WK viert kampioenschap in jubileumjaar G-team HBSS in vroeg stadium kampioen 2e klasse Aanvalslust Heusdens beloond Gophers verliest, winst voor Holy Dartstop in Schiedam Schiedammer damkampioen van Nederland maassiad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Victoria'04 bouwt boardingveld Bokswinst Maarten Wuister Katwijkse Duinentocht Trainer voor Hoekse Boys CHESS derde Stunt tv Holy Zilver op NK VOETBAL - Voetbalvereniging sc Victoria'04 opent in mei een boardingveld. Dit kunstgrasveld van 40 bij 23 meter en ver lichting biedt met name de E- en F-jeugd van de Vlaarding- se club de mogelijkheid het hele jaar door te voetballen en trainen. Ook stelt Victoria'04 het veld open voor wijkcentra, scholen en buitenschoolse opvang. Informatie: sos@victo- ria04.nl. BOKSEN - Mesa Sport-bokser Maarten Wuister heeft in voor bereiding op het NK voor de 2e keer in ruim een maand een partij gewonnen. De Schiedammer bokste tegen de 5 kilo zwaardere Chico de Payana van Boxing 82. Met behoudend en berekenend boksen verschalkte Wuister deze 'knokker' op punten. „Ik wist al snel dat ik hem in mijn macht had, zijn stoten kon ik gemakkelijk ontwijken en ik wilde zuinig aan doen met mijn energie." TOERFIETSEN - Toerclub Rijnmond fietst zondag 27 april een tocht van 125 kilometer. De Katwijkse Duinentocht wordt in één groep gereden met een gemiddelde snelheid van 25 km per uur. De start is om 9.00 uur bij de kantine van Hargas- port aan de Sportlaan 7 in Schiedam. Meerijden kost 3,00 euro. Informatie: (010) 475 15 15 of per e-mail: info@tcrijn- mond.nl. VOETBAL - Hoekse Boys heeft de opvolger gepresenteerd voor trainer Jan van der Sar die de zaterdagclub na 1 seizoen ver laat wegens tegenvallende resultaten. De 4e klasser gaat in zee met Frenk van der Kleij. De oud-prof van Feyenoord, Haarlem, SW en de Graafschap werkte eerder als trainer bij Den Hoorn en traint nu Valken'68. SCHAKEN - Met een gelijkspel op Dordrecht, 4-4, in de laat ste ronde van de schaakcompetitie heeft CHESS de 3e plaats kunnen vasthouden. REGIO - De honkballers van Van Dijk/Gophers hebben de seizoensopening ruim verloren van Eurostars, 12-2. Een stand die reeds na 6,5 innings op het bord stond. Gophers deed qua slagkracht niet veel onder voor Eurostars. Bij de Maas- sluise derdeklasser werd de bal 7 maal met honkslag het veld ingebracht. Eurostars kwam tot 10 honkslagen. De wedstrijd werd eigenlijk verloren door het aantal ma len dat Eurostars het eerste honk via vier wijd bereikte (10 maal). Daarnaast mis ten de Maassluizers de vorm van de dag. Gophers-coach Terry van Heijningen zag zijn team door de vele afge lastingen in de oefenperiode langer een wedstrijdwinter slaap houden dan goed voor hen was. Het Vlaardingse Holy pakte in de 4e klasse in hun 2e wedstrijd de eer ste punten van het seizoen. In Delft werd Blue Birds 2 verslagen, 9-15. Een mentale opsteker want in de voor bereiding werd nog van dit team verloren. Werper Vin cent Nauman speelde dit maal een belangrijke rol. Hij stond de gehele wedstrijd op de heuvel. De Holy-pit- cher speelde echter ook zijn voorlopig laatste wedstrijd. Nauman wordt binnenkort aan zijn hand geopereerd en is dan zeker 4 weken uit de roulatie. woensdag 23 april 2008 - WX93 In sporthal Margriet is 25, 26 en 27 april het dartseve nement Open Holland. Er is een toernooi voor recreanten, maar op 26 april is er ook de Open Holland Masters met internationale topdarters als Raymond van Barneveld. REGIO - De opluchting was za terdag groot bij de WK-ers die naar Den Haag waren getogen voor de wedstrijd tegen sv Loosduinen. De Kethelse ploeg moest win nen om het kampioenschap te kunnen vieren in de 4e klasse C maar de ploeg van trainer Ronald Scholte le verde tegen de ook weinig voetballende tegenstander een inspiratieloze wedstrijd af. Door twee bevliegingen werd toch de volle winst ge pakt. Een demarrage van vleugelspeler Arie Grund en een gemikte voorzet op Mischa Keemink leidde de bevrijdende treffer in. Loos duinen dat ook na de 0-1 niet ontwaakte, zag vervolgens Fati Asian van afstand de bovenhoek vinden waarmee het feest voor WK definitief kon beginnen. Het kampi oenschap is voor WK, een extra kers op