Nieuw evenement Schiedam Speelt...! Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert Wijkoverleg Schiedam Kethel Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Wijkoverleg Schiedam Zuid Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Met muziek, zang, dans en toneel gemeente Schiedam -i£Z Schiedam telt ruim twintig gezel schappen op het gebied van muziek, zang, dans en toneel. Op zaterdag 19 april vertonen zij gezamenlijk hun kunsten tijdens de eerste editie van Schiedam Speelt....' Drumfan fare wordt afgewisseld met toneel, gospel staat naast ballet en meezin gers worden gevolgd door jazz. Ver deeld over drie podia in het centrum van de stad staan op deze dag bijna 800 Schiedammers op de planken. Nog nooit werkten zoveel Schiedam- se verenigingen samen aan één cultu reel evenement, waarbinnen muziek, zang, dans en toneel centraal staan. Schiedam Speelt...! is een presentatie van alle amateurkunst op muziek- en toneelgebied. De organisatie is vol ledig in handen van vrijwilligers en biedt vele amateurs de mogelijkheid om voor een groot publiek op te treden. Al maanden zijn de verschil lende verenigingen en collectieven aan het repeteren om een indrukwek kende performance neer te zetten. De energie en het enthousiasme van al deze mensen zal op 19 april van de podia spatten. Winkelend en wandelend genieten Belangrijk kenmerk van Schiedam Speelt...! is de grote diversiteit aan optredens. Aan het evenement wordt meegewerkt door koren, muziekver enigingen, drumfanfares, een gospel band, jeugdtheaterkoren, toneelgezel schappen en popbands. Het publiek kan al winkelend en wandelend ge nieten van het talent dat de Schie- damse verenigingen te bieden heb ben. Een kennismaking die hopelijk inspirerend werkt en de interesse en beoefening in amateurkunst stimu leert. De eerste editie van dit nieuwe eve nement in Schiedam begint om 13.00 uur. De drie podia staan op het Land van Belofte, de Lange Kerkstraat en de Grote Markt. Maar ook in de straten van de historische binnenstad zullen optredens verzorgd worden. Op de Grote Markt wordt rond 23.00 uur de dag muzikaal afgesloten. Schiedam Speelt...! zaterdag 19 april 2008 13.00 - 23.00 uur drie podia Land van Belofte, Lange Kerkstraat en Grote Markt toegang gratis De vergadering vindt plaats op 22 april a.s. om 19.30 uur in het Stadskantoor van Schiedam. Naast de onderzoeken die zich in de afrondende fase bevinden, zoals het onderzoek verkeersveiligheid rondom scholen en het onderwijsach terstandenbeleid, zal de commissie zich buigen over nieuw te starten onderzoeken. Dit betreft de quick scan reïntegratiebeleid en revitalise ring van de binnenstad. Een volledige agenda is op de site van de gemeente Vlaardingen en/of gemeente Schie dam in te zien. Wilt u meer informatie of wellicht de vergadering bijwonen? Bel of mail met de secretaris van de Reken kamercommissie, te bereiken onder telefoonnummer 010-2465336 of j .pegtel schiedam.nl. Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 21 april 2008 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: Presentatie Licht Blauwe Briga de, stand van zaken onderwerpen die spelen in de wijk, het verslag van de vorige vergadering, kre dietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Bob by Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergade ring kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkont wikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Nieuw land zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 22 april 2008 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: Stand van zaken onderwerpen die spelen in de wijk, het verslag van de vorige vergadering, kre- dietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. D. Kunst, Tel. 010-2191031 of e-mail: d.kunst® schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergade ring kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkont wikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 21 april 2008 Locatie: Bewoners Ver. Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt: terugkoppeling Verkeer en Vervoer Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, dhr. Hüseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergade ring kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkont wikkeling: telefoon 010-2191023. Vrijmarkten tijdens Koninginnedag Het gemeentebestuur van Schiedam maakt het volgende bekend. Vrijmarkt in Kethel en Centrum tijdens Koninginnedag Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Ko ninginnedag op woensdag 30 april 2008 in de omgeving van de dorpskern van Kethel en in Schiedam Centrum vrijmarktactiviteiten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaat selijke Verordening Schiedam 2005, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid door de vin gers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voorschriften in acht genomen moeten worden: 1vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan: - in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wilhelmina te Schiedam Oranje-activiteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de volgende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dokter Sauerstraat, de Meeuwensingel, de Kerklaan, de Abel Tas manstraat, de Olivier van Noortstraat, de Comelis Houtmanstraat, de Kerkweg en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereni ging een vergunning is verleend; - in het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkelcentrum zal zelfs worden afgesloten tussen 29 april 2008, 22.00 uur en 30 april 2008, 07.00 uur. - in de winkelcentra de Nieuwe Passage en ABC; - Grote Markt en Hoogstraat; 2. vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de vol gende wegen: Kethel Laan van Spaland (op de trottoirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, De Biepad, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oostzijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; Schiedam Centrum: Broersveld, Land van Belofte en de Lange Kerkstraat (op de trottoirs); 3. toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrijven etc. dienen vrij gehouden te worden. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije door- rijbreedte van minimaal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverleningsdiensten; 4. niet vergunde commerciële activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde verenigingsactiviteiten, zullen niet worden ge- 5. de vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvinden op 30 april 2007 doch dienen die dag om 17.00 uur beëindigd te zijn; 6. de aanwijzingen van politie-, brandweer,- en gemeenteambtenaren dienen onverwijld te worden opgevolgd. Verder zal het gemeentebestuur met betrekking tot de vrijmarktactiviteiten in Kethel tijdelijke verkeersmaatregelen treffen, waaronder parkeerverboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerterreintjes bij de winkels aan de Schie damseweg 41a t/m 41h. In verband met te verwachten drukte is de parkeer gelegenheid schaars. Bezoekers wordt aangeraden gebruik te maken van het openbaar vervoer (tramlijn 21 en 23 of buslijn 51) In Schiedam Centrum zal een inrijverbod gelden voor de Broersveld van woensdag 30 april 07.00 tot 17.00 uur. Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veiligheid in het geding is, kan handhavend worden opgetreden, hetgeen verwijdering van stoiïen en goederen (bestuurs dwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandigheden en/of (inter-)nationale gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter beoor deling van de burgemeester, de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beëindigd. Daar wordt echter niet van uitgegaan en daarom wenst het gemeentebestuur de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkt een feestelijke Koninginnedag. Op de website www.schiedam.nl kunt u de plattegrond van het vrijmarkt- gebied bekijken. Het gemeentebestuur van Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4