Even snuffelen aan het boerenleven Eerste finalisten zijn bekend Schiedams gezelschap maakt opera rond Laurentius Voorjaarskermis op het Bachplein druk bezocht In de kring voor Kenia; veiling voor nieuwe bieb Beestenboel maasstad Regio weekbladen woensdag 16 april 2008 - WX91 Midden Delflanddag; een kijkje in de keuken WATERWEG - Wie de groene achtertuin van de Randstad eens wil voelen, ruiken en beleven, kan dat zaterdag 19 april uitgebreid doen. Agrarische Natuurverenig- ing Vockestaert organiseert dan de Midden Delflanddag, een dag waar op verschil lende adresjes kan worden rondgesnuffeld. Boeren en alle organiserende deelne mers informeren bezoekers over dit unieke stukje groen met al haar cultuurhisto rische elementen. Op de Midden Delflanddag wordt om 11.00 uur aller eerst het recreatieseizoen officieel geopend door de burgemeester van Maas sluis en wethouder Rob- beregt van Vlaardingen op de Broekpolderweg 1, bij de familie Moerman. Drie gastvrije boeren laten ver volgen hun bedrijven zien: de familie Sonneveld in de Kortebuurt 15, de familie Moerman aan de Broekpol derweg 1 en de familie Van der Kooij aan de Broekpol derweg 3. Vanaf 12.00 uur en elk uur daarna start de polderwan deling onder begeleiding van de boer of een vogel wachter richting boerderij van de familie Moerman. Laarzen aan en de polder in. In het weiland tussen Kortebuurt 15 en 16 zijn om 11.30, 13.00 en 14.30 uur demonstraties schapen dri jven te zien met Border Col lies, terwijl kinderen bij de boerderij aan de Broekpol derweg 1 bijvoorbeeld zelf boter kunnen maken. Ook kan het leven in de sloot daar worden bekeken. Bij de familie Van der Kooij is een biologische streek producten- en infomarkt te vinden en kan een bezoek worden gebracht aan de melkrobot om te kunnen zien hoe een koe gemolken wordt. Ook zijn er demon straties in het natuurlijk houden en trainen van paarden vanaf 11.30 uur. Kinderen kunnen er ponyri jden, vanaf 12.00 uur. VLAARDINGEN - Kay is een Jack Russel reutje van 7 jaar oud. Of Kay met kinderen of kat ten overweg kan is onbe kend. Kay kan niet zo goed opschieten met andere hon den. Kay kan niet alleen zijn, want dan gaat hij janken. Hij is zindelijk en in huis ge draagt hij zich rustig. Kay is vriendelijk tegenover visite en is waaks bij de voordeur bel. Hij vind het geweldig om lekker met zijn baasje te spelen met bijvoorbeeld een flos, maar een deken is ook goed. Geeft u Kay een nieu we kans? Meer informatie over Kay en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van i2.30jot 16.00 uur, tel. 010-434 5335- Annefleur van den Berg uit Vlaardingen is één van de finalisten van het Vlaard- ingssongfestival. Foto: Ydee-Pics VLAARDINGEN - De eerste halve finale vond zondag 13 april plaats van het Vlaard- ings Songfestival waarin de mini's en tieners aan de beurt waren om te strijden voor een plaats in de grote finale. De presentatie was in handen van Bob van Rutten en de jury bestond uit zangeres Angelina, pre sentator/ entertainer Kevin Brouwer en zangeres Rita Young. Voor het eerst werd een voorronde van het Vlaard- ings Songfestival gehouden in het Valkenhof Theater. Voor de organisatie was dat even wennen, maar ie dereen was zeer te spreken over de mogelijkheden die dit theater biedt. Bij de mini's zien we Mirre Verweij uit Vlaardingen en Zoë Westervoorde uit Schiedam terug in de finale. In de categorie tienersong staan Annefleur van den Berg uit Vlaardingen, Mar- go Bleeker uit Hoevelaken, Sanne Schilder iiit Edam en Mente Romano Bruning uit Vlaardingen in de finale. Op zondag 20 april is de halve finale voor de vol wassenen eveneens in het Valkenhoftheater. Achttien deelnemers strijden in de halve finale om een door hun zo fel begeerde plaats in de finale van het Vlaard- ingssongfestival. Ook deze halve finale vindt plaats in het Valkenhof theater aan de Frank van Borselenstraat in Vlaardin gen. De grote finale vindt plaats op zondag 18 mei in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. „Vraag een willekeurige Rotterdammer op het plein voor de Laurenskerk maar eens wie Laurens was J" In samenwerking met de deelgemeente Hillegersberg - Schiebroek hebben we éen heel programma opgezet." De opera Laurentius ver telt het verhaal van de dich ter Wim die de opdracht krijgt een vers te maken over de heilige. Het verhaal wordt gezongen door ne gen solisten, waaronder de Schiedamse Annelies Prins. De première is dinsdag 22 april in de Rotterdamse Laurenskerk. „Zo is het idee van dominee Kuypers toch gerealiseerd." Kalkman is daar heel blij meé. Aandacht voor cultuurhistorische fig uren is volgens hem bittere noodzaak in