in beeld Wij wensen juf Mirjam veel plezier in Schiedam Week in, week uit (8) wm PB 'De gemeente moet asbakken plaatsen ter voorkoming van een peukentapijt' HP- Fietser: Eerste prijs onverdiend! lezers maasstad Waterweg weekbladen woensdag 23 april 2006-WX92 BESTE REDACTIE VAN MAASSTAD, Mijn naam is Sheila, doch ter van Sabah. En de jon gens op school hebben me verteld dat u een stukje over mij geschreven heeft. Een gemeen stukje. Ze zeggen dat ik drugs heb gebruikt en ben opgepakt. Er is allemaal niets van waar. Hoe komt u 'Ik zie alleen maar brave, burgelijke verhaaltjes over een paar getrouwde stellen' erbij? Welke idioot heeft dat verzonnen? Ja, ik word af en toe gepest. Dat hoort er bij. Maar ik ben echt niet op mijn mondje gevallen en ze krijgen het van mij dubbel en dwars terug. Drugs! Amme- hoela. Sabah zegt dat ik me niet moet opwinden. Doet zij ook niet. In het stukje wordt alles uitgelegd, maar dat le zen die etters niet. Die zien een naam en het woordje speed en klaar is kees. De conclusie is getrokken. Shei la is aan de drugs. Maar ik weet wel wie erach ter zit. Jullie verslaggever is er mooi ingetuind. Dacht hij eens iets spannends te heb ben, blijkt hij gewoon klets praatjes te hebben opge schreven van een rancuneus wit jochie dat zijn zin niet krijgt. Jongens, een scoop. Een zeperd zal hij bedoelen. Trouwens, nu ik toch bezig ben, ik dacht dat in die sto ry van jullie pittige verhalen zouden worden geschreven over allerlei bewoners van de Lambertusstraat en dat die bewoners zelf ook aan het woord zouden komen. Tot nu toe zie ik dat niet. Ik zie alleen maar brave burgelijke verhaaltjes over een paar ge trouwde stellen. Niks geen romantische afspraakjes of verliefdheden die niet mo gen. En dat is toch waar het in dit soort series om gaat? Of ben ik nu een domme al lochtoon? Ik dacht het niet. Alleen al bij mij op school gebeuren spannender din gen dan waar jullie tot nu toe over geschreven hebben. Af spraakjes tussen leerlingen, verhoudingen tussen docen ten. En ik ken ook wel een paar jongens die daar heel sappig over kunnen vertellen in snel Nederlands. En dan heb ik het nog niet eens over de maandelijkse feesten die georganiseerd worden. Daar kun je echt helemaal uit je dak gaan. Kortom, niet zo braaf. Waar blijft die feeks van een schoonmoeder van Alina of die bruut van een minnaar van Xenia? Ze gaat echt niet alleen maar kof fiedrinken in de stad. Maar ik heb beloofd mijn mond te houden. Trouwens, wisten jullie dat Frank nog ergens een bui tenechtelijke dochter heeft? Ik heb het uit zeer betrouw bare bron, maar dat moet je niet verder vertellen, dat is zo zielig voor Asha. Kortom, lieve redactie van de Maasstad, het leven is vrese lijk spannend, veel spannen der dan de beste schrijver kan verzinnen, maar je moet het weten te vinden. Ik hoop, beste redactie, dat u het mij niet kwalijk neemt dat ik u eens laat weten hoe ik dit alles ervaar. MET VRIENDELIJKE GROET, SHEILA De Gouden Lijst In de rubriek De Gouden Lijst wordt iemand in het zonnetje gezet. Deze week Juf Mirjam Westenberg. Ook iemand opgeven? Stuur een e-mail naar waterweg@maasstad.nl SPIJKENISSE/SCHIEDAM - Met pijn in het hart neemt open bare basisschool Jan Cam- pert in Spijkenisse na vijf tien jaar afscheid van Mir jam Westenberg. Per 1 mei 2008 wordt zij namelijk di recteur op de openbare ba sisschool de Troubadour in Schiedam. Juf Mirjam startte vijftien jaar geleden als leerkracht in groep 5 aan de Gerani umstraat en heeft daarna vele jaren op bijzondere wij ze in de kleutergroepen les gegeven. De laatste vijf jaar heeft juf Mirjam als intern begeleider gewerkt. „Ze begeleidt kinderen met problemen in de onderbouw en stelt dan een plan op voor extra begeleiding. Ze is een hele warme vrouw, die je meteen op je gemak stelt en open staat voor vragen", vertelt Anneke Harreman, „Ze is een hele warme vrouw, die je meteen op je gemak stelt", vertelt Anneke Har reman. „Juf