemen met de geluidszone heeft Rotterdam Airport een startnotitie Milieu Effect Rapportage (MER) bij de Ministeries van V&W en VROM inge diend die moet leiden tot wijziging van de aanwijzing met bijbehorende geluidszone. Meer details over de startnotitie MER en slotcoördinatie volgen in de komende edities. Rotterdam Airport BV Rotterdam Airportplein 60, 3045 AP Rotterdam Postbus 12025, 3004 GA Rotterdam info@rotterdam-airport.nl, www.rotterdam-airport.nl Rotterdam Airport In de maand oktober worden wederom bureninformatie avonden georganiseerd. Inmiddels hebben ruim 4.500 buren hun Rotterdam Airport bezocht. Vanaf 1 mei aanstaande, kunnen buren, wonende in Overschie, Schiebroek, Hillegers- berg. Gemeente Lansingerland, Schiedam, Vlaardingen en Maassluisreserveren voor de volgende data: Woensdag 1 oktober. Donderdag 2 oktober. Dinsdag 7 oktober. Donderdag 9 oktober. Maandag 13 oktober en Woensdag 15 oktober. Voor reserveringen verwijzen wij u naar de website: www.rotterdam-airport.nl/buren Beschikt u niet over internet, dan kunt u telefonisch reserveren tijdens kantooruren via: 010- 4463536 De geluidszone is een denkbeeldige geluidsgrens om de luchthaven en kan het beste vergeleken worden met een emmer. Alle landende en stijgende vluchten op Rotterdam Airport dragen door het daarbij veroorzaakte geluid bij tot het vullen van de emmer. Het soort vliegtuig, maar ook het tijdstip van de dag waarop wordt gevlogen, is bepa lend voor de grootte van de hoeveelheid geluid die in de emmer wordt gedaan. Als de emmer vol is, is de maximale capaciteit voor dat jaar bereikt. Voor de berekening van een geluidszone wordt gebruik gemaakt van een zeer gecom pliceerd rekenmodel, daterend uit de jaren zestig van de vorige eeuw, dat is ontworpen door professor Kosten. De uitwerking van het rekenmodel levert op de kaart een el lipsvormig figuur op rondom de start- en landingsbaan van de luchthaven: de geluids zone. De geluidszone is bovendien onder meer bepalend voor de aard en omvang van de bebouwing in de gebieden rondom de luchthaven. Zo mag in de directe nabijheid r van de luchthaven geen 'gevoelige' bebouwing zoals woningen plaatsvinden, waardoor wel veel groen en bijvoorbeeld sportvelden in de directe omgeving van de luchthaven mogelijk worden. Op 1 juli 2007 is de nieuwe wet en regelgeving voor luchthavens van GWK Travelex maakt onderdeel uit van de uitgebreide faciliteiten die Rotterdam Airport zijn reizigers biedt. Van zelfsprekend voor het wisselen van vreemde valuta, maar ook voor het versturen van geld naar het buiten land, het contant betalen van een rekening of het opnemen van geld bij de geldautomaat bent u aan het juiste - makkelijk bereikbare- adres. Ook buiten kantooruren. Vliegtuigen vertrekken namelijk ook niet alleen tijdens kantoor uren. Dus als u vlak voor vertrek nog vreemde valuta wilt aanschaffen, dan kan dat. GWK Travelex Rotterdam Airport heeft de meeste valuta's op voorraad. Wilt u 100% zeker zijn dat u het gewenste bedrag in de gewenste valuta aan de balie kunt krij gen, dan kunt u vanaf 3 maanden tot een aantal dagen voor vertrek een online be stelling doen via www.gwktravelex.nl. GWK Travelex zorgt er dan voor dat het geld voor u klaar ligt bij de vestiging. Informeert u ook eens naar onze 'Voordeel Valuta Pakketten', waarmee u-afhankelijk van het gewisselde bedrag-korting krijgt op uw aankoop. GWK Travelex is dé cash geld specialist. Daarom kan de consument naast vreemde va luta ook terecht voor Contante Betalingen: het betalen van rekeningen, acceptgiro's en betalingsherinneringen naar alle (post)bankrekeningen in Nederland, contant of met pin. Snel simpel en zeker. Net zo snel, simpel en zeker kunt u geld naar het buiten land versturen of vanuit het buitenland ontvangen met een money transfer. Dit gaat zonder tussenkomst van een bankrekening. Alle 'exportdienstverlening' op één adres, want ook auto-export kunt u via GWK Travelex regelen. Daarvoor werkt GWK Travelex al jaren samen met het bureau voor voertuigdocumentatie en -informatie (VWE). Naast deze ronduit complete dienstverlening voor consumenten profiteert ook het be drijfsleven van de expertise van GWK Travelex. Zeker binnen een dynamische omgeving als Rotterdam Airport. Bijvoorbeeld voor het afstorten of leveren van euro's en vreemde valuta's. Maar ook samenwerking op het gebied van Contante Betalingen en het (on line) bestellen van valuta's ten behoeve van klanten behoort tot de mogelijkheden. Voor meer informatie over GWK Travelex, onze dienstverlening of onze 50 vestigin gen, waaronder die op Rotterdam Airport, Rotterdam CS, de Beijerlandselaan en de Schiedamseweg, bezoekt u www.gwktravelex.nl. Rotterdam Airport hecht grote waarde aan het ondersteunen van goede doelen in de vorm van spon soring. In veel gevallen betreft het financiële, danwel andere wijze van steun aan organisaties in de omgeving van Rotterdam Airport die activiteiten en initiatieven ontplooien die het maatschappelijk belang en aan een breed publiek ten goede komen. Rotterdam Airport verstrekt zoveel mogelijk medewerking bij het inzamelen van donaties aan diverse nationale en internationale goede doelen. Zo komt het geld dat ingezameld wordt door middel van de collectezuilen op de luchthaven ten goede aan NOVIB, het Koningin Wilhelminafonds en UNICEF en heeft Rotterdam Airport met tal van luchthavenpartners een inzamelingsactie voor AMREF Flying Doctors mogelijk gemaakt. Bij sponsoring worden door Rotterdam Airport eventueel afspraken gemaakt over een tegenprestatie. De projecten die mogelijk in aanmerking komen voor sponsoring door Rotterdam Airport dienen te voldoen aan de volgende criteria: Het project of initiatief levert een positieve bijdrage aan het lokaal klimaat in maatschappelijk opzicht. Het project of initiatief komt ten goede aan een brede groep mensen. Inwoners van (deel)gemeentes in de directe nabijheid van de luchthaven (onze buren!) kunnen profiteren van (de voordelen van) het project of het initiatief. Zo heeft Rotterdam Airport, naast het sponsoren van diverse tennis-, hockey- en voetbalverenigingen een grote bijdrage geleverd aan "De Vensterbank van Schiebroek", georganiseerd door het Kunstfes tival Schiebroek. Tevens kunnen ieder jaar de Oranjeverenigingen in Overschie en Schiebroek een bij drage verwachten inzake de koninginnedagviering in beide deelgemeentes. Gezien de prettige samen werking met de organisatie van "Paradie Overschie" in 2007 is ook met de organisatie van "Rottepop" het grote nieuwe popfestival in Lansingerland komende zomer een sponsorovereenkomst gesloten. Rotterdam-Airport?" Stuur info@rotterdam-airpbrt.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 16