a Ron Abel verlaat Tweede Kamer na hectische periode Internationaal Kinderfeest 'Verleden is een stuk identiteit' Visspecialist R. Bijl I I OH maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 0104004453 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Accountmanagement T. v. Nieuwenhuijzen, tel. 0629 597654 R. v.d. Heijden, tel. 0653 362793 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 0104004490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Opgelucht, maar niet geslagen Hij heeft er maar anderhalf jaar gezeten. Waarvan ook nog een jaar in de ziektewet. Overspannen, burn-out of ingestort? Hij ontkent heftig maar zijn lichaamstaal zegt iets anders. Ron Abel vertelt dat hij weer langzaam 'bij de mensen' komt. Zijn avontuur in de Tweede Kamer is afgelopen; het is nu weer 'back to normal' in Schiedam. Het leek een droomkans. Zo uit het niets. Ron Abel (57) werd gevraagd als Tweede Kamerlid voor de SR Door de grote verkiezingsoverwin ning van maart 2006 werd hij gekozen op de 12e plek. Daarvoor was de Schiedam mer 25 jaar directeur van basisschool De Peperklip. Een typisch grote stads school in Schiedam-Oost. Ron Abel werd als 'man uit de praktijk' gepresenteerd en die hadden ze er bij de SP graag bij. Pennenlikkers en cijferaars zat, Abel werd snel partijlid gemaakt. Stukgelopen op de bureau cratie? Den Haag viel te gen, geeft hij toe. Letterlijk een doolhof met gangen, vergaderzalen, waar hij zelf symbolisch achteraan de gang zat, in een veredelde bezemkast. Waar moest hij beginnen? Elke dag verloopt anders. Onverwacht en hec tisch. Spoeddebatten, stem mingen, overleg. „Je wist nooit hoe laat je naar huis kon." Hij voelde zich er niet senang vooral omdat hij van samenwerking en gezellig heid houdt. Zijn aandacht- gebied in de kamerfractie 'basisonderwijs en integra tie' werd al snel versmald tot alleen basisonderwijs. Mentor Jan Marijnissen werd ziek. Hij moest zich zelf redden. Hij redde het niet vooral ook door privé omstandigheden. In die pe riode overleden vijf mensen uit zijn omgeving. Dat hakte erin. Ron Abel wil geen zielig ver: haal want hij kreeg dé kans en probeerde het. Hij wil ze ker niet katten op de SP en blijft ook lid van de partij. Per 1 mei gaat hij weer terug naar zijn oude liefde 'het ba sisonderwijs'. Hij wordt di recteur van OBS De Gorzen. Weer een school met veel al lochtone kinderen. woensdag 16 april 2008 - XQ82 In de oude Sint Jozefschool aan de Stadhouderslaan heeft Kinderopvang Mundo een BSO geopend. De kinderen van de Sint Jozef- en Sint Janschool worden hier voor- en na schooltijd opgevangen. Al voordat de nieuwe locatie geopend werd, zat ie al vol. Af gelopen vrijdag werd BSO Sint Jozef officieel geopend en kon iedereen op zijn gemak rondkijken. Om aan de vraag naar BSO te blijven voldoen ligt er momenteel nog een verzoek van Mundo bij de gemeente voor het plaatsen van een Kindercaravan aan de Maasboulevard. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - SWS Kinderwerk en TOS organiseren woens dag 23 april een Internatio naal Kinderfeest. Alle kinderen zijn deze dag welkom in Wijkcentrum Dreesplein, waar zij deel kunnen nemen aan activitei ten als eendjes hengelen en vliegers maken. Kaartjes kosten vijftig cent en zijn verkrijgbaar aan de balie van het Wijkcentrum of tijdens de kinderclubs. Om 13.00 uur is de offici ële opening van het feest en daarna zijn de activiteiten te bezoeken. Zo kunnen kinderen deelne men aan een speurtocht, is er een luchtkussen, kan er geschminkt worden en is er een theatervoorstelling. 'Hoe vrij ben je als je in vrijheid leeft?' door Jacky van Buuren er nu gebeurt? Gebakken poon 500 gram Scampi in Looksalade 100 gram Zalmlasagne 250 gram Surimi garnalen 25 in Spaanse marinade 500gram O» De gehele week: gebakken bokking! Visspecialist R. Bijl BroersveM,113B 010-4268710 Actieprijs Leolux Paian van 3120,- nu voor€ 2345,- ln jeugdtheater De Teerstoof werd afgelopen weekend de voorstelling 'Dag Monster' ge speeld door leerlingen van de jeugdtheaterschool. Een stuk van Pauline Mol naar het sprookje van Belle en het Beest. Een toneelstukje op rijm met een, volgens kenners, betoverend mooie tekst. Komend weekend de premiere van 'De Mythe van de Draak'. Het Waaigat Woonwarenhuis Markt 57 - Vlaardingen www.waaigatwonen.nl Een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog, binnenkort te zien bij de Historische Vereniging Schiedam. Bestuurslid en historicus Wim Schelberg legt uit waarom er aan dacht wordt besteed aan de geschiedenis van Schiedam en aan een oorlog die meer dan een halve eeuw geleden plaatsvond. Waarom staat die molen er eigenlijk nog? Of zo'n oude ruïne achter het theater in het centrum? Kunnen we daar niet beter nieuwbouw neerzetten? Deze grote betonnen ring die uit het achterland is gehaald is volgens een lezer een res tant van WO II. Het is volgens zeggen een schuilkelder-ele ment. Foto: Roger van der Kraan „Zij zijn een bewijs van wat er in het verleden gebeurd is," zegt Wim Schelberg (37), historicus en opgegroeid in Schiedam. „Aan nog be staande gebouwen kun je zien waar je vandaan komt, hoe het vroeger was. Daarom moeten we er zuinig op zijn. Het is een stuk identiteit. Een deel van jezelf en een deel van anderen, waar je je bij aansluit. Het is iets wat men sen bindt. In deze tijd moeten we ma nieren verzinnen om identi teiten aan elkaar te schake len. Dat kun je bijvoorbeeld doen door te praten over vroeger en nu. Je signaleert iets en daar moet je iets mee doen. Samen." Een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog? Kun je niet beter kijken naar wat „Het is belangrijk om meer te weten van die periode, 1940- 1945. Daar wordt nog steeds veel -over gepraat, door oud en jong. Mensen vergelijken oorlogen van nu met die van vroeger. Het is een goed voorbeeld van, verschrikkelijke dingen die kunnen gebeuren als je niet oplet. Hoe hebben we dat kunnen laten gebeuren? Is dat ongeïnteresseerdheid of intolerantie ten aanzien van andersdenkenden? Kijk je de andere kant op of doe je er iets aan? Hoe vrij hen je als je in vrijheid leeft? Daar moeten we over na denken en over praten. Op scholen en in de maatschap pij. Een goede aanleiding om eens een bezoek te brengen aan de Historische Vereni ging Schiedam." Vanaf de opening op 19 april tot en met halverwege juli or ganiseert de Historische Ver eniging Schiedam, Broers- vest 140, een tentoonstelling over de Tweede Wereldoor log. In de expositie wordt aan dacht besteed aan diverse Schiedamse, maar ook lan delijke gebeurtenissen tij dens de oorlog. Bij de tentoonstelling wordt ook een boekverkoop georga niseerd. Het bezoekerscentrum is elke zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur geopend. De toe gang is gratis.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3