journaal Duivelse koteletjes en compote Royaal wonen in de tuin van Rotterdam CAMPER HUREN? Win een 10-delige kinderset van Nijntje! jfcfcVj Met €7,50 korting naar het Pinksterconcert van JAN VAYNE MARTIN MANS Unieke lezersaanbieding maasstad weekbladen Maasstad menu CARAVANS www.corolie.nl cor olie 22 50 stad 16 puzzel T l l l l l Zo doet u mee! 0909 - 50 50 344 service Op maandag 12 mei, 2de Pinksterdag geven de meesterpianist Jan Vayne en de bekende organist Martin Mans een Pinkstercon cert in de Laurenskerk te Rotterdam. U kunt luisteren naar muziek van de nieuwe cd van de twee klaviervirtuozen. Na een succes volle lancering van het eerste deel is in maart het tweede deel van de pers gerold, met 16 man tellend vocaal ensemble, spectacu lair vierhandige werken en improvisaties op eigen instrument. Het programma in de Laurenskerk bevat een Klassiek Festival voor twee instrumenten. Na de pauze komen zij terug met een Populair Festival. Orgel en vleugel zijn afzonderlijk te beluisteren als de musici hun improvisaties over pinksterliederen ten gehore brengen. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar dit spectaculaire Pinksterconcert in de Laurenskerk te Rotterdam. Op vertoon van onderstaande bon ontvangt u aan de kassa maar liefst 7,50 korting. U betaalt dan 10,- i.p.v. 17,50. En voor kinderen (t/m 11 jaar) betaalt u 5,- i.p.v. 7,50. U kunt kaarten reserveren o.v.v. Maasstad weekbladen per e-mail info@martinmans.nl of telefonisch op reserveerlijn 06-52281279. De kaarten kunt u vanaf 19.00 uur op vertoon van onderstaande bon ophalen bij de ingang, het concert begint om 20.00 uur. Tevens kunt u de bon opsturen naar M. Mans Musicus v.o.f., Waardsedijk 48 - 3448 HV Woerden. cnC Kortingsbon Naam: Hiermee reserveer ik: toegangskaarten voor volwassenen a 10, - toegangskaarten voor kinderen t/m 11 jaar a 5, - Bon is geldig voor maximaal 5 personen. Voor meer informatie kijk op www.martinmans.nl Voorwaarden: de korting geldt uitsluitend op vertoon van deze advertentie, zolang de voorraad strekt. Niet geldig voor reeds ge kochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Niet in combinatie met ander acties. woensdag 23 april 2008 - TX96 Duivelse koteletjes en com pote van tropisch fruit met nootmuskaat; een gerecht waarbij de friszure smaak van de compote prachtig combineert met de zoetige smaak van het vlees. Ingrediënten KOTELETJES 5 eetlepels kristalsuiker 1 theelepel cayennepeper 1V2 theelepel paprikapoeder 1 theelepel gemberpoeder 1 theelepel komijnzaad 12 ree- of lamskoteletjes zonnebloemolie COMPOTE: klein stukje rode peper 3 eetlepels kristalsuiker mespunt nootmuskaat 3 eetlepels limoensap 3 eetlepels rum 4 schijven (verse) ananas 1 kleine rijpe papaya 1 banaan Bereidingstijd circa 20 minuten Duivelse koteletjes met compote ven tropisch fruit met nootmuskaat. Aantal porties Hoofdgerecht voor vier per sonen Bereidingswijze KOTELETJES: Meng de suiker met de cayennepeper, het paprikapoeder, het gember poeder, het komijnzaad en het zout. Wrijf de koteletjes met het mengsel in en laat ze 10 minuten marineren. Bestrijk een grilpan met een beetje olie en gril de kotelet jes in ca. 6 minuten om en om bruin zodat ze van bin nen nog mooi rosé zijn. Leg de koteletjes op 4 borden en schep de compote erbij. Variatie: gebruik in plaats van lams- of reekoteletjes varkenskarbonades of kalfs koteletten. De bereidingstijd is dan ca. 5 minuten langer. COMPOTE: Hak de rode peper zeer fijn. Meng in een pan netje de suiker met de noot muskaat, het limoensap en de rum. Schil en halveer de ananas. Verwijder de harde kern en snijd het vrucht vlees in kleine stukjes. Meng ze met het suiker-limoen- mengsel. Halveer de papaya. Verwijder eerst de pitten en vervolgens de schil. Snijd het vruchtvlees in stukjes en voeg ze aan het pannetje toe. Verwarm de compote 4 minuten op een hoog vuur. Pel ondertussen de banaan, snijd hem in kleine stukjes en meng ze met de warme vruchtencompote. Warm of koud serveren. Bron: www.suikerinfo.nl Het is er groen, ruimtelijk, rustig én waterrijk: IJs- selmonde. In die deelge meente, ook wel de tuin van Rotterdam genoemd, verrijst op dit moment ap partementencomplex Den Doncken. Het complex krijgt 38 com fortabele appartementen. De prijzen beginnen bij 187.950 euro (v.o.n.), exclu sief parkeerplaats. De wo ningen hebben twee of drie slaapkamers, een compleet ingerichte badkamer en een eigen parkeerplaats in een ondergrondse garage. Ook beschikt u over een bal kon of loggia. Het groene, ruimtelijke en waterrijke karakter van IJsselmonde is onder meer te danken aan Park De Twee Heuvels waar u kunt wandelen, fiet sen, zonnen en picknicken. Om de kwaliteiten van IJs selmonde meer onder de aandacht te brengen, heb ben de deelgemeente en di verse woningcorporaties en projectontwikkelaars een promotiecampagne opge zet: 'IJsselmonde, natuur lijk gezellig!!'. Een van de middelen is de gelijknamige website (www.ijsselmonde- natuurlijkgezellig.nl), die een prima kennismaking met de deelgemeente biedt. Daarop leest u ook over de Impressie nieuwbouwproject Den Doncken. vernieuwing van het cen trum van IJsselmonde. Met (nog) meer winkels, wonin gen, kantoren en voorzie ningen (zoals een theater) heeft u straks echt alles bij de hand. Meer info op www.ooms. com, www.meeus.com of www.dendoncken.nl. Bel len kan ook: 010-4248888 (Ooms Makelaars) of 010- 4040171 (Meeüs Make laars). Voor nieuwe of gebruikte caravans Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 BRUNCH Voordeel Elke zondag v.a. 11.30 uur: Gezellig Brunchen voor slechts Inclusief royaal Dessert Buffet Kinderen van 4 t/m 12 jaar 12,50 fcifci# p.p Maak meteen een gratis tochtje over de plas met onze salonboot. Reserveer tijdig! Zie onze website voor het complete programma. LOMMERRIJK Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 www.lommerrijk.nl weekbladen GOED DOEL plaats in Zuid-Holland arrondisse- ontkenning laagtij worden groet oliën plaats in Gelderland weideplant strelen fanatiekeling afzichtelijk landbouw product de eenden 4 scheepstouw genoegen 5 hemelgeest daar stand kledingstuk smalle strook geurig zaad langspeel plaat verplicht lichaamsdeel dapper bijbelse 3 insecteneter een keer T Koninklijke Luchtmacht Engels bier roem onzin 2 breuk T ouder T nikkel westerlengte hoogschatten niet eensgezind afschuw 1 lean Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 9: slaapmuts. Twee nachten in een luxueuze suite voor 2 personen in Hotel Zuiderduin is gewonnen door: L. Rietdijk, Vlaardingen. 8-puzzel en win services Eén en al vrolijkheid brengt Mepal Rosti aan tafel met de nieuwste kinderserviezen. Tijdens het eten maakt ieder kind een reis rond de wereld met het nieuwe vrolijk gekleurde Nijntje servies 'Holiday'. De 10-delige serviesset bestaat uit een plat bord, papbord, schaaltje, kinderglas, - funglas, mok, antilekbeker, babyfles 125 cc en 250 cc en een 3-delige bestekset. Kijk voor meer informatie op www.mepal.nl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 16 t/m dinsdag 22 april 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 22