de taart in het jaar dat de 60e verjaardag uitgebreid wordt gevierd. Zaterdag was er ook vreugde bij Zwaluwen en DVO'32. Zwaluwen mag zich na de winst op BVCB opma ken voor de nacompeti- tie voor een plek in de ie klasse. DVO'32 werd geen (periode)kampioen maar het voelde wel zo voor de Vlaar- dingers. Sinds de komst van trainer Wilco Wapenaar heeft de ploeg zich uit een schijnbaar kansloze posi tie veilig gespeeld. Zaterdag werd deze ontsnapping met een 2-3 overwinning op PEC Haag voltooid. Ontsnappen aan degradatie was er voor RKWIK niet bij. De ploeg van trainer Hans Nieuwen- huizen won wel het degra datieduel met Toofan, 3-2, maar zag ook Hoek van Hol land gelijkspelen. Fusieclub CWO wordt daarom straks 5e klasser. SCHIEDAM - Het G-team van HBSS heeft 3 wedstrijden voor het einde van de com petitie de champagne ont kurkt. Zonder zelf in actie te komen, zijn de Schiedamse voetballers met een beper king kampioen van de 2e klasse A geworden. HBSS Gi is niet meer in te ha len vanwege de bereidwil lige medewerking van FC Rijnvogels Gl uit Katwijk en UVS G2 uit Leiden die op zaterdag 19 april in een onderling duel niet verder kwamen dan een gelijkspel, 2-2. Van de 15 gespeelde wedstrijden won HBSS er 13. Tweemaal werd er ge lijkgespeeld. Het G-team staat daarmee onaantast baar op kop van de ranglijst met 41 punten. Toch willen de Schiedammers het hier bij niet laten. De voetballers jagen op de overige 9 pun ten. Op 26 april wordt thuis gespeeld tegen Rijnvogels en op 3 mei uit bij Oliveo. De inhaalwedstrijd tegen Die Haghe volgt nog. VLAARDINGEN - De mannen- tennissers van Holy hebben in de eredivisie gestunt door landskampioen ELTV op een gelijkspel te houden, 3- 3. Sander Kruis en kopman Wouter Koning wonnen in het enkelspel en het koppel Albert Baan en Sander Kruis in het dubbelspel. Het eerste gemengde team van Holy speelde ook gelijk, 4-4. De Vlaardingers gaven in eigen huis tegen Merlenhove een 3-1 voorsprong uit handen. SCHIEDAM - 2 Schiedamse ju doka's hebben op het NK tot 15 jaar een zilveren medaille behaald. Amber van der Hoff (boven 63 kg) van de judoclub van Dimitri Nobel verloor (licht geblesseerd) in de finale. Clubgenote De- nise Heijmans stond ook op het podium met een bron zen plak. Van Sportinstituut Schiedam kwamen 5 judo ka's in actie. Van hen was Ni cole Garcia Rios (tot 48 kg) goed voor zilver. In de finale verloor Garcia Rios nadat zij tevéel risico nam om discu tabele achterstand in te lo pen. Haar SIS-clubgenoten bleven op het NK buiten de prijzen. Tom Goemaat werd 5e en Joey de Goede en Bob van Harmeien 7e. Abak Makhmer kwam tot ronde 3. SCHIEDAM - Ron Heusdens is in Emmeloord Nederlands kampioen dammen gewor den. De Schiedammer die speelt in het team van Van Stigt Thans dat in febru ari landskampioen werd, was reeds in de voorlaatste ronde zeker van zijn eer ste individuele nationale damtitel. Heusdens was al meerdere malen dichtbij de titel. In 2000 werd hij na een barrage 3e achter hui dig teamgenoot Rob Clerc en Hans Jansen en in 2003 en 2006 werd de Schiedam mer 2e, 2 maal achter de nu onttroonde Kees Thijssen. Heusdens begon wat ma tig. Uit de eerste 5 partijen haalde hij 4 punten. Maar daarna werd de aanvals lust die hij altijd tentoon spreidt, beloond. Heusdens scoorde 16 uit 13, met vijf winstpartijen en twee ne derlagen. Alexander Balja- kin en Heijn Meijer hadden dezelfde score maar won nen beide minder partijen. Heusdens komt nu uit op het eerstkomende WK en speelt nog dit jaar het EK. Naast Ron Heusdens de den nog 3 spelers van Van Stigt Thans mee aan het NK. Anton van Berkel en Sven Winkel werden 7e en 8e en Frits Luteijn eindigde als 11e. Nieuwe aanwinst Jeroen van den Akker werd 4e (14 uit 13). De jonge grootmeester le verde een bijdrage aan de winst van Heusdens door zijn concurrent Baljakin te verslaan. Als gevolg van zijn NK-titel komt Ron Heusdens uit op het eerstkomende WK en speelt hij nog dit jaar het EK. Archieftoto: Roger van der Kraan WK had zaterdag aan twee bevliegingen genoeg om in een matte wedstrijd sv Loosdui nen te vloeren. De Kethellappers vierden een uitbundig feestje. Foto: r. van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21