Mirjam, bedankt voor alles!" OR-lid van de school. Het laatste jaar was Mirjam ook plaatsvervangend di recteur. „Als ik ergens mee zat, ging ik liever naar Mir jam dan naar de directeur", vertelt Anneke. Kinderen, ouders en col lega's zullen haar dan ook zeker gaan missen, ver wacht Anneke. „Maar wij mogen niet egoïstisch zijn. Na ruim 15 jaar gewerkt te hebben in Spijkenisse, mag de gemeente Schiedam van haar kwaliteiten gaan ge nieten. Namens collega's en OR-leden wens ik haar veel plezier in haar nieuwe baan. Juf Mirjam, bedankt voor alles!" Op donderdag 24 april neemt juf Mirjam in de klassen afscheid. Van 15.30 tot 17.00 uur kun nen leerlingen, oud-leerlin gen, ouders en andere be langstellenden op de Slau- erhoffstraat afscheid van haar nemen. 's Avonds doen de collega's en oud-collega's dat tijdens een feest-avond op school. Kitty Schulz uit Vlaardinqen nam haar mooiste Lentefoto op 9 april aan de Kralinqse Plas in Rotterdam. Stuur uw mooiste lentefoto naar waterweq@maasstad.nl. Nieuwe rubriek Binnenkort zal op deze pa gina een nieuwe rubriek ver schijnen, namelijk 'mijn ver zameling'. Wij zijn hiervoor op zoek naar mensen met een bijzondere, leuke ver zameling. Stuur een e-mail naar waterweg@maasstad. nl met een korte beschrij ving van uw verzameling en uw contactgegevens en mis schien krijgt uw collectie een plekje in onze krant. Koninginnedag In de editie voorafgaande aan Koninginnedag zal deze^ pagina in het teken staan van Koninginnedag. Hiervoor zijn wij op zoek naar oude of recente fotb's van het Ko- ninginnedagfeest. Wij zijn benieuwd op welke manier u uw Koninginnedag invult. Stuur uw foto naar: water- weg@maasstad.nl. maasstad lezerspanel JOS WERKMAN (VLAARDINGEN) - Nu de roker verplicht de buitenruimte in gedwongen wordt zou het een mooie geste van de bestuurderen van deze plaats zijn, om evenals in een aantal van de ons omringende landen as bakken op de afvalbakken te plaatsen. Scheelt een hoop geveeg. HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) - Ik meen mijn mederokers goed genoeg te kennen om te we ten dat zij niet de moeite ne men om hun peuken in een asbak te doven. Wie zou daar op toe moeten zien? De po litie heeft het druk genoeg. Bovendien zal het roken bin nen de bebouwde kom door toenemende repressie bin nenkort toch verboden zijn. TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) - Het zou inderdaad een idee zijn om van die mooie asbakken te plaatsen zoals in de Passa ge. Ik durf mijn peukje niet in een prullenbak te werpen. Als de mensen weten waar de asbakken staan (vreet- plein, markt, Bram Ladage, Hoogstraat enz.) weet ik ze ker dat de welopgevoede ro ker ze daar deponeert. MARIZ VOESENEK - Ik denk dat asbakken plaatsen alleen echt niet genoeg is. Om te voorkomen dat het nog meer een zooi wordt, is een men taliteitsverandering nodig. Deze zal niet vanzelf komen, dus ik denk dat de straffen voor rotzooi gooien op straat erg verzwaard moeten wor den, zoals bijvoorbeeld in Singapore. Ik wil graag reageren op het artikel 'Westhavenkade eerste prijs' dat vorige week in de Maasstad stond. De herinrichting van de Westhavenkade had namelijk de eerste prijs gewonnen in de provinciale verkeersveiligheid categorie. (De Ted Jansen Award werd in 1999 door de provincie inge steld om kwalitatieve projecten te waarderen op het gebied van duurzaamheid en verkeersveiligheid, red.) De Westhavenkade in Vlaardingen is er voor fietsers niet be ter op geworden. Om niet door gemotoriseerd verkeer omver te worden gereden, moetje uiterst rechts over de grote hob belkeien fietsen. Vooral wanneer er ook tegemoetkomend verkeer is. Waarom werd er geen fietspad aangelegd? Er is ruimte genoeg. Er blijkt alleen aan voetgangers gedacht te zijn. Ik vind het de eerste prijs beslist niet waard. Het is zeker geen fietser, die de prijs heeft toegekend. A. VAN DE GRAAF, VLAARDINGEN.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19