een tijd dat de meeste mensen geen benul hebben van hun historische achtergrond. door Ted Konings SCHIEDAM Van Liduina naar Laurentius. Stichting In- torno Ensemble houdt het bij historische figuren die religieus aan de weg tim merden. Het gezelschap, met een sterk Schiedamse inbreng, zet de komende weken vier keer een nieuw spektakel neer waarin Lau rentius centraal staat. „Veel Schiedammers rek enden er op dat we dit jaar opnieuw met een stuk over Liduina zouden komen", vertelt Marco Kalkman, ar tistiek leider van het Intorno Ensemble. Vorig jaar zagen zo'n vijftienhonderd mensen het spektakel over de stad- sheilige in de Gorzenkerk. Een nieuwe uitvoering zit er dit jaar niet meer in. Daar voor ontbreekt het Kalkman simpelweg aan tijd. Bij tijd en wijle is Intorno Ensemble zelfs dag aan dag in de weer met artistieke producties, op het snijvlak van muziek, theater en edu catie. „Klassiek voor Koot- ers draait bijvoorbeeld heel goed", zegt Kalkman. Dat is een minifestival van één dag, waarin verschillende voorstellingen met klassieke muziek 'en workshops voor kinderen gecombineerd worden. Sinds een jaar is Kalkman ook bezig: met het stuk Lau- rentfu&.'Tot zijn eigen ver rassing. „Een paar jaar geleden al sprak dominee Kuypers van de Lauren skerk me aan, toen hij van Liduina had gehoord. 'Zo'n stuk willen wij ook', zei hij. 'Maar dan over Laurentius.' Dat sprak me op dat mo ment niet zo aan." Maar via een omweg kreeg Laurentius toch zijn eigen stuk, een op era zelfs. „In Hilligersberg wordt dit jaar herdacht dat zeshonderd jaar geleden Willem van Hildegeards- bergh voor het laatst op trad. Hij was een dichter, die kloosters en kastelen afging om zijn werk te laten horen. Maassluis Boekbeeld DOOR PETER DE JONG Het 25 jarig jubileum van de Historische Vereniging Maas sluis wordt ook gevierd met een jubileum uitgave van haar Historische schetsen. Onder de titel 'Zeven eeuwen Maas sluis' zijn meer dan 100 'momenten' van de Maassluise ge schiedenis in kleur afgebeeld. Stadsgezichten, vergezichten, portretten en topografische kaarten geven een overzicht van hoe Maassluis er uit zag, hoe het zich ontwikkelde en wie er daarbij de belangrijkste rollen speelden. Dat blijken dus zeker ook de vele verschillende kunstenaars die hun pen of penseel ter hand namen om hun indruk van het onder werp vast te leggen. Vaak met het soort 'romantisch' door kijkjes, zoals deze tegenwoordig in de steriele nieuwbouw wijken niet meer te vinden zijn, vaak met stadsbeelden die in meer of mindere mate nog herkenbaar zijn. Het overzicht is weliswaar geenzins compleet, want er bevinden zich nog veel meer van dergelijke afbeeldingen in het museum depot, maar 'Zeven eeuwen Maassluis' levert toch een aangenaam panorama van Maassluis op, dat dwars door tijd en locaties loopt. Daarbij geeft de kleine portrettengalerij de geschie denis op onderdelen ook een gezicht. Van Marnix van Al- legonde, de predikanten Resler, Fortuijn en monsieur van, Dalen tot Henk Steenkist, de eerste voorziter van de histo rische vereniging. Ook het 'namenbord' van de Nuts spaar bank telt hierin mee. De korte teksten bij de afbeeldingen geven een schat aan informatie. Opmerkelijk is dat er van de sleepvaart geen enkel gewag wordt gemaakt. Wel komt de visserijgeschiedenis in beeld, met het prachtige haring paneel van Pieter Aalbregze Schravesant als hoogtepunt. Het boekje dient ook als begeleidende catalogus voor de ju bileum tentoonstelling welke momenteel is ingericht in het Maassluise gemeentemuseum. 'Zeven eeuwen Maasluis' is verkrijgbaar bij boekhandel Koningshof en het gemeente museum. Prijs 4,50. LEZERSACTIE Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exem plaren van het boekje 'Zeven eeuwen Maassluis'. Om in aan merking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maas- stad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. SCHIEDAM - De kermis op het Bachplein werd druk bezocht. Bezoekers vermaakten zich in de botsauto's of de Breakdance. Vele euro's verdwenen in de automaten en de zoetekauwer kon terecht bij de snoepkramen. Foto: Bart Bos SCHIEDAM Basisschool De Kring heeft bijna de ge hele maand april een proj ect over Kenia. Woensdag 2 april werd de aftrap gegeven door het symbolisch hijsen van de vlaggen van Kenia en Nederland, op 23 april vin dt de afsluiting plaats met een veiling waarvan de op brengst bestemd is voor de bibliotheek van de Ngathini Primary School in Kenia. Op de veiling worden spullen verkocht die de kinderen ti jdens workshops hebben ge maakt. Het ministerie ver dubbelt de opbrengst.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17