in beeld 'Hij neemt altijd de tijd voor zijn patiënten' Week in, week uit (7) 'De overheid moet zich niet met koopzondag bemoeien' Wapenaar is 'Slagerij van het jaar' lezers Alina zakte uitgeblust in het busstoeltje. Praten over haar kinderloosheid vond ze altijd heel vermoeiend. Het liefste zweeg ze erover. Maar van middag had ze tegen Asha haar verdriet en twijfels geuit. Als zij en Frank echt geen kinderen konden krij gen, wat moest ze dan doen? Ze had altijd al moeder wil- 'Soms denk ik erover om er met een andere man vandoor te gaan' len worden. Een leven zon der kinderen en leek haar leeg en zinloos. Frank had nog zijn werk als fotograaf. Of beter gezegd, zijn pas sie. Maar zij was haar werk kwijt geraakt, toen ze uit Boekarest was vertrokken- Die klussen als datatypiste waren niet meer dan bezig heidstherapie. Wanneer ze werkeloos thuis zou zitten, zou de leegte alleen maar groter worden. 'Soms denk ik erover om er met een andere man van door te gaan. Gewoon om te kijken of het dan wel lukt om kinderen te krijgen', ver trouwde Alina aan Asha toe. Ze schrok zelf van haar woorden. Gelukkig had Asha haar niet veroordeeld. 'Meid, je moet je hart volgen. Als Frank jou niet kan geven wat je nodig hebt, dan moet je bij hem weggaan. Maar het is niet gezegd, dat het met een an der wel lukt. Dus denk goed na voordatje je schepen ach ter je verbrandt" Alina wilde helemaal niet bij Frank weg. Hij was intel ligent, geïnteresseerd, tikje moralistisch maar bovenal ontzettend lief voor haar. Ze hield wel van dat zorgzame. Zo waren lang niet alle Ne derlandse mannen had ze in de loop van de jaren gemerkt. Nederlandse mannen riepen vaak dat ze van een geëman cipeerde en zelfstandige vrouwen houden. Volgens haar slechts een excuus om niet galant en beschermend te hoeven zijn. Een goed voorbeeld was Evert. Altijd grapjes, altijd om aandacht vragen. Alina kon zich niet voorstellen dat hij Xenia zou verrassen door een uitgebreid romantisch diner voor haar te koken of dat hij haar zou masseren na een stressvolle dag bij de op ticien. Maar hij had wel twee jonge kinderen en was dus vrucht baar. Meteen toen ze dit dacht, haatte ze zichzelf. Uiteraard was er ook nog de mogelijkheid om een kind te adopteren. Ze had zich er nooit in willen verdiepen. Maar nu ze zelfs ging fan taseren over goede vrien den, werd het de hoogste tijd om te onderzoeken of dit bij haar zou passen. Dat zou ook haar relatie met Frank kun nen redden. Toen ze thuis was, besloot ze nog even een sms-je naar Asha te sturen: Thx 4 fijne gesprek. K ga gewoon kind adopteren beste oplossing. CU XXX Alina. Asha, die twee boodschap pentassen in haar hand had, voelde de telefoon trillen in haar kontzak. 'Tarik, kun jij even kijken? Een collegaatje zou me nog een berichtje sturen over mijn werktijden morgen.' Tarik las het binnengekomen bericht. 'Nou ja. Alina wil een kind adopteren. Weet Frank dat al?' IRENE VAN DEN BERG maasstad Waterweg weekbladen hmmbh woensdaa 16 april 2008 - WX92 De Gouden Lijst In deze rubriek zet een lezer van Maasstad Weekbladen iemand in het zonnetje. Deze week is dat huisarts Frlts Quispel. Al 25 jaar is huisarts Frits Quispel in Zevenkamp aan het werk. En het is niet zo maar een huisarts. Hij doet zijn werk tot grote tevre denheid van minimaal één van zijn patiënten, die hem graag via deze krant in het zonnetje wil zetten. Mevrouw Verhoeven woont zelf ook 25 jaar in Zeven kamp en was zijn eerste pa tiënte. De praktijk zat toen nog in een noodgebouwtje. Later zat de praktijk aan het Bergumermeer, waar ook dokter Verdonk werkte. Sinds eind 2005 werkt dok ter Quispel samen met deze huisarts en nog 3 anderen in het nieuwe Gezondheids centrum Charley Toorop in de wijk Nesselande. Vol gens haar verdient dok ter Quispel het om in het zonnetje gezet te worden, omdat hij een hele goede Huisarts Frits Quispel is ai 25 jaar huisarts in Zevenkamp. Reden genoeg om hem in het zonnetje zetten, meent zijn eerste patiënte mevrouw Verhoeven. Foto: Europress huisarts is. Mevrouw Ver hoeven: "Hij neemt de tijd voor zijn patiënten, is zeer 'to the point', zegt waar het op staat en stuurt je bij twij fel door naar een specialist. Ik ben niet iemand van veel woorden en als ik naar de huisarts ga, is er wel iets aan de hand. Hij neemt me dan altijd heel serieus. Als hij slecht nieuws heeft, geeft hij dat niet telefonisch door, maar komt persoon lijk langs." Dat heeft ze zelf ervaren bij haar man en haar dochter en ze vindt dit - zeker in deze tijd - heel erg fijn en een compliment waard. Ook toen Dr. Quis pel 20 jaar als huisarts in Zevenkamp werkzaam was, heeft mevrouw Verhoeven ervoor gezorgd dat er een berichtje met een foto in de krant kwam. Afgelopen dinsdag 1 april was er daarom bij Ge zondheidscentrum Char ley Toorop aan de Charley Tooropsingel 48 weer reden voor een feestje en hing de vlag uit. maasstad lezerspanel HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) - Wij gaan op zondag graag liaai ^1. tuin lenteklaar. Op~zö een nieuwe wasmachine ko pen gaat te ver. Maar de was draaien en in de tuin laten drogen niet. Als je plots door het waspoeder heen bent, biedt de zondagsopening een uitkomst. Voor allebei is wat te zeggen. LOUKY SCHELTEMA - Het is de gemeente om het toe te laten, niet de landelijke overheid. y- —"ie steden zouden winkels moeten nfeègiu^., met de verandering dat meer mensen meer gaan kopen via internet. En dat ze op rustige momenten in de week, zon dag, de producten die niet gewoon zijn willen bekijken en betasten. DIT VAN DER KNAAP (SCHIEDAM) - Laat het kabinet zich liever met de gouden handdruk ken en dat soort dingen be- Voor vele winKeiieia j_ koopzondagen wellicht extra inkomsten. En die gun ik ze van harte. NEL KRAMER FREHER (SCHIEDAM) - De koopzondagen moe ten bepaald worden door de winkeliers en fabrikanten, dat vind ik tenminste. Er zijn »«nnee mensen die op zon dag graag ue ...;uon vanwege hun werk. Doorde weeks zijn ze te druk. Slagerij Wapenaar uit viaa. slagerij van het jaar geworden. De competitie is bedoeld als een *»aii*„!*eeti- mulans voor de Nederlandse slagers. De titel wordt toege kend aan een slagerij met bijzondere kwaliteit. regio. Voorjaar*.btoe- foto naar waterweg® Voor deze rubriek zijn we op zoek naar de mooiste lentefoto's uit de men, vogels die een nestje bouwen, alies is welkom. Stuur uw ientefoto naar maasstad.nl. (Foto: Parkje achter Zwaluwen. Inzender: Paul Meuldljk) Nieuwe rubriek Binnenkort zal op deze pa gina een nieuwe rubriek ver schijnen, namelijk 'mijn ver zameling'. Wij zijn hiervoor op zoek naar mensen met een bijzondere, leuke ver zameling. Stuur een e-mail naar waterweg@maasstad. nl met een korte beschrij ving van uw verzameling en uw contactgegevens en mis schien krijgt uw collectie een plekje in onze krant. Koninginnedag In de editie voorafgaande aan Koninginnedag zal deze pagina in het teken staan van. Koninginnedag. Hiervoor zijn wij op zoek naar oude of recente foto's van het Ko- ninginnedagfeest. Wij zijn benieuwd op welke manier u uw Koninginnedag invult. water- weg(g)maasstaa.m.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19