Tijdelijk verkeers maatregelen De gemeenteraad gemeente Schiedam Op donderdag 17 april 2008 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleida- zaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B-stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie unaniem heeft ingestemd en waarover in principe geen discussie meer plaatsvindt; de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamerstukken). B-stuk ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstem ming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('histo rische beslissingen'). Na behandeling in de commissievergaderingen zijn de volgende punten als A-stukken op de raadsagenda geplaatst: Jaarplannen 2008 Politie Rotterdam-Rijnmond Regionale visie mantelzorgondersteuning Nieuwe Waterweg Noord Evaluatie individuele verstrekkingen en wijzigings voorstellen Maatschappelijke Ondersteuning Begrotingen 2008 Stichtingen openbaar onderwijs Nota peuterspeelzaalwerk Wijziging Legesverordening 2008 Beleidsnota Monumenten 2008-2012 Naar aanleiding van de vergaderingen van de commissie Samenleving en Bestuur van 7 en 9 april 2008 zijn onder andere de volgende onderwerpen als B-stukken op de raadsagenda geplaatst: Commissie Samenleving en Bestuur 7 april 2008 Notitie Van subsidie verstrekken naar regiegemeente De notitie geeft inzage in de relatie die bestaat tussen 'regie gemeente en subsidie verstrekken'. Het subsidiestelsel van de gemeente Schiedam staat in principe open voor iedereen, niet alleen voor Schiedammers. Het college is ontvankelijk voor ideeën, suggesties, concrete projecten en activiteiten die kunnen bijdragen aan een levendige en welvarende stad in de breedste betekenis Van het woord. Burgemeester Ver ver heeft toegezegd de suggestie van de heer Gilsing van de PvdA om een extra moment van aanvraag voor een subsidie in te bouwen en daarbij een termijn van 8 weken in acht te nemen, te bezien. Zo nodig wordt het voorstel aangepast. Tijdens de raadsvergadering zal de suggestie van de heer Gilsing aan de orde zal komen. Ontwikkeling integraal actieplan alcohol en aanwijzing van een non alcoholzone voor de bebouwde kom De vertegenwoordigers van de fracties van de PvdA en de SP kunnen zich niet in de voorstellen vinden. De heer Stam van de PvdA heeft advies ingewonnen bij de Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNG). De VNG stelt dat het gehele gebied van de bebouwde kom alleen tot non alcoholzone kan worden aangewezen als daar de openbare orde permanent in gevaar is. De heer Stam geeft de voorkeur aan andere oplos singen voor de overlast die het gevolg is van het alcoholge bruik. De heer Tolsma van de SP geeft even eens aan, dat het aanwij zen van een non alcohol zone voor de bebouwde kom niet mogelijk is. Hij is van mening, dat alle overlast moet worden te gengegaan. De overige fracties kunnen zich wel vinden in de voorstellen. Hiermee wordt een handvat gegeven om de overlast terug te dringen. Tijdens de raadsvergadering zal over dit onderwerp verder worden gediscussieerd. Verder is tijdens deze commissievergadering aan de orde gekomen: Inspreker De heer Van Erven heeft ingesproken namens de Fietsersbond en aandacht gevraagd voor fietsdiefstal. Jaarlijks worden in Nederland 800.000 fietsen gestolen. Elke twee minuten één. In 2004 werden in Schiedam 3100 fietsen gestolen. In de voorgaande jaren hebben gemeente en politie op bescheiden schaal actie ondernomen tegen fietsdiefstal. Het aantal fiets diefstallen in Schiedam neemt af maar minder dan in andere gemeenten. Hij pleit voor deelname door Schiedam aan de Algemene Fiets Afhandel Centrale. De Fietsersbond heeft de verwachting, dat dit project een gunstige invloed heeft op de aangiftebereidheid Beleidsplan veiligheid 2008-2011 Diverse fracties hebben gereageerd op het beleidsplan veilig heid 2008-2011. De heer Gloudi van GroenLinks heeft verwezen naar diverse initiatieven in de regio, die de moeite waard zijn, zoals de projecten Watch Out in Vlaardingen, Stadsmarinier jongeren in Rotterdam en inzet jongerenmentoraat/straathoekwerkers in de Groepsaanpak Rotterdam. Jeugdproblematiek is breder dan overlastgevende jongeren. De heer Gilsing van de PvdA heeft aangegeven, dat dit be leidsplan uitgaat van handhaving en toezicht. Preventie wordt onderbelicht. Met betrekking tot jongerenoverlast worden elders methoden ontwikkeld, waar goede resultaten mee te bereiken zijn. De PvdA pleit voor een afzonderlijk integraal actieplan jeugd en veiligheid, waarin dit soort punten in sa menhang worden bezien. Met repressie alleen lukt het niet. Ook andere fracties hebben aandacht gevraagd voor diverse onderwerpen, zoals cameratoezicht in het Prinses Beatrix- park, huiselijk geweld, aanwezigheid van buurtagenten, overlast overbewoning. Burgemeester Verver heeft aangegeven, dat voor alle wijken recent een veiligheidsbijeenkomst is georganiseerd. In dit beleidsplan kunnen niet alle aspecten van veiligheid worden opgenomen. Slechts een klein deel van de jongeren veroorzaakt overlast. Gekozen wordt voor een brede aanpak om de problemen beheersbaar te maken. Op centraal niveau worden afspraken gemaakt over de politiesterkte. Voor uitbreiding van de Licht Blauwe Brigade worden op plaatselijk niveau afspraken ge maakt en financiële middelen beschikbaar gesteld. Commissie Samenleving en Bestuur 9 april 2008 Alle raadsvoorstellen zijn tijdens deze commissievergadering tot A-stuk bestempeld. Verder is tijdens deze commissieverga dering aan de orde gekomen: Insprekers De commissie heeft enkele insprekers mogen begroeten. Over een maatschappelijk stageproject van de Stichting Ei gen werk, maar ook een tweetal jongeren die de commissie enthousiast kregen over het oprichten van een huiskamerpro ject. Dit zal zeker een vervolg krijgen. Aanvalsplan laaggeletterdheid 2008-2010 gemeente Schiedam Diverse commissieleden hebben hun mening gegeven over deze nota. Veel sprekers vinden dat het ambitieniveau hoger zou mogen. Aandachtspunt is het bereiken van de deelne mers. Je moet op zoek gaan naar de mensen voor wie het aanvalsplan is bedoeld en niet wachten of ze uit zich zelf zullen komen. Mevrouw De Groot (AOV) wijst erop dat niet alleen jongeren laaggeletterd zijn. Verschillende sprekers be nadrukken het belang van goede samenwerking met bedrij ven. Wethouder Daskalakis heeft kennisgenomen van alle opmerkingen en zal de commissieleden nader informeren over een aantal aspecten waaronder de vermelde aantallen. Skatenight Schiedam Voor een te organiseren Skatenight Schiedam is tijdens het spreekrecht van de raadsvergadering van 20 maart 2008 een plan ingediend. Alle fracties staan positief tegenover het idee. De gevolgde werkwijze voor het indienen van het plan verdient echter niet de schoonheidsprijs. Wethouder Daskalakis heeft ook gemeld dat het college het voorstel een warm hart toedraagt. Het college gaat aan de slag om te onderzoeken op welke wijze het evenement kan worden gerealiseerd. Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer van 8 april 2008 zijn onder andere de volgende onderwerpen als B-stukken op de raadsagenda geplaatst: Volkshuisvestingplan 2008-2011 Een van de belangrijkste doelen in het plan is het behoud van voldoende bereikbare (betaalbare) woningen in Schiedam. De VVD en Leefbaar Schiedam vinden dat er al te veel goed kope woningen zijn in onze gemeente. Alle fracties vinden dat er meer variatie in soorten woningen moet komen. Aanpassing Nota Architectuur en Welstand 2004 De binnenstad moet een beter aanzien krijgen. Daarom zijn er regels hoe moet worden omgegaan met gevels en puien, luifels, zonweringen en andere zaken die met name in het winkelgebied in het oog vallen. Het college stelt voor om deze regels nu ook vast te leggen in de Nota Architectuur en Welstand uit 2004. Diverse fracties wijzen er op dat de regels het de ondernemers niet onnodig moeilijk moeten maken. Maar ook ondernemers hebben belang bij een mooie binnenstad. Meerdere commissieleden hebben geconstateerd dat het beleid al merkbaar effecten heeft in de binnenstad. Verder is tijdens deze commissievergadering aan de orde gekomen: Onderzoek Kerkweg D66 en GroenLinks De verkeerssituatie op de Kerkweg is gevaarlijk, daar zijn alle partijen het over eens. Er moet iets gebeuren, zo stellen D66 en GroenLinks. Deze fracties hebben de bewoners uit de omgeving Kerkweg gevraagd of zij voor een (gedeelte lijke) afsluiting voelen. Hoewel daarover verschillend wordt gedacht, staat voor iedereen voorop dat het vooral voor fietsers en wandelaars onveilig is op de Kerkweg. Wethouder Haan zegt toe maatregelen te gaan nemen. Een gehele afslui ting zit er echter niet in. Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (bespreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aanvang van de vergadering bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788. In de weken 19 t/m 26 zal er een gefaseerde reconstructie plaatsvinden van de Slimme Watering tussen de Stockholm en De Velden ter hoogte van het in aanbouw zijnde appartemen tencomplex Krona. Hierbij zal het doorgaande fiets-, voet- en autoverkeer ter plaatse worden omgeleid. Tevens zullen in de weken 17,18 en 27 werkzaamheden plaats vinden ter plaatje van deze reconstructie in verband met de te nemen verkeersmaatregelen. Het doorgaande verkeer zal hierbij minimale hinder ondervinden. Verleende Evenementenvergunningen Konginnedag 2008 Het gemeentebestuur van Schiedam heeft een aantal vergun ningen/ontheffingen voor het organiseren van activiteiten in het kader van Koninginnedag 30 april 2008. Het betreft: Oude dorpskern van Kethel: activiteiten door de Oranje vereniging "Wilhelmina" waaronder feestmarkt, feesttent met muziek, lampionoptocht en vuurwerk Gerrit Verboonstraat 23, tent met muziek op terras café de Unie; Vanaf 16 april t/m 21 mei 2008 liggen afschriften van de ver leende vergunningen/ontheffingen ter inzage bij het Gemeente lijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de afzonderlijke vergunning/ontheffing een be zwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post bus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daar voor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6