journaal Musea profiteren Ierse zang en dans bij Celtic Rhythms Rotterdamse bands in Waterfront van «Urvallc vakanties Broadwayhit The World Goes 'Round ook in Nederland Het leven van Koningin Emma Girls In Hawaii in Rotown ROTTERDAM - De Rotterdam se Museumnacht heeft een gunstig effect op het bezoek aan musea en galeries later in het jaar. Dit blijkt uit een onlangs gehouden publieks onderzoek. Ondervraagde 'museumnachtgangers' zeg gen dat ze na de nacht met meer belangstelling volgen wat er in de musea en gale ries in Rotterdam gaande is. Dertig procent zegt meer museum- en galeriebezoe- ken te hebben afgelegd. Ook de kleinere musea en vooral de galeries profiteren van dit effect. Ook in ander opzicht is de Museumnacht succesvol. Eenderde van de bezoekers is nieuw in het museum en ruim tweederde in de gale rie. Van de meer dan 12.000 bezoekers die de nacht vorig jaar trok, bleek zo'n vijfen dertig procent nooit of hoog uit één keer per jaar naar een museum te gaan. De rest ging door het jaar heen twee keer of vaker naar het museum. Aan galeriebezoek doet tweeënzeventig procent nauwelijks tot nooit; achten twintig procent komt twee keer óf meer in een galerie. Er waren dit jaar 11.793 be zoekers die in totaal 71.167 bezoeken hebben afgelegd. Zij deden dit in de vieren veertig instellingen die hun deuren hadden geopend. Kort na de Rotterdamse Museumnacht 2007 en in juni en november werd on derzoek gedaan naar de ach tergronden en motieven van de bezoekers. Op grond van deze uitkomsten spreken de organisatoren van een door slaand succes. Het evene ment is vooral onder jonge ren populair. Vrijdag werden de winnaars van 'De Nieuwe Maan' be kend gemaakt. De prijs is in het leven geroepen door de organisatie van de Muse umnacht. Het Mariniersmu seum en galerie Atelier He renplaats ontvingen de waar- deringsprijs, een cheque ter waarde van 3.000 euro. De jongerenvariant van de Nieuwe Maan, 'Your Moon', was voor galerie Roodkapje. maasstad weekbladen woensdag 16 april 2008 - TX98 In Celtic Rhythms brengen Ierse artiesten de magie van Ierland tot leven, foto wim Lanser REGIO - Naast pubs heeft Ier land nog een ijzersterk ex portproduct. Sinds enkele jaren zijn de theatershows met traditionele Ierse zang, dans en muziek erg intrek. Binnenkort staat de show Celtic Rhythms in Schiedam en Vlaardingen. In Celtic Rhythms brengen Ierse artiesten de magie van Ierland tot leven. Ook deze voorstelling zit vol met mys tieke, romantische ballads en typisch Ierse folksongs. De hoofdrol is weggelegd voor West End-musicalster Peter Corry. Corry is een be kende ster in Nederland. Zo heeft hij geschitterd in onder andere The Magical Rythms of Ireland en Irish Night Peter Corry komt oorspron kelijk uit Belfast en beheerst als geen ander zowel het moderne als het klassieke repertoire. Hij trad in Ham burg op als Gulgiemo in Mo- zarts opera Cosi fan "Ritte en hij zong in ons eigen land de Figaro in Le Nozze di Figaro en Captain MacHeath in The Beggar's Opera van Gray. Maar ook het 'lichtere genre' is hem niet vreemd. Hij is ook vaak in musicals te be wonderen. Zo was Corry een gevierde Abanezer en King Rat in pantomimes en een formi dabele Javert in de West End-productie van Les Mi- sérables. Tot zijn lievelings- rollen behoren Billy Bigilow in de musical Carrousel en Lt. Cable in South Pacific. Zijn talent gaat van de grote musicals naar opera, rock, jazz en de melodieën van zijn geboorte eiland. In zijn geboorteland werd zijn muzikaliteit snel her kend, wat hem een eigen TV serie opleverde, The Pe ter Corry Show. Hij ontving vele internationale sterren in zijn programma. Hij heeft momenteel een eigen radio show op de BBC. Celtic Rhythms is op 22 april te zien in het Fortis Theater aan de Schie (010-2467467) en op 3 mei in de Stadsge hoorzaal (010-4340500) in Vlaardingen. ROTTERDAM - Na Koningin Sophie, Anna Paulow- na en Prinses Marianne brengt het duo 'Kars-Vor- stenbosch' in een nieuw toneelstuk een genuan ceerd beeld van de vrouw die haar roeping vond in het handhaven van ons koningshuis, met als uit gesproken karaktereigen schappen lef en doorzet tingsvermogen. Koningin Emma wordt veelal gezien als redster van het Oranjehuis, dat» aan het einde van de ne gentiende eeuw op een haar na was uitgestorven. Niet alleen zette ze ko ningin Wilhelmina op de wereld, ook stelde ze de troonopvolging veilig in de vrouwelijke lijn. Wat school er achter het Duitse prinsesje dat deze niet geringe taak op zich nam? En hoe zat het met de glimlach die ze 'als een kledingstuk' kon aantrek ken en weer afleggen? Dat ziet u in de voorstelling die op 8 mei in Theater Zuidplein wordt gespeelt? Kijk voor meer informatie op www.theaterzuidplein. nl. ROTTERDAM - Waterfront staat volgende week woensdag en donderdag in het teken van Rotterdamse bandjes. Op woensdag 23 april tre den Surface Noise op en Jel- lybread op. Surface Noise is een alternatieve indepen dent gitaarband uit Rotter dam wiens inspiratiebron nen soms duidelijk te horen zijn: Frank Black, Weezer, Guided By Voices en Pave ment. De band Jellybread is live een onneembare vesting. Met invloeden als Frank Zappa, de Beatles en John Frusciante zit het ook wel goed snor met dit sympa thiek gezelschap. Donderdag 24 april is het de beurt aan Solaire, The City Beautiful en AC Berk- heimer. Het zijn drie bands met uiteenlopende stijlen en invloeden uit de indierock het podium bezetten. Wat deze bands gemeen hebben is een intense, meeslepende sound waarbinnen een be langrijke rol is weggelegd voor psychedelische gitaar melodieën. Woensdag 23 april is de toegang 4 euro, donderdag 24 april is de entree 5 euro. De optredens vinden plaats in de kleine zaal van Wa- terFront. Kijk voor meer in- formtie op www.waterfront. nl. Tickets kunnen gekocht worden bij Tickets: Velvet, Plato en Sounds. ITALIË/TOSCANE 8/15-daagse autoreis v.a. E 11 p.p.!! Geniet van het prachtige Toscane tijdens uw verblijf in het 4-sterren Grand Hotel Ambasciatori gelegen op 200 meter van het centrum van Montecatini Terme. Op het dak van het hotel treft u een schitterend buitenzwembad! Aankomst: iedere zaterdag van 21 /6 t/m 25/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au167 HBiUyAMSflH Vertrouwd, verzorgd en voordelig TSJECHIË/REUZENGEBERGTE 8-daagse busreis v.a. €299 p.p.ü Boek nu voor deze busreis naar het schilderachtige Reuzengebergte met spectaculaire dagexcursies naar o.a. Polen en Praag. Een heerlijke zomerspecial voor een verrassende prijs! U verblijft in het gezellige Sporthotel Bohemia, gelegen in de plaats Rokytnice. Vertrek: 13/7 - 20/7 - 27/7 - 3/8 -10/8 -17/8 - 24/8 Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu114 CURACA0/X0NTIKI Pre Opening aanbieding nu v.a. €899 p.p.M Grijp deze kans en breng uw vakantie door in het bijzondere Van der Valk Kontiki Dive Beach Resort! Het resort ligt direct aan het strand en beschikt over prachtige tuinen en een zwembad in riviervorm. U verblijft in een sfeervol ingerichte kamer. Vertrek: iedere dinsdag en zaterdag vanaf mei Zie www.vandervalkvakanties.nl/vz103 Poor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of bel 0172 - 46 96 96 ROTTERDAM - De band Girls In Hawaii staat aanstaande za terdag 19 april in Rotown. Vier jaar nadat debuutplaat "From Here To Here' uit kwam, heeft deze Belgische band uit Wallonië zojuist haar tweede plaat 'Plan Your Escape' gereleased. De reden waarom het zo lang duurde? Heel veel touren over de hele wereld. Nu zijn ze dus terug met een nieuwe plaat wat weer vol dromerige nummers met gelaagde gitaarpartijen en catchy refreinen staat. Kaarten kosten 9 euro, kijk voor meer info op www.ro- town.nl. De voorstelling 'The World Goes 'Round' is zondag 20 april te zien in het oude Luxor Theater. ROTTERDAM - 'The World Goes 'Round' is een voorstelling vol humor en afwisseling. In een rap tempo komen bekende en minder beken de songs van de schrijvers Kander en Ebb voorbij. Bo vendien zorgt de spannende combinatie van de cast voor veel leuke verrassingen. Nummers als 'New York, New York', 'Money Money' en 'All That Jazz', wie kent ze niet. Op Broadway zijn al deze songs zogenaamde showstoppers. Voor zo'n lied wordt de show even stil ge legd om de cast het ovatio nele applaus in ontvangst te laten nemen. Vijf veelzijdige performers, Jon van Eerd, Tony Neef, El len Evers, Mylène d'Anjou en Laura Vlasblom, schitte rende in de vocale arrange menten. Verder maakt een live orkest en een vindingrij ke staging The World Goes 'Round tot een heerlijke the ateravond. De liedjes zijn allemaal ge: schreven door het Ameri kaanse songwriterduo John Kander en Fred Ebb. Deze namen zijn niet bij iedereen bekend, maar de musicals en artiesten waar de twee muziek voor maakten klin ken bekender in de oren. Sa men maakten zij vele jazzy Broadway songs en bekende stukken als Cabaret, Chica go, Kiss of the Spiderwoman en New York, New York. De voorstelling is zondag ao april om 16.00 uur te zien in het oude Luxor Theater